Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

Klopoty z dwuwarstwowym DVD9?

Polecane posty

Ja mam NECa ND-4571A. Od kilku miesięcy miałem niezłe zgrzyty i buczenie przy otwieraniu dvd z cda. Niestety jakieś 2 miesiące temu po włożeniu innych płyt cd/dvd nadal utrzymują sie trudne do zniesienia zgrzyty i buczenia, jedynie przy wypalaniu płyt nie mam tego problemu. Oczywiście zaprzestałem kupowania mojego ongiś ulubionego pisma, chociaż nawet mi nie żal, jak zobaczyłem u kumpla sponsorowaną recenzję wiedźmina w tym samym piśmie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antyfan? Wiesz, wydając 15zł na pismo mam chyba prawo do tego by płyta nie niszczyła mi komputera? Niestety z tego co widzę cd-a jest zwykłym mainstreamowym shitem, który nie idzie w jakość, a w ilość sprzedając materiał na wątpliwej jakości 2-warstwowych płytach podczas gdy koszty dvd są tak niskie, ze spokojnie można by upchnąć wszystko na 2 płytach podwyższając tylko nieznacznie cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antyfan? Wiesz, wydając 15zł na pismo mam chyba prawo do tego by płyta nie niszczyła mi komputera? Niestety z tego co widzę cd-a jest zwykłym mainstreamowym shitem, który nie idzie w jakość, a w ilość sprzedając materiał na wątpliwej jakości 2-warstwowych płytach podczas gdy koszty dvd są tak niskie, ze spokojnie można by upchnąć wszystko na 2 płytach podwyższając tylko nieznacznie cenę.

Kupujesz CDA dla płyt? A zresztą to dziwne, że płyta niszczy napęd. Bo tylko Tobie go niszczy. Może wina napędu? A co do tego, że mozna na 2 dvd wydawac rzeczy dodane do CDA, chcesz mieć żąglerke płytową? Chyba nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antyfan? Wiesz, wydając 15zł na pismo mam chyba prawo do tego by płyta nie niszczyła mi komputera? Niestety z tego co widzę cd-a jest zwykłym mainstreamowym shitem, który nie idzie w jakość, a w ilość sprzedając materiał na wątpliwej jakości 2-warstwowych płytach podczas gdy koszty dvd są tak niskie, ze spokojnie można by upchnąć wszystko na 2 płytach podwyższając tylko nieznacznie cenę.

CDA ma grubo ponad 100 tys. nakładu. Proszę mi wyjaśnić jakim cudem niszczy tylko pański napęd? CDA uwzięło się specjalnie na Pana komputer? Czy też po prostu ma Pan wadliwy napęd?

I skąd te informacje o "nieznacznej podwyżce ceny"? Ma Pan jakaś dobrą ofertę od dużej tłoczni, którą może nam przedstawić?

Od razu przypominam, że dwa DVD to nie tylko wyższe koszty tłoczenia, ale też pakowania i transportu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu przypominam, że dwa DVD to nie tylko wyższe koszty tłoczenia, ale też pakowania i transportu.

Tiaaa, a swego czasu pewna gazeta wydawała nawet 4 CD o 1zł drożej od wersji dvd, przy "ogrooomnej" różnicy w cenie dvd i cd, to rzeczywiście, jest argument:lol:

BTW.Dziwne, ze tylko mi coś nie działa, chyba napisałem posty w temacie:"kłopoty z dwuwarstwowym DVD"? :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa, a swego czasu pewna gazeta wydawała nawet 4 CD o 1zł drożej od wersji dvd, przy "ogrooomnej" różnicy w cenie dvd i cd, to rzeczywiście, jest argument:lol:

BTW.Dziwne, ze tylko mi coś nie działa, chyba napisałem posty w temacie:"kłopoty z dwuwarstwowym DVD"? :roll:

Ale od tego czasu znacząco zmniejszyła swoją cenę, zmienił się też system opodatkowania płyt i czasopisma co oznacza, że są diametralnie różne warunki ekonomiczne w porównaniu do dawniejszych czasów i teraz pewnych rzeczy nie da się zrobić "tak jak kiedyś".

Prosiłbym o sprawdzanie takich rzeczy zanim zacznie Pan tworzyć jakieś analizy ekonomiczne.

To, że komuś coś nie działa to się zdarza i od tego jest właśnie ten temat. Ale nikt tu nie wspomina o niszczeniu napędu. "Nie działanie" to jedno a "niszczenie" to zupełnie coś innego.

