Jump to content
miron1500100900

W co teraz gracie lub jaką grę ostatnio przeszliście?

Recommended Posts

Ukończyłem Resident Evil 2 remake ,  świetnie się bawiłem do momentu przechodzenia  drugiego scenariusza Leona i Claire po prostu była dla mnie to już męczarnia. Mało zmian w porównaniu z pierwszymi scenariuszami.  Ale ogólnie świetna gra.  Zdając sobie sprawę że mój lapek już nie daje kompletnie rady z nowymi tytułami zwłaszcza w multi typu (battlefield )i już niedługo premiera Cyberpunka doszedłem do wniosku , że najlepszym rozwiązaniem będzie kupno konsoli ;D. Czekam na swojego Xboxa one X z 5 częściami Gears of War i do tego dokupie do niego battlefielda 5 tke.  a wsteczna kompatybilność daje sporo możliwości poznania klasyków z xboxa 360. 

Skończyłem DBZ: Kakarot na pc i powiem wam, że mam mocno mieszane uczucia co do tej gry. Jest słaba i archaiczna pod wieloma względami. Nie uchroniła się nawet przed maskowaniem braków animacji odpowiednim doborem kątów kamery. Walka tak po połowie gry już robi się irytująco nudna. Szczególnie ze zwykłymi mobkami, które są rozstawione gęsto po mapie i cały czas się respią. Jedynie lekko bardziej wymagające są walki z bossami. Niemniej po jakimś czasie już nudzi to że ich ataki się powtarzają. Irytuje też to że otwarty świat to po prostu kilka mniejszych i większych map, między którymi są loadingi. Podczas wykonywania zadań pobocznych większość czasu spędzamy na ekranach ładowania. Poza tym te zadania poboczne to tylko przynieś, zanieś, pobij. Ogólnie nuda. Chociaż zadanie z pluszowym Karinem mnie nawet rozbawiło. Elementy rpg które są w tej grze to też tylko zbędny zapychacz. Dlatego że pomimo levelowania i tak skille dostajemy wraz z postępem fabuły. Co najwyżej możemy je rozwijać. Co i tak się nie przydaje. Ja to skończyłem robić bardzo szybko i jakoś nie odczuwałem że moje postaci odstają bardzo od oponentów. Środki do leczenia postaci dają tutaj w zasadzie nieśmiertelność. Są tanie i można korzystać z nich w trakcie walki bez żadnych konsekwencji czasowych. I bardzo dobrze, bo bez tego niektórych walk nie dałoby się wygrać, gdyż wrogowie bardzo lubią ignorować ataki naszej postaci. Np. odpalasz jakiegoś skila a w tym momencie przeciwnik odpala swojego i włącza się krótka animacja, która anuluje naszego skilla. A punkty mocy i tak tracimy. Mógłbym tak długo narzekać, ale jako że za dzieciaka oglądałem DB, to gierka mimo tych wad była pewnego rodzaju spełnieniem marzenia z dzieciństwa. Klimat DB dosłownie wylewa się z ekranu podczas grania. I to się udało twórcom osiągnąć. A to było najważniejsze. Mnie tym kupili i myślę że wielu fanów również. Na szczęście tych jest całkiem sporo na świecie, to może dostaniemy jeszcze jakiś prequel DBZ ;-)  Gra mi się podobała głównie przez sentyment, i uważam że jeśli ktoś również ma sentyment do tego anime, to gra przypadnie mu do gustu. 

A gram aktualnie w Dirt 4. Świetna gra :-) 

Ja gram obecnie w Nox - fajny hack&slash od nieistniejącego już Westwood Studios. 

W ostatnim czasie ukończyłem Blair Witch który kompletnie mi nie przypadł do gustu takie MEH,  genialny ORI The Blind Forest i dla przypomnienia Resident Evil 4 wszystko na Xboxie. Teraz jak mam ochotę pograć po sieci to grywam w BF 5 na xboxie  i WoWa , a jak znajdę trochę więcej czasu to przechodzę obecnie GTA V i Prey . 

Zakupiłem nową myszkę i trzeba było ją przetestować na jakimś FPSie i padło na pierwsze Call of Duty, bo dawno nie grałem. Dzisiaj skończyłem i zabieram się za dwójkę. Mimo iż te tytuły mają swoje lata, to wciąż świetnie się w nie gra. Później wracam do Quake Champions.

Aktualnie gram w "NBA Live 2005" na PC.Dla mnie najlepsza gra z tej serii.

Edited by Neo42

Ja pykam w Kingdom of Amalur: Reckoning, naprawdę fajny RPG akcji z dobrze napisanymi dialogami. 

Ostatnio ukończyłem  A Plague Tale: Innocence i powiem że to jest bardzo hmmm specyficzny tytuł  którego opowiedziana historia i  losy głównych bohaterów przeżywa się z każdym rozdziałem . Gra jest naprawdę brutalna  którą potęguję bardzo dobra oprawa graficzna  , a  animacje szczurów  i ich zachowanie to mistrzostwo.  

