Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest kabura

IL2 Sturmovik (seria)

Recommended Posts

Guest dziobak

IŁ2 Szturmowik to chyba jedyny symulator, który mi się podoba. Gram w niego często nawet teraz.

Co do dodatku to zapowiada się ciekawie.

Guest poeta

Ta gra to hicior wedlug mnie. Jeszcze jej nie kupilem ale mam zamiar to zrobic, na razie musze wytrzymac bez niej.

ALE NIC NIE POBIJE JK2

Guest Maciul0

Naprawde super gierka. Dlamnie jest to najleprzy symulator samolotów, napewno inni też sie z tym zgodzą. Gerka niebyła wcale łatwa, ale wystarczył mi tydzień żeby ją przejść :D

Guest Uruk-hai_15
Naprawde super gierka. Dlamnie jest to najleprzy symulator samolotów, napewno inni też sie z tym zgidzą. Gerka niebyła wcale łatwa, ale wystarczył mi tydzień żeby ją przejść :D

Oj tak, Oj tak łatwa to ona nie jest szczególnie na przyśpieszonym czasie x8

Chyba najlepsza gra o samolotach w jaką grałem :)

No i te samoloty ..... marzenie szczególnie polecam zwrócić uwagę na P -11 (może zmieniłem nazwę sorry bo już nie pamiętma) spójrzcie na liczniki a zobaczeycie piękną polszczyznę :D

Nie ma to jak poszaleć Sztukasem :D A i TB-3 rządzi:!: Najfajniejsza giera w jaką w życiu grałem... wchłonąłem ją prawie całą!!!! A kupiłem trzy dni temu :oops:

Witam. gierka jest przednia,zwłaszcza po zainstalowaniu łat,dlatego martwi mnie praktycznie zerowe zainteresowanie tym tytułem. Jeżeli ktoś chciałby pograć online to niech wejdzie na adres podany w moim profilu i zajrzy do działu lotnictwo.(gramy kampanie, dogi, pojedyncze coopy na wersjach 2.04 i pf 4.05)

Gra jest trudna i tylko racej dla ekstremalnych masochistów, a przecież to cała frajda jak pikujesz z maxymalnego pułapu w dół i próbujesz wyciągnąć samolot na poziomy lot, ach te odlatujące kawały kadłuba, rozsypujący się samolot to niezapomniany widok, że nie wsomne o dziurach postrzałowych w kadłubie. Fakt trudno się lata z początku bo wiadomo każdy jak ma trudny początek to większość się zniechęca właśnie.

Ja osobiście uważam że gra wymiata. Zachwyciłem się wyglądem kadłuba po ostrzelaniu przez przeciwnika. Te dziury były po prostu piękne :D :D. Najbardziej podoba mi się gra messerschmitt'em 109. Zaraz po tym samolocie gra mi się najlepiej ( bez jaj ) P 11 ( PZL P 11 c ) , może dlatego że to polski myśliwiec. Ale po prostu nie mogłem się nadziwić kabiną. Wszystko było po Polsku. Nawet była jakaś porada że '' gdy silnik samolotu zgaśnie należy ... " . Nie wiem co pisalo dalej gdyż było zbyt daleko ( nawet po przybliżeniu ) . Jest to jednak tylko jeden z wielu smaczków tej jakże wspaniałej gry. Więc wszystkich lubiących w grach temat o II wojnie światowej serdecznie zapraszam do gy. Równiesz zagożałych fanów symulatorów ( samolotów ) gdzyż przeżyją w tej grze niezapomniane chwile :D:D.

No, to robimy wykop :) . Wczoraj na GOG.com zakupiłem IL-2 Sturmovik - 1946 i powiem, że takiego natłoku samolotów jeszcze nie widziałem. Jest tego zatrzęsienie. Można latać Polską, ale niestety tylko w barwach Ludowego Wojska Polskiego w 1945 roku. Czy istnieje mod dodający do gry Kampanię Wrześniową 1939 r.? Z tego co widzę, na liście jest PZL P-11c, ale nie w wersji grywalnej. A może źle szukam?