Dlatego ponownie proszę o wyjaśnienie jak to się dzieje, że spośród ponad 100 tys. płyt jakie są przez nas sprzedawane tylko Panu jednemu niszczą napęd?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos waszych płytek to uważam tak. Nie są one najlepszej jakości, lecz jak ktoś ma dobry napęd to mu śmigają bez problemu. Są one czasami źle wywarzone i napęd ma problemy ale na moim LG GSA H50L działają ok, miałem LG GSA 4163B i były z nimi problemy, lecz winą okazał się sam napęd. CDA ma naprawdę dobry stosunek jakości do ceny i kupuje je od 2 lat każdy numer bez względu na zawartość. Proszę więcej nie narzekać tylko sprawdzić napęd. Pozdro dla redakcji i fanów CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos waszych płytek to uważam tak. Nie są one najlepszej jakości, lecz jak ktoś ma dobry napęd to mu śmigają bez problemu. Są one czasami źle wywarzone i napęd ma problemy ale na moim LG GSA H50L działają ok, miałem LG GSA 4163B i były z nimi problemy, lecz winą okazał się sam napęd.

Hmmm... Mniej tutaj zastanawia (zawsze) jedna rzecz: dlaczego winicie plyte, skoro to naped moze byc wlaniety?? To tak jak bys powiedzial ¨Ja do niego nie strzelilem. To ten pistolet. A wiecie czemu?? Bo z CD-A (od razu mowie, ze nikogo nie obrazam, tylko uzmyslawiam problem)¨. Bardzo czesto jest tak, ze to naped siada, a nie plyta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to najświętsza prawda. Płyty z CDA od dawna są dość problematyczne, bo dziwne, że ten sam "siadnięty" napęd może odczytać z łatwościa inne płytki. Od płyty zależy bardzo dużo. I jak wspomniał Mariusz dobry napęd i tak sobie poradzi, ale płyta nie zostaje bez winy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci odpalilem kilka plyt z 1996 roku. Pomijajac, ze menuski robia problemy (bo pod DOSa byly) to plytki dzialaja bez problemow.

No ale ja je mam w pudelkach, a pudelka w stelazu...

Bez urazy ale jak komus plytka np. dwa lata lezy na/za biurkiem nosnikiem do gory, sluzac jako podstawka pod kawe, to potem faktycznie nie wiedziec czemu jakos dzialac nie chce.

Inna sprawa, ze plytki dolaczane do pism nie byly robione z mysla, ze sa wieczne i tego nie nalezy oczekiwac. Ale dobrze tratkowany CD bez problemow sporo lat pociagnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje płyty z CDA, leżą w pudełkach na kupce i każda z nich nie jest zniszczona. Mój stary napęd miał z nimi problemy i tylko z nimi bo inne płyty chodziły bez zarzutu. Inną sprawą jest że wina może leżeć nie tylko po stronie płytki i napędu. Kupiłem nowy napęd i wszystko działa. No i dzięki żę wasze DVD-ki są tak wypasione :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chris999

Mój napęd nie może odczytać pełnych wersji z nr 141 tj. Instinct itd.

Do tej pory wszystko było w najlepszym porządku, a dema, programy itd. z tej płyty działają.

Błąd brzmi:

Stream read error co to znaczy i co mogę z tym zrobić

Gdy ręcznie próbuję zainstalować jest ten sam problem :( :( :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam płytkę z CDA. Nie jest porysowana, ale wyskakuje błąd danych CRC. Jak ją wyśle to wymienicie ?

Ja miałem kiedyś takie błędy, poniewaz dolozylem sobie jedna kostke pamieci i okazalo sie ze nie moze siedziec w kompie razem z ta druga, sprawdz ram( wyjmij jedna kostke) to moze ci zadziala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Z ciekawosci odpalilem kilka plyt z 1996 roku. Pomijajac, ze menuski robia problemy (bo pod DOSa byly) to plytki dzialaja bez problemow.

No ale ja je mam w pudelkach, a pudelka w stelazu...

Ja z kolei dzisiaj odpaliłem z czystej ciekawości jakąś starą płytkę z CDA (grudzień 1996, demka Diablo, Doom95 czy też Baku Baku Animals), płyta nie dość, że odpaliła bez problemu to jeszcze właśnie przez jakiś czas służyła mi za podstawkę pod kawę a wytargałem ją z jakiegoś stosu płyt - żadnej koperty, żadnego pudełka ;) To się nazywa siła CDA :)

Ps. O co chodziło z "Numer 7B Windows"? (taki napis na płycie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od pewnego czasu mam problem z odpaleniem dwuwarstwowych dvd, wcześniej wystarczyło wysunąć płytę i wsunąć ją z powrotem, ale patent przestał działać. update firmware'u nie pomógł. Mój napęd LiteOn SHW-160P6S.

Miał ktoś podobny problem i wie jak go rozwiązać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od pewnego czasu mam problem z odpaleniem dwuwarstwowych dvd, wcześniej wystarczyło wysunąć płytę i wsunąć ją z powrotem, ale patent przestał działać. update firmware'u nie pomógł. Mój napęd LiteOn SHW-160P6S.

