• Ogłoszenia

• wies.niak

Regulamin działu Dyskusje o Grach   22.03.2016

W dziale Dyskusje o Grach obowiązuje przede wszystkim specjalny regulamin działu - KLIK. Nadrzędny jest oczywiście regulamin forum oraz netykieta. Zapraszamy do dyskusji
    • mateusz(stefan)

Szukam gry   22.03.2016

Jeśli poszukujesz pewnej gry, której nazwy nie znasz bądź nie możesz sobie przypomnieć, ten temat jest dla Ciebie ratunkiem Zapomniałeś tytułu gry? Napisz w tym temacie.. Zakładanie tematów w stylu "Jak nazywała się gra" skończy się ich zamknięciem, gdyż tego typu pytania zadajemy tylko w tym temacie.
    • mateusz(stefan)

Czy x gra mi pójdzie?   22.03.2016

Jeśli masz wątpliwości i chciałbyś się dowiedzieć czy dana gra uruchomi się bądź będzie płynnie chodzić na Twoim komputerze, to ten temat >>>Czy pójdą[LINK]<<< rozwiąże Twój problem. Zakładanie tematu "Czy x gra mi ruszy" w każdym innym miejscu skończy się jego zamknięciem, gdyż tego typu pytania zadajemy wyłącznie w tym miejscu.
Gość kabura

Total War (seria)

2370 postów w tym temacie

@skrufi

Przecież zwróciłem uwagę w kilku postach na to, że patrząc pod kątem mechaniki rozgrywki, warstwy gospodarczej gra jest mocno uproszczona. Wydaje mi się, że gra miała być skierowana do szerszego grona odbiorców i stąd takie rozwiązanie. Zresztą widziałem, że ludzie średnio sobie radzili z grą we wcześniejsze Total Wary nawet na normalnych poziomach trudności, co dla mnie było niepojęte. Sam mam kilku takich przyjaciół, którzy mówiąc wprost, słabo ogarniają.

@kisiel231

Cytat

Bardzo mi się nie spodobało, że każdy oddział ma w kieszeni 5 drabin (nawet Lordowie stawiają 5, choć idą w pojedynkę), wieże strzelnicze sa zdecydowanie zbyt potężne (mam na mysli zasięg ostrzału), a miast nie broni się jak W MII, tylko atakuje się określoną część murów. To mocno rzucające się w oczy upośledzenie. Odebrano, bardzo ważny, czynnik taktyczny oblężeń i, nieco, mniej ważny, strategiczny (wspomniane wcześniej drabiny, których już nie trzeba specjalnie budować).

Już toczyłem na ten temat długie dyskusje na forach związanych z Total Warami. Bardziej przeszkadzało mi magiczne wytwarzanie okrętów dla armii, które nie potrzebowały transportowców aby przemieszczać się po morzach. Nie oszukujmy się stworzenie takiej drabiny to dla wielotysięcznej zgrai nie powinna być większa trudność, czekać kilka tur na zrobienie paru drabin, to trochę przesada. Pozostaje tylko aspekt graficzny, że wyciągają te drabiny "z kieszeni", a nie niosą ich od początku. Patrząc pod kątem gameplayu jest znacznie lepiej. Dzięki tym drabinom AI nie stoi bezużytecznie pod murami jak czasem zdarzało się w innych TW. Podobny system miał miejsce w Szogunie 2, tam jednostki mogły wspinać się po murach, co znacząco utrudniało obronę zamku. Atakowanie jednej strony muru wydaje się znacznym uproszczeniem, ale po głębszej analizie trudno odmówić temu racji. Gdy dochodziło do oblężenia zazwyczaj atakowano konkretny wycinek muru, żeby wedrzeć się do środka. Obrońcy skupiali się, aby ten szturm odeprzeć. Pod względem historycznym jest to racjonalne, a pod względem praktycznym ułatwia obronę AI. Drabiny są i tak dość słabe, jednostki bardzo wolno się po nich wspinają i do oblężenia po prostu trzeba mieć wieże oblężnicze, które sprawdzają się 10x lepiej od drabin. Patrząc pod tym kątem, nie ma już bezsensownych walk na ulicach miast, a mamy bitwy i oblężenia z prawdziwego znaczenia. Możemy się spierać, że to ma wspomóc AI, ale nie znam jeszcze żadnej gry, która by nie miała pod tym względem kłopotów.

