Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TKPulp

Kreski na ekranie oraz blue screen

Polecane posty

Witam! Od jakiegos czasu mam pewien problem. Ścislej, w trakcie grania w nowego NFS przyciął się komputer( musiałem restartować) oraz pojawily sie kolorowe paski. Mialem tak 2 razy wczesniej ale po póżniejszym właczeniu komputera problem stawał, tym razem bylo inaczej. Przed ładowaniem Windowsa gdy pokazywały sie inf. o płycie głównej pokazaly sie kolorowe paski,a nastepnie na czarnym tle jakies "?#!^" (cos w tym rodzaju) po prawiej stronie rządkiem. W trakcie ładowania sie Windowsa paskow bylo wiecej , ale po zalogowaniu zostalo 6 duzych pasków utrudniajacych korzystanie z komputera. Po włączeniu jakiejkolwiek gry robil sie blue screen z blędem nvlddmkm.sys("Sterownik ekranu nvlddmkm przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność." ). Domyśliłem sie, ze to winia sterownika uzyłem "Drivers Sweeper i instalowalem inne, nic nie pomoglo :dry: . Właczyłem najwieksza wydajnosc( bez zadnych przezroczystosci itp.) ndal nic. Dlatego zgłaszam sie do Was po pomoc.

Amd Athlon x2 6000+

Asus Gf 8800 GTS (640)

Win 7 64

2x1Gb Dual Chanel + 2Gb Ddr 2

Chlodzenie procka Artic Cooler 64 Pro

No i Zasilacz: OCZ 500W SXS 2

I jeszcze jedno nie moglem dac screeena bo na screenie tych paskow nie widac. Ostatecznosc to dla mnie format i reinstal win7 :sleep: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że może cię coś gorszego spotkać niż reinstalka systemu. Na początek przywróć system do stanu, kiedy to co opisywałeś, nie występowało. Ewentualnie jeśli masz inną kartę, to sprawdź czy działa poprawnie, albo sprawdź czy twoja grafa dobrze się sprawuje na innym kompie. Jeszcze pytanie: czy nie podkręcałeś karty graficznej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywrociłem system do wczsniejszego stanu i nic to nie dalo. Zainstalowalem najnowszy sterownik i zmienilem karte na 8500 GT( zrobilem to 2 razy) i problem ustapil. Wiemy juz kto jest winowajcą, lecz co mogło sie uszkodzic w karcie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę cię trochę zdołować. Przyczyną tego co opisałeś jest sprzęt - dokładniej karta graficzna. Miałem to samo na gf8800gtx. Twoja karta graficzna przegrzewa się. W moim przypadku pomogła wymiana chłodzenia. Od pół roku nie mam żadnych pasków chodź przy niektórych grach zawiesza mi się komputer ale są to 2-3 gry. Poza tym wszystko chodzi. Formatowanie czy przywracanie ci nie pomogą więc możesz sobie to odpuścić. Sprawdź temperaturę gpu np. programem SpeedFan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmartwię jeszcze bardziej. Karta jest już najprawdopodobniej trwale uszkodzona. Sprawdź kartę na innym kompie i jeśli będzie to samo, to niestety ale czeka Cię jej wymiana. Można teoretycznie spróbować ją oddać do serwisu, ale koszt naprawy może być większy niż koszt zakupu nowej karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy czyste i przejrzyste, książkowy przypadek. Pada rdzeń lub pamiątki na karcie (raczej to pierwsze). Niestety, Ty z tym fantem raczej nie podołasz. Kompleksowa konserwacja chłodzenia karty (demontaż całości, umiejętne oczyszczenie, nowe silikony/pasta, demontaż i czyszczenie oraz nasmarowanie wiatraka) może nie wystarczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...