Jump to content
miron1500100900

W co teraz gracie lub jaką grę ostatnio przeszliście?

Recommended Posts

Nie grałem nigdy w Half Life 2 Episode One ani w Episode Two. Mimo że mam podstawowego Half Life'a 2 to kupiłem The Orange Box bo tak wyszło mi dużo taniej niż osobno kupować każdy epizod. Ale żeby tak od środka nie zaczynać a zdałem sobie sprawę że podstawki nigdy do końca nie przeszedłem, to zacząłem od początku. Jestem gdzieś w połowie gry i przyznam że jestem w szoku. Przed uruchomieniem bałem się że wystraszę się grafiki i po pięciu minutach zniechęci mnie przestarzała mechanika rozgrywki. Tymczasem bawię się świetnie tak jak już dawno przy żadnej grze. Grafika nadal wygląda dobrze, no może modele postaci gorzej ale ulice miasta czy nacierający helikopter robią wrażenie. To jest niesamowite że gra mająca tyle lat ( 14 lat w branży gier to jednak jest już dziadek) potrafi nadal zrobić tak niesamowite wrażenie. Po mistrzowsku są ułożone etapy. Po długiej i intensywnej akcji, dla wytchnienia pojawia się jakaś zagadka środowiskowa itd. Gdy już wydaje się że zna się całą mechanikę rozgrywki nagle pojawia się etap wymagający zupełnie innego podejścia. Dzisiejsze gry nie potrafią tego robić tak dobrze i często jakieś odmiany w rozgrywce bardziej męczą niż relaksują. Jedynie przyjemność psuje świadomość że nie poznam zakończenia tej historii przez zatrzymanie gry po Epizode Two. W Portal w sumie nie miałem zamiaru grać ale pewnie po skończeniu HL 2 wezmę się i za niego.

Edited by Arlekin

Obecnie gram w Elexa (dostałem od znajomego na steam) i powiem że jest całkiem niezły. Jak teraz miał bym sam go kupić to bym wziął ale tak za 80-90zł.

Dziś kończę instalkę Just Cause 3 i pobawię się trochę z Rico, dawno się ie wiedzieliśmy. Grałem w obie poprzednie części, które były w CD-A i bardzo mi się podobało.

W obecnej chwili pogrywam głównie w World of Warcraft   ( raidy , Mythic + i takie tam ;p) przez co mam trochę zaległości tzn zacząłem gry przechodzić, ale w pewnym momencie przestałem  ( Resident Evil Remastered  , Wolfenstein New order,  Watch Dogs, AC Rogue ) . To są gry które  mam zamiar ukończyć w najbliższym czasie.  Najbliższy zakup to będzie gra OKAMI HD  uwielbiam tą grę.

szukam nazwy gry grasz w niej lisem w ubraniu archeologa/poszukiwacza przygód zbierasz monety i chyba tesz diamenty zbierasz pieniądze a na koniec levela ulepszasz wyspe na której były rzeczy takie jak domek łódz chamak bar fabyła była rze kiedy byłeś z dziewczyną chyba morze żona siostra w jaskini z malunkami chyba zółwie chciał bym znowu w to zagrać miła gra i pamiętam rze były podwodne plansze z góry dziękuje za pomoc

Ukończyłem jakiś czas temu Wiedźmina 3 wraz z dodatkami. Zrobione główne wątki z najlepszymi zakończeniami (i to wyszło mi bez używania poradników :P), wszystkie zadania poboczne co znalazłem, odkryte wszystkie pytajniki we wszystkich regionach, stworzone wszystkie arcymistrzowskie zbroje, oraz wszystkie karty gwinta. A zajęło mi to bagatela 153 godziny :D Przypomniałem sobie jaka ta gra jest świetna (niedługo po premierze ukończyłem podstawkę), z genialną muzyką, świetnymi historiami z questów i kozackimi dialogami. I zaskoczyło mnie, że Wiesiek nie znużył mnie mimo tak długiego grania, a tak miałem choćby z New Vegas, albo z innymi długodystansowymi tytułami, z którymi pod koniec się męczyłem a nie cieszyłem grą.

Spoiler

W3.thumb.png.1620cbfe620c41ec1ae3e8d887ae6ec0.png

A teraz przed chwilą skończyłem Wolfensteina Old Blood - grało mi się spoko, choć to po prostu "więcej New Order". Trochę odczułem nawiązań do Return to Castle Wolfenstein (sam zamek, truposze, zbieranie złota), ale mógł mi się załączyć sentyment :P

A się właśnie zastanawiam co teraz ograć. Zacząłem grać w Valhalla Hills, ale gra jest powtarzalna i mnie nudzi. Co misję-wyspę od nowa budujesz wioskę i atakujesz portal. I gdybym chciał, to w sumie mógłbym szybko robić wojsko i zdobywać portal w ciągu 5-10 minut. A tak chyba ruszę kolejnego pożeracza czasu, czyli Fallouta 4 GOTY, którego zakupiłem w Black Friday. I znowu ze dwa miechy wolnego czasu w plecy (albo i lepiej) :D

@goliatTeż kiedyś sporo młóciłem w RE5. Chciałem odblokować wszystkie ukryte bronie i ulepszyć jak najwięcej, oraz ukończyłem grę na wszystkich poziomach trudności. I mnie trochę boli jak ludzie tak bardzo narzekają na tę część

Edited by Despero23

@Despero23

Ludzi narzekających na piątkę rozumiem, bo kilka elementów z głównej kampanii mnie wkurzyło. Po szczegóły odsyłam do tematu o serii Resident Evil.

