Jump to content
adamz675

Rozwiązany: Podłączanie kabli wentylatora pod molex

Recommended Posts

Witam. Ostatnio wyciągnąłem ze starego zasilacza jego wentylator (ok.80mm) niestety nie posiadał on wtyczki więc go wyrwałem. Najpierw pogrubiłem kabelki i podłączyłem do MOLEX-ów. Niestety często wylatywały. Postanowiłem że kabelki włożę do wtyczki od zasilania dyskietek. Okazało się że one też wylatują. Raz nawet wkładając te kabelki spowodowalem zwarcie. Naszczęście nic się nie stało. A po za tym to już stary komp. Ale wracając do tematu. Jak podłączyć taki wentylator do kompa? Wiem że czerwony kabel z zółtym i czarny z czarnym ale jak to zrobić nie niszcząc wtyczki zasilania ?

PS. Trochę się rozpisałem.

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów.-org

Nie ma być na molex tylko może być na MOLEX lub inny byleby działał.

Edited by adamz675
Link to comment
Share on other sites

Najprościej będzie kupić wtyczkę molex męską i podłączyć do niej kabelki od wentylatora. To w najgorszym przypadku jest koszt rzędu 2 zł. Ewentualnie można też kupić przedłużkę, czy rozgałęźnik molex i ściąć w nim kable i wtedy to połączyć.

Link to comment
Share on other sites

Najpierw musisz wiedzieć gdzie chcesz podłączyć a będziesz wiedział jakiej wtyczki potrzebujesz. Molex jest najpopularniejszy i najłatwiejszy. Jako, że samodzielne zarabianie wtyczek nie jest zbyt proste i tanie to pozostaje tylko użycie jakiegoś demobilu. Poszukaj na Allegro czasami ludzie sprzedają graty np; stare katody... a tam sa zarobione przejściówki z moleksów. Można tez zakupić przedłużkę do wiatraków ale to się nie opłaca bo zapłacisz więcej niż ten wentylator jest wart.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...