Jump to content
miron1500100900

W co teraz gracie lub jaką grę ostatnio przeszliście?

Recommended Posts

OD wczoraj gram w SPellforce 3, póki co jestem zachwycony :D Ten voice acting jest genialny

Edited by konio52

No niestety Elex na początku ok, potem był dziwnie za trudny. By wyjść z obozu Berserków, trzeba podexpić, bo nawet wieli szczur albo taki jakiś psowaty, może ciebie wziąć na jedno ugryzienie. Ogólnie też bestie mają za dużo HP w stosunku do naszej postaci i póki nie osiągnie się 25-30 lvela, to niema co marzyć o udanym exploże, by nie wczytywać gry co chwilę. Ogólnie przeciwnicy są bardziej mobilni od naszej postaci szybciej wyprowadzają ciosy.

Co do fabuły, to szczerze powiem, że pamiętam po niej tylko ważniejsze questy z głównego wątku, bo reszta była bardzo słaba. Niestety Elex nie dorównuje nawet pierwszemu Risenowi, a mówienie że to nowy Gothic to świętokradztwo i obrazoburstwo. ;)

Jak ktoś ciekawy to tu jest moja recka steam. http://steamcommunity.com/profiles/76561198132743640/recommended/411300/

Co JC3 to niestety gra jest słabo zoptymalizowana, bo miałem 15-20kl/s gdzie w Wiedźmie 3 miałem 31-35, a w dcl Krew i Wino 27-31 choć też zdarzały się szarpnięcia do 20kl/s, ale mogłem grać i to na ustawieniach średnio wysokich.

Obecnie trochę pogrywam w to i tamto dla kart, no i niedługo biorę się za Kingdom Come Deliverance - nie tylko dlatego że bardzo mi się podoba i mam na nią smaki, ale też chcę sprawdzić czy i jak mi pójdzie na kompie.

Kolejny raz ukończyłem Mafię 2. Według mnie niedoceniana gra, o wiele lepsza niż trójka. Szkoda tylko, że poza misjami nie ma nic do roboty vide seria GTA.

Ukończyłem Wiedźmina 3 z 2 dodatkami. Miałem zacząć new game+, ale to już nie na moje siły, by znowu poświęcić na to ponad 100 godzin. Po ponad 150 godzinach już spędzonych mam dość. W obecnej chwili pogrywam w Rising Storm 2 Vietnam i zacząłem przygodę w Risen 2 dark waters, a w międzyczasie ściągam Fallout 4.

Ja nie mialem problemu ze znalezieniem pelnych serwerow. Jednak szybko dalem sobie z ta gra spokoj, bo sporo w niej bugow. 

Nie pamiętam dokładnie jaką grę ostatnio ukończyłem. Dysponuję mniejszą ilością czasu więc grałem ostatnio w tytuły które już kiedyś zaliczyłem, lecz o ile się nie mylę, w zeszłym roku ukończyłem ukochaną pierwszą część Mass Effect.

Obecnie zaś nadrabiam tytuły których nie mogłem ograć przez ograniczenia sprzętowe, albo jego brak. Uncharted 4, Bloodborne, sporadycznie Star Wars: Battlefront i przymierzam się do Destiny.

Obecnie Resident Evil 6 - zacząłem od kampanii Leona, ale z tego, co zauważyłem już na początku 4 kampanii, że wątki z innych scenariuszy będą się ze sobą splatać.

Dnia 28.02.2018 o 18:32, Bozo71 napisał:

Kolejny raz ukończyłem Mafię 2. Według mnie niedoceniana gra, o wiele lepsza niż trójka. Szkoda tylko, że poza misjami nie ma nic do roboty vide seria GTA.

Wydaje mi się, że Mafia 2 jest docenioną grą. Owszem, pamiętam zgrzyty ze strony fanów pierwowzoru, być może kontynuacja jej nie dorównała, lecz koniec końców dostaliśmy grę dopracowaną technicznie i fabularnie. Grafika dalej mnie zachwyca, a niektóre wątki... pamiętam w jakim byłem szoku podczas sceny, w której

Spoiler

nasz przyjaciel Henry był bity tasakami przez chińczyków

oraz oczywiście przez końcową scenę - dosłownie cholerne ostatnie sekundy gry mnie zabiły.

PS. Po trzeciej części, Mafia II NA PEWNO została jeszcze bardziej doceniona.