0

Cena dodatku o zwierzoludziach to istna masakra! Charlemagne, dodające nową kampanię i frakcje, kosztowało mniej od tego.

0

Spokojnie, poczekamy rok czy dwa, to i cena spadnie na okazję jakiejś Steamowej wyprzedaży.

0

Mam pytanko do grających w E:TW. Czy Darthmod v8.0.1 ma submod na polskie jednostki? Widziałem temat w którym były różne warianty husarii, piechoty i ułanów (chyba z TW Center), ale w swoim (czystym Dartmodzie, ww. wersja) tego nie uświadczyłem. Jeśli jest taki, to proszę o link.

0

kisiel231

nie pamiętam jaką miałem wersję darthmoda na empire total war..

ale nie było żadnych dodatkowych jednostek (nie tylko polskich, żadnych w ogóle jeśli dobrze pamiętam..)

0

Ostatnio wróciłem do Rome Total War 1 , świetna gierka to była :) Kampania też mega dobra, zagrywałem się w to miesiącami. 

0

Napisano (edytowane)

Dobra, ogarnąłem sobie te dodatkowe jednostki z UAM-EMP (mam nadzieję, że nie przekręciłem nazwy). Ale mam inne pytanko, skierowane bardziej do społecznosci modujacej. Mianowicie, bardzo mnie drażni fakt, że kawaleria ma mniejszy zasięg ruchu na mapie kampanii w Darthmodzie! Na poczatku mi to specjalnie nie przeszkadzało, bo pierwsze godziny z Darthem spędziłem na Niderlandach, ale później przerzuciłem się na Rzeczpospolitą. I wtedy dopiero uderzyło we mnie to okrutne przeinaczenie kawalerii. 
Mogę zrozumieć, że w krajach zachodnich kawaleria mogła być słabiej wyszkolona, a przez to przemieszczać się wolniej, co z kolei pasuje do obecnego układu, jakoby miała mniejszy zasięg na mapie kampanii. Ale żeby miała mniejszy w Rzeczypospolitej?! Przecież to państwo przerzuciło się na kawalerię, właśnie po to by szybciej się przemieszczać, po dużym terenie!
Osłabienie jej zasięgu wydłuża czas dotarcia armii z jednego krańca państwa na drugi. czyli jeśli idę z Kurlandii na Śląsk, mogę nie zdążyć ze wsparciem tego słabego regionu. Ale jakbym miał samą piechotę to już jak najbardziej mogę zdążyć. Przecież to sensu nie ma.

Tak więc ponawiam pytanie: Czy ktoś wie jak zmienić zasięg ruchu na mapie kampanii? chcę go zmniejszyc piechocie, a powiększyć kawalerii.

EDIT: Tak wogóle to polecam zainteresować się modem Colonialism - też do Empire. Sam dopiero zaczynam, nawet bitwy nie zagrałem, ale ponoć epickie (a przynajmniej tak się na YT prezentuje).

Edytowane przez kisiel231
0

Witam od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem W:TW ale cena było dosyć spora wiec czekałem w ostatnim czasie jednak wyszło old world edition w cenie 100+. Pytanie brzmi czy warto kupowac giereczke bez 3 DLC (chaos,elfy,zwierzoludzie). Z serii TW najbardziej podobał mi się medieval 2 ale najdłużej nie licząc modów grałem w attyle.

0

Napisano (edytowane)

@Zekron16

Właśnie ogrywam sobie. Trochę się spóźniłeś bo była w humble monthly za 12 dolarów plus 7 innych gier. 

Co do wydania to "edycja starego świata" jest podstawową wersją gry. Owe dlc, którymi się tak chwalą są w pełni darmowe i dostępne niezależnie od wersji. 

Powiem od razu, że nie są kompletnie potrzebne do zabawy. Absolunie - sam bym bardziej wolał dokupić sobie dodatkowych bohaterów, którzy dodatkowo dają nam frakcję. Jedynie zwierzoludzie i wojownicy chaosu trochę kuszą ale mam tyle do ogrania, że przez rok nie ogarnę bo jestem totalnym noobem. 

