Jump to content
Trackmaniak

Spadek prędkości łącza

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu mam problem z internetem. Jest to Dialog 4mb/s. Otóż gdy na jakiś czas odłączę modem od komputera po podłączeniu internet działa bardzo dobrze i osiąga prędkość jaką powinien mieć cały czas, lecz po jakimś czasie prędkość pobieranie zaczyna spadać i waha się w okolicach 20kb/s a ping sięga 500ms. Gdy ponownie odłączę modem i podłączę wszystko wraca do normy, lecz po jakimś czasie prędkość znowu spada. I tutaj moje pytanie, taki stan rzeczy jest winą dostawcy internetu czy może coś nie tak z moim komputerem?

Jeśli to ważne mam modem ZTE ZXDSL 832CII który dostałem od dialogu, a do niego podłączony jest jeszcze router Link-sys WRT54GC.

Link to comment
Share on other sites

A w jaki sposób sprawdzić czy z routerem jest wszystko w porządku? I jeszcze tak żeby do końca wyjaśnić jak to moje odłączanie routera wygląda, nie wyłączam go całkowicie tylko wyciągam sam kabel od internetu po 10 minutach podłączam go na miejsce i wszystko wraca do normy na jakiś czas. Wcześniej wszystko działało bez zarzutu tylko jakoś ostatnio tak się zaczęło dziać.

W domu mam jeszcze dwa komputery połączone przez wi-fi i. W nich internet działa tak jak powinien. I odkryłem ze żeby wszystko wróciło do normy starczy że odłączę internet od mojego komputera, nie muszę odłączać całego routera. Wiec to może być wina nie tyle routera i dostawcy co samego komputera.

Nie wiem czy to ważne ale zaczęło się tak dziać po instalacji Wings of Prey i YuPLay który jest wymagany do działania gry. Ale nie wiem czy to ma związek z tym problemem.

Edited by Trackmaniak
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...