@Esoteric jak dla mnie Mafia 2 była świetna pod względem historii i rozgrywki... ale niestety nie było w niej co robić poza historią. Brakowało mi kompletnie aktywności pobocznych typu jakieś wyścigi, napady na banki itd. Nie mówię, że miało to być tak rozbudowane jak w San Andreas gdzie aż trochę za dużo tego było. A szkoda bo miasto było pięknie zrobione i aż chciało się więcej po nim pojeździć. Tak samo z pieniędzmi za zadania nie było co robić.

Godzinę temu, Arlekin napisał:

@Esoteric jak dla mnie Mafia 2 była świetna pod względem historii i rozgrywki... ale niestety nie było w niej co robić poza historią. Brakowało mi kompletnie aktywności pobocznych typu jakieś wyścigi, napady na banki itd. Nie mówię, że miało to być tak rozbudowane jak w San Andreas gdzie aż trochę za dużo tego było. A szkoda bo miasto było pięknie zrobione i aż chciało się więcej po nim pojeździć. Tak samo z pieniędzmi za zadania nie było co robić.

To prawda, brakowało swoistego trybu swobodnego, lecz fabuła mnie wciągnęła na tyle, że w ogóle o nim wtedy nie pomyślałem.

Z tymi pieniędzmi również się zgodzę - można było kupować ciuchy, ale i te się kiedyś skończyły. Mimo tego, lubiłem napadać na sklepy, moim rytuałem był srogi wystrzał ze strzelby w sklepikarza.

Mafia 2 byłaby jeszcze lepszą produkcją, gdyby na bezczelnego nie wycięli zadań podocznych i sprzedawali je jako zemsta Jimmiego. A na tej stronie macie to, co wycięto z tej bardzo dobrej produkcji - https://tcrf.net/Mafia_II.

Dnia 13.03.2018 o 12:16, Esoteric napisał:

Nie pamiętam dokładnie jaką grę ostatnio ukończyłem. Dysponuję mniejszą ilością czasu więc grałem ostatnio w tytuły które już kiedyś zaliczyłem, lecz o ile się nie mylę, w zeszłym roku ukończyłem ukochaną pierwszą część Mass Effect.

Obecnie zaś nadrabiam tytuły których nie mogłem ograć przez ograniczenia sprzętowe, albo jego brak. Uncharted 4, Bloodborne, sporadycznie Star Wars: Battlefront i przymierzam się do Destiny.

A zastanawiasz się nad Destiny 1 czy 2? Grałem w demo 2 i mi się podobało, ale słyszałem głosy, że jednak jedynka była lepsza. Teraz jest za grosze, tylko ciekawe czy jeszcze są gracze

Mafia 2 byłaby jeszcze lepszą produkcją, gdyby na bezczelnego nie wycięli zadań podocznych i sprzedawali je jako zemsta Jimmiego. A na tej stronie macie to, co wycięto z tej bardzo dobrej produkcji - https://tcrf.net/Mafia_II.

Zrobiło mi się bardzo przykro po przejrzeniu tej strony...

16 minut temu, Loizok napisał:

A zastanawiasz się nad Destiny 1 czy 2? Grałem w demo 2 i mi się podobało, ale słyszałem głosy, że jednak jedynka była lepsza. Teraz jest za grosze, tylko ciekawe czy jeszcze są gracze

Również grałem w demo 2 ze znajomym, i było przyjemne, lecz nie wciągnąłem się jakoś mocno, grałem bez zastanawiania się i bez znajomości fabuły. Otrzymałem od niego pełną pierwszą część i jest gotowa na dysku, lecz moją uwagę kradną obecnie inne tytuły więc nie dam rady zająć się inną grą, tym bardziej online. Jak ukończę choć jedną, to rozpocznę od tej jedynki - z tego co widziałem to ludzie jeszcze grają, a skoro pojawiły się głosy, że jest lepsza niż kontynuacja - na pewno ktoś grasuje na serwerach.

Edited by Esoteric

1 minutę temu, Loizok napisał:

to chyba z ciekawości się skuszę na jedynkę, teraz za grosze można kupić

Dobry pomysł - tym bardziej, jeśli w grę wpleciona jest fabuła która nie jest zapychaczem, więc warto by było ją poznać przed kupnem drugiej części.

