Skocz do zawartości
miron1500100900

W co teraz gracie lub jaką grę ostatnio przeszliście?

Polecane posty

Ostatnio przeszedłem Far Cry 4 i Resident Evil Zero. Teraz  biorę się za Resident Evil 1 Remaster  pewnie będę go przechodził przez parę tygodni ( brak czasu na poważne granie).  A tak to gram tylko wyłącznie w WoWa  wieczorami .

Chwilę pograłem w Apex Legends ale postanowiłem chwilowo przerzucić się na Battlefield 1. Głównie przez wolniejsze tempo rozgrywki. Obecnie jestem raczej niedzielnym graczem i po prostu żal mi gdy matchmaking w Apexie dobiera mnie do drużyny z dwoma wymiataczami, którzy później muszą mnie ratować co chwilę :D. Dlatego postanowiłem podreperować sobie skilla w spokojniejszym otoczeniu. Początkowo nastawiałem się na drużynowy deatch match ale obecnie najlepiej gra mi się w podbój. Niesamowite uczucie gdy całą drużyną szturmuje się wzgórze i odbija ważny punkt z rąk przeciwnika. Trochę wkurza mnie tylko, że pokazuje mi gry do których nie mogę dołączyć gdyż są tylko dla graczy posiadających dodatek. 

@Despero23 to ciekawe, bo chyba wszyscy mieli tego pirata. Nawet polscy jutuberzy mieli w większości wersję z Hondą i Miatą. Albo tej pudełkowej były u nas dwie wersje- nie wnikam.

Kończę powoli Metro Exodus- na PS4Pro i TV 4K z HDR wygląda to bardzo zacnie i śmiga elegancko.

Na lapku wróciłem do ATS z kilkoma modami.

Obecnie pogrywam w serię Kingdom Hearts na PS4. Mam już za sobą KH 1.5 i 2.5 remaster, więc teraz biorę się za 2.8, a potem 3.

Jestem coraz bliżej zrozumienia tej całej zagmatwanej fabuły :)

Edytowano przez Scorpix

No i zastopowałem Primala na rzecz Vampire the masquerade:Bloodlines, gruchnęła wiadomość o możliwej kontynuacji więc wróciłem do tego mrocznego świata wampirów. Klimat dalej nie do podrobienia, misja w Ocean House Hotel dalej wywołuje u mnie ciary ( kto grał ten wie ), ten soundtrack dalej robi robotę. Przejdę Bloodlines to wracam do Primala :D Oj nie mogę usiedzieć przy jednej grze ostatnio, wpierw zastopowałem Wieśka na rzecz Primala, teraz ten poszedł w odstawkę na rzecz wampirków :P

