Skocz do zawartości

Jaki jest twoj ulubiony tekst w CDA?


Gość Qn`ik

Polecane posty

  • Odpowiedzi 904
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
@UP

Odpowiedź na ten problem - osobisty asystent :smile::laugh::tongue: . Jakiś świeży absolwent polonistyki który miałby ociupinkę talentu do pisania i trochę rozumiał twój tok rozumowania i dowcipy.

Ta i jeszcze hostessa, zeby pokazaniem cyckow podbudowywac moje morale i chec do pisania. :) Fajnie, tylko przekonaj wydawnictwo, ze mi sie nalezy.

Twój tekst Commodore vs Amiga bardziej mi się podobał i zapadł w pamięć niż "Człowiek i świnie".

Ale kosztowal mnie duzo mniej pracy niz tamten. Takze datego, ze byl duzo krotszy a wbrew pozorom taki tekst sie pisze CIEZEJ, bo trzeba kondesowac informacje a jednoczesnie dbac, zeby to nie byl "kondensat" a tekst, ktory wciaga, a nie tylko bombarduje informacjami.

PS. Chyba "vs Atari", co Commodore to przeciez takze Amiga.

Najlepszy? Zdecydowanie tekst Allora do screena w recenzji Fallouta: New Vegas z policyjnym robotem. "grobokop" mnie po prostu rozwalił :D

Fajny ale nie Allora, podpisy pod screeny zwykle kto inny wymysla (glownie te bezsensowne) :rolleyes::cool:

Bardzo łatwo to wywnioskować logicznym tokiem rozumowania. Reszta redakcji pewnie zarabia tak z połowę tego, ale w końcu smug jest głównym filarem i ojcem ojców.

Ta, jasne tak naprawde cala redakcja jest emulowana przeze mnie, a na miejscu siedza tylko wynajeci w agencji statysci. :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Oczywiście, że vs Atari. Gupi błąd.

Ja specjalnie użyłem słowa asystent bo wiem, że jesteś żonaty :). Za cyckowe podbudowywanie morali, na moje oko, żona jeszcze tego samego dnia połamałaby ci wałkiem paluchy i następne AR musiałbyś już nosem pisać :smile::laugh::tongue: . Zresztą ty masz pisać dobre txty do CDA a cycki to w czasie wolnym oglądać :tongue::happy: .

Ale naj, najulubieńszym moim tekstem, do którego czasem wracam i który uważam za genialny, świetnie napisany a jednocześnie edukacjny, jest "Giwery moja miłość vol.2" z CDA 1/03. Zwłaszcza dobre było screen z gry a obok real foto guna. Po nim już we wszystkich filmach i grach zwracałem uwagę na to z czego bohaterowie i "badgaye" strzelają. Np zawsze się uśmiechałem jak SG1 ze Stargate'a zmieniło swoje wysłużone MP5 na pojemniejsze P90 (pee-ninii :)) i grzało z nich do wrażych obcych. Czy nie ma w obecnym składzie redakcji jakiegoś chętnego/obytego z tematem, który mógłby napisać 3 część. Zwłaszcza, że od 2003 roku minęło już 9 lat i masa nowych broni, w nowych grach się pojawiła. Bo taki "Realizm broni" w późniejszym o kilka lat AR był za mały, za krótki i bez obrazków poglądowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwiłbym się gdyby Smuggler sam dopisywał dużą część tekstów - w końcu każdy musi przejść przez jego sprytne rączki, zanim się go wydrukuje.

Przeceniasz moje mozliwosci i to znacznie. Czaem np. dopisze jakies zdanko, ale rzadko bo i sam nie lubie jak mi sie ktos dopisuje. Co inneg podpisy pod screeny, choc i tu wychodze z zalozenia, ze to autor decyduje czy je zostawic czy zastapic swoimi, wiec jak czasem ktos mi wszystkie ze swego tekstu wywali to pretensji nie mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sam mówiłeś, że w redakcji nie tyle się pisze teksty ile redaguje, a redakcja polega na dopisywaniu, poprawianiu różnych rzeczy w tekstach przecież.

Co nie znaczy, ze jest to obligatoryjne. Poza tym zwykle raczej skracam, gdy uznam ze jest to jakies lanie wody czy niepotrzebne, niz dopisuje, ew. dopisuje jakis "lacznik" pomiedzy dwoma fragmentami tekstu, zeby nie bylo widac efektu "ciachniecia" calego akapitu.

Oburzonym taka ingerencja w tekst, od razu mowie, ze ZAWSZE sie pisze z pewnym zapasem tekstu, bo latwiej jest w pare chwil skrocic tekst o np. 5 zdan niz dopisac z sensem 5 brakujacych linijek. Zreszta sam King twierzi, ze redakcja tekstu to "tekst pierwotny minus 10%" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeszcze apropo tego, że SMG ostatnio taki zadowolony z Kindle'a, to przypadkiem znalazłem taki jego txt sprzed ponad 11 lat w AR 9/00:

"Kiedyś w ogóle nie będzie gazet a tylko Net i virtual reality. Ale na szczęście ja tego nie dożyję. Lubię książki i szelest przewracanych stron..." :tongue::laugh: . Na szczęście/nieszczęście (niepotrzebne skreślić) dożyłeś. :wink:

Z okazji nowej książkowej serii Amberu wygrzebałem z Archiwum ten tekst. Naprawdę dobry opis mojego ulubionego admirała :). Dzięki niemu przeczytałem i kupiłem 2 z 3 tomów Trylogii Zahna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze apropo tego, że SMG ostatnio taki zadowolony z Kindle'a, to przypadkiem znalazłem taki jego txt sprzed ponad 11 lat w AR 9/00:

