Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

NBA 2k (seria)

Polecane posty

Nie wiem na jakich ustawieniach grasz, ale błąd 8 sekund jest w grze i DZIAŁA.

Sprawdź w Game options -> Rules czy wszystko jest ON.

Charging foul... to samo.

Widzę, że grasz na kiepskich slidersach może, hmmm?

Dodam tylko, że te "fabryczne" nie są idealne...

Ja osobiście chciałbym, żeby zlikwidowali błąd, przez który piłka czasem tak szybko się odbija/turla/toczy po bloku/tip passie/niecielnym podaniu, że nijak... no nie da się jej dogonić. Nawet nieważne jest to, że biegniesz Stuckeyem, Rosem czy innym Paulem.

Druga kwestia do poprawy - trybuny - jak zaznaczył lubro - czasem durne reakcje :)

Trzecia - dajcie możliwość przyspieszania wstawek informujących o zmianach podczas timeotów itp! Wiem, że na PC bodajże jest taka możliwość, ale nie każdy gra w to na PC...

Dajcie 76ers z AI w ramach classic teams oraz NYK ze Sprewellem i Houstonem i już jestem happy :)

Na pocieszenie zostaje fakt, że 2k12 ma być - PODOBNO - na nowym silniku graficznym.

HELL YEAH.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem gram tryb My Player i jak każdy wie trzeba pilnować swojego gracza, ma z tym problem nie wiem czy wynika on z tego ze jeszcze nie ogarniam gry(gram 3 dni) wiem ze prawym analogiem mogę go blokować, ale to i tak na dużo się nie zdaję czasem zablokuje go jak chce się urwać, ale częściej mu się udaje i biegam jak osioł za nim po boisku, oczywiście jest on szybszy, co sprawia dodatkowy problem, czy jest jeszcze jakiś sposób aby temu zaradzić??

Moje drugie pytanie część ludzi twierdzi ze analogiem prawym jest łatwiej oddawać rzuty niż X, czy jest to poprostu kwestia wygody co kto woli, czy coś w tym faktycznie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oddaję rzuty X, tak mi wygodnie, natomiast pod koszem przy post move'ie staram się grać analogiem. Chyba LT jest focus, bedzie ci łatwiej pilnować przeciwnika (ale uważaj, przy trzymaniu LT twój zawodnik szybciej się męczy, ale za to jest dokładniejszy w obronie i wyżej skacze do bloku). No i na początku My Player'a nie licz na cuda, ciężko jest kogokolwiek utrzymać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja nie przecież to noobek na początku ciężko musi być :)), dzięki za pomoc, mam jeszcze jedno pytanko zdaza się wam tak, że zdobywacie PKT a ocena nie rośnie;(?? bo szczerze jest to irytującę ciezko o dobrą ocene, a o słabą bułka z masłem ;]

Aha mam czy u was tez w takich grach jak FIFA, NBA wibracje nie dzialaja, posiadam Rumblepad2 takiego pada ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie też wibracje nie działają i też mam RumblePada 2, ale w tej grze w ogóle chyba nie ma wibracji... :happy: Odnośnie rzutów, ocena nie wzrasta, gdy zdobywasz punkty, ale rzucając z wyjątkowo złej pozycji (gdybyś z niej nie trafił, miałbyś "bad shot selection").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierka git, ale odkąd znalazłem sposób na dodatkowe punkty w My Player to stała się zbyt prosta. Dlatego teraz cisnę w Association, Chicago - pozyskałem Camby'ego i G. Wallace'a i na pro mam tylko jedną porażkę póki co ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wibracje działają. Na RumblePad2 ich nie uświadczycie, sam kiedyś go używałem, ale brak w nim wibracji, za to na padzie od xbox360 włączają się wibracje, np. przy rzutach osobistych, wydaje mi się że wtedy symulują bicie serca zawodnika i jego stres. I zdarzało mi się, że rzuciłem punkty, a gra mi nie naliczyła do oceny, lub przy alley oop' ie nie naliczyła mi alley oop pass i assist, tylko bad pass :dry:

Gonero na początku nie licz na wysoką ocenę, bo o to ciężko, staraj się grać jak najlepiej potrafisz, grać drillsy i łapać skilla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gonero

Wszystko zależy od tego czy te punkty zostały zdobyte odpowiednim rzutem. Może się zdarzyć, że trafisz do kosza szczęśliwie i ocena nie wzrośnie w ogóle. Najwięcej dają asysty, bloki, przechwyty, dobra gra w obronie. Na początku będzie ciężko bo przy statystykach overall na poziomie 45 trudno o szaleńśtwo. W miarę upływu czasu, rozgrywania kolejnych meczów i zdobywania punktów rozwoju będziesz mógł poprawiać jego umiejętności - ofensywne, defensywne, fizyczne i psychiczne. Pod koniec pierwszego roku gry powinieneś mieć już kogoś na poziomie 75-80 w statystykach, a w kolejnych rozgrywkach zostaniesz już gwiazdą NBA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie co do multi. Chcę sobie kupić gierkę, a nie mogę znaleźć w googlach, czy można grać we dwójkę na 1 kompie (ja np. Heat, brat np. Suns). I o jakich problemach z multi piszecie ? Bo jeżeli jest tam sama kampania i multi przez neta, to chyba zrezygnuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna grac we dwojke na kompie, od zwyklych meczy po konkursy wsadów ;)

