Jump to content
miron1500100900

W co teraz gracie lub jaką grę ostatnio przeszliście?

Recommended Posts

W obecnej chwili próbuję z wielkim bólem przejść AC Unity  i w sumie nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się że ze względu na dość duży przepych w tej grze. Jest tego po prostu za dużo od zbierania skrzyń, znaczków, artefaktów, rozwiązywaniu morderstw,  zleceń assasynów single player jak i w multii ( gdzie udało mi się dołaczyć z 2 razy ). Po ponad 60 godzinach gry mam dopiero 40% i jestem w 10 sekwencji ale dam radę ;p. Do tego grywam w WoWa gdzie nighthold kompletnie mi się przejadł i nie mogę już patrzeć na ten raid i próbuję swoich sił w inncyh MMORPG jak Black Desert Online straszny z niego grindownik i postanowiłem skupić głównie na eksploracji po ponad 100 godzinach mam odkrytą może 20% mapy i próbuję przekonać się znowu do Elders Scrools online i trochę pozwiedzać przed dodatkiem Morrowind.  A tak od czasu do czasu pogram sobie w multi Battlefield 1. Po AC unity wezme się za Trylogię Darksiders podobno bardzo dobra seria slasherów . to tyle

7 minut temu, Edge napisał:

Po AC unity wezme się za Trylogię Darksiders podobno bardzo dobra seria slasherów . to tyle

Moze byc Ci ciezko z ta trylogia Darksiders, bo poki co wyszly tylko dwie czesci, a trzecia zostala dopiero kilka dni temu oficjalnie zapowiedziana. ;)

Ja chwilowo odstawilem Battlefielda 1. Bawilem sie w nim swietnie, wbilem 95 czy 96 poziom, ale ostatnio szlo mi w nim stale tak dobrze, ze zaczelo mi brakowac wyzwan i zaczal mnie lekko nudzic. W weekend przesiadlem sie na alfe wymagajacego Escape from Tarkov i bawie sie przednie. Emocje zwiazane z rajdami, zbieraniem sprzetu i pozniej staraniem sie o to, zeby go nie stracic i calo opuscic teren rajdu sa takie, ze nie pamietam kiedy ostatnio innej grze udalo sie scisnac mi trzewia do tego stopnia. 

Ja miałem brać się za Might and Magic 7 ale ostatnio okazało się że nieśmiertelny ADOM doczekał się graficznej odsłony! A na dodatek pełna wersja jest za darmo!! Wersja płatna Steam jest płatna i jest z różnymi udogodnieniami ale sam content jest ten sam! Oczywiście wczoraj przysiadłem i znów wsiąkłem.

Jeżeli szukacie OGROMNEGO cRPGa, w którym jest tylko jeden save i śmierć postaci kasuje go, w którym przez pierwszą godzinę ogarniacie sterowanie postacią i panelami, po drugiej zaczynacie ogarniać motywy survivalowe, czyli jak się zaopatrzyć w żarcie żeby nie paść z głodu ale się nie przeciążyć, w 3 godzinie w końcu sfrustrowani zaczynacie czytać manual, a dopiero w 4 zaczniecie "ogarniać" i uzależniać się od tej gry to bardzo polecam. Już tekstowa wersja była świetna nawet jak na dzisiejsze czasy a graficzną obowiązkowo trzeba zagrać!

Obecnie pocinam w pierwszego Silent Hill na pierwsze PS. Grafika już się zestarzała mocno, ale filmiki nadal trzymają poziom.

@goliat

Przeszedłem 3 pierwsze części. Ludzie piszą że 2 jest najstraszniejsza, bo piramidogłowy, pielęgniarki, historia itp. A mi właśnie jedynka najbardziej zryła psychę, mimo tej tragicznej jak na nasze czasy grafiki i średniemu mechanizmowi prowadzenia dialogów . A przechodziłem je jedna po drugiej.

