Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

P_aul

Problem z wifi - widać sieci, nie można się połączyć...

Polecane posty

Pewnie już ktoś kiedyś pytał o to, ale wyszukiwarka jakoś mi nie pomogła...

Zgodnie z nazwą tematu laptop nie łączy mi się do sieci domowej. Widzę listę okolicznych sieci (łącznie ze swoją), gdy klikam connect i nawet pyta mnie o hasło do zabezpieczeń, ale potem wywala info, że nie mógł połączyć się z siecią. Inne urządzenia - komp, z którego piszę, laptop brata, PS3, łączą się bez marudzenia. Troubleshooter windy twierdzi że problem jest z routerem. Próbowałem też podłączyć się do niezabezpieczonej sieci, którą robi ratusz mojej dzielnicy, również nieskutecznie. Sprawdziłem co mi tylko do głowy wpadło - wyłączyłem zabezpieczenia sieci, sprawdziłem czy ustawiony jest dobry kanał, oraz czy czasem nie ma filtracji MAC adresów. Bez skutku.

Zamieszane systemy/urządzenia to:

- Windows 7 Professional

- Livebox neo

- wbudowana karta sieciowa Intela

Dodam, że odebrałem wczoraj laptopa z serwisu, przed oddaniem działało normalnie. Pytanie brzmi co mózgi mogli zrobić, że zepsuli wi-fi :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj pousuwać wszystkie sieci z listy i wtedy utworzyć nowe połączenie. Ostatnio u mnie coś takiego pomogło.

Warto też sprawdzić, czy wi-fi działa na innym systemie. Możesz spróbować je odpalić np. z poziomu Parted Magic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sevard - pierwsze sam wymyśliłem i, o dziwo (xD) nie pomogło... Co ciekawe na inny sysopie też nie bardzo chce się łączyć. Wygląda to tak jakby livebox nie chciał przydzielić IP z jakiegoś powodu o.0

politan - noob question - jak sprawdzić log w liveboxie? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie na sztywno nie pomogło... A co do loga to tfurcy oprogramowania chyba nie przewidzieli takiej opcji, albo ja jestem ślepy :/ Co najlepsze w ciągu całego dnia dwa razy udało mi się "połączyć" tj system twierdził że połączenie jest, ale kilka sekund później znów się psuło...

EDIT:

Zaczynam podejrzewać, że to jednak, wbrew wszystkim znakom na niebie i ziemi problem z Liveboxem (zwanym też czasem szmelcem), bo podłączeniu kabla sieciowego, nadal na dwóch różnych systemach nie działała net... Aby się upewnić jutro skoczę z laptopem do któregoś kumpla i zobaczę czy się połączy ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie wiem, czy o to dokładnie chodzi, ale jakieś logi są w Konfiguracja zaawansowana->Statystyki.

Próbowałeś magicznego sposobu-usunięcie MAC-a, restart, dodanie MAC-a (głupie tak jak całe to urządzenie, ale u mnie działa ;))?

Właściwie, to możesz dzwonić na ich infolinię-raczej nie będą potrafili Ci pomóc, ale zaproponują wymianę Liveboksa. To samo można zrobić w salonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... z MACami się pobawię, może to coś zmieni. Natomiast intensywne testy wykazały że:

- na Windzie nie działa ani po kablu ani przez wifi, niezależnie od ustawień

- na Linuxie (Partition Magic) po kablu działa bezproblemowo ale nie jestem w stanie go zmusić do działania po wifi

Ponadto za chwilę skoczę z lapkiem do znajomego przetestować w innej sieci. Później wrzucę wyniki, może się do czegoś przydadzą :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...