Wczoraj przeszedłem Śródziemie: Cień Wojny. Nic specjalnego, acz całkiem zjadliwe. Pamiętam zamieszanie o lootboksy, których nie cierpię z całego serca i plotki o 40-godzinnym grindzie podczas endgame'u. Okazało się, że od IV aktu grind jest, i owszem, cały akt mocno przeciągnięty i nudny, ale 40 godzin nie zajmuje, mi zeszło koło 10 godz, czyli też całkiem sporo, powinno dać się uwinąć w 5-6 godzin IMHO. Cały problem tkwi w tym, że siły atakujące fortece gracza są dość mocne i wraz z kolejnymi etapami robią się coraz mocniejsze, natomiast kapitanowie, których zrekrutowaliśmy w trakcie gry, są często leszczami. Da się spokojnie ukończyć ten akt bez wydawania ani złotówki na rynku, czy to werbując nowych kapitanów (choćby i podczas oblężeń), czy to kupując skrzynie z orkami za wewnątrzgrową walutę, która co chwilę wpada, sporo też wpada po wygraniu oblężenia (z przedmiotów, które można zniszczyć w zamian za miriany). Po ukończeniu wątku głównego miałem koło 30 000 tysięcy mirianów, a skrzynia z orkami kosztuje 1000 albo 1500. Z tym że samo otwieranie skrzyń, jak i rozmieszczanie popleczników w regionach trwa zdecydowanie za długo, w sensie: loadingi. No i od któregoś etapu musimy bronić po dwie fortece/etap, następnie po trzy, a na końcu cztery. A wszystko to w zamian za około 3-minutową cutscenkę. XD Także cały shitstorm o lootboksy i uber-grind nieco przesadzony, natomiast nie żal mi twórców i wydawcy – moim zdaniem lootboksy w grach premium powinny być bezwzględnie tępione. Nie wiem, co trzeba w głowie mieć, żeby wydawać realną gotówkę w grze. Za którą się zapłaciło. :)

A ja sobie ostatnio wróciłem do Pro Evolution Soccer 2017. Porzuciłem Fifę na wersji 15 gdyż nowsze mi nie pójdą a tutaj niespodzianka! Pro Evo z ubiegłego roku śmiga elegancko. Ostatnia wersja w którą grałem to 2012 i przyznam z przykrością, że od tamtego czasu niewiele się zmieniło. Nadal fajnie prowadzi się drużynę w Master League od drugoligowych leszczy do zwycięstwa w Lidze Mistrzów. W zarządzaniu drużyną brakuje mi trochę opcji z Fify. Przy transferach wolałbym samemu móc wpisać kwotę jaką chcę otrzymać za zawodnika lub jaką jestem gotów za niego zapłacić. Tak samo przy przedłużaniu kontraktu. Chętnie zobaczyłbym też powrót opcji taktycznych w podobnej rozmaitości jak to było w legendarnym Pro Evo 6. Chciałbym móc samemu ustawić gdzie mają się poruszać zawodnicy przy ataku, którzy mają grać agresywnie, kto i jak bardo ma pracować w obronie a kto zostawać na przodzie i czekać na kontrę czy móc ustawić podwójne krycie na napastnika. Zamiast tego jest kilka opcji na krzyż i jedna- dwie wersje tych ustawień które sprawdzają się najlepiej. Reszta zależy po prostu od jakości zawodników i jeśli mamy kozaków to poza ustawieniem formacji można sobie odpuścić taktykę. Sam mecz gra się przyjemnie choć pojawiają się denerwujące elementy. Gra ma problemy z przełączaniem zawodników. Nie zliczę ile razy nie mogłem przełączyć się na mojego obrońcę który biegł obok przeciwnika z piłką. Najczęściej takie wpadki zdarzają się gdy piłka ląduje gdzieś na boisku nie będąc wyraźnie zaadresowaną do żadnego zawodnika. Często wtedy marnuje się cenne kilka sekund zanim przełączy się na zawodnika który faktycznie ma najbliżej do piłki. Wychodzenie zawodników na pozycję też bywa zagadkowe. Rajduję z piłką środkiem boiska, mam dużo miejsca, przede mną mój napastnik biegnie tuż za obrońcą, czekam z podaniem gdy będzie niemal na równi z nim by podać mu piłkę na dobieg. Gdy już mam podać napastnik nagle skręca gdzieś na skrzydło. Takie sytuacje są dość częste i nieraz traciłem piłkę chcąc podać na dobieg bo adresat nagle z tylko sobie znanych powodów zmienił kierunek biegu. Mimo tych wad gra się przyjemnie. Cieszą przypadkowe akcje, które wchodzą, różnorodność i nieprzewidywalność wydarzeń na boisku. W Fifie zawsze miałem wrażenie, że wystarczy wyuczyć się kilkunastu schematów by być gotowym na każdą sytuację. Tutaj poniekąd też to jest jednak częściej nawet pieczołowicie przygotowana akcja obiera niespodziewany kierunek i mimo, że kończy się golem to strzelonym inaczej niż zaplanowaliśmy. Będę grał dalej ale uważam, że ta wspaniała seria skończyła się na Pro Evolution Soccer 6. W kolejnych brakuje już tej magii.

