Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

magfej

początkujący jaki cms?

Polecane posty

Gotowe rozwiązania są bardzo dobre dla ludzi, którzy nie potrafią napisać nic swojego w PHP + SQL. CMSy to potężne narzędzia, które dają spore możliwości. Jeżeli jesteś początkujący to zacznij od systemu Joomla. Sporo tutoriali powinieneś znaleźć w necie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowe rozwiązania są bardzo dobre dla ludzi, którzy nie potrafią napisać nic swojego w PHP + SQL. CMSy to potężne narzędzia, które dają spore możliwości. Jeżeli jesteś początkujący to zacznij od systemu Joomla. Sporo tutoriali powinieneś znaleźć w necie.

joomla wcale nie jest takie proste, jak by się wydawało.

wolałbym coś o wiele prostrzego w nawigacji. słyszałam że wordpress jest łatwy, ale za to nie nadaje się na blogi np.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wordpress nie nadaje się na blogi? 990px.pl jest świetnym przykładem, że można i to bardzo dobrze wykorzystać wp.

Do czynienia miałem z obiema wersjami wordpressa (najprostszą gdzie użytkownik ma małe możliwości zmian, i tą do której możesz dodawać motywy, widgety, ingerować w kod, itd) i Joomlą 1.5.

Do typowych, prostych blogów bez wahania bym wybrał wp, a Joomlę do czegoś w rodzaju miniportalu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joomla wcale nie jest takie proste, jak by się wydawało.

wolałbym coś o wiele prostrzego w nawigacji. słyszałam że wordpress jest łatwy, ale za to nie nadaje się na blogi np.

Wordpress został stworzony z myślą o blogach właśnie, więc to, że się na ich obsługę nie nadaje możesz śmiało od razu wsadzić między bajki.

Druga rzecz, jakkolwiek głupio by to nie zabrzmiało - wordpress może być prosty i może być mega skomplikowany. Zależy jak głęboko się w nim grzebie, co się dodaje, ostatecznie do czego ma służyć.

I przed pytaniem o cms powinieneś doprecyzować do czego on ci potrzebny. Co innego się nadaje na jakies strony portalowe, co innego na blogi, co innego na strony firmowe, co innego na portfolio itd. Pewnie, że każdy system można dostosować do swoich potrzeb, ale stawianie np. portfolio czy jakiejś strony-wizytówki na joomli to troche porywanie się z motyką na słońce.

Więc powiedz do czego ci system potrzebny, wtedy będzie mozna doradzić jakieś sensowne rozwiazanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat się nad tym zastanawiałem niedawno więc skoro wątek już tu jest to może ktoś mi powie.

Jaki CMS na portfolio fotograficzne + teksty dziennikarskie/reklamowe? I jaki na portfolio z czystą grafiką komputerową?

Co do Wordpressa to nadaje on się na blogi. Tyle, że z tego co wiem nie da się na niego wkleić na przykład reklam AdTaily, które jest popularnym środkiem reklamy na blogach.

Joomla z kolei jest rozbudowana, ale daje też duże możliwości i ma sporą społeczność. Dodam, że całkiem pomocną, bo sam kiedyś miałem z nią parę przygód.

Zawsze też możesz ściągnąć 30 dniowego triala programu Adobe Dremweaver. Jeśli znasz trochę HTML i potrzebujesz czegoś prostego, to w zupełności wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat się nad tym zastanawiałem niedawno więc skoro wątek już tu jest to może ktoś mi powie.

Jaki CMS na portfolio fotograficzne + teksty dziennikarskie/reklamowe? I jaki na portfolio z czystą grafiką komputerową?

Pod czysta grafikę to polecałbym coś pokroju Cargo czy Core cms.

Pod zdjecia i teksty Wordpress z jakąś sensowną skórą powinien dać rade.

Co do Wordpressa to nadaje on się na blogi. Tyle, że z tego co wiem nie da się na niego wkleić na przykład reklam AdTaily, które jest popularnym środkiem reklamy na blogach.

Oczywiście, że można bo wordpress to kawałek kodu jak każdy inny i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby korzystać w nim z adtaily.

Możliwość ta jest jedynie ograniczona jeśli sie korzysta z platformy wordpress.com, trzeba bodajże zapłacić za możliwość edycji schematów wp.

Zawsze też możesz ściągnąć 30 dniowego triala programu Adobe Dremweaver. Jeśli znasz trochę HTML i potrzebujesz czegoś prostego, to w zupełności wystarczy.

Po co komu taki kombajn jeśli zna "trochę" html? I w jaki sposób chcesz napisać system w html?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o system, a o prostą witrynę do niektórych celów. Sam od jakiegoś czasu kombinuję właśnie portfolio na HTML i css używając Dreamweavera, i jakieś tam efekty są. A po co kombajn? Ja osobiście lubię mieć dużo opcji i możliwości, a z edytorów z którymi miałem do czynienia to właśnie Dreamweaver najbardizej przypadł mi do gustu.

Chodziło mi o to, że nie zawsze jest potrzebne coś tak rozbudowanego jak cms.

Co do wordpressa - mój błąd. Zinterpretowałem tekst na stronie adTaily jako odnoszący się do cmsa nie samej platformy.

Dzięki za odpowiedź :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Gotowe rozwiązania są bardzo dobre dla początkujących, ale również dla profesjonalistów.

Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie pisał od podstaw rozbudowanego CMS jeśli jest możliwość zastosowania gotowego rozwiązania. Czasami oczywiście jest wymóg napisania autorskiego skryptu i wtedy się taki pisze. Raz na dziesiec projektów tworzy się autorski cms.