do tego dochodza non stop aktualizacje druzyn i statystyk jak i transferow, np jesli ktos ma kontuzje to gra ci to zaaktualizuje i nie bedziesz mogl tym zawodnikiem grac ;)

na multi mozna grac sezony i turnieje oraz zwykle mecze, lecz scena ledwo zyje i ciezko znalezc kogos do gry, najlepiej miec paru kumpli i z nimi pykac na jednym ekranie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś możliwość żeby mój zawodnik grał mniej minut w meczu? Chodzi mi o to że przy moim overall 45 gram średnio po 30 minut, lamie na maxa, chyba zawalam mecze chociaż reszta drużyny (Indiana Pacers) też jakaś upośledzona. Po 20 meczach mamy żenujący bilans 3-17, najniższą średnią zdobywanych punktów na mecz (poniżej 80) najniższy % rzutów z gry 35%, reszta ligi ma ponad 40%. Nie wiem czym to jest spowodowane, mój zawodnik to SF ze specjalizacją 3pointer a za 3 mam skuteczność na poziomie 5%. Z gry niewiele lepiej bo jakieś 15%, przy tak kiepskiej grze nie da się rozwijać zawodnika więc praktycznie stoję w miejscu. Próbować dalej czy robić nowego zawodnika?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@johan

Ja miałem umiejętność w rzutach za trzy na poziomie 99 punktów. No i trafiałem jakieś 50%, a to i tak dopiero w trzecim sezonie gry. Wszystko polega na tym, żeby w odpowiednim momencie wypuszczać piłkę z rąk. Decydują naprawdę ułamki sekund, więc wystarczy moment, żeby piłka nie wpadła do kosza. Proponowałbym poćwiczyć rzuty, żeby wyrobić w sobie ten automatyzm potrzebny do trafiania. Ponadto najgorsze co możesz robić to po nieudanym rzucie za trzy próbować w następnej akcji "oddać" czyli spróbować znowu trójki. Znacznie pewniejsze są rzuty za dwa. Wystarczy zgubić obrońcę i trochę opanować dystans, żeby trafiać większość oddawanych rzutów. Jak mid-jumperów trafiałem jakieś 90%. W trakcie meczu rzadko kiedy pudłowałem. Jeśli chcesz grać mniej minut to być może powinieneś zrazić do siebie resztę drużyny. Domagać się piłki w każdej akcji, zdobywać mało punktów i zbiórek, tracić piłkę. Być może wtedy kompani nie będą ci ufać a trener posadzi na ławkę. Możesz też spróbować transferu do jakiegoś lepszego zespołu z gwiazdami, które będą grały więcej od ciebie. Napisałeś, że masz overall na poziomie 45, ale nie podałeś ile konkretnie punktów w rzutach za trzy. Spodziewam się, że nie za dużo. Przy takim niskim poziomie postaci proponowałbym częściej oddawać piłkę do partnerów, zostawiać im akcje, ewentualnie rzucać gdy podadzą na czystą pozycję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rzutach za 3 mam 74 czyli całkiem przyzwoicie jak na początek kariery :) Tylko raz miałem dobrą passę i weszły mi 3 trójki pod rząd a czasami z 20 kolejnych to pudła. Włączyłem sobie podpowiedzi do rzutów i jakieś 80% oddanych rzutów pokazuje mi jako poprawne, (zielony kolorek na ikonce pomocy) a pomimo tego pudłuję strasznie. Co do mojego udziału w grze to zawsze staram się oddawać piłkę do kolegów z drużyny, rzadko rzucam znając moją "skuteczność", ale rzeczywiście z czystych pozycji, bez przeciwników obok mnie trafiam znacznie częściej. Drużyna też mi sie trafiła nieciekawa, ale odnoszę wrażenie że kiedy siedzę na ławce to grają lepiej niż kiedy jestem na boisku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie wsadów, wie ktoś, jak robić te najbardziej zaawansowane (mówię tu o zwykłym meczu, a nie o konkursie wsadów)? Ustawiłem w edycji zawodnika, jakie wsady chcę wykonywać, pod kątem wsadów postać mam rozwiniętą na maxa, a mimo to wykonuje raczej dość proste zagrania i przede wszystkim nie te, które sobie wybrałem (np. 360 between legs)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie wsadów, wie ktoś, jak robić te najbardziej zaawansowane (mówię tu o zwykłym meczu, a nie o konkursie wsadów)? Ustawiłem w edycji zawodnika, jakie wsady chcę wykonywać, pod kątem wsadów postać mam rozwiniętą na maxa, a mimo to wykonuje raczej dość proste zagrania i przede wszystkim nie te, które sobie wybrałem (np. 360 between legs)

ja gram na padzie, ustawiłem sobie w opcjach sterowania robienie wsadów prawym grzybkiem, wtedy można robić ciekawe kombinacje.