"Kiedyś w ogóle nie będzie gazet a tylko Net i virtual reality. Ale na szczęście ja tego nie dożyję. Lubię książki i szelest przewracanych stron..." :tongue::laugh: . Na szczęście/nieszczęście (niepotrzebne skreślić) dożyłeś. :wink:

No zaraz ale sa jeszcze gazety i ksiazki w papierze. To, ze beda ich elektroniczne wersje, to wtedy juz byla kwestia czasu. Mowilem zas o calkowitym zaniku papieru...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło o to, że nawet w Złotej Erze CDA nikt nie myślał, że lepiej/równie dobrze będzie mu się czytać wersję elektroniczną od tradycyjnej. Np ja się zawsze nastawiam nieco gorzej/odczuwam dyskonfort przy e-bookach niż przy "szeleście stron".

Ukochany tekst z Na Luzie to "My jesteśmy Prości". Ma u mnie pierwsze miejsce (nawet przed Majstersztyxem) bo jest życiowy, prawdziwy, szczery i niezwykle zabawny - http://g.jogger.pl/2006/08/16/meski-manife...estesmy-prosci/. Potwierdza to wp :) - http://facet.wp.pl/kat,1007819,wid,14262297,wiadomosc.html

Przeglądając trochę starsze AR 5/08 natknąłem się na 2 odp SMG. Jedna pouczająca a druga zabawna ale pasuje do sporu o ME3 z CDA 4/12

"Paweł [Mr Jedi] odszedł z CDA, bo uznał, że anime/manga kręcą go bardziej niż gry. Pracuje teraz w firmie dystrybuującej (m.in.) japońskie filmy na polskim rynku i dobrze mu z tym."

Szkoda, że po kryzysie ekonomicznym spadł chyba popyt na takie produkty w Polsce. Dzięki temu Mr Jedi wrócił.

Czytelnik Mateusz - "Czy jakieś firmy proponowały wam łapówki za np. lepszą ocenę gry? I czy przyjmowaliście :)?"

SMG - Tak, ale tylko te duże, powyżej 100 000 euro na głowę. Mamy swój honor, małe łapówki są dla leszczy... (dla niekumatych: to żart!!!)"

Jasne, jasne, że to żart :) :). A wielbiciele teorii spiskowych mają pożywkę :) :) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ostatnio tak jakoś niekonkretnie narzekałem na CormaCa i autor na mnie nakrzyczał. Więc żeby nie było, że tylko narzekać umiem. CormaC jak chce to potrafi napisać dobry tekst, który choćby mnie bardzo rozbawił. I to nie rezygnując ze swojego kpiąco/ironicznego/złośliwego stylu. Ale w tej recenzji, którą znalazłem robiąc kolejne Retro Action, ma taki optymistyczny wydźwięk. Sama prawda w tym, że wesołe jest życie studenta. Człowiek optymistyczniej patrzy na świat :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Camizi zwrócił uwagę na zabawne plusy i minusy pisane pod ocenami kaszanek. Trochę to rozwinę podając fajne przykłady

Plusy

+nie musisz wcale w to grać! (Soldier 1/01)

+zaktualizowane składy byków :]]] (Bull Rider 2 1/01)

+jakie plusy? No dobra może niskie wymagania (Recon 1/01)

Minusy

-sam fakt istnienia... więcej nie zamierzam wymieniać (Broken Land 1/01)

-same... (Recon 1/01)

-że musiałem taki badziew zrecenzować :[[[ (Varmint hunter 12/02)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Nie mam jednego tekstu, który mógłby być ulubionym, ale bardzo lubię wracać do tekstów waść Smugglera, w których to przybliżał sylwetki geniuszy komputerowych, którym często potem się w życiu niezbyt kleiło. W sumie to z chęcią poczytałbym nowe teksty o takich osobach.

Smugglerze, skrobnąłbyś coś na temat np. Masayukiego Uemury, twórcy NES-a?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jednego tekstu, który mógłby być ulubionym, ale bardzo lubię wracać do tekstów waść Smugglera, w których to przybliżał sylwetki geniuszy komputerowych, którym często potem się w życiu niezbyt kleiło. W sumie to z chęcią poczytałbym nowe teksty o takich osobach.

Smugglerze, skrobnąłbyś coś na temat np. Masayukiego Uemury, twórcy NES-a?

Sprawdze czy jego zywot jest wystarczajaco medialny i dramatyczny. Ale w najblizszym CDA troszke moich tekstow bedzie - jeden w Historii Komputerow a drugi zupelnie nie tam, gdzie go byscie oczekiwali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ponawiam prośbę o "Giwery moja miłość v.3". Przez 10 lat wyszły nowe gry, nowe typy broni się w nich pojawiły. Poproszę o taki sam model jak w CDA 1/2003.

Wbrew pozorom proste to nie jest, bo musimy trafic na maniaka broni wczesniej.

Z dobrych txtów to przypomniałem sobie jeszcze "Nałogowiec - raz jeszcze" z CDA 8/2000 w którym pierwszy i ostatni raz Smuggler się przyznał, że nas oszukał. Później to już zawsze jest nasza wina smile_prosty.giftongue_prosty.gifbiggrin_prosty.gifwink_prosty.gif. Z nowszych tekstów dobry był "Trolowanie w MMO" z 4/12 i świetny opis LoLa i WoT (innych MMO nie znam). W porównaniu z tym "poradnik" Allora do WoT z najnowszego CDA jest IMHO badziewny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 5 weeks later...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...