Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Total War (seria)

Polecane posty

Hej, mam pewien problem z Empire.Jako, ze gre zawsze zapisywalem za pomoca skrotu ctrl + S, przez moja glupote stracilem 80 lat gry, inaczej mowiac zapisalem na ten save poczatek Walki o Niepodleglosc ;/.Jest jakis sposob na "cofniecie" tego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Panie, jak już kiedyś pisalem, a chyba mi usunieto ten post, gra jest wersją beta! Samo CA to potwierdzilo, oglaszając wczoraj rekrutacje na beta testerów do... E:TW :confused: A jednak... gram w nią codziennie od dnia premiery. To nic ze w ciągu jednej sesji czasem muszę ją uruchamiać kilka razy, to nic że czasem muzyka zanika, ze wojsko glupieje przy plotkach, itd, itp, ze nie wspomnę o wielkiej nieprzewidywalności i zaskoczeniach synnym już na forach tematycznych "biaym ekranem". Gralem we wszystkie wersje gry. Tak zbugowanej jeszcze nie bylo. Ale i tak przyciągającej też. Gra dla ludzi o silnych nerwach ;) I takim ją polecam. A jesli nie chcecie rwać wlosów z glowy, to radze poczekac az zostanie porządnie spathowana (co juz CA zapowiedzialo), czyli, inaczej, do czasu wyników beta testów :biggrin:

Jednak caly czas niezgadzam sie z oceną w CDA, i tylko i wylącznie z powodu bugów tak technicznych jak i w samej rozgrywce. Cóż, takie moje prawo :P Gdy wszystko zostanie poprawione, mają u mnie 9+.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie (czekając na stały dostęp do neta i upaczowanie Empire) giercuję twardo w Shoguna (Mori!) i pierwszego Medievala. Na razie jest mega, Bizancjum kopie tyłki jak mało kto, miks piechota bizantyjska + łucznicy trapezunccy w środku, katafrakci/proionai na skrzydłach plus jazda bizantyjska jako skirmishers i mamy gotowy przepis na wygranie każdej bitwy w stosunku 4:1 albo i wyższym.

Tutaj jedna sprawa, dotycząca AI: ja nie widzę wielkiej różnicy w trudności bitew na normalu a ekspercie. Na mapie strategicznej komputer faktycznie zachowuje się lepiej, ale w real time naprawdę cudów nie ma (a niby gram na ostatnich paczach). Plusem jest to, że im więcej gwiazdek ma wrogi generał tym faktycznie spisuje się lepiej, także pod względem taktycznym, ale poza tym to raczej marnie jest. Pograłbym w multi, ale... patrz drugie zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Empire: Total War w odróżnieniu od np. takiego Fallout`a 3 nie przechowuje jednego czy dwóch sejwów wstecz z rozszerzeniem np. *.bak albo *.tmp. Jednakże przy każdym zakończeniu tury powinien się robić auto-save. Jeżeli jednak nie masz autoasave to niestety nie da sie odzyskać starego sejwa. "Save often and in different slots" już nie pamiętam z jakiej gry to porada ale staram się do niej stosować...

Pzdr...

k_T...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Save often and in different slots" już nie pamiętam z jakiej gry to porada ale staram się do niej stosować...

To z KotORa II :biggrin:

Banalny sposób na wygranie każdej bitwy - bierzesz oddział konnicy, przyśpieszasz czas i biegasz po mapie do końca bitwy (ale to działa tylko w obronie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, przecież na najwyższym poziomie trudności komputer mnie w klasyczne kleszcze brał. To ma być kiepskie AI? Nawet na średnim potrafi skurczybyk konnicę cichcem przeprowadzić i działa załatwić.

Nie jest jakimś wybitnym przeciwnikiem, ale w stosunku do na przykład Medievala, czy Rome'a widzę dużą poprawę.

Inna sprawa, że nieraz biedak głupiał. W mniejszych bitwach, gdy łapałem go w kleszcze, on stawał bezradnie, albo biegał od jednego oddziału do drugie, ni szarżując na żaden :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, co pytali, jak odtwarzać zapisane powtórki bitew:

Najprostszy chyba sposób (nie wiem, czy nie jedyny) - wchodzimy w zakładkę gry wieloosobowej, i tam wybieramy opcję sieci lokalnej. W menu, które się po tym pojawi w prawym dolnym rogu znajdziecie przycisk odpowiadający za oglądanie powtórek.

Ostrzegam jednak - bitwy są zapisywane w całości, od chwili rozpoczęcia rozstawiania do zakończenia, i nie ma żadnego suwaka, by można było przeskoczyć do konkretnego punktu bitwy. Nie można się też cofnąć i obejrzeć jeszcze raz fragmentu nas interesującego, trzeba od nowa przez całość przebrnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywać AoE3 do E:TW, to naprawdę trudna sprawa. Pierwsza gra to klasyczny RTS, a druga to strategia. W niektórych momentach AoE 3 jest lepsze np. dynamika rozrywki. Plusy E:TW to lepiej skonstruowane bitwy niż w AoE3, potrzeba rozplanowania podboju, lepsza możliwość handlu. Bo w kampanii Age'a ma się najczęściej jednego wroga, tu zaś kilku na początek, a potem kilkunastu. Naprawdę trudno mi powiedzieć, która gra lepsza bo to zależy od gustu, ale mi bardziej odpowiada E:TW. Wszystko zależy co bardziej lubisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś powiedzieć dokładniej o co chodzi? Bo nie wiem co rozumiesz przez "nie wiem jak uruchomić". Wkładasz płytę "Kingdoms" u mnie działa z dodatkiem, nie sprawdzałem jeszcze czy pójdzie z podstawki. Później wejdź do katalogu gdzie zainstalowałeś SS-a, powinien być w "mods" w pliku, gdzie instalowałeś Medievala. Tam znajdź plik exe i czekaj aż się włączy(może trwać chwilkę). Jeśli dzieje się u ciebie coś innego to napisz konkretniej, bo nie jestem w stanie stwierdzić jaki masz problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozczarowaniu spowodowanym przez Age of Empires 3, podchodzę ostrożnie do takich gier. Dlatego pytam tych co już grali - jak wypada E:TW w porównaniu z AoE 3? W AoE denerwował mnie wysoki poziom trudności w późniejszych misjach, gdzie na początku przeciwnik posiadał znaczną przewagę liczebną i od razu robił "rush-a" na moją osadę, którego nie mogłem odeprzeć.