Każda jedna frakcja to zupełnie oddzielny styl gry. Granie kurduplami (krasnoludy), orkami, wampiurami czy innym tatałajstwem jest jakby oddzielną grą samą w sobie. Różnice nie tylko dotyczą jednostek dostępnych czy miejsca startu na mapie ale też takich rzeczy jak typ jednostek dostępny (np wampiry nie mają jednostek strzelających W OGÓLE) czy sam styl grania (orki musza się bić albo zaczną się bić między sobą np). 

Darmowe dlc to 3 frakcje bretońskie, jedna dodatkowa dla wampirów, jedna dodatkowa dla orków (dzikie orki), dodatkowy bohater dla krasnoludów i dwa nowe typy jednostek magicznych. Sam bym sobie dokupił tylko Frakcję goblinów i krasnoludy z Karak osiem szczytów. 

A co do samej gry - jak lubisz warhammera to bierz w ciemno. Serio. Tylko minus jeden jedyny jaki znalazłem - długie czasy wczytywania, ale mam jedynie 4 gb ramu więc to na pewno nie pomaga :P Tak to nie dość, że jest to wierna kopia warhammera fantasy przed tym całym badziewnym wiekiem sigmara etc ale również PODOBNO najlepszy total war mechanicznie jaki wyszedł. Piszę PODOBNO bo nie jestem weteranem serii. 

Dnia 18.07.2016 o 18:33, Mordoku napisał:

Cena dodatku o zwierzoludziach to istna masakra! Charlemagne, dodające nową kampanię i frakcje, kosztowało mniej od tego.

Ale zwierzoludzie również dodają nową kampanię i nową frakcję :P Dodatkowo, przypuszczam, że frakcje w warhamerze są bardziej unikalne niż dotychczas. 

Edytowane przez aliven
0

Ram nie ma zbyt wiele do rzeczy. Czasy wczytywania znacząco się poprawiają dopiero przy zainstalowaniu gry na SSD. 

Co do pytania powyżej również polecam. To tak naprawdę cztery gry w jednej. Granie Imperium Karla Franza (ew. Bretonnią) najbardziej przypomina klasykę z np. Medievala, pozostałe tak się różnią od siebie stylem, że ciężko się przestawić. Wielka kampania na opanowanie całej mapy to kilkadziesiąt godzin na drugim (nie najtrudniejszym a szczebel niższym) poziomie trudności. 

0

7 minut temu, komandor_Tarkin napisał:

Ram nie ma zbyt wiele do rzeczy. Czasy wczytywania znacząco się poprawiają dopiero przy zainstalowaniu gry na SSD. 

Sądzę, żeby jednak pomogło coś bo potrafi się wczytywać po 2 minuty :D Sama gra chodzi bezproblemowo, choć czasem przytnie się jak klikam zakończ turę. Ponownie sądzę, że to wina ramu. 

0

Napisano (edytowane)

a jak z AI przeciwników w attyli podobało mi się kiedy wróg potrafił wysłać lekka jazdę czy psy by wybadać gdzie w lesie są moje jednostki. Z tych dużych dodatkow najbardziej kusza elfy, nie lubię trybu hordy wiec chaos i zwierzaki odpadają. A co do mniejszych dodatkow to mam ponad 90€ wiec pewnie jak będzie trzeba to wyłapie na jakiejś wyprzedaży.

Edytowane przez Zekron16
0

Atylla bardzo udana według mnie, gorzej było z Rome II gdzie tak naprawdę grało się słabo i ta optymalizacja... 

0

W Romka dobrze się gra, ale dopiero jak się doinstaluje mody na SI przeciwnika. Głównym problemem jest, wg. mnie, nadmierna niechęć SI do zawierania umów handlowych. Nawet kiedy moje stosunki z dowolną frakcją wynosiły 100, one i tak nie chciały żadnego traktatu.