Miał ktoś podobny problem i wie jak go rozwiązać?

Obawiam się, że napęd jest do wymiany. Miałem też LiteOna i takie były właśnie objawy. Najpierw pomagało „wysuń-wsuń”, potem przestał czytać płyty dwuwarstwowe, następnie DVD ogólnie (czytał tylko CD-ROM), a na końcu zazgrzytał i porysował mi płytę. Widocznie napędy tej firmy tak mają.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje problemy z DVD9 skończyły się na wymianie nagrywarki na nową podobno lepszą. CDA wymieniło dla mnie wcześniej dwie płyty, bardzo sprawnie zresztą za co dziękuje, z czego jedna na pewno była do d***. Teraz wszystko działa ok, szkoda tylko że kupowane pojedynczo dla własnego użytku są drogie i "sie nie opłaca" :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dosc...dosc klopotow z plytkami z CDA. I mam prosbe. Niech ktos mi poda model nagrywarki DVD taki aby plyty z CDA dzialy!. Cos niezawodnego . Bo ja obecnia mam LG GSA-H20L i do plytek CDA ten naped sie kompetnie nie nadaje. Ogolnie nie polecam nawet do innych plyt jest bardzo wadliwy!

Dlatego moze zapytam redakcje na jakich napedach w redakcji testujecie plytki , ze zawsze dzialaja? Prosze o odpowiedz.

PS: najnowszej plyty wogole mi nie czyta. I nie wiem czy to wina plyty czy napedu... :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dosc...dosc klopotow z plytkami z CDA. I mam prosbe. Niech ktos mi poda model nagrywarki DVD taki aby plyty z CDA dzialy!. Cos niezawodnego . Bo ja obecnia mam LG GSA-H20L i do plytek CDA ten naped sie kompetnie nie nadaje. Ogolnie nie polecam nawet do innych plyt jest bardzo wadliwy!

Dlatego moze zapytam redakcje na jakich napedach w redakcji testujecie plytki , ze zawsze dzialaja? Prosze o odpowiedz.

PS: najnowszej plyty wogole mi nie czyta. I nie wiem czy to wina plyty czy napedu... :?

PIONEER DVR-215D - jeśli miałbym polecać to właśnie ten model, przez wielu użytkowników określany jako niezawodny. Pamiętaj zanim kupisz coś nowego, że czasem wgranie nowego firmware'a może pomóc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam nagrywarkę w notebooku firmy LG ELECTRONICS HL-DT-ST DVD-RAM GMA-4082N i zacząłem odnosić wrażenie że wasze płytki zaczynają być niestabilne na tym urządzeniu,robią problemy ,nie chcą się ładować, a jak już im się zachcę to buczą strasznie, po za tym są strasznie jakby porysowanę, nie mają tej jednolitej struktury, jak płytki które były wytłaczane w Czechach, z tamtymi nie miałem żadnych problemów, a obecnie wymieniałem już dwie i ciągle ten sam problem,nie znalazlem sterowników do tego modelu w necie,dziwne.

Objawy jakie zauważyłem podczas odczytu płyty z ostatniego numeru kwietniowego to nie ładowanie się menu.exe, ciągłe buczenie, raz pojawił się błąd odczytu płyty z czerwonym znakiem ikx w kółku,innym razem brak możliwości znalezienia i odczytu menu.xml, nie którym dostały się książeczki ze złą czcionką,ja miałem w śroku pisma jakieś takie lekko pogniecione kartki,podobnie zaczynają zachowywać się wasze inne płyty z magazynów NEXT i PC FORMAT tak że to nie tylko może być wina napędów,odnoszę wrażenie że tłocznie przestały sprawdzać płytki wyrywkowo,tylko trzepią ile wlezie ilościowo a nie jakościowo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dosc...dosc klopotow z plytkami z CDA. I mam prosbe. Niech ktos mi poda model nagrywarki DVD taki aby plyty z CDA dzialy!. Cos niezawodnego . Bo ja obecnia mam LG GSA-H20L i do plytek CDA ten naped sie kompetnie nie nadaje. Ogolnie nie polecam nawet do innych plyt jest bardzo wadliwy!

Dlatego moze zapytam redakcje na jakich napedach w redakcji testujecie plytki , ze zawsze dzialaja? Prosze o odpowiedz.

PS: najnowszej plyty wogole mi nie czyta. I nie wiem czy to wina plyty czy napedu... :?

PIONEER DVR-215D - jeśli miałbym polecać to właśnie ten model, przez wielu użytkowników określany jako niezawodny. Pamiętaj zanim kupisz coś nowego, że czasem wgranie nowego firmware'a może pomóc!

Dzieki, chcialbym jeszcze poznac jakie napedy ma redakcja ,ze plytki z CDA chodza bez zarzutow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...