Skocz do zawartości

Klatkować czy nie klatkować, czyli problem z komputerem...


Ellusion

Polecane posty

Problem wygląda następująco: podczas grania w niektóre gry np. Kane & Lynch, LoL, Warhammer 40k DoW2 itp. gra po paru minutach zaczyna klatkować na jakiś czas, by po paru chwilach/minutach wrócić do normalego stanu rzeczy. Akcja powtarza się w kółko. Problem nie występuje w grach typu Warcraft 3,GhostBuster itd.

Mój komp:

Windows XP Professional z SP3

Intel® Core2 Duo CPU E4600 @ 2.40GHz (2 CPUs)

2048MB RAM

NVIDIA GeForce 8600 GT

Zasilacz Take Me 400

Jeśli może to wam pomóc to dziś zmieniłem stery do grafki na najnowsze i tak jakby się pogorszyło tzn. szybciej zaczyna klatkować, dłużej trzeba czekać na powrót do normy.

Jeśli coś jeszcze jest wam potrzebne to piszcie. Tylko proszę krok po kroku co, gdzie i jak, bo jeśli chodzi o sprzęt to jestem gorzej niż laikiem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta, święta i po świętach. Zrobiłem test temperatur Everestem i oto wyniki:

Dysk Twardy: 46C/46C/46C

Grafika:96C/105C/123C

Kolejno: normalna praca na pulpicie (spoczynek jak kto woli)/normalna gra bez "czkawki"/gra z czkawką

Jakaś nowa diagnoza czy dalej trzymać się zasilacza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź miernikiem napięcia podawane przez zasilacz. A najlepiej jakbyś wymienił to coś na porządny zasilacz. Winowajcą może być zasilacz lichej jakości. Lepiej już, aby grafa więcej nie musiała znosić tych 126*C, bo choć powinna jeszcze w miarę normalnie znieść to może tego nie wytrzymać. Dla dysku te 46*C to już sporo. Jeszcze kilka stopni i dysk może paść, choć nawet już teraz jest to możliwe. A grafika ma zabójczą temp. jak na idle. Jeszcze nigdy nie widziadłem takiej temp. w idle. Albo sprawdź kompa na porządnym markowym zasilaczu. A jak z temp. procka czy chipsetu płyty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zotac GeForce 8600 GT ZT-86TEH3P-FSR

Tak brzmi dokładny model karty.

Z tego co wywnioskowałem z topicu problem leży albo w zasilaczu lub w za słabym chłodzeniu karty? Jeśli zasilacz to jaki polecacie (w miarę tani, a skuteczny). Jeśli chodzi o chłodzenie to co? Wymiana karty, dokupienie wentylatorka, zmiana sposobu chłodzenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś wymienić zasilacz, choćby dla świętego spokoju. Take Me to jedna z najgorszych firm prześladujących użytkowników. Do tego zestawu wystarczy i Fortron 350/400GHN. Jeśli w niedalekiej przyszłości zamierzasz kupić nowe podzespoły lub zmienić PC-ta, to można zastanowić się nad mocniejszym modelem.

14-500-001-06_3.jpg

Chłodzenie karty jest strasznie biedne. Jeżeli odkurzenie komputera nic nie da, to trzeba zastanowić się nad jakimś dodatkowym nadmuchem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czyszczenie to bym potrzebował pomocy (co, gdzie i jak i czym) , ale o to będę ew. prosił na PW. Na zasilacz możliwie mało, bo nie chcę słyszeć zrzędzenia rodziców, że znowu wywalam kasę w błoto na tą skrzynię bezwartościową. Czytałem o zasilaczach Delta i Forton i niby cieszą się dobrą opinią. Co wy na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej i najlepiej powietrzem. Po prostu. Komputer na balkon i solidnie przedmuchać (suszarka z zimnym powietrzem się nada perfekcyjnie, jak masz możliwość odwrócenia ciągu w odkurzaczu to też). Można suchą szmatką, pod warunkiem, że ta się nie elektryzuje.

Fortron wydaje się najlepszym pomysłem przy ograniczonym budżecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...