Ukończyłem też Rise of Tomb Raider  z pewnością mogę stwierdzić że to najlepsza część z odświeżonej serii , mimo że dopiero co ogrywam  3 część czyli Shadow of tomb raider.

Niestety nie udało mi sie ukończyć Shadow of Tomb Raider :rage:  zdjeli go z gamepassa, ale za to ukończyłem genialny Gears of Wars Ultimate i  obecnie ogrywam 2 część i Call of Cthulhu .

Ukończyłem Call of Cthulhu i trochę jestem zawiedziony, taki  średniak 6/10 i do tego ukończyłem Gears of War 2 i 3  przy których bawiłem się świetnie  zostały mi jeszcze 3 części do obadania Judgment , Gears of war 4 i Gears 5 ale chwilowo zrobię sobię krótką przerwę od tej serii. Pojawił się w game passie  Yakuza 0  i tak zainstalowałem na swoim xboxie na chwilę i cóż .... mimo że ukończyłem go z parę miesięcy temu na PC znowu go z wielką ochotą i przyjemnością przechodzę świetna gra. 

Mnie przedwczorajsza prezentacja Baldurs Gate 3 nakręciła na powtórkę z klasyków. Na dysku już pobrane wszystkie Baldury, Icewindy i Neverwintery. Dwa tygodnie na L4 pora rozpocząć! (strzela kostkami palców i łapie za myszkę)

Edited by Bronnson

Mnie ostatnio wzięło na FPSy w klimatach II wojny światowej. Pominę nowego CoDa, który jest niestety dla mnie konsolową wydmuszką z poprawnością polityczną, której akurat nie jestem zwolennikiem, ale pominąć tę całą Amerykańską propagandę strzelało się całkiem miło. Ale ja nie o Call of Duty: World War II, tylko przede wszystkim o dodatku do jedynki - United Offensive. Jezu co za piękna strzelanka. Kiedyś myślałem (zresztą do niedawna też), że to jakaś popierdółka na konsole i raczej nie pogram, a tu jest centralnie na steam i hulająca jako dodatek do CoD !. Napiszę tylko tyle, że to jest dodatek (dodatek!) do jedynki, a w niektórych aspektach zjada CoD 2.  Non stop coś się dzieje, wybucha, trzeba się sprężać i nie ma czasu na tak zwane pierdoły. Piękna gra i z dość spokojną jedynką zlewa się w naprawdę niesamowite doświadczenie. Zakupiłem też Medal of Honor: Allied i Pacific Assault. Ten pierwszy Medal to mistrzostwo w kwestii klimatu, ale już mechanika jest lekko zardzewiała i irytująca. Choć muszę przyznać, że mimo wściekania się czasami, to bardzo grywalny tytuł, a już z dodatkami to klasa sama w sobie. Nieco gorzej jest z Pacific Assault. To niezły tytuł, ale zdaje się być jakąś próbą próbą odpowiedzi na CoD, co niestety mu nie służy. Mamy drużynę, której co prawda możemy wydawać jakieś rozkazy, ale ogólnie to nie zdaje egzaminu. Mamy też ciekawy system leczenia, gdzie trzeba wezwać medyka do siebie i ten nas odpowiednio opatrzy. Niestety wszystko to nie zdaje egzaminu na późniejszych etapach gry, że o wysokim poziomie trudności nie wspomnę. Zasługą tego są bugi, które rujnują wczuwkę gdy np. strzelisz Japończykowi w głowę, to owszem, poleci mu hełm i słania się na nogach, ale w ten sposób trzeba czasami poprawić i ze cztery razy i on dalej to samo, bo system trafień kuleje. Zdarzają się kwiatki, że po kilku trafieniach w głowę, Japoniec w agonii trafi cię z 40 metrów całym magazynkiem i leżysz. Ja rozumiem te ich banzai, ale bez przesady. Mimo to, to wciąż świetne gry i gdyby nie CoD, bezkonkurencyjne. Trzeba z nimi pójść na pewne kompromisy, a będą sprawiać frajdę. No ale najlepiej ogrywać jedną i drugą serię, co każdemu miłośnikowi drugowojennych FPSów polecam.

W Medal Of Honor: Pacific Assault też się kiedyś zagrywałem.Bardzo dobra gra.

Ja ostatnia pobrałem za free z Epic Games Launcher Assassin Creed Syndicate ,gdzie wielokrotnie się upominałem jako pełniak do magazynu

Ja ukończyłem ostatnio Rise of the Tomb Raider - i jeśli ktoś lubi takie klimaty to zdecydowanie polecam bardzo przyjemnie mi się grało i nie czułem znużenia robiąc wszystkie aktywności. A dziś ukończyłem Tower of Time taki rpg/hns polskiego studia Event Horizont i kurde zdecydowanie polecam bo gra rewelacja świetny klimat, całkiem spoko historia ( pare luk jednak jest) system walki i rozwoju lekko inny , postacie wyraziste (przynajmniej w moim odczuciu) . Jedyny minus to że na normalnym poziomie trudności było łatwe a na trudnym było .... za trudne xd