Jump to content
Pawello12

Iplus i modem Hauwei E230

Recommended Posts

Niedawno składałem znajomemu komputer i zainstalowałem na nim Windowsa 7. Ma teraz problem z internetem Iplus. Nie można połączyć się z internetem. Dał mi komputer i modem, żebym wszystko odpalił, ale siedzę i kombinuję i wykombinować nie mogę. :dry:

Znalazłem, że trzeba zainstalować aplikację Iplus Manager 2.2, ale nic to nie pomogło. Windows jest w wersji 64 bit. Proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Po włączeniu aplikacji i modemu wyskakuje okienko do podania pinu. Podaję go, a potem klikam połącz. No i nic się nie dzieje, pokazuje tylko brak połączenia. I jeszcze wyskakuje chmurka "nie udało się połączyć", lub "proszę sprawdzić kartę sim w modemie".

Dla porównania podłączyłem modem na innym komputerze z Vistą 32 i tam był komunikat "proszę podłączyć modem".

Edited by Pawello12
Link to comment
Share on other sites

Znalazłem to już wcześniej, ale stery tam podane nie chciały działać, więc szukałem dalej. Ale nic innego nie znalazłem, więc wróciłem do tego i zacząłem sprawdzać wszystkie paczki po kolei. Cały czas coś było nie tak. Nagle pokazał się już zasięg, więc już się cieszę, a tu i tak lipa, bo łączyło się tylko na 1 sekundę, a potem rozłączało. W końcu po wielu próbach udało się. Nie wiem nawet na których serownikach, ale zaczęło działać. Mam nadzieję, że już będzie ok. :smile: Dzięki za pomoc, temat można zamknąć.

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie udało się jednak naprawić problemu. Wczoraj zadowolony poszedłem spać, a tu dzisiaj rano znowu to samo. Teraz wygląda to tak, że jak wepnę modem do portu usb, w którym jeszcze go nie było, to pokazuje się chmurka o instalacji nowego urządzenia i działa do restartu komputera. Potem znowu nie działa. Tak, jak by system zmieniał sam na jakieś niedobre sterowniki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...