Jump to content
Trackmaniak

Spadek prędkości łącza

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu mam problem z internetem. Jest to Dialog 4mb/s. Otóż gdy na jakiś czas odłączę modem od komputera po podłączeniu internet działa bardzo dobrze i osiąga prędkość jaką powinien mieć cały czas, lecz po jakimś czasie prędkość pobieranie zaczyna spadać i waha się w okolicach 20kb/s a ping sięga 500ms. Gdy ponownie odłączę modem i podłączę wszystko wraca do normy, lecz po jakimś czasie prędkość znowu spada. I tutaj moje pytanie, taki stan rzeczy jest winą dostawcy internetu czy może coś nie tak z moim komputerem?

Jeśli to ważne mam modem ZTE ZXDSL 832CII który dostałem od dialogu, a do niego podłączony jest jeszcze router Link-sys WRT54GC.

A w jaki sposób sprawdzić czy z routerem jest wszystko w porządku? I jeszcze tak żeby do końca wyjaśnić jak to moje odłączanie routera wygląda, nie wyłączam go całkowicie tylko wyciągam sam kabel od internetu po 10 minutach podłączam go na miejsce i wszystko wraca do normy na jakiś czas. Wcześniej wszystko działało bez zarzutu tylko jakoś ostatnio tak się zaczęło dziać.

W domu mam jeszcze dwa komputery połączone przez wi-fi i. W nich internet działa tak jak powinien. I odkryłem ze żeby wszystko wróciło do normy starczy że odłączę internet od mojego komputera, nie muszę odłączać całego routera. Wiec to może być wina nie tyle routera i dostawcy co samego komputera.

Nie wiem czy to ważne ale zaczęło się tak dziać po instalacji Wings of Prey i YuPLay który jest wymagany do działania gry. Ale nie wiem czy to ma związek z tym problemem.

Edited by Trackmaniak