Skocz do zawartości

Samsung F3 500GB a HDD Regenerator 2011


Sunset

Polecane posty

Otóż program HD Tune wskazał mi , że mam jeden Bad Sector.

Dowiedziałem się, że ów program potrafi go usunąc(HDD Regenerator).

Czytałem o nim troche i opinie są różne(trudno powiedzieć ile z nich jest prawdziwych a ile marketingowym bełkotem którego pełno na forach o sprzęcie komputerowym).

Czy próbować naprawić ten bad secor tym HDD Regeneratorem czy może np MHDD. Istnieja jakieś inne sposoby by go uleczyć/oflagowac by z niego nie odczytywano?

Mogę wrzucić odczyt SMART, ale wg HD Tuna wszystko z nim dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDD Regenatora unikaj jak ognia >klik<. Bad sectora raczej nie naprawisz w żaden sposób, format niskopoziomowy i inne "czary" "pomagają" na dość krótką metę. Możesz zrobić kilka razy Error Scan w HD Tune, jest szansa, że za którymś razem dysk zastąpi uszkodzony sektor którymś z puli "zapasowych" i przestanie on sprawiać problemy (o ile to tylko jeden bad a nie jakaś poważniejsza awaria).

Zrzuty z HD Tune możesz dać tak czy inaczej, samo "OK" w tym programie jeszcze o niczym nie świadczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedynczy bad można naprawić, ale nie HDD Regeneratorem, który robi wielkie nic. Na początek daj screena z zakładką Health z programu HD Tune.

Ponadto, jeśli czujesz się na siłach wykonaj skanowanie powierzchni tego 40GB dysku za pomocą programu MHDD (uruchamiasz program z płyty, lub dyskietki, wybierasz odpowiedni dysk i zatwierdzasz wybór enterem, następnie dwukrotnie wciskasz F4). Po zakończeniu skanowania przedstaw na forum wyniki z tabelki po prawej (tej, w której masz wartości <3ms, <10ms, <50ms ...).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

ES-Tool powie Ci, czy w ogóle masz szansę na to, by uznano tą gwarancję. Możesz spróbować to oddać bez tego testu, ale wtedy Samsung ma prawo odrzucić gwarancję.

W międzyczasie ktoś mi zwrócił uwagę, że na screenie widać coś jeszcze. Otrzymujesz ostrzeżenie za używanie pirackiego systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...