Jump to content
Guest kabura

Total War (seria)

Recommended Posts

Myślę, że nie zmniejsza agresywności biorąc pod uwagę fakt, że Rome 2 dostało się za zbyt łagodne AI :) Czekam na Atylle ale musi cena spaść do 50zł. Myślę, że pół roku i będzie :)

Może nie dość dobrze to ująłem. Mogliby zrobić to w ten sposób, aby frakcje osiadłe nie operowały tak daleko od swoich ojczystych regionów. Nie jest normalne, jak grając Wandalami i mając wojnę z Alamanami przez całe Imperium Rzymskie gonili cię Alamanowie nie bacząc na wszystko. W pewnym momencie AI powinno zaprzestawać pościgu i wracać na swoje terytorium. Pod tym względem AI w Rome 2 było Ok, więc myślę, że tutaj też da się to jakoś unormować.

• Upvote 1

Pozwolę sobie na dygresję i wyjadę z pytaniem technicznym. Otóż, czy Medieval II + Kingdoms na Steamie pozwala na zainstalowanie modów, czy są jakieś problemy? Ponoć łatwiej instaluje się czyste wersje, ale nikt nie wymienia gdzie leży trudność, w wersji Steamowej.

Edited by kisiel231

To chyba zależy w dużej mierze od moda, ale bazując na moich doświadczeniach z Stainless Steel to idzie bez większych problemów. Tylko trzeba potem podmienić katalog jednej z kampanii w Kingdoms na katalog z modem.

A ja ostatnio sobie odpaliłem stare Shoguna z kartonowymi żołnierzykami :D i powiem wam że było mega. Problem tylko był taki że wysłannicy mieli przesuniętą twarz a'la huehuehue.

Możemy pewnie liczyć na to, że Imperium, orki i Chaos będą dostępne od początku... obstawiamy, co zablokują na potrzeby DLC? Bo płatnego moda dodającego krew mamy już chyba zagwarantowanego, patrząc po paru ostatnich ich grach...

Nie, żeby mi się trailer nie podobał. Chętnie grę kupię i zagram, po prostu zaczyna mnie wnerwiać polityka wydawnicza stosowana wobec tej serii...

do tego sylwania i dwarfy. pewnie 6 frakcji na start reszta w dlc, obstawiam jeszcze bretonię, po 3 dobre i złe

Szczerze mówiąc... początkowo myślałem, że to żart. A potem obejrzałem trailer. Waiting for Chaos.exe, wnioskując po ostatnich scenach... Tzeentch?

@FireFly1944:

Tak na przyszłość - na forum nie wstawia się samych linków. Albo się do niego odniesiesz (lub ogólnie post będzie zawierał coś więcej niż zdanie "zobaczcie/obejrzyjcie/ciekawe/whatever), albo post leci do kosza.

W sumie to ciekawe, czy ograniczą Chaos do jednego bóstwa, czy będzie można zmieniać przynależność, a nawet w imię całej wielkiej czwórki puścić z dymem pół starego świata...

Szkoda tylko, że SEGA nie pozwoliła CA zrobił całej gry, tylko od razu zaplanowali sobie sprytnie trzy gry i masę dodatków. W podstawowej wersji pierwszej części będą tylko cztery rasy: krasnoludy, ludzie, orkowie i undeadzi.

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?687395-New-game-announced-Total-War-WARHAMMER&p=14479008&viewfull=1#post14479008

Edited by Zdenio

Spodziewałem się, że dadzą chociaż sześć najważniejszych ras. Bez Elfów i Skavenów to wygląda bardzo ubogo. Rozumiem, że ogólnie tu jest mniej frakcji niż w takim Rome 2 i wszystkie są o wiele bardziej różnorodne, co może usprawiedliwiać mniejszą liczbę...

...ale tylko cztery?

Są boyz, są stumps, są hummies i są deadiz - im sold biggrin_prosty.gif

chociaż jak się jedynie skaveny pojawią będę rzucał kasą w monitor aż wyjdą biggrin_prosty.gif

EDIT - ja chcę tylko jednego - różnego stylu grania, nie chcę aby orkowie grali jak ludziki. Nie chcę aby skaveny miały jakieś stolice poza skavenblight.