0

Odnośnie młotkowego Total War, to ja powiem: tak dobrze się z grą z serii TW nie bawiłem od czasów drugiego Medievala. Samo wczytywanie mapy kampanii u mnie potrafi nieco zająć, ale potem już przechodzenie między bitwą a mapą idzie już szybko nawet bez instalowania na SSD. Jedyne zastrzeżenie, jakie mam, to brak Skavenów w jakiejkolwiek postaci oprócz napomknięć w opisach tu i ówdzie. Znaczy, nie ma jaszczuroludzi i paru innych frakcji, ale to już kwestia zasięgu mapy - a Skaveni by się jak najbardziej zmieścili. No i może większa różnorodność map by nie zaszkodziła...

Poza tym to się w pełni z Alivenem zgadzam, to świetne odwzorowanie Warhammera. I tańsze niż zbieranie armii do wersji stołowej.

1

3 godziny temu, XanderMorhaime napisał:

Jedyne zastrzeżenie, jakie mam, to brak Skavenów w jakiejkolwiek postaci oprócz napomknięć w opisach tu i ówdzie. Znaczy, nie ma jaszczuroludzi i paru innych frakcji, ale to już kwestia zasięgu mapy - a Skaveni by się jak najbardziej zmieścili.

A Skaveny to czasem nie siedzą głównie w Tilei czy Estali? Znaczy wiem, że ich tunele przecinają cały stary świat ale raczej tam by zaczynali. Nie wiem czy to jest na mapie. 

Mi w sumie nic nie brakuje jak na razie, choć nie powiem, skaveny uwielbiam. Chciałbym jednak bardziej od nich zobaczyć Graniczne Księstwa jako osobną frakcję a raczej multum frakcji. Coś w rodzaju kampanii najemnikami. Ala stary Dark Omen i Shadow of the Horned Rat. Rekrutowanie pariasów, wyrzutków, rycerzy najemnych, guślarzy zamiast magów itp. Grudgebringers by powrócili w chwale.

Albo Kislev. Z magami lodu, Paravonem, wędrującymi Rycerzami Ulryka itp. 

BTW Mousillion jest tak samo zepsuty jak w RPG? Do tej pory pamiętam tekst o Bretonii "Bretonia jednak ma również swoją ciemną stronę - biedota, walki z elfami, trupy dosłownie leżą na ulicy a przechodzień robi tylko większy krok (wyjątkiem jest Mousillion gdzie trupy są zjadane przez hasające nocą demony)". 

0

Mousillion występuje jako wampirza frakcja. Grając pierwszy raz dziwiłem się dlaczego tracę w kontaktach z ludzkimi frakcjami standy za stosunki z Moussilionem, który wyjątkowo chętnie chciał ze mną handlować, zawierać pakty i sojusze obronne, dopiero po kilkunastu turach, jak sam od nich coś chciałem, zauważyłem, że znajdują się w wampirzej części tabelki dyplomacji.

0

aliven: Estalia i Tilea jak najbardziej są na mapie, południowo-zachodni kraniec, za górami na południe od Bretonii. Wraz z Border Princes taka trójka państewek, które z nikim specjalnie nie chcą handlować i służą głównie łupieniu przez orki i stada chaosu.

A skoro jeszcze o brakach mowa... trochę szkoda, że rozbudowa Middenheim nie pozwala rekrutować jednostek typu Ulrykowego, ewentualnie Knights Panther. Siedzibę zakonu zbudować można, ale daje to bodajże tylko premię do doświadczenia rekrutom kawalerii.

1

Napisano (edytowane)

Dnia 17.03.2017 o 03:34, aliven napisał:

Coś w rodzaju kampanii najemnikami. Ala stary Dark Omen i Shadow of the Horned Rat. Rekrutowanie pariasów, wyrzutków, rycerzy najemnych, guślarzy zamiast magów itp. Grudgebringers by powrócili w chwale.

Dawno, dawno temu chodziły plotki, że twórcy Mark of Chaos planują jeszcze raz podejść do tematu i (tym razem porządnie bla, bla, bla...) zrobić oficjalną, trzecią część przygód Bernhardta i jego kompanii. Jak znam życie, pewnie na plotach się skończyło, ale przyznam że na samą myśl o godnej kontynuacji aż ślinotoku dostaję. Swoją drogą...wielkie dzięki. Parę miesięcy temu ukończyłem obie gry po raz nie wiadomo który, a teraz mi przypomniałeś i znów się zacznie :P

Edytowane przez Bronnson
1

13 godzin temu, XanderMorhaime napisał:

aliven: Estalia i Tilea jak najbardziej są na mapie, południowo-zachodni kraniec, za górami na południe od Bretonii. Wraz z Border Princes taka trójka państewek, które z nikim specjalnie nie chcą handlować i służą głównie łupieniu przez orki i stada chaosu.

