Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Total War (seria)

Polecane posty

Łodzie handlowe można używać w miejscach oznaczonych na mapie świata dużą, złotą kropką, jak ustawisz taki statek na żółtej kotwiczce w takim obszarze, to się tworzy lukratywny szlak handlowy.

Z tego co piszecie wynika, że wszyscy gracie Polską. Muszę się niepatriotycznie przyznać, że choć zacząłem Polską i dobrnąłem do 1771 roku, to dużo przyjemniej mi się gra Wielką Brytanią, w której na samym początku rzucony jesteś w sam środek konfliktów na różnych kontynentach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radujmy się, albowiem nastał nowy patch!

A tak na poważnie... no wreszcie. Po spatchowaniu i paru operacjach naprawczych (verify integrity of game cache, defrag cache files) Empire znów działa jak należy i podbój świata przez Polskę mógł ruszyć dalej. Ostatnio wyeliminowałem Barbary States i Zakon Maltański... no i Anglię, przyczyniając się tym samym do powstania USA. W 1764 roku. :]

To tyle w kwestii przechwałek, teraz pytanie... w pewnym momencie moździerze i haubice dostają specjalną amunicję zapalającą, którą później można wymienić na coś, co się nazywa quicklime... czy ktoś się może orientuje, co to właściwie jest i czy ma to jakąś zgrabną nazwę w języku polskim?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgrabna nazwa w języku polskim hmm..nie ma

ale sprawdziłem quicklime to wapno niegaszone (według Ling.pl)

a tak poza tym mam pytanko jakie są grywalne nacje dostępne od początku w Empire i jakie są "egzotyczne nacje" (słyszałem ,że Indie coś jeszcze?)

na razie gram w legenda i codename panzers ,ale jak skończę to ta gra razem z kings bounty są na pierwszym miejscu na liście zakupów(ale i tak nieprędko go kupię)

ale Medievala to on nie zastąpi bez trybu hot-seat :mad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem steama zarejestrowałem empire w steamie i mi się w tym właśnie momęcię zatrzymuje to się nie wiesza ale nic nie leci dalej ostatnio mam kiepskie łącze mam limity i go przekroczyłem czy to może teraz się jakiś patch ściąga?

HELP !! :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz:

Dziwna sprawa, spróbuj reinstalacji gry i Steama, u mnie podczas pierwszej instalacji Steam się zawiesił :|.

Odnośnie ptachy to wyszły już 2, ale podczas ich pobierania Steam informuję w ilu procentach zakończono pobieranie.

nie grałem wcześniej w tego typu gry *czyt. Total War* i teraz czy od jakiej zacząć?

Empire Total War, czy może Medieval II Total War? starszych rzaczej nie ma sensu ruszać :P

To zależy od tematyki jaką preferujesz, jeżeli lubisz Średniowiecze to Medieval2, jeżeli Starożytność to Rome itp.

Ja osobiście namawiam Cię do zapoznania się z początkiem serii czyli z fenomenalnym Shogunem, zwłaszcza że można go kupić za grosze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grywalne nacje to: Polska (i Litwa w pakiecie), Rosja, Austria, Prusy, Wielka Brytania, Zjednoczone Prowincje (czyli Holandia), Szwecja, Konfederacja Maratów (czyli jedna strona Indii), Imperium Osmańskie (albo Turcja, jak kto woli) Francja i Hiszpania. Są jeszcze Stany Zjednoczone, ale to w oddzielnej kampanii. Nie licząc USA, wszystkie dostępne od samego początku.

Jeżeli chodzi ci o egzotyczne w sensie odmienne od Europejskich, to w sumie Indie i Turcja się pod takie zaliczają. Oczywiście są jeszcze frakcje niegrywalne które by podchodziły, wszystkie te konfederacje tubylców w Ameryce, inne państwa muzułmańskie...

