Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Alonik

Rozdzielczość strony - problem

Polecane posty

Witam

Mam taki problem: tworzę stronę internetową w rozdzielczości 1024x768. Ogólnie na moim komputerze wygląga dobrze, ale na większych rozdzielczościach po bokach obrazek się powtarza, a takst idzie na boki.

Co zrobić aby strona wyglądała dobrze, np. obrazek się powiększał lub coś tego typu? Albo obrazek z 1.jpg zmieniał się na 2.jpg o innej rozdzilczości?

PS. obrazek jest tłem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż najlepiej stronę, bo po opisie trudno ocenić w czym dokładnie problem i jak go rozwiązać. ;) A tak na czuja to:

Jeśli chodzi o powtarzanie się tła to możesz je po prostu wyśrodkować, dać no-repeat albo powtarzanie tylko w pionie (repeat-y), a resztę wypełnić kolorem, na przykład:

costam {background: #KOLOR url(obrazek.jpg) top center repeat-y;}

Jeśli chodzi o rozchodzący się tekst - strona ma z góry ustaloną szerokość czy rozpływa się na tyle, na ile ekran pozwala (w Twoim przypadku te 1024 px)? Jeśli drugi przypadek to najlepiej blok z zawartości strony ustawić na na przykład 950px i go wycentronać (margin: 0 auto).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzaleznienia.za.pl

Właśnie o to mi chodzi tylko z tym tekstem to nie do końca rozumiem o co Ci chodzi...

A co do wyśrodkowania to mam to tylko że mi kolor nir wchodzi :huh:

A zna ktoś jakiś skrypcik na rozpoznawanie rozdzielczości i zamienianie tła??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi tylko z tym tekstem to nie do końca rozumiem o co Ci chodzi...

A co do wyśrodkowania to mam to tylko że mi kolor nir wchodzi :huh:

Dlatego chciałem zobaczyć stronę, a nie zgadywać. W tej chwili żaden tekst mi się u Ciebie nie rozwala, a mam 1280x1024.

A jaki jest problem z kolorem? Zamiast

background: url("storczyki.jpg") no-repeat fixed center center transparent;

dodaj na przykład

background: #000 url("storczyki.jpg") no-repeat fixed center center transparent;

I masz czarne tło ( http://www.w3schools.com/html/html_colors.asp )

A zna ktoś jakiś skrypcik na rozpoznawanie rozdzielczości i zamienianie tła??

Google zna nie jeden: http://www.pageresource.com/jscript/jscreen.htm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze wstawieniem tego co napisałeś. Tło jest białe i tyle...

Mógłbyś wpisać to w ten sposób:

<body style="background-color:#darkturquoise; background: url(storczyki.jpg) fixed no-repeat center;">

A i dzięki za odpowiedz :wink:

PS. może zrób screen-a jak u cb wygląda

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<body style="background-color:#darkturquoise; background: url(storczyki.jpg) fixed no-repeat center;">

Jeśli podajesz kolor w ten sposób to nie możesz używać # (używamy tego przy kolorach podawanych w hexach), powinno być:

<body style="background-color: darkturquoise; background: url(storczyki.jpg) fixed no-repeat center;">

Albo od razu:

<body style="background: darkturquoise url(storczyki.jpg) fixed no-repeat center;">

Albo najlepiej:

<body style="background: #00CED1 url(storczyki.jpg) fixed no-repeat center;">

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem teraz na jedną z podstron i rzeczywiście jest tak, że tekst się rozłazi i jest dokładnie tak, jak pisałem na początku - stona ma ustalonej szerokości i rozłazi się na 100%.

Zamknij najlepiej całą stronę w diva o szerokości obrazka albo odrobinę mniejszej i wyśrodkuj go tak, jak pisałem wcześniej.

W kodzie masz sporo śmiecia - w czym to robisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...