A ja dorwałem ostatnio pierwszego Bioshocka. Gdy gra wychodziła miałem starego kompa a po zmianie jakoś inne tytuły bardziej mnie interesowały. Aż tu nastał czas gdy znów nowe gry mi nie działają i zacząłem się oglądać wstecz. Przyznam miałem z początku obawy że to zbyt dziwna gra jak dla mnie. Goście w ciężkich pancerzach płetwonurków z tamtej epoki, małe dziewczynki wysysające jakąś substancję ze zwłok. Patrzyłem na to z mieszanymi uczuciami. Moje odczucia zupełnie zmieniły się podczas gry. Zacząłem węszyć bo wszystkich kontach w poszukiwaniu taśm z nagraniami by jak najpełniej poznać historię Rapture. Obecnie zacząłem etap w zamku sybarytów (Fort Frolic) i moim ulubionym elementem rozgrywki stałą się kombinowanie jak tu sprzątnąć tatuśka jak najmniejszym kosztem amunicji i energii.  Jeśli ktoś nie grał to gorąco polecam

@Arlekin

Sander Cohen to postać kultowa. Plotki głoszą że to ojciec Jokera xD. Na długo zapamiętasz FF :)

Co do tatuśków to oczywiście telekineza rulez - beczki, łapanie i odrzucanie rakiet i te sprawy. Miłej zabawy, trochę ci nawet zazdroszczę że jeszcze nie znasz sagi ;) 

Rocket League (bo krótkie mecze), a poza tym jak znajdę czas i ktoś znajomy będzie akurat w daną grę pykał to HotS, Overwatch, Diablo 3, Dark Souls 3 i mam zamiar się trochę pobawić w PlayerUnknown's Battlegrounds dopóki mnie krew nie zaleje (biorąc pod uwagę jak bardzo nie ogarniam strzelania w grach armopodobnych, to raczej nastąpi to dość szybko). 

Niby w planach mam ogarnie kilku starszych produkcji (np Fearów), ale mało mnie ostatnio ciągnie do singli, a i czas znaleźć trudno. 

Oprócz pierwszego Silent Hill bawię się karcianką Gwint od poprzedniego tygodnia. Naprawdę wciągająca gra, opłaca się trzymać najlepsze karty na koniec, dodatkowe karty odblokowuję się stosunkowo szybko.

Dnia 18.05.2017 o 08:33, Doman18 napisał:

@goliat

Przeszedłem 3 pierwsze części. Ludzie piszą że 2 jest najstraszniejsza, bo piramidogłowy, pielęgniarki, historia itp. A mi właśnie jedynka najbardziej zryła psychę, mimo tej tragicznej jak na nasze czasy grafiki i średniemu mechanizmowi prowadzenia dialogów . A przechodziłem je jedna po drugiej.

Ludzie nie twierdzą że jest najstraszniejsza, tylko że ma najlepiej napisaną i najbardziej trzymającą w napięciu historię z całej serii. I ja się z tym zgadzam. Bo na dobrą sprawę jakoś bardzo SH2 mnie nie straszył. Ale przy ekranie trzymał mnie klimat tej historii. Dlatego też zawsze będę twierdził że SH2 to nie jest survival horror, tylko interaktywny dramat psychologiczny. Tak, bardzo lubię tę serię i jakkolwiek populistyczne by to nie było, uważam że dwójka jest najlepsza. A jedynka, jedynka to dla mnie już sentyment. Bardzo ciekawy i wciągający, ale tylko sentyment i mi nie chciałoby się w to już grać. Głownie ze względu na oprawę wizualną. Nie jestem z serii tych co uważają że grafika jest najważniejsza, no ale bez przesady. Mechanika też już trąci padem. Ale w remastera bym zagrał. To byłoby coś.