https://www.youtube.com/watch?v=Y33hGaEgW7U&t=312s

Edytowano przez konio52

Postrzelałem trochę w sieci więc teraz wracam do mojego ulubionego gatunku czyli rpg :D. Długo się zbierałem bo bałem się rozczarowania ale mój wybór padł na Assassin's Creed Odyssey. Zastanawiałem się jeszcze nad Origins ze względu na lokalizację w starożytnym Egipcie ale jednak rozszerzenie warstwy rpg w najnowszej odsłonie bardziej mnie zachęciło. Mam przegranych blisko 20 godzin i na razie jest bardzo dobrze :). Podoba mi się system walki w którym nie wystarcza już (jak to było w starych odsłonach) czekać na atak przeciwnika i w porę wyprowadzić kontrę przez co spokojnie można było rozwalić dwudziestoosobowy oddział przeciwników. Zacząłem grę na normalu ale szybko przestawiłem na wysoki i nie żałuję bo starcia z mocnymi przeciwnikami są teraz ciekawsze.  Całkiem niezły jest system najemników, którzy mogą polować na gracza. Z warstwy rpg podobają mi się wybory moralne, które przynoszą większe konsekwencje niż to czy rozmówca dostanie po mordzie. Przy rozwoju postaci można się coś pobawić ale widać kilka bardziej i mniej przydatnych umiejętności. Podoba mi się różnorodność w ekwipunku gdzie nie ma  jednego słusznego zestawu do używania na każdym poziomie(przynajmniej na razie nie zauważyłem ale możliwe, że pod koniec gry to się zmieni). No i ten ogromny świat. Trzeba przyznać, że robi wrażenie i trochę nawet przytłacza. Jest w nim na pewno co robić i dobrze, że twórcy nie nawsadzali masę zbędnych aktywności. Nie wiem tylko czy chciałbym by następne gry poszły w jeszcze większą przestrzeń. Moim zdaniem było by to już za dużo. W historii na razie nie odnotowałem jakichś wielkich głupot i ma zarówno dobre jak i słabe momenty. Najważniejsze, że chcę ją dalej poznawać więc nie jest źle :).  Największe zastrzeżenie mam pod adresem inteligencji przeciwników poza walką, która nie widzę by poszła do przodu od czasów choćby Black Flag. Ok, dobre jest to, że czasem w obliczu zagrożenia niektórzy zamiast się rozłazić na wszystkie strony to zbijają się w grupkę i razem przeczesują teren. To jest dobre choć zwykle i tak po chwili się rozchodzą. Natomiast wkurza mnie gdy z ukrycia obserwuję strażników i widzę jak na przykład jeden stoi w kącie odwrócony twarzą do muru. Niestety na takie widoki natykam się niemal w każdym strzeżonym miejscu i mocno mnie to irytuje. Moim zdaniem strażnicy powinni mieć też nieco lepszy słuch i szersze pole widzenia. A tak to stoi dwóch strażników w bramie w odległości około 3 metrów od siebie, zeskakuję z muru i zabijam jednego a drugi jak stoi tak stal nieruchomo.  Takie akcje odbierają mi przyjemność z likwidowania przeciwników. Mimo to uważam, że to kawał solidnej produkcji. Brakuje co prawda jakichś nowatorskich rozwiązań bo system walki przypomina ten z Wiedźmina a system najemników jest bardzo podobny do tego z Śródziemie Cień Mordoru. Jednak wszystko to zostało podane w bardzo przyjemnej formie. Nie ma nudy a to najważniejsze.

Przypomniała mi się jedna rzecz, która moim zdaniem jest lekko niedopracowana. Chodzi o konflikt Sparta - Ateny. Dobre są bitwy i osłabianie sabotażami regionów zajmowanych przez obie frakcje. Brakuje mi tylko bardziej widocznych oznak tego konfliktu w postaci potyczek między żołnierzami obu stronnictw. Coś takiego co ładnie w Skyrimie poprawiał mod. Po jego instalacji podróżując można było się na całym kontynencie natknąć na starcia większych i mniejszych oddziałów przez co jeszcze bardziej czuło się wojnę, która przetacza się przez region. Tutaj do tej pory natknąłem się raz na takie starcie i było to jedynie trzech na dwóch żołnierzy.  Tak wiem, można wziąć udział w bitwach o poszczególne regiony dołączając do jednej z sił ale brakuje mi takich przypadkowych starć.

Edytowano przez Arlekin

Jako, że pewna misja w Destiny 2 troszkę mnie wkurzyła to postanowiłem zabrać się za Subnautice, którą dorwałem za darmo z Epic Games Store (jak ktoś byłby ciekawy, ten launcher Epica nie wyświetla liczby godzin spędzonych w danej produkcji).

Hitman GOTY na PS4. Ukończyłem główny fabularny, powbijałem najwyższe poziomy mistrzostwa na mapach, ukończyłem Patient Zero. Hitamy zawsze mi się podobały, nawet Rozgrzeszenie. I nie przeszkadza mi że jest tylko 6 map (plus 2 małe samouczka). Mapy są duże, pełne zakamarków, przejść, poukrywanych przedmiotów i strojów. Rozumiem, że nie każdemu może pasować przechodzenie jednej mapy kilka razy, tylko na inne sposoby, ale mi to się podoba. Im więcej gram, tym lepiej znam teren (świetna jest Sapienza!) i tym sprawniej się po niej poruszam. Porównując uczucie pierwszym podejściu, gdy poznajesz poziom, miotasz się, szukasz czegoś przydatnego, a kolejnym, gdy czujesz się jak ryba w wodzie i możesz działać prawie na ślepo, wrażenie jest kolosalne. To bardziej gra logiczna niż akcji. Hitman trafił do grupy moich ulubionych gier, bo ciągle chce mi się w nią grać. Gdy mnie zmęczy, odczekam trochę i kupuję Hitmana 2 w jakiejś promocji :D

Na PC ogrywam w końcu świeżo zakupione The Stanley Parable (teraz w promocji na Steamie za 13,49 zł). Nieszablonowa, zabawna, nie ma co więcej mówić. Kto lubi humor i brytyjski akcent, musi zagrać

Edytowano przez Despero23

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.