A co ma AoE3 do Total War? Seria Total War to prawdziwe strategie, AoE3 to strategia tylko z nazwy (bo tak naprawdę liczy się to kto szybciej klika). To dwie całkiem różne rzeczy, nie da się porównać tych gier. Ale jak mam wybierać to zawsze będzie to coś z serii Total War. W Empire nie grałem (komp mi się niesamowicie dławi już przy Medievalu II) ale ta seria jest po prostu stworzona dla mnie. Nie liczą się umiejętności manualne (czyli szybkie klikanie) tylko zamysł taktyczny. Może nie jestem jakimś mistrzem taktyki, ale wielokrotnie potrafiłem wygrać bitwy w polu z trzykrotnie silniejszym wrogiem (oprócz wojska wykorzystując wyłącznie ukształtowanie terenu i własną cierpliwość). Gdyby to nie była PRAWDZIWA STRATEGIA to byłoby to niemożliwe (tak, jak w większości RTSów).

Banalny sposób na wygranie każdej bitwy - bierzesz oddział konnicy, przyśpieszasz czas i biegasz po mapie do końca bitwy (ale to działa tylko w obronie).

Ale nie działa jeśli nie są ustawione ograniczenia czasowe (które moim zdanie są całkiem bez sensu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Zainstalowałem E: TW, wcześniej Steama i chce mi pobrać poprzez Steama jakiś tam plik. Według tego ściąga się przez UWAGA! 22 GODZINY !!!! Przy łączu 1,6 Mbit/s ? Z jaką prędkością ściąga się ten plik na podobnych łączach? Wydaje mi się, że standardowo Steam wariuje. Pomożecie ?

Pomożemy !!! (aluzja do Edwarda Gierka)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Zainstalowałem E: TW, wcześniej Steama i chce mi pobrać poprzez Steama jakiś tam plik. Według tego ściąga się przez UWAGA! 22 GODZINY !!!! Przy łączu 1,6 Mbit/s ? Z jaką prędkością ściąga się ten plik na podobnych łączach? Wydaje mi się, że standardowo Steam wariuje. Pomożecie ?

Pomożemy !!! (aluzja do Edwarda Gierka)

Haha ;) Kolejny "zadowolony klient" Steam`a. Otóż ja Ci bardzo chętnie pomogę, ale możesz być zasmucony...

Otóż, ten plik to automatyczna aktualizacja. Z tego co wiem nie da się jej wyłączyć. (Tzn. da, ale wtedy nie można grać).

Niestety, jedyne wyjście to kupić nowy internet :P

P.S Nie dziw się, masz tylko 1,6 MB/s. Ja mam 10 MB/s i chociaż powinno mi iść 1 Mb/s, to idzie 400 KB/s :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S Nie dziw się, masz tylko 1,6 MB/s. Ja mam 10 MB/s i chociaż powinno mi iść 1 Mb/s, to idzie 400 KB/s :P

Chyba ci się literki poprzestawiały ;) MB to megabajt, a Mb to megabit. Co do prędkości to zależy od obciążenia serwera, bo łącze mam takie samo jak ty, a czasami aktualizacje ściąga mi z pełną prędkością ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jest mega, Bizancjum kopie tyłki jak mało kto, miks piechota bizantyjska + łucznicy trapezunccy w środku, katafrakci/proionai na skrzydłach plus jazda bizantyjska jako skirmishers i mamy gotowy przepis na wygranie każdej bitwy w stosunku 4:1 albo i wyższym.

Sorry, że zacytuję trochę starszego posta. Ja też zaczynałem od bizancjum. Do tego proponuję dorzucić jeszcze Varangian Guard(jedna z lepszych jednostek piechoty w grze) i w zasadzie Bizantyjczykom nic do szczęścia więcej nie potrzeba. Jeszcze są świetni łucznicy konni, idealni do harrasowania wroga. Obecnie gram w Stainless Steel Rusią Kijowską i nauczyłem się doceniać Kazachów. Wydawało mi się, że to taki motłoch łuczniczy, ale potrafią naprawdę przerzedzić szeregi wroga. Pamiętam dwie moje bitwy z Litwinami(którzy w SS mają naprawdę świetne jednostki) mój lipny generał przeciwko dwóm litewskim mistrzom wojny(maksymalne liczby gwiazdek). Drugą bitwę udało się wygrać tylko dlatego, że Kazachowie po wystrzeleniu wszystkich strzał umiejętnie szarżowali(nawet na bałtyckich włóczników czy włóczników ducal) do tego posłali generałów na drugą stronę. Rzeczywiście im więcej gwiazdek ma wrogi generał tym jego wojska są bardziej bitne. Mimo praktycznego okrążenia wrogie piechoty ze wszystkich stron bili się do ostatniego żołnierza!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...