Zabrzmiuę jak rozkapryszone dzidzi ale chcę różne style grania zarówno na mapie taktycznej jak i strategicznej :D Ludzie jako default i posiadający najwięcej ziemii, Skaveny jako "poukrywane" wśród ludzi, orczyska jako fala siejąca postrach a undeady wyruszające z Sylvanii.

Edited by aliven

Zaraz zaczną zdejmować Call of Warhammer z sieci, bo inaczej im się gra nie sprzeda. Tak więc proponuję pobranie ww. teraz, bo potem może nie być okazji ani możliwości.

Edited by kisiel231

Skoro już stawiamy żądania odnośnie TW:Warhammer...to ja chcę Chaosu i zróżnicowania w jego "szeregach". Pełnoprawnego podziału na czcicieli czterech Mrocznych Bogów i Chaosu niepodzielnego, z unikatowymi jednostkami i możliwościami taktycznymi (np. możliwość przemycenia do obleganego miasta agenta, wyjątkowo "pobłogosławionego" przez Nurgla...muahahaaaaaaaa...aaaaaaa...a...). Ekhemmm...marzenie ściętej głowy :/

Skoro już stawiamy żądania odnośnie TW:Warhammer...to ja chcę Chaosu i zróżnicowania w jego "szeregach". Pełnoprawnego podziału na czcicieli czterech Mrocznych Bogów i Chaosu niepodzielnego, z unikatowymi jednostkami i możliwościami taktycznymi (np. możliwość przemycenia do obleganego miasta agenta, wyjątkowo "pobłogosławionego" przez Nurgla...muahahaaaaaaaa...aaaaaaa...a...). Ekhemmm...marzenie ściętej głowy confused_prosty.gif

Tak to powinno wyglądać ale czy tak będzie? Coś mi się wydaje, że zrobią jedną frakcję, nazwą ją chaos i będziemy mieli siepaczy Khorne'a jako standard troopsy, wojska nurglea do jakichś taktycznych niunsów, warlocków tzeentcha jako mage unit i coś tam od Slaanesha do supportu. Smutna wizja.

@BugenHagen

Biorąc pod uwagę jak potrafili się rozdrabniać w poprzednich grach jestem skłonny się nie zgodzić. O wiele bardziej prawdopodobne, że będzie dlc, albo, na modłę Rome 2 wybieramy Chaos i dostajemy do wyboru jedną z 4 podfrakcji.

Poszczególne podfrakcje mogą być faktycznie w DLC. W kolejnych grach (w sumie mają być 3 samodzielne gry) będą pewnie normalne, duże frakcje dodawane.

@BugenHagen

Biorąc pod uwagę jak potrafili się rozdrabniać w poprzednich grach jestem skłonny się nie zgodzić. O wiele bardziej prawdopodobne, że będzie dlc, albo, na modłę Rome 2 wybieramy Chaos i dostajemy do wyboru jedną z 4 podfrakcji.

Tyle tylko że wybór podfrakcji w Rome 2 wpływał chyba wyłacznie na bonusy dla gracza, jednostki się nie zmieniały i to jest w sumie to o czym napisałem bez większego wchodzenia w szczegóły, nadal gralibyśmy mieszanką wedlowską co jest nie do pomyślenia dla fanów. Nie ma co gdybać, zobaczyliśmy na razie tylko jednego Boga który był potrzebny w trailerze, poczekamy na kolejne informacje i wtedy będzie można więcej powiedzieć. nawet jak w DLC to i tak wolę Chaos jako 4 osobne frakcje.

@up

http://www.games-workshop.com/en-NL/Warhammer?N=102316+4294966477+4294966823Ν=product.repositoryId&qty=12&sorting=phl&view=table&categoryId=cat440002a-flat więc tak - core jest ten sam. Specjalne zdolności wojsk mogą i powinny się zmieniać, podobnie jak jednostki specjalne jak magowie tzeentcha czy berserki i kwiopuszcze khorna. Ale każdy ma wojowników, maruderów etc.

A mówimy tu o Atylli, o Total War Battles: Kingdom, czy o tym Total War Arena, co to na stronie głównej jest news?

Bo w Atyllę nie grałem, Areną sobie nie zawracam głowy, a Kingdom... w sumie sympatyczna na swój sposób gra, ale nazwa Total War jest tam zupełnie nie na miejscu.