Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nieznanygosc

Komp czy Konsola co taniej wyjdzie do grania

Polecane posty

Musisz wziąć pod uwagę, że komputer jest przeznaczony do wielu rzeczy, natomiast koszty kupna nowych podzespołów nie są małe. Przy konsoli nie ma takiego problemu, ale gry są drogie.

PC jest moim zdaniem lepsze do gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC jest droższy, służy nie tylko do grania, za 15 zł/mies. masz CDA + płytka, więc stały dopływ nowych tytułów w przystępnej cenie, ale minusem komputera jest to, że strasznie szybko się starzeje.

Na konsolce nie ma problemu starzenia się (a przynajmniej wygląda on inaczej niż na PC), bo wszystkie konsole mają taki sam sprzęt i masz 100% pewności, że gra pójdzie Ci na konsoli. Minusem jest cena gier, chociaż używane bywają w podobnej cenie, jak na PC. Poza tym (nie wiem, czy plus, czy minus), jeśli konsola się zestarzeje, to nie wymienia się części, żeby przedłużyć jej żywot, ale kupuje się nową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy na czym Ci całkowicie zależy, konsola na pozór nie jest rzeczą stworzoną tylko do gier. Zobacz na Playstation 3 - masz odtwarzacz Bluray, na którym możesz oglądać filmy w jakości HD, co jest rzeczą bardzo przyjemną, to takie centrum multimedialne, w które warto zainwestować, mimo, że gry zaraz po premierze kosztują dość dużo to w miarę szybko tanieją i jak już kupisz to znajdziesz bardzo, bardzo wiele ciekawych tytułów w tańszych seriach, chociażby Uncharted 1, 2, GTA IV itd.

Ja kiedy ostatnio wymieniałem "growy" sprzęt postawiłem na komputer, czego w sumie na razie nie żałuje, ale jakbym miał to robić w tej chwili to zakupiłbym konsolę, a komputer PC zamieniłbym na laptopa, ba - może nawet netbooka i służyłby mi tylko do internetu i innych drobnych rzeczy, mój wujek zainwestował właśnie w konsolę, mając laptopa i przyznam szczerze, że to kapitalne połączenie, bo konsola istnieje sama w sobie i stworzona jest do rozrywki, dlatego Playstation 4/Xboxa 720 sam osobiście kupię zaraz po premierze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wziąć pod uwagę to, że dobry komputer jest w stanie wygenerować lepszą grafikę niż konsola(fakt, że trzeba mieć jakiś za ~2500 zł) i to, że na komputerze są też takie produkcje, których nie ma na konsoli. Dużo zależy od tego w jakie gry chcesz grać. Jeżeli wyścigi, sportowe, akcji itp. to bez wątpienia wybrałbym konsolę. Ale jak bardziej interesują Cię strategie, cRPG, symulatory, FPS to w tych kategoriach wygrywa komputer.

Ja bym wybrał kompa, ale TYLKO dla tego, że jest na nim więcej produkcji, które mnie ciekawią i lubię się pobawić programowaniem oraz robić coś na necie.

Najlepiej wejdź do przypiętego tematu w "ogólnie o konsolach" "nextgeny vs PC" i poczytaj wszystkie za i przeciw i po tym sam zdecyduj, bo dla jednych jest lepsza konsola, dla innych komp i nikt nikogo nie zmieni na siłę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To różnie bywa.... Komputer masz do gier a zarazem do internetu. A także gry są tańsze (ale jest ryzyko że wymagania będą za mocne)

A konsola jest do grania (do neta też ale najlepiej jest siedzieć w necie na kompie) WYBÓR ZALEŻY OD CIEBIE-CO WOLISZ ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uch trochę czasu minęło ale lepiej później niż wcale.Zakupiłem pcta nie jakiegoś super dobrego takiego że w razie czego mogę dokonać ulepszenia go.Procek 2 jajowy i grafika co obsługuje direx 11 i 1gb dają na razie radę.A co ciekawe dałem za niego tylko 400zł bo z rodzeństwem się dogadałem i rodzicami.Zarobiłem trochę grosza na konsolkę i gry zamierzał bym kupować z allegro bo używane mega hity takie jak kilzone3 chodzi mniej niż 100 zł czyli tyle ile hicior na pcta.Ps3 i średniej klasy komp to dobry sprzęcior do grania.Żadne hity mnie nie ominą a i pogram w exclusives ps3.

Dla mnie dobre wyjście.

Ps:czy tv 32 cale fullhd lcd bez 100MhZ będzie ok dal ps3 i będę mógł pykać na rozdziałce fullhd

Naucz. Się. Pisać. - Dracia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...