Tak, w sumie ostatnio też je zauważyłem, że się pojawiają jako obce nacje. 

3 godziny temu, Bronnson napisał:

Dawno, dawno temu chodziły plotki, że twórcy Mark of Chaos planują jeszcze raz podejść do tematu i (tym razem porządnie bla, bla, bla...) zrobić oficjalną, trzecią część przygód Bernhardta i jego kompanii.

Cóż, ostatnie co zrobili to HoMM6 więc może? Ale ja bym bardziej wolał coś w klimatach nowoczesnego Myth: The Fallen Lords.

3 godziny temu, Bronnson napisał:

Parę miesięcy temu ukończyłem obie gry po raz nie wiadomo który, a teraz mi przypomniałeś i znów się zacznie :P

A ja nigdy nie ograłem Shadow of the Horned Rat :(

0

Napisano (edytowane)

Godzinę temu, aliven napisał:

Cóż, ostatnie co zrobili to HoMM6 więc może? Ale ja bym bardziej wolał coś w klimatach nowoczesnego Myth: The Fallen Lords.

Raczej nie robię sobie nadziei, ale może kiedyś? Kto wie. Zwłaszcza że Total War pokazał całkiem niezłą klasę. Może GW zdecyduje się na inne projekty z Wh lub Namco odświerzy Myth, którym notabene też bym nie pogardził. 

Godzinę temu, aliven napisał:

A ja nigdy nie ograłem Shadow of the Horned Rat :(

Nic straconego. Na GoGu jest za jakieś 25zł. Jeśli nie boisz się pikseli, a staroć nie wywołuje u Ciebie wysypki to polecam. 

Edytowane przez Bronnson
1

5 godzin temu, Bronnson napisał:

Zwłaszcza że Total War pokazał całkiem niezłą klasę. Może GW zdecyduje się na inne projekty z Wh

To w sumie ciekawe - WH40K rozdaje licencję na cokolwiek jak tylko poprosisz. Mobilki, strategie, runnery, dosłownie co chcesz. Z kolei WHF ani widu ani słychu ;/

0

Napisano (edytowane)

No, nie przesadzajmy. Jest Vermintide (żyje toto jeszcze?), jest Blood Bowl (trochę luźne powiązanie), jest Man o' War (wyszedł już z Early Access, wie ktoś?), no i... o ile mi wiadomo, Creative Assembly planują zrobić całą Warhammerowską trylogię w Total War.

Ale najwyraźniej twórcy uznają, że 40k się lepiej sprzeda, wszyscy kochają Spess Mehrines (czego ja bym nie dał za dobrą grę Gwardią czy Tau...), to i wszyscy 40k wałkują. A że uniwersum Warhammer Fantasy poszło do piachu za sprawą Age of Sigmar, widać nie ma już takiego wzięcia wśród twórców. Ale w sumie CA to chyba jedno z najlepszych studiów, które by się młotkiem mogło zająć.

Edytowane przez XanderMorhaime
0

Napisano (edytowane)

Godzinę temu, XanderMorhaime napisał:

Jest Vermintide (żyje toto jeszcze?)

Żyje. Sam już raczej nie gram, ale kumpel tnie regularnie. Głównie z randomami, ale nigdy nie brakuje mu ludzi do gry. 

Dodajmy jeszcze całkiem przyzwoite Mordheim, co w sumie daje aż cztery gry z WhF w ciągu dwóch lat, z czego jedna (Total War) to pierwsza liga. No ale nie da się ukryć, że 40k zawsze było w temacie gier mocno faworyzowane. Tytuły z "Młotka" w wersji fantasy to ledwie ułamek w porównaniu z ilością gradaptacji czterdziestki. Nie wiem czemu się tak dzieje, ale dla mnie większą zagadką jest czemu nigdy nie doczekaliśmy się porządnego crpg w Starym Świecie.

Edytowane przez Bronnson
0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.