Jakiś czas temu grałem w Far Cry'a 4. Większość rzeczy poodkrywałem, fabuła zrobiona na jakieś 70-80% i w końcu stwierdziłem, że nawet nie chce mi się tego odpalać.
Następnie zainstalowałem AC IV: Black Flag. Niesamowicie wychwalana gra i chyba rozumiem dlaczego. Przede wszystkim samo pływanie jest nie mniej satysfakcjonujące niż w Sea of Thieves. Jednak na razie sobie odpuściłem na jakiś czas, bo generalnie sprowadza się to i tak do tego samego co w Far Cry'ach. 
Natomiast wczoraj odpaliłem w końcu Kingdom Come. Za daleko na razie nie doszedłem, ale coś czuję, że czeka mnie kilka dni z mniejszą ilością snu niż zwykle. Chyba Bethesda będzie musiała się postarać, żeby kolejna gra z serii TES była lepsza od produkcji Czechów.

W ostatnim czasie ukończyłem Wiedźmina 3 z dwoma dodatkami "Serce z kamienia" i "Krew i Wino"  ponad 160 godzin mi to zajęło gdzie nie odkryłem wszystkich znaczników, a jak pomyślę o odkrywaniu Skelige to mnie ciarki przechodzą po prostu nie lubię tej krainy. Po wiedźminie zaliczyłem Risen 2 dark waters i powiem szczerze że RPGi w wydaniu Piranha bytes to już nie dla mnie. Nie zrozumcie mnie źle  za dzieciaka Gothica 1 i 2 ogrywałem wiele razy ( U nas seria kultowa ) no ale obecne RPGi tego developera są bardzo przestarzałe i cierpią na te same bolączki od 1 części Gothica czyli słaby system walki , absurdalny na początkowym etapie gry poziom trudności który topnieje z każdym nabitym lvlem i wykupioną umiejętnością bohatera.  średnia oprawa graficzna i masę bugów nie mówiąc o  tym że nasza postać nie potrafi pływać w grze o piratach. Również udało mi się odświeżyć Tomb Raider 2013  świetna gra, ale dość krótka. Ukończenie jej na 100% i najwyższym poziomie trudności zajęło mi niecałe 16 godzin . A w obecnej chwili zacząłem przygodę w Fallout 4 i mam w planach przejście GTA V  i to tyle na razie.

Na Skellige spieprzyli te pytajniki, za dużo było na wysepkach i na wodzie. Generalnie to moim zdaniem w całej grze za dużo ich upchnęli. A Fallout 4 po cnym wiedźminie jawił mi się jako gra słaba, budowanie całkiem wporzo, choć to sztuka dla sztuki. Polecam od razu mody pozwalające na schludne łączenie ogrodzeń/murów.

Edited by MKosakowski

@BombelKrowka a próbowałeś pierwszego Risena? Ja ograłem wszystkie trzy części a i tak najprzyjemniej wracam do pierwszego gdyż był najbardziej "gothikowy". Jest to też jedyna część, którą ukończyłem w całości z przyjemnością. Dwójka jak dla mnie była zbyt dziwna, zwłaszcza system walki był beznadziejny. Trójka niby spoko ale gdy ukończyłem wszystkie zadania dla gildii to nie chciało się mi już wracać do wątku głównego. A pierwszy Risen ma tą magię, gdyby tylko świat był równie rozbudowany jak ten z Gothica 3 to do dziś byłby to mój ulubiony rpg.