Swoją drogą, po nieco dłuższej grze odkryłem, że patch wprowadził ciekawy element losowy... teraz już zupełnie nie sposób przewidzieć, kiedy cię do pulpitu wywali. Więc doszło do tego, że co chwila quicksave robię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam empire i chyba go nawet nie kupię więc nie wiem do końca jak to jest,ale w poprzednich grach z serii nawet mod nie był potrzebny.Wystarczyło w jednym z plików w folderze data przenieść nazwy frakcji z działu unplayable do playable i już

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img242.imageshack.us/img242/9747/etwkopia.jpg

zainstalowalem steama zarejestrowałem empire w steamie i mi się w tym właśnie momęcię zatrzymuje to się nie wiesza ale nic nie leci dalej ostatnio mam kiepskie łącze mam limity i go przekroczyłem czy to może teraz się jakiś patch ściąga?

HELP !! :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz:

zapoznaj się z zasadami umieszczania grafik na forum - Pzkw

Ja bym proponował po prostu poczekać dłużej - mi też instalacja się bardzo "rwała" ale wykazałem się iście anielską cierpliwością;)

To zależy od tematyki jaką preferujesz, jeżeli lubisz Średniowiecze to Medieval2, jeżeli Starożytność to Rome itp.

Ja osobiście namawiam Cię do zapoznania się z początkiem serii czyli z fenomenalnym Shogunem, zwłaszcza że można go kupić za grosze :)

A ja nie:) Shogun przy następnych częściach jest bardzo ubogi jeśli chodzi o opcje rozgrywki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starszych rzaczej nie ma sensu ruszać :P

Ludzie proszę trzymajcie mnie, bo...

No więc drogi kolego forumowiczu, nie jest prawdą to co powiedziałeś. Klasyki serii są nie gorsze od nowych części. Zgadzam się z taurim, to zależy od tego jaką tematykę preferujesz.

Ogólnie Empire jest bardzo nastawiony na nowych graczy, więc jak nie masz żadnych doświadczeń z serią może być dobry. Ale moim zdaniem lepiej kupić taniej starszy tytuł i jak ci się nie spodoba, to mniej cię kieszeń zaboli niż przy takim Empire, czy Medievalu II...

lubię średniowiecze i chyba się na to skusze.

Ale czy rozgrywka jest wymagająca?? TZN czy długo będę musiał opanowywać strategie walki ,rozwoju (itd) i ogólnie sterowania w grze?

Rozgrywka w serii TW bardzo wymagająca nie jest, zależy to jednak od poziomu trudności jaki wybierzesz...

Jak lubisz średniowiecze a odrzuca cię brzydka grafika, to kup Medievala II, z Królestwami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shogun to jedna z moich ulubionych gier.Są w niej tylko dwie irytujące mnie rzeczy.

1.kiedy atakujemy przeciwnika ten może sobie jeszcze dosłać posiłki w trakcie swojej kolejki,co bezsensownie wprowadza przypadkowość do gry.

2.to mnie baardzo irytuje:W Shogunie i pierwszym Medievalu generał to jakiś czołg z god-mode który najczęściej pada ostatni w jednostce i to po długim siekaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poda ktoś linka do tego moda odblokowującego inne nacje? Chodzi mi o jakieś pewne źródło, bo już parę razy ściągnąłem zły pliczek...

A i co do tych nacji, najlepsze jest to, że możemy grać nimi przez internet! Niedawno widziałem walczące Królestwo Węgierskie bodajże. Ja skupiłem się tylko na rozgrywce internetowej. Jakie są wasze strategie? Odkryłem parę bdb. jednostek, nie mówię tutaj o przepakowanych, moździerzach czy rakietach ale o np.... słoniach. Zabolała mnie jednak pewna rzecz. Husaria prezentuje się dość kiepsko. Ogólnie ciężka jazda a już w szczególności husaria nie ma raczej racji bytu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Husaria prezentuje się dość kiepsko. Ogólnie ciężka jazda a już w szczególności husaria nie ma raczej racji bytu.

