Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

Podpisy pod screeny, które najbardziej was rozbawiły

Polecane posty

Tu mozecie zamieszczac waszym zdaniem najlepsze/najsmieszniejsze/najbardziej odlotowe komentarze do obrazkow.

Robcie to wedle zasady

CDA xx/xx, recenzja XXXX, tresc komentarza

Mozna tez skomentowac CZEMU tak uwazacie, ze jest smieszny/odlowoty itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem o tym pisać w temacie o CDA ostatnim...

Pierwsza rzecz, to chciałem ogólnie zauwazyc, że czasem "odlotowość" jest nieco przegięta i w wielu miejscach poprostu nieodpowiednia.

Owszem duza czesc recenzji nadaje sie do takiego "odlotowania" w screenach jak np. Bloodline z tego CDA, które to chciałem zgłosić do konkursu tutaj ;)

Oczywiście nie chodzi mi o to by screeny podpisywac w wielu miejscach "kwiatek", "drzewko. Duże" , ale co za dużo to nie zdrowo i trzeba o tym pamiętać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ze spoxem, gdzieniegdzie czuć, że humor w podpisach jest wciśnięty na siłę, a to mi się nieprzyjemnie kojarzy z pegazassowskim masłem w sprayu :)

Ale żeby nie zbaczać z tematu - ciągle pamiętam doskonałe 'ustrzeliłeś mnie z sąsiedniego screena! Nie gramy na fuksy!' Naprawdę oryginalne, z czymś takim jeszcze się nie spotkałem :)

Ogólnie za najlepsze podpisy uważam te, które bazują na nawiązaniach i niebanalnych skojarzeniach. Z najnowszego numeru takimi przykładami będą np. '90% gospodyń domowych z Gdańska nie widzi różnicy między skavenami a wysokimi elfami', 'sala do gry w kości' z recki Q4 czy 'puddingowy potwór z Elm Street' w recenzji Evil Dead autorstwa Iwana.

W ogóle to kto wymyśla podpisy? Autorzy recenzji? Biedacy z DTP? Siły nadprzyrodzone?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FixxxerDoomed

CDA 5/05: pamiętacie reckę house of the dead 3? tą samą co później jakiś gościu zrozumiał ją -biedak- dosłownie? podpisy pod screenami zarąbiście uzupełniają recenzję ( no wicie - poszły w tym samym kierunku, co Czarny Iwan w recenzji):

- Biegł do domu...dorwali go

-Pocieszne grubaski w czerwonych portkach.Niewinne ofiary Lisy Rogan

-Wisiał sobie na suficie, nikomu nie wadząc. Agentowi G. zawadzał.

itd.

Te podpisy śmieszą nie tylko(tak jak inne) gdy je czyta się pod obrazkiem, ale również w odniesieniu do samego tekstu recenzji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo dojdzie do tego, ze bedziemy rozmawiac o najlepszych + i - jakie wymienił recenzant, czy wstepach artykułow...W sumie, why not :)

CDA 115 Recenzja SpecForce: "Moja lufa jest większa od twojej". Widac GEM nie ma kompleksow... :)

Albo, ten sam nr, zapowiedz Powaznego Sama: "Jedna z broni w Serious Samie powinny być tiktaki..." Czyli komentarz rozdziawionej szczeki jednego z potworów.

Ogolnie rzecz biorac podpisy pod screenami trzymaja poziom. Oczywiscie sa wyjatki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to kto wymyśla podpisy? Autorzy recenzji? Biedacy z DTP? Siły nadprzyrodzone?

Jesli autor tekstu nie dostarczy podpisow, to szanse maja ludzie, ktorzy w redakcji czytaja dany tekst, a jesli potem jeszcze zostanie cos do uzupelnienia (zazwyczaj zostaje wiekszosc), to gromadzi sie kolegium, ktore wspolnymi silami wymysla podpisy. Czesto pozna noca, po calym dniu deadline'owania i z glupawym humorem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<wszyscy widzą pare postów wyżej co>

ołki dołki a więc

CDA 11/2001 (66) recenzja "Legend of Might & Magic"

na prawej stronie recenzji jest ramka "z wizytą w sali tortur" i pod screenem z kościotrupem wyciągniętym na jednym z narzędzi tortur podpis "Coś mnie strzyka w kościach" :]

PS. mam nadzieje że nie chodzi o podpisy z ostatnich numerów tylko :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba z CDA 6/2005

Jeden z recki Restricted Area: "Zaraz spadnie mu na głowę takie wielkie pudło. :)" (chwała pamiętającym o Majstersztyxie)

Drugi z recenzji LEGO Star Wars: "Qui-Gon zaraz walnie klocka..."

Nie ma co. Tarzałem się wtedy ze śmiechu po podłodze przez kilka minut.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDA 11/05, Kaszanka Zone (Eugeniusz Siekiera): "Beemka klepana z przystanku PKS-u"

CDA 12/05, Gry wiecznie żywe, Colidor: "Ale ja mam wszędzie daleko..."

Mnóstwo starszych podpisów też było niesamowitych, pamiętam, że jakieś pojedyncze też komentowałem na tym forum, ale oczywiście w tej chwili żadnego nie pamiętam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja Syberii 2, nie pomnę, w którym numerze, bom nie baza danych. Podpis pod screenshotem z uroczą, białą foczką: "Jestem młodafoka".

Może tekst z młodąfoką ma juz taaaką brodę, ale ja go usłyszałem wtedy pierwszy raz i dosłownie turlałem się ze śmiechu. Nawet w tej chwili się chichram, jak sobie przypomnę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD-A 12/2005

Recenzja: Age of Empires 3

Treść podpisu: "cięcia budżetowe - reszta zamku w przyszłej Erze"

Dlaczego: za ogólną błyskotliwość tekstu.

