Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Yayo

Darmowe strony www

Recommended Posts

Hej poszukuję strony www ,coś w stylu www.dbv.pl z łatwiejszym zakładaniem a ,później "picowaniem" strony.

I jeszcze jedno kto umie założyć stronę www na yoyo.pl?? Kto by mnie nauczył ,proszę o pomoc!!

Ekhm... Ja umiem założyć stronę na yoyo.pl, jednak do tego potrzeba wcześniejszej znajomości HTML. Dokładniej to najpierw trzeba ręcznie stworzyć stronę przy pomocy choćby Notatnika. Korzystając przykładowo z programu Total Commander przenieść na serwer i już mamy własną stronę. Pytanie zaś:

Umiesz wogóle pisać strony www? Widać nie skoro chcesz mieć ,,z łatwiejszym zkładaniem". Łatwiej się nie da. Chcesz mieć coś porządnie zrób to sam. Z profilu wyczytałem, że masz 13 lat, jeśli to prawda to masz jeszcze dużo przed sobą. Zacznij od nauki, jak pisać strony w HTML, a potem możesz przejść do nauki stylów(CSS) itd. Bez pracy, nie ma efektów...

Jeśli nie umiesz HTML'u to ściągnij sobie program Onet Webmajster. Na YouTubie są poradniki do tego prostego programu. Sam z niego korzystam, robisz sobie taką jakby grafikę a program przepisuje ją na HTML. Potem wgrywasz TotalCommanderem na serwer i masz stronę. Z darmowych serwerów polecam cba.pl i ugu.pl

O.O a od kiedy to własnoręcznie pisanie strony jest jedynym sposobem na jej założenie ? :P . Istnieje mnóstwo gotowych cms-ów które wystarczy wrzucić na serwer i skonfigurować. Dla przykładu taki dbv to zwykły php fusion tyle że bez dostępu do ftp. Zrobienie strony na cmsie zajmie ci jakieś pół godziny ( zależy od łącza ) a i tak będzie wyglądać dużo lepiej niż pisana w html-u ( której napisanie zwykle trwa o wieeele dłużej ), a dodawanie później danych nie będzie wymagało znajomości żadnego języka ;)

[Edit]

Co do darmowych hostingów to dawniej najlepszy był unl ale niestety został zawieszony, z istniejących to tylko cba według mnie, ale ugu nie testowałem jeszcze ;)

No właśnie stronka jest gotowa na dbv i trzeba ją skonfigurować ,ale mi to nie wychodzi :/ bo jakieś błędy się tworzą. I jeszcze jedno zna ktoś z Was stronkę z językiem html??

Można użyć PhpBB 3 czy MyBB ale jeśli chodzi o coś w stylu bloga to lepiej webmajstrem.

To nie są CMSy. To tylko skrypty forum.

Jeśli chodzi o CMSy, to tu Joomla jest popularna i w necie jest sporo poradników do niej. Można też zainteresować się WordPressem.

CMSów jest bardzo dużo, zależy co kto woli i jak jest zaawansowany. Jak piszeSevard Joomla jest dość popularna z blogowych mamy jeszcze Drupala.

A jeśli ktoś chce mini stronkę i zna trochę html to choćby sNews, lekki i prosty.

Cmsy "portalowe" np PhP Fusion

Można użyć PhpBB 3 czy MyBB
o0

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...