Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sHChypp

Klipy

Polecane posty

Jako, że szanowne grono moderatorskie :] mój pomysł uznało za słuszny, tworzę nowy temat .Nazwa mówi za siebie. Piszemy tu o teledyskach, które wywarły na Was spore wrażenie, które pamiętacie do dziś, lub o takich, które spowodowały, że na waszej twarzy pojawił sie równiutki banan.

Z góry ostrzegam. Mają to być rozbudowane wypowiedzi, pisane na temat.

Enjoy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnym tleedyskiem jest Shut Your mouth zespołu Pain, złośliwi mówią że to jest "disco death metal" co kolwiek to znaczy ja uznaje pain jako zespoł heavy metalowy. No ale mniejsza... Teledysk zaczyna się tajeczmniczo ale później jest już ostro... no po prostu poczciwy heavy metal, aczkolwiek ten pzykuwa uwagę swoją siłą :D

Gdy zobaczyłem ten clip, wysłuchałem 20 razy postanowiłem załatwić ich 3 z 4 płyt. NIektórzy mieli okazje wysłuchać ich w Warszawskim klubie Proxima podczas zimowych miesięcy roku 2005 ( więcej tutaj )

Zapraszam gorąco na ich oficjalną stronę:

www.pain.cd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zespołu Pain, złośliwi mówią że to jest "disco death metal" co kolwiek to znaczy ja uznaje pain jako zespoł heavy metalowy

Eeee.. ani jedno ani drugie nie pasuje do Paina.

Teledysk zaczyna się tajeczmniczo ale później jest już ostro... no po prostu poczciwy heavy metal, aczkolwiek ten pzykuwa uwagę swoją siłą Very Happy

Mi sie nie podoba. Ani jakis ciekawy, ani smieszny, ani klimatyczny.

Z teledyskow bardzo mi sie podoba Jupiterian Vibe Samaela. Nie jes tak tandenty i bezsensowny jak Telepath.. no, i Baphomet's Throne tez jest fajniutkie, mimo, ze to ino przedstawienie jak grali na koncercie ;]. Ogolnie jednak, teledyski metalowe sa dosc cienkie i takie.. bez wyrazu albo feelingu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie rozśmieszył teledysk Maidenów do Holy Smoke, kiedy go po raz pierwszy zobaczyłem... Bruce udający żołnira na boisku, Steve jadący na traktorze jako pasażer i grający jednocześnie na basie, Janick na basenie grający na gumowej gitarce, Janick grający na gitarze z wykorzystaniem drzewa... świetnie się to oglądało... :D

A z niemetalowych, to zmontowane fragmenty Władcy Pierścieni, a w tle znany wszystkim (s)hit O-zone... :lol: (jeśli ten fragment posta nie odpowiada modkom, to niech go wywalą)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie jednak, teledyski metalowe sa dosc cienkie i takie.. bez wyrazu albo feelingu.
Ano, wiele metalowych kawałków traci w zestawieniu z klipami, co raczej nie zdarza się wśród innych rodzajów muzyki. Z rzadka trafiają się jakieś naprawdę niezłe klipy... Z takich, które mi się spodobały pamiętam 'Cloud Connected' IF, 'Erased' PL oraz 'Conquer All' Behemocza. Z rocka to będzie 'Take Me Out' Franz Ferdinand (za kapitalne zgranie obrazu z dźwiękiem). Ogólnie zespoły metalowe najprawdopodobniej powierzają robienie teledysków wytwórniom, które zupełnie nie znają się na takiej muzyce i nie czują co tak właściwie mają zrobić :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z teledyskow bardzo mi sie podoba Jupiterian Vibe Samaela.

Exactly. Kiedyś zastanawiałem się nad rankingiem 3 najlepszych teledysków wszechczasów. No i Jupiterian Vibe tam się znalazł.

Fenomenalna kolorostyka, obłędne obrazy w tle, no i przede wszystkim pieprzony demonizm Vorpha. KAŻDY blackowy, deathowy teledysk wysiada przy momencie gdy Vorph podnosi kącik ust w drwiącym uśmieszku i deklamuje "..and now, now it's forever...". Demonizm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tool. Widzialem w sumie dwa teledyski - Aenema i Parabola. Uznaje sie za fana horroru, krwawa rzeznia do dla mnie chleb powszedni, wszelkie japonskie Ju-Ony ogladam do kolacji i nic, a tutaj autentycznie sie balem :twisted: Malo tego po pierwszym obejrzeniu teledysku Aenemy mialem koszmary (moze dlatego ze obudzilem sie w srodku nocy i akurat ten teledysk lecial, wiec w polsnie obejrzalem i poszedlem dalej spac)... Polecam.

Hm, w sumie calkiem ciekawa zrzynka z Koszmaru z Ulicy Wiazow w sumie.. przynajmniej lepsza niz w przypadku korna;].

To do mnie?! :wink:

Pewnie tak ;P Wojtuś lubie się przypieprzać do mało istotnych spraw ;P -scp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po obejrzeniu najnowszego klipu Soulfly. Konkretniej - "Carved Inside" z "Dark Ages". Łoo Jezusicku... Po tej kapeli nie spodziewałem się takiej konwencji. Pełno płomieni, 'metalowa' stylizacja muzyków. Coś pięknego. Jeśli kogoś interesuje, oto link: http://videos3.gauntletvideos.com/videos/s...rved_inside.mpg

Jednymi słowy, INNY Soulfly!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj ulubiony teledysk to "Wasted Years" Maidenow. Ze kawalek swietny - wiadomo(najlepszy na "Somewhere In Time" moim zdaniem), ale pokazanie 'straconych lat' jako pojawiajace sie obrazki(covery singli, plyt) Eda i nie tylko Eda, genialnie zreszta wkomponowane w kompozycje utworu - majstersztyk. No i te wstawki polskie. :) Fajny jest rowniez "One Rode To Asa Bay" Bathory. Znakomita wedrowka ku wybrzezu Asa, poczatkowi druidzi (czy tam heretycy :) ) i scena momentu kuulminacyjnego - moze porwac.

