Jump to content
Kamyk

Opera - problem ze stronami

Recommended Posts

Posiadam Opere 10.6 Kiedy chcę wejść na np. gmaila wyświetla mi się komunikat:

Serwer próbował dokonać przekierowania pod nieprawidłowy adres. Proszę powiadomić o tym administratora serwisu.

Obecnie zaktualizowałem przeglądarke do wersji 11 i dalej to samo.

Obecnie testuje sobie Operę 11, wcześniej miałem 10.63 i ani wcześniej, ani teraz nie miałem takiego problemu. Jest kilka możliwości:

- Menu > ustawienia > preferencje > zaawansowane > ciasteczka i sprawdź czy masz zaznaczone Akceptuj ciasteczka

- Filtr reklam - być może ustawiłeś blokowanie czegoś na stronie gmail. W tym celu wejdź na gmail.com, PPM i Preferencje dla witryny i w Zawartości sprawdź czy masz odznaczone Włącz blokowanie zawartości

- Być może masz namieszane z maskowaniem się przeglądarki, swego czasu problem był z gmail jak podszywaliśmy się pod Firefoxa, nie wiem jak jest teraz. W tym celu gmail.com, PPM i Preferencje dla witryny > Sieć > Identyfikacja przeglądarki i Przedstawiaj się jako Opera, ewentualnie pobaw się tam.

Zrobiłem tak jak kazałeś i teraz jest jeszcze "lepiej":

Nie można dokończyć bezpiecznej transakcji

Bezpieczne połączenie: błąd krytyczny (40) z serwera.

Połączenie z serwerem nie powiodło się. Mogło to być spowodowane wyłączeniem obsługiwanych przez serwer metod szyfrowania.

Na Mozilli, IE oraz Google Chrome śmiga bez żadnych problemów. Na Operze oprócz Gmaila nie działa rówież logowanie do Facebooka i Onet poczty, gdzie wyświetla się komunikat:

"Wewnętrzny błąd komunikacji"