Wracając do pytania autora wątku. System CMS czyli content management system / system zarządzania treścią jak sama nazwa wskazuje to aplikacja internetowa służąca do tworzenia i zarządzania witryną. Jak najbardziej jest to najlepszy sposób zarządzania stroną. Jest bardzo dużo różnych CMS'ow gotowych, które różnią się miedzy sobą zarówno przeznaczeniem jak i budową. Najbardziej popularne CMS'y to drupal, wordpress, joomla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joomla wcale nie jest takie proste, jak by się wydawało.

wolałbym coś o wiele prostrzego w nawigacji. słyszałam że wordpress jest łatwy, ale za to nie nadaje się na blogi np.

Wordpress został stworzony z myślą o blogach właśnie, więc to, że się na ich obsługę nie nadaje możesz śmiało od razu wsadzić między bajki.

Druga rzecz, jakkolwiek głupio by to nie zabrzmiało - wordpress może być prosty i może być mega skomplikowany. Zależy jak głęboko się w nim grzebie, co się dodaje, ostatecznie do czego ma służyć.

I przed pytaniem o cms powinieneś doprecyzować do czego on ci potrzebny. Co innego się nadaje na jakies strony portalowe, co innego na blogi, co innego na strony firmowe, co innego na portfolio itd. Pewnie, że każdy system można dostosować do swoich potrzeb, ale stawianie np. portfolio czy jakiejś strony-wizytówki na joomli to troche porywanie się z motyką na słońce.

Więc powiedz do czego ci system potrzebny, wtedy będzie mozna doradzić jakieś sensowne rozwiazanie.

dzięki za odpowiedzi.

stworzyłem firmę fotograficzną, więc śmiesznie, że ktoś pytał o to samo. chciałbym stworzyć stronę internetową reklamującą moją firmę. jednak po Waszych odpowiedziach, wcale nie jest łatwo na prawdę skorzystać ani z wordpressa,ani z joomla. ostatnio znalazłem agencje, która tworzy autorskie cms, o któych również piszecie.

co brać pod uwagę przy wyborze takiej agencji?

Witam,

Gotowe rozwiązania są bardzo dobre dla początkujących, ale również dla profesjonalistów.

Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie pisał od podstaw rozbudowanego CMS jeśli jest możliwość zastosowania gotowego rozwiązania. Czasami oczywiście jest wymóg napisania autorskiego skryptu i wtedy się taki pisze. Raz na dziesiec projektów tworzy się autorski cms.

Wracając do pytania autora wątku. System CMS czyli content management system / system zarządzania treścią jak sama nazwa wskazuje to aplikacja internetowa służąca do tworzenia i zarządzania witryną. Jak najbardziej jest to najlepszy sposób zarządzania stroną. Jest bardzo dużo różnych CMS'ow gotowych, które różnią się miedzy sobą zarówno przeznaczeniem jak i budową. Najbardziej popularne CMS'y to drupal, wordpress, joomla.

dzięki za odpowiedź.

raz na 10 tworzy się autorski cms. czy w momencie, kiedy nie jestem sam w stanie stworzyć strony na cms gotowym, warto skorzystać, jak pisałem w autorskiego? w jakim przypadku piszesz, że jest wymóg pisania? czy takie np. agencje są w stanie stworzyć autorskie za każdym razem inne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają obowiązek zrobić to co ty chcesz. Ale na portfolio fotograficzne moim zdaniem nie jest potrzebny jakiś skomplikowany kod. Ja bym jednak zainteresował się wordpressami albo poduczył się HTMLa i css, i tam kombinował.

A jeśli już chcesz dać komuś zlecenie to polecam portale oferia.pl i tym podobne. Dajesz ogłoszenie, ludzie się zgłoszą, a Ty przeglądasz sobie ich oferty pod względem portfolio i ocen osób, które już skorzystały z ich usług.

Tyle, że to kosztuje. Ciężko mi niestety powiedzieć ile.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają obowiązek zrobić to co ty chcesz. Ale na portfolio fotograficzne moim zdaniem nie jest potrzebny jakiś skomplikowany kod. Ja bym jednak zainteresował się wordpressami albo poduczył się HTMLa i css, i tam kombinował.

A jeśli już chcesz dać komuś zlecenie to polecam portale oferia.pl i tym podobne. Dajesz ogłoszenie, ludzie się zgłoszą, a Ty przeglądasz sobie ich oferty pod względem portfolio i ocen osób, które już skorzystały z ich usług.

Tyle, że to kosztuje. Ciężko mi niestety powiedzieć ile.

znalazłem jedną agencję a Krakowa. zgłosiła się po tym, jak na kilku forach ogłosiłem swój problem. czy mógłbyś zerknąć, czy warto im zaufać? myślę, że mają dość dobrą ofertę.

3px - agencja interaktywna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ma być prosty i postawiony przez laika to wordpress lub joomla. Dla bardziej zaawansowanych polecam drupala ale to już jak ktoś ma trochę czasu i pojęcie na temat stronek/stawiania stronek. Jeśli to ma być projekt istotny dla Ciebie to bym wziął firmę, która robi ładne stronki na drupalu i przy okazji, która Ci ją zoptymalizuje. W autorskie bym się nie bawił...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję obejrzeć demo online systemu Puzel CMS. Istnieją 2 implementacje tego narzędzia. Do typowych stron (powiedzmy firmowych) używana jest wersja zaimplementowana w PHP. Do rozwiązań bardziej zaawansowanych, o bardziej skomplikowanych modelach lub wymagających skalowania aplikacji na wiele maszyn, istnieje wersja w Ruby On Rails. Obie są wizualnie identyczne. Różnią się w zasadzie częścią serwerową. Prezentowane demo jest wersją na PHP.

demo cms

->Wypróbuj za darmo

login: admin

hasło: admin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...