Ostatnio skończyłem The Evil Whitin 2. Gierka fajna takie 8/10  bym dał. Teraz wracam do Castlevania Lords of Shadown.

Obecnie Bayonetta na Nintendo Switch. Bardzo przyjemna gra, rozwałka daje wiele radości. Przy okazji muszę przyznać, że dawno w żadnej grze tyle razy nie zginąłem... (nie grałem w żadne Soulsy). 

Po jedynce w kolejce czeka też druga część. Niedawno zaś ukończyłem dodatek do The Legend of Zelda BotW. 

Na marzec w planach miałem Far Cry 5, ale widzę że Ubi usunęło mi go z listy gier. Przez bardzo długi czas miałem go na liście, po tym jak wycofali preordery wersji kolekcjonerskiej za 140 zł ;)

Subnautica. Swietnie mi sie w to gra, choc fanem gatunku nie jestem. Na liczniku juz 42 godziny i fabule moglbym miec juz ukonczona, ale eksploracja podwodnego swiata, zbieranie materialow oraz budowa i urzadzanie baz tak mnie wciagnely, ze od dobrych 15h nie popchnalem historii ani troche do przodu. 

Zacząłem sobie grać w dosyć starą gierkę Kingpin. Kurcze, kiedyś to robili gry. Mrok, krwawe, brutalne, pełne przekleństw i... zadziwiająco trudne wręcz. Tutaj poziom normal to jak w inny hard co najmniej ;) Głupie szczury mnie nawet gryzą. I tka mam łatwiej, bo pamiętam, jak to się przechodziło mniej więcej. Polecam :D

Mass Effect Andromeda

Kupiłem za grosze na PS4 i wciągnęło mnie jak diabli. Po prawie 22h mam ukończone 26%.  Największym problem tej gry, to chyba to, ze po trylogii każdy oczekiwał niewiadomo czego. Fakt animacje kuleją, gra doczytuje obiekty (na Eos to przegięcie pały i nawet na pecetowych potworach jutuberów to widać), co smuci, bo widoczki są naprawdę spoko.

Patche trochę poprawiły wygląd twarzy, choć nadal rozrzut ich "jakości" jest spory. 

Strzela się fajnie, choć brakuje aktywnej pauzy, ale towarzysze potrafią sami wytłuc przeciwników. Mają swoje charaktery  i warto kombinować z doborem na misje, bo dialogi pomiędzy nimi potrafią być zabawne. 

Same zadania to standard w tego typu grach- latamy w tą i z powrotem będąc chłopcem na posyłki. Cóż, taka robota Pioniera :D 

Ale póki co, bawię się tu lepiej niż w ME2, po podobnej ilości godzin.  

Edited by TomcioM

@NWWStation

Kingpin - pamiętam tą produkcję, gra na zmodyfikowanym silniku Quake 2, gra była trudna jak na tamte czasy, dosyć często zapisywałem grę, aby później ją wczytywać. Szkoda, że paru pomysłów nie zaczerpnięto od tego tytułu inne produkcje, jak brak amunicji na ulicach, trzeba było ją kupować, ewentualnie zabrać ze strzeżonych magazynów oraz możliwość wynajmowania kompanów do pomocy. Poza tym kamizelka, która zmniejszała obrażenia robiła to oddzielnie na nogach, korpusie, czy też rękach. W dodatku ta niesamowita raperska muzyka, warto poszukać na youtubie soundtracku.

Ja w każdym razie jak skończę Alice pogram trochę w Street Racing Syndicate, na razie zaliczyłem w niego godzinkę.

Ostatnio skończyłem grę Lords of the Fallen, którą CDA dało rok temu.Rok się zbierałem, ale było warto ją odpalić.Teraz już wiem, co to jest granie przeciw bossowi już na początku gry :D

10 godzin temu, goliat napisał:

@NWWStation

Kingpin - pamiętam tą produkcję, gra na zmodyfikowanym silniku Quake 2, gra była trudna jak na tamte czasy, dosyć często zapisywałem grę, aby później ją wczytywać. Szkoda, że paru pomysłów nie zaczerpnięto od tego tytułu inne produkcje, jak brak amunicji na ulicach, trzeba było ją kupować, ewentualnie zabrać ze strzeżonych magazynów oraz możliwość wynajmowania kompanów do pomocy. Poza tym kamizelka, która zmniejszała obrażenia robiła to oddzielnie na nogach, korpusie, czy też rękach. W dodatku ta niesamowita raperska muzyka, warto poszukać na youtubie soundtracku.

Muzyka Cypress Hill. Dodajmy do tego, że wokalista tej grupy podkładał głos jednemu gościowi z gry. Pluł się jak cholera, he he.

Właśnie kończę z kolegą pierwsze Borderlandsy, zostało jedno dlc. Potem zabieramy się za drugą część, potem pre-sequel, no i może wyjdzie kolejna część :D

Skończyłem Doki Doki Literature Club! - visual novelka, która potrafi niesamowicie zaskoczyć. Niby zaczyna się jako opowieść typu "szkolne życie z romansidłem w tle", ale potem historia nabiera takiego obrotu że potrafi zryć mózg. Bardzo ciekawe doświadczenie(i ogólnie produkcja) i z niecierpliwością czekam na następną grę od tego studia, bo wychodzi na to że Doki Doki może być częścią jakiejś grubszej historii...

Po 53 godzinach zobaczylem napisy koncowe w Subnautice. Ta podmorska przygoda byla bardzo przyjemna.