Tyle że nie chodzi mi o robienie wsadów przyciskiem którym się oddaje rzuty, tylko innymi, będziesz musiał znaleźć je w opcjach sterowania

jest jakiś dostępny edytor zawodników? Bo chciałbym zmienić sobie wzrost mojego gracza w my player, gram na pozycji SG, a wzrost ustawiałem sobie w calach bo nie wiedziałem ze da się w cm, wiec mój zawodnik ma tylko 181 cm, co przeszkadza mi w grze, od nowa nie chcę zaczynać bo mam 2 sezon

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dziwną prawidłowość. Grając MyPlayer drużyna do której przychodzę natychmiast zaczyna grać słabiej niż do tej pory. Przede wszystkim drastycznie spada im skuteczność rzutów - średnia ligowa to trochę ponad 40% a mojej drużynie ciężko osiągnąć 30%. Co za tym idzie zdobywa o wiele mniej punktów w meczu. Kiedy rzucą 80 to jest sukces, gram na ustawienach 4 x 12 minut.

Jest jeszcze błąd z faulami. Zawodnik z 6 faulami zamiast zejść z boiska gra sobie dalej w najlepsze.

Też tak macie czy to tylko moja przypadłość?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem się tak zdarza. Pamiętam, że zawsze grając przeciwko D-Rose'owi mieliśmy z nim ogromny problem. Zdobywał mnóstwo punktów i trafiał na dystansie. Kiedy jako uznana gwiazda przeszedłem do Chicago, Rose drastycznie obniżył swoją skuteczność rzutów. Pudłował z czystych pozycji, miał mecze gdzie udawało mu się trafić 7/20 rzutów. Chociaż teraz doszedłem do Spursów inną postacią i np. Ginobili czasem ma słabszy mecz, ale ogólnie gra dobrze. Nawet ostatnio rzucił 30 punktów przy skuteczności 12/19. Wiele też zależy od gracza, który może podawać dobrze kolegom na czyste pozycje. Niektórych akcji nawet oni nie spartaczą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czytam tu sobie ten wątek i wiele ciekawych rzeczy można się od Was dowiedzieć. Oczywiście podzielam opinię na temat tego, że gra jest genialna.

Jednakże chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwe aby po sformatowaniu dysku systemowego (2k11 jest na innej partycji) zachować wszystkie osiągnięcia w grze? Już raz tak zrobiłem i gra mi się odpaliła ale wszystko musiałem zdobywać od nowa. Czy gdzieś się zapisują jakieś ustawienia na C żeby je skopiować a potem wkleić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luljan

Z tego co wiem, NBA2K11 ma zapisane gry na innej partycji niż jest zainstalowana. Przykładowo ja mam grę na dysku G, a sejwy, osiągnięcia i informacje o profilu są na dysku C, czyli systemowym. Jesli nie chcesz ich sobie przypadkiem wykasować, to powinieneś poszukać właśnie tam. U mnie ścieżka to komputer -> dysk C -> użytkownicy -> komputer -> AppData -> Roaming. W tym ostatnim znajdziesz folder o nazwie 2k sports, który powinien zawierać dane z NBA2K11. Oczywiście jeśli domyślnie znajduje się w tym samym miejscu co u mnie. Radzę sobie przegrać te dane na inny dysk lub pendrive, żeby później nie zaczynać wszystkiego od nowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie co do Nba2k10 jak zmienić klub w MyPlayer?

Jak zmienić wagę ,bo mam gracza o 2.01 m i 66 kg :E

Gdy kupiłbym 2k11 to czy dało by przetransferować mojego gracza itp do nba2k10?

1. W opcjach gdzieś była możliwość, że zaznaczałeś że chcesz przejść do innego klubu i automatycznie Cię transferowało do losowego klubu. Szukaj gdzieś opcji draft.

2. Chyba się nie da tego zmienić. Poszukaj w opcjach trybu czy jest edycja zawodnika, ale wątpię.

3. Nie, nie ma tak dobrze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie to grających w NBA 2kN oraz / przede wszystkim interesujących się ligą NBA i orientującą się w temacie tegorocznego lokautu w tejże lidze. Czy lokaut, który został ogłoszony na sezon 11/12, będzie miał wpływ na wydanie NBA 2k12 ? Pytam, bo nie wiem czy odkładać pieniądze na tą część czy nie. Osobiście mam 2k10 na PC, a zamierzałem kupić k12 na X360. Mam obawy, że gra może się nie ukazać, gdyż oprócz samego draftu, nie przeprowadzono żadnych transferów, roszad trenerskich ani nie podpisano nowych kontraktów. IMO jeśli gra jednak się ukaże to może być to 100PROCENTOWY KLON NBA 2k11 jedynie z nowymi graczami z draftu i będziemy mieli swój własny sezon, w czasie gry koszykarze pauzują. :P

Co o tym sądzicie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...