Ze smiesznych lubie "Holy Smoke" Dziewicy. Ale o tym juz chyba bylo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnymi teledyskami są "Aerialis" System Of A Down-znakomity pomysł i wykonanie jeden z ich najlepszych teledysków. "VooDoo" Godsmacka swietny mroczny klimat czułem sie jakbym grał w Diablo albo Świątynie Pierwotnego Zła. "I stand alone" znów Godsmack znakomite zmienszanie muzyki z akcją i wrzucenie tam fragmentów "króla skorpiona" cudo. Chciałbym wymienic jeszcze Korna ale nieznam za duzo ich teledysków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się ostatnio spodobał teledysk El Caco - Substitute. http://www.qvisten.no/mpg/El-Caco_Substitute.mpg Jest połączeniem kreski rysunkowej z nagraniem z zespołem na żywo, ale jak łatwo się domyśleć najważniejsza jest część rysunkowa. A główna postać - kotek - jest wyśmienity. Nie ma jak motyw z miśkiem, ale to tylko jeden który zapada w pamięć. No i sexowne pośladki kociaka!!! :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie rozmieszyl/rozwalil/zdziwil teledys Cradle of Filth - From The Cradle To Enslave. Oczywiscie wersja nieocenzurowana. Jest naprawde dziwny... o_O

Ten teledysk jest znakomitą wypadkową pomysłów twórcy horrorów Alexa Shandona (który reżeserował ten teledysk) i Cradle of Filth. Z takiego połączenia musiało wyjść coś pokręconego :twisted: Osobiście jeśli chodzi o CoF wolę jednak obrazy do Her Ghost in The Fog i Nymphetamine :)

Jeśli chodzi o meje ulubione teledyski to obok wspomnianego Her Ghost in The Fog będą to Satura (Lacrimosa) i Mourning palace (Dimmu Borgir). 2 ostatnie pokazują jak niewielkim kosztem można nakręcić naprawdę świetną rzecz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

death - the philosopher. niby nic, ale klimacik ma...

Zostawiam tego posta z jednego powodu. Niech on będzie przykładem, jakich postów NIE NALEŻY PISAĆ i jakie będą kasowane szybciej, niż mrugnięcie okiem.

Fakt, sam uwielbiam ten teledysk, ale na litość boską, napisz człowieku choć DWA zdania, a nie jedno...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie zobaczyc świetny teledysk? Jeśli tak to obejżyjcie "Hunter:Kiedy umieram". Zapewne spytacie się czemu jest taki dobry? Zaiste jest to genialny teledysk nietylko dlatego że nagrał go genialny zespół. Oddaje on idealnie klimat utworu i dopełnia genialnosci takowego. Idealnie pokazuje "Kiedy umieram", i według mojej skromnej opini na 100% jest warty obejżenia i zastanowienia się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. no,moze i taki najgorszy to nie jest, ale neistety hunter to polacy, a tu niezbyt ciekawe metalowe teledyski powstaja. Zreszta 'Fallen' mi sie jakos baridzej podoba niz 'Kiedy Umieram' biorac pod uwage teledysk. Behemoth kiedys zrobil fajny teledysk do Decade of Therion, tylko, ze miejscami wygladal tandetnie, tak jakby mei mieli kasy na lepsze efekty specjalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera, co z tego że polacy? Jak sie chce to i przy ograniczonym budzecie dobry teledysk(czyt. taki jak huntera) sie zrobi, bo najwazniejszy jest pomysł. np. "takie kiedy umieram" przez tam niema nic niezwykłego tylko koncert i materiały o terrorystach z telewizji :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, mnie z Behemocza to sie podobal "As above so below". Fajny clip, nie powiem. Klimatyczny i w ogole. Ofkoz jest masa Nergala, leczacego swoje kompleksy, ale co tam :twisted:

I to wlasciwie jedyny polski clip ktory mi sie podobal (poza "2 pokoje" Kanalu Audytywnego, ale to rap, wiec nie mowie tutaj;]), bo reszta to wycinki z koncertow, badziewne FX, albo jakies czarno-biale wstawki. Albo wszystko na raz.

A ze Korn robi wypasione klipy...hmm..No jak Davies wydaje na produkcje klipu milion zielonych i zatrudnia nie-wiadomo-jakich-specjalistow to trudno zeby byl badziewny ;]

Co do kredek z filcu - no klipy maja ciekawe. Tak radosnie ociekajace kiczem ze az mozna sie poplakac :) Ten pierwszy - z Epki fajny jest, mam do niego sentyment, ale podniecac sie tym moga 16 goto-kindery;]

Jak sie na to z dystansu patrzy, to jest tak samo badziewne jak pozniejszy horror Shandona z goscinnymi CoF - Cradle Of Fear ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak zawsze twierdziłęm ze jesteście grubi :D...

Mi się bardoz podoba teledysk Rammsteina Du Riechst So Gut :) fajowy "Dziwne są drogi ludzi o sercach wilków" ciekawe nawiazanie do czerwonego kapturka :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...