Mnie za to ciekawi Wasze zdanie o Cliffs of Dover. Mam na tę grę ochotę, ale martwią mnie wszechobecne plotki o wręcz zerowej optymalizacji. Wyszły już jakieś patche eliminujące ten problem i gra jest zjadliwa?

Mnie za to ciekawi Wasze zdanie o Cliffs of Dover. Mam na tę grę ochotę, ale martwią mnie wszechobecne plotki o wręcz zerowej optymalizacji. Wyszły już jakieś patche eliminujące ten problem i gra jest zjadliwa?

Mam CloDa osobiście i na E5300 @ 2.6GHz i HD4850, w niskich detalach chodzi średnio, przede wszystkim przycina. Udzielam się trochę na forum symulatorowym i ludzie mają problemy z płynną grą nawet na sprzęcie pokroju i7 i GeForce 480. Niedawno wyszedł patch który co nieco poprawia, a w poniedziałek 18stego ma wyjść kolejny.

Poszedłem właśnie wczoraj do sklepu z zamiarem kupna braterstwa asasynów lub nowego shifta, ale zauważyłem na półce właśnie COD, no i nawet się nie zastanawiałem. Niestety, gra będzie mnie kosztować więcej niż mi się zdawało (pewnie ze 3000 zł po wymianie kompa :D) bo okazało się, że na moim trupie nie daje rady wyjść poza menu ;) (AMD X2 3800+, GF8600GT, 2GB 800MHz) porażka... czekam na wypłatę i kupuję assassin's creed i shifta, a Churchil niech czeka na pomoc do aktualizacji kompa :D

Pytanie kieruję do osób w miarę obeznanych z serią.

Przyznam szczerze, że nigdy w żadnego ze Sturmovika nie grałem, ale chciałbym to nadrobić. Pytanie brzmi: od której części najlepiej zacząć? Która jest w waszym mniemaniu najlepsza?

Dodam tylko, że niedawno zaopatrzyłem się w całkiem niezły joystick (Thrustmaster T.16000 M), więc zależy mi na jak największym realizmie (gram trochę w FSX). Raczej nie interesuje mnie najnowsza część, a najłatwiej dostępne są dla mnie odsłony: 1946 oraz Forgotten Battles. Czekam na opinie.

Jeśli zależy ci na realizmie to najlepszym wyborem jest edycja 1946(w empiku jest za 39zł i zawiera ponadto forgotten battles oraz pacific fighters). W samej grze nie raz zdarzyło mi się , że od ostrzału zginął pilot lub zablokowały się stery lotne i nie mogłem kontynuować walki.

Na sam początek polecam samoloty odrzutowe, gdyż w miare łatwo się nimi lata, a lądowanie nie sprawia takiego problemu jak w samolotach z silnikem tłokowym.

Kupuj 1946 bo on zawiera wszystkie poprzednie dodatki. Ale jak kupisz ściągnij sobie zaraz moda UltraPack bo on odblokowuje wszystkie samoloty by można nimi było latać, dodaje do nich kabiny i trochę poprawia grafikę. W jego skład wchodzą też mniejsze modyfikacje które pozwalają zwiększyć realizm, poprawić grafikę itp.

Jest jeszcze druga opcja jak masz dużo gier wydanych przez CDP to tam masz kody na punkty. Logujesz się na ich stronie i rejestrujesz gry. Za 300pkt jest il2 1946 w edycji cyfrowej do pobrania z GoG.com

A sam IL2 to wspaniała gra, jak będziesz miał za trudno to tam jest tyle opcji ustawienia realizmu,ze możesz z tej gry zrobić arcade.

@ Pietr, Syskol

Dzięki za szybką odpowiedź. Tak, zależy mi przede wszystkim na realizmie, tak więc zdecyduję się na edycję 1946.