Ale to akurat historyczny fakt. Husarii używaliśmy przez bardzo wiele lat i o ile przez długi czas była świetna, to w XVIII w stała się przestarzała. To normalne. Gdyby była prawdziwa husaria w Medievalu II to by pewnie wymiatała, bo w tamtym okresie była prawdziwie potężna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to fakt ale dziwi w tym momencie jej cena. Poza tym nie słyszałem aby była ona w użyciu w 18 wieku.

Zresztą jest wiele przepakowanych do granic możliwości jednostek to Husarię mogli trochę nagiąć, wszak to gra a nie symulacja bitew historycznych. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to fakt ale dziwi w tym momencie jej cena. Poza tym nie słyszałem aby była ona w użyciu w 18 wieku.

Zresztą jest wiele przepakowanych do granic możliwości jednostek to Husarię mogli trochę nagiąć, wszak to gra a nie symulacja bitew historycznych. ;)

Husaria jest akurat - i tak jako jedyna sie przebija przez square formation - z dużymi staratami ale jednak. No i co sie dziwić że w normalnym melee po zakończeniu szarży padają jak muchy - w końcu każda jednostka piechoty liniowej z bagnetami to niemal to samo co pikinierzy.

Pzdr...

k_T...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś problem, gdy po ukończeniu zadań w wielkiej kampani w moim przypadku światowa dominacja gdy chcę wczytać savea po wygraniu kampani wyskakuje mi błąd z aplikacją empire.exe.Wydaje mi się, że jest to spowodowane właśnie ukończeniem kampani bo wcześniej taki błąd nie pojawiał się, a komputer jest ledwo kilka dni po formacie i chciałbym wiedzieć czy da jakoś dalej grać po ukończeniu zadań w kampani.

Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto grał w multi mógł by opisać jak to wygląda? Chodzi mi o to czy gra się ciekawie i jest sens zaczynać się w to bawić? Sprawdził bym sam, ale teraz nie mam niestety takiej możliwości, a bardzo mnie to ciekawi :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś problem, gdy po ukończeniu zadań w wielkiej kampani w moim przypadku światowa dominacja gdy chcę wczytać savea po wygraniu kampani wyskakuje mi błąd z aplikacją empire.exe.Wydaje mi się, że jest to spowodowane właśnie ukończeniem kampani bo wcześniej taki błąd nie pojawiał się, a komputer jest ledwo kilka dni po formacie i chciałbym wiedzieć czy da jakoś dalej grać po ukończeniu zadań w kampani.

Z góry dzięki za pomoc.

Usuń plik autosave`a - u mnie to pomogło.

Pzdr...

k_T...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mnie naszła ochota na zagranie w strategie, a okres historyczny, o którym opowiada Empire - Total War jest dla mnie po prostu idealny. Ale czy ta gra jest trudna? Bo ja w życiu nie grałem w strategie :D (oprócz Heroes'ów)... Jak myślicie, czy całkowicie początkujący da radę przejść Empire'a?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okiem weterana serii ta gra jest bardzo prosta nawet na średnim poziomie, ale dla nowicjusza może się wydawać trochę skomplikowana momentami. Myślę jednak, że po przejściu kampanii fabularyzowanej nie powinieneś mieć większych problemów :thumbsup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem we wszystkie części serii Total War oprócz Shoguna i według mnie Empire to najłatwiejsza część. Od razy zacząłem grać na najtrudniejszym poziomie ,aby mieć jakieś wyzwania, a i tak jedynym wyzwaniem są bitwy w których wróg ma przewagę liczebną i jakościową. Na mapie kampani miałem taki przypadek, że komputer stał przed moim miastem z pełną armią 10 tur i niezaatakował. I inne państwa żadko wypowiadają wojny. Jak grałeś w Heroesy to spokojnie dasz rade.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...