CD-A 12/2005

Recenzja: Imperial Glory PL

Treść podpisu: "a co trzeba mieć, żeby rekrutować całego Kownika?"

Dlaczego: najpierw nie łapałem sensu tego tekstu, ale gdy przeczytałem, co zostąło uwiecznione na screenie, zaliczyłem ROTFL-a :D.

Swoją drogą nie rozumiem, jak w poważnej (?) firmie, zajmującej się dystrybucją komercyjnych tytułów nastawionych na zysk, mogą pracować partacze, piszący kwiatki typu "strategowie" czy "półkownicy"...

(...)czy 'puddingowy potwór z Elm Street' w recenzji Evil Dead autorstwa Iwana.

Chciałeś powiedzieć 'w recenzji Bloodline: Uśpione Zło autorstwa Eugeniusza Siekiery." :)

CD-A 11/2005

Recenzja: Bet on Soldier

Treść podpisu: "aerobik z B.o.S."

Dlaczego: co tu dużo gadać - spójrzcie na screena, a wszystko stanie się jasne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas przytoczyć podpis pod screena, który miałem okazje zobaczyć baaaardzo, bardzo dawno temu, a mianowicie w numerze 12/2005 ;)

"Ta" gra to: Fahrenheit, a podpis pod obrazek (83 strona):" Uważam, że Smuggler przesadza z chamskością swoich reakcji!" rozbawił mnie, ponieważ..no spójrzcie chociaż na jego wyraz twarzy ;) Ale wygląda to dość ciekawie, wg. mnie jest to coś w rodzaju "anty-fanowskiej" wypowiedzi, ale należy zauważyć, iż interpunkcja i ogólny wygląd zdania jest poprawny. Dla niektórych może nie jest to śmieszne ani trochę, ale mnie to można powiedzieć "zainteresowało". Ot tyle, co miałem do powiedzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie absolutnie rzadzi:

CDA 6/2005, recenzja LEGO Star Wars, "Qui-Gon zaraz walnie klocka..."

Akurat to CDA mialem ze soba w szkole, z kolegami cala przerwe lalismy ze smiechu :).

Podobna sytuacja (tez CDA w szkole i smianie sie z kolegami :]) byla przy recenzji Worms 3D bodajze (w kazdym razie ktorys 3D wormsow). Ile tam bylo smaczkow! Najbardziej dowcipne tabelki i podpisy pod screenami, jakie widzialem. Np. "Znane robaki" :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zaraz spadnie mu na głowę takie wielkie pudło. :)" (chwała pamiętającym o Majstersztyxie)

No niesamowita chwała. (i cześć i zmartwychwstanie). tekst max. 1,5 roku temu był :roll:

No cóż, bo duza część podpisow do screenow, poprostu odjechana jest, macie świetną inwencje (redaktorzy), wyobraźnie i wiadomo to nie od dzis. Rozchodzi sie tylko o to,by w pewnych grach(recenzjach) uwazac z tym humorem to raz(Czy jak powstanie jakas gra wojenna traktujaca o obozie zagłady to bedzie przy pociagu z zydami podpis pod screenem "cyk,cyk,cyk,cyk loon looon jedzie lokomotywa" ??? dwa, ze jak nie ma co wymyslic, to nie pisac bzdur, czyli poprostu lepiej wcale niz na siłę (o tym pisał też Cardinal).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezapelacyjnie najlepszymi podpisami pod screenszoty żongluje nie kto inny, tylko El Generał :) Przykład - recenzja Broken Sword 3, bohaterka odwrócona tyłem i nota: Ładna du... eee... panorama :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDA 06/04

Zapowiedź Shellschoka

-Dwa złączone screeny, na jednym strzelający amerykanin, na drugim padający wietnamczyk i podpis: "Hej, postrzeliłeś mnie z sąsiedniego screena! Nie gramy na fuksy!"

-Poniżej panowie rozglądający się po lesie: "Uważajcie - tu są gniazda wietnamskich gołębi..." - dużo fajnych interpretacji, z czego jedna byłaby bardziej aktualna dzisiaj...

-Fajny jest jeszcze napis na tym szarym pasku: "Jeśli nie lubisz wojny - zagraj w The Sims. Poleca niezastąpiony Hut Sędzimir" :)

CDA 12/04

Recenzja Silent Hill 4

-Screen na którym facet...-że tak bezprecedensowo powiem- grzebie w brzuchu pewnej zimnej pani. Podpis: "Odsysanie tłuszczu metodą niekonwencjonalną"

-wspomniana "Zupa była za słona" przy zmasakrowanej twarzy dziewczyny

-stwór wyłażący zza ściany: "Czasami lubię się dobrze rozerwać!"

-bohater w towarzystwie tego potworasa o dwóch głowach dziecka: "O mój Boże! Nigdy więcej nie wezmę piwa do ust!" (autorem recenzji oczywiście Eugeniusz Siekiera)

Jak widać, jeśli autor ma wenę to najczęściej każdy screen w recenzji rozbraja. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Hikko i jej zwieracz" :P (ten zwieracz to literówka, miało być zwierzak") rotflowałem z tego przez dwie minuty. Nie pamiętam kiedy to było, to jakieś bardzo stare CDA zdaje się.
He miałem to napisać ale wydało mi się głupie i że hodzi o Jukiko.

Recenzja kłejka nie pamiętam która część i który numer.

"jeden twój strzał a pani robotowa zostanie wdową a jej dzieci (pół)sierotami"

nie kojarze tej połówki :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...