A żeby nie robić offtopu to pogrywam teraz w nowego Deus Exa. Fajna historyjka. Ale co najlepsze jest w tej serii, to ogrom możliwości w wykonywaniu zadań. I to udało się zrobić po raz kolejny fenomenalnie. Co prawda momenty kiedy się okazuje że nie możesz podnieść skrzynki nad szybem wentylacyjnym, co by wroga ominąć, bo nie masz tam jakiegoś ulepszenia rąk, są bardzo irytujące. Ale nie ma gier idealnych. ;-) No i futurystyczna Praga też jest świetnie zrealizowana. Polecam.

Po skończeniu pierwszego Silent Hill wziąłem się za Sonic All Stars Racing, naprawdę przyjemna gra wyścigowa.

W dalszym ciagu mam faze na Escape from Tarkow, nawet pomimo tego, ze czesciej tam gine niz udaje mi sie wyniesc z rajdu znaleziony po drodze sprzet. Bo kiedy mi sie to juz udaje, to satysfakcja jest olbrzymia. A kiedy moje nerwy EFT zbytnio nadwyreza, to przesiadam sie na kilka szybkich meczow w BF1, swietnie odstresowywuja.

Pierwszy Gothic wróciłem do niego po około 5 latach. Ale nie wiele się zmieniło na gorszę, jedynie wkurza mnie trochę sterowanie, a reszta jest ok.

Ukończyłem DOOMa i MGS V, teraz biorę na tapetę Gemini Rue, Fallouta 3 i Beholdera którego mam z Bundle.

Z tych trzech tytulow najlepiej bawilem sie przy Beholderze. Ciezki klimat codziennego zycia w totalitarnym panstwie, niepokojaca muzyka, fajny pomysl na rozgrywke skupiajacy sie na szpiegowaniu innych, duzo moralnie trudnych decyzji, ktore w krotszej i dluzszej perspektywie maja bezposredni wplyw na rozwoj akcji i zakonczenie gry. Jak na tak niewielka gre jest to naprawde swietny tytul. 

Kończę drugie podejście Wieśka 3 (DLC KiW), zagrywam się w nowego Dirta 4 (naprawde jest okej, ludziom już na łeb padło przez te symulatory). Czekam na Shoguna 2 Gold Edition którego mam zamiar w końcu przejść (jako pierwszego TW) :D 

Pomiędzy katuję się w Assetto Corsa, tak gram na padzie. xD

Edited by stach122

Przynajmniej nie na klawiaturze... Moze jeszcze beda z Ciebie ludzie... ;)

Stało się wreszcie, ukończyłem Gothic i było fajnie.

Gra klasyk, gra legenda 
Gra która stała się ikoną gier RPG.

Gothic został wyprodukowany przez niemieckie studio Piranha Bytes w 2001roku wtedy, to narodziła się legęda.

W grze wcielamy się w Bezimiennego bohatera, który ze skazańca, staję się postrachem ludzi, maszkar i demonów. Człowiekiem, który niejednokrotnie narazi swoje życie, by pomoc innym.
Gdy Bezi trafia do Koloni Karnej, która znajduję się na wyspie Khorinis, nawet nie przypuszcza jaką rolę odegra w tym miejscu. Zjedna sobie potężnych przyjaciół ale też i dorobi się wrogów, którzy za wszelka cenę, będą chcieli go ukrócić o głowę.
Gracz może przystąpić do kilku gildii Magów, Strażników, Najemników czy Czcicieli Śniącego z bagien.
W grze jest od groma orężna mieczy, pałek, toporów, młotów, kusz, łuków.
Ścieżka maga, oferuje nam potężna artylerie magiczną.
W grze jest też spory wybór pancerzy, które otrzymujemy stopniowo, wspinając się po szczeblach kariery w danej gildii.
Należy tez wspomnieć, o bardzo dużej ilości magicznych artefaktów naszyjników i pierścieni.