Prawdę mówiąc zastanawiałem się nad kupnem tej gry + Forgotten Battles (na allegro za 20 zł), nie wiedząc, że ta część znajduje się w pudełku z 1946. Uratowaliście mi dwie dychy :).

Ten UltraPack brzmi zachęcająco, z pewnością go wypróbuję.

Co do punktów CDP, rzeczywiście zgromadziłem ich już całkiem sporo, ale mimo wszystko preferuję edycje pudełkowe - odpada konieczność ściągania instalki, no i na półce ładniej wygląda.

Zwróć tylko uwagę na to, że kampania w PODSTAWCE Il-2 Sturmovik nie będzie identyczna z tą z pakietu Il-2 Sturmovik: 1946. To tak dla ścisłości mówię ;) .

W sklepach wysyłkowych (jeżeli zależy Ci na pudełkowej wersji) da radę "wyhaczyć" ten pakiecik za około 25 zł, tylko zwróć uwagę na wersję językową, bo często są oferty z angielską edycją.

Jako ciekawostkę można powiedzieć, że jest to jedna z najdłużej (jeżeli nie najdłuższa) patchowana gra na świecie. Łatki (a w zasadzie powinienem napisać dodatki) powstają do niej, już od około 10 lat i wcale nie zanosi się na zakończenie tego procederu :happy: .

Odkop tematu w związku z przyszłoroczną premierą "IŁ2 Battle of Stalingrad".

Na początek kilka porządkowych informacji:

-Za produkcję gry odpowiada 777 Studios znane z Rise of Flight.

-Akcja zgodnie z tytułem ma być osadzona podczas Bitwy Stalingradzkiej, ale daję głowę że ujrzymy też inne kampanie, jeśli nie po premierze to w formie dodatków, w każdym razie tylko front wschodni.

-Premiera jest przewidywana na pierwszą połowę 2014 roku, już można składać pre-ordery, ale kosztują one 49.99$ i 89.99$ za edycję limitowaną. Kupując przed premierą dostajemy dostęp do wczesnej wersji gry zimą tego roku, a w wersji limitowanej jesienią.

-Gra przyjmie model biznesowy z Rise of Flight, czyli kilka podstawowych maszyn (ale dopracowanych w najdrobniejszych szczegółach i każdy z unikalną fizyką lotu), a reszta dostępna jako cykliczne DLC, w cenach prawdopodobnie od 6-14$.

-Potwierdzone samoloty: ŁaGG-3, Bf-109 F4, IŁ2 AM-38, JU87 D-3, Pe 2, HE 111 H-6 oraz do odblokowania bezpośrednio w grze, samoloty Yak-1 i Bf-109 G-2.

-Jako ekskluzywna zawartość dla edycji limitowanej: FW 190 A-3 i Ła-5.

Zbiór linków:

http://www.youtube.c...s?feature=watch

Oficjalny kanał na którym znajdziecie kilka filmików z gry.

http://il2sturmovik.com/

Oficjalna strona tytułu.

http://riseofflight.com/en

Strona Rise of Flight, czyli krótko mówiąc najlepsza rekomendacja 777 Studios.

Przyznam że dla mnie najnowsza odsłona serii, z miejsca stała się murowanym kandydatem do GOTY 2014, po tym co widziałem w Rise of Flight jestem spokojny o ogólna jakość tytułu, jednak oczekiwania mam spore. Liczę na bardzo wysoki poziom realizmu i ciekawie zaprojektowaną kampanię (miejmy nadzieję również dynamiczną), oraz genialnie zaprojektowany multiplayer.

Mam nadzieję że wkrótce Cenega wystartuje z polskimi pre-orderami bo mam ogromną ochotę zgarnąć edycję premium, ze względu na nowe maszyny i aspekt kolekcjonerski.

Jakie są wasze oczekiwania co do nowego tytułu?

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...