Podczas gry, zdobywamy punkty nauki, które wydajemy u nauczycieli, by ci nauczyli nas, jak się oprawia zwierzynę, walczy orężem strzela z łuku czy włada magią.
Można też, przeznaczy owe punkty na naukę tak zwanych specjalnych umiejętności, którymi są kradzież, otwieranie zamków i skradanie.
Musimy uważnie dysponować punktami nauki, bo nie łatwo jest je zdobyć w świecie Gothica, który jest wymagający i nie toleruje mięczaków.
Świat gry, jest do pewnego stopnia otwarty, jedynymi ograniczeniami są rozdaiały na które jest podzielona fabuła i hmm.... MORDERCZE ZWIERZĘTA KTÓRE Z ŁATWOŚCJĄ NAS WYPATROSZĄ!!!!

Fabuła.
W grze jest liniowa jeśli chodzi o główny wątek. Jedyne co możemy wybrać, to którą drogą dojdziemy w dany punkt i jakiej gildii dołączymy.
Liniowość gry, nadrabia świetnym, mrocznym klimatem oraz całą historią, która na bardzo długo zapada w pamięć. Gothic nie jest grą którą przejdziemy, po czym odłożymy ją na półkę.
Bezimienny po tym jak zostanie wtrącony za magiczne mury bariery, musi walcząc o życie, przejść długa drogę, by dostarczyć ważne pismo przywódcy magów ognia, lecz na tym jego przygoda się nie kończy, bo Bezi musi stawić czoło potężnej istocie, która została zesłana na tą i tak już dotkniętą śmiercią, głodem, zarazą i nieszczęściami ziemię.
Nasz bohater, pozornie tylko wygląda na rzezimieszka albowiem on jest.....

Grafika.
Choć już nie młoda, to nadal jest przystępna dla oka i w nie, nie kole.
Dla tych, co jednak woleli by Gothica widzieć w lepszej oprawie, polecam mody których jest sporo.
Plus też trzeba przyznać animacji, która jest płynna, łatwo można z dialogów przejść do walki.

Audio.
Muzyka w grze daje radę i robi dobry klimat.

PLUSY+
+Fabuła.
+Wielki arsenał broni, pancerzy i czarów.
+Trzy frakcje do których możemy się przyłączyć. (podobno sam nie sprawdzałem można nie przyłączać się do żadnej frakcji i ukończyć grę.)
+Oprawa audio.
+Spora ilość zwierza i bestii.
+Akuratny poziom trudności.

MINUSY-
-Największym minusem i zarazem swoistym bugiem, jest to, że podczas zapisu gry, komp się nam wyłączy, to nasz zapis się spiernicza i albo, zaczniemy od początku albo użyjemy pewnego triku na który wpadłem.
-Minusem, też może być słaba mobilność bohatera, podczas walki jak nas przeciwnicy okrążą, to jesteśmy martwi na 99%.

OCENA. 8/10

A na koniec.
Śniąąącyyy! Zbuuudź się! Zbudź się! Zbudź się! Przebudź się, o Śniący! Przebudź się, o Śniący!Przebudź się, o Śniący! Zbudź się!
Niech Śniący będzie wami.

Obecnie gram w gothic 2 NK. Robię serię potem bedzie Gothic 3 i Arcania lub Riseny.

Edited by darkdarius
  • Upvote 2

@darkdarius

Co do pierwszego minusa, widzę że nie grałeś na system pack w wersji 1.6 bodajże, naprawia on wiele bugów, w tym m.in. wychodzenie z gry.

Co do drugie minusa - to jest tak specjalnie zrobione, żeby wywabiać wrogów pojedynczo. Seria Gothic to taki Dark Souls przed pojawieniem się produkcji od firmy From Software. Nic w serii Pirahnia Bytes jest łatwe, lekkie i przyjemnie, tu byle ścierwojad spuści ci manto, jeśli odpowiednio nie uważasz. Ale za to nie skalowania potworów, jak w serii The Elder 
Scrolls, więc możesz po jakimś czasie wziąć na zwierzętach nielichy odwet, radocha gwarantowana.