Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hut

Nowa wersja cdaction.pl - raporty o błędach, oceny, opinie

Polecane posty

(by najmniej ten z Silent Hunter 5 ... bo się nic nie ładuje ... by najmniej mi)

"Bynajmniej" to nie "przynajmniej"!

A co do strony, to zmiany bardzo dobre, ale dołączę się do narzekań na mało wyeksponowane blogi. Nowe wpisy powinny również posiadać początek tekstu, a nie sam tytuł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenie z nowej wersji strony jak najbardziej pozytywne, ale...

Nie dałoby się część tabelek etc. umieścić w drugiej kolumnie po lewej? Obecnie mam tak, że na szerokość to strona zajmuje 1/3, a reszta to próżnia i muszę do dołu przewijać, aby znaleźć np. blogi. Mało to komfortowe :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy design jak najbardziej mi pasuje. I cieszę się, że uwzględniliście wciąż rosnące grono użytkowników "niestandardowych" przeglądarek, jak opera. W końcu działają jej wewnętrzne skrypty jak logowanie przez "menedżera logowania".

Tylko te Blogi można by wyżej jakoś, bo jak spam na samym dole zalegają, i nikomu nie będzie się chciało przewinąć strony do samego dołu, jak tylko zobaczy starego newsa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieńcie to białe tło na czarne, wszystko okey, tylko to tło wygląda jakbyście wrócili do początku internetu, w waszej stronie internetowej najbardziej podobało mi się że jest biała czcionka na czarnym tle, nie bolą oczy, łatwo się czyta, estetycznie wygląda. Co za idiota wpadł na pomysł z białym tłem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się nowy układ, bardzo przejrzysty, chociaż będę musiał się do niego przyzwyczaić. Z rzeczy, które mi nie przypadły do gustu, muszę wymienić kontrast, a dokładniej bardzo jasne tło newsów. Ktoś tu ma chyba bardzo przygaszone kolory w monitorze... :P

Pozostała część ekranu, wprowadzanie jakiejś odmiany kolory błękitnego i wmieszanie w stronę razem z pomarańczą - na plus.

...a i zróbcie coś z logiem, bo wygląda jakbym ja je wycinał. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ładnie, ładnie, choć nie wiem, czy teraz strona się nie upodobniła nadmiernie do dowolnej strony dowolnego innego serwisu o grach. Mój niepokój wziął się stąd, że kiedy wszedłem na CDA po raz pierwszy po zmianach, doznałem nieprzyjemnego wrażenia deja vu.

Biały kolor pod newsami - czyta się to całkiem wygodnie, ale chyba ten biały za bardzo wyróżnia się na tle reszty. Chyba bym tam zrobił coś w stylu szarego, który jest pod komentarzami z forum.

Obrzydliwy i okropny jest ten niebieski pod Nowym Numerem. Zbyt jaskrawy. Ogólnie do palety strony dodałbym jeszcze jeden niebieski - znacznie ciemniejszy niż ten, który jest teraz, może też* z jakimś gradientem, ale na pewno bardziej stonowany. Można by go wtedy też dać jako tło newsów?

Tło tytułu newsa u góry (flasher_frame) wystaje na screenshot - nie wiem, czy tak miało być (bo pojawia się na wszystkich przeglądarkach), ale IMO wygląda jak błąd renderingu. Przydałby się też jakiś efekt przejścia pomiędzy newsami - przewijanie mogłoby fajnie wyglądać (screen i treść równocześnie z tym pomarańczem po lewej stronie. Choć wtedy głupio by wyglądała kwestia kolorowych napisów, więc może zamiast zmieniać kolor podpisu, zróbcie niebieską, półprzejrzystą ramkę o pomarańczowej, nieprzejrzystej prawej krawędzi?).

I również popieram tych, którzy mówią, że blogi powinny wrócić na swoje dawne miejsce, np. zamiast podglądu forum. Nie czytuję ich zwykle, ale na pewno bardziej się przysłużą "uspołecznianiu" serwisu niż podgląd posta o treści "TuComix: CYTAT(maxyman42 @ sobota, 20 listopad 2010 - 14:25) W teleturnieju /.../". : )

Ogólnie na plus, ale taki umiarkowany. Troszkę mi to zaczyna pachnieć apple'ową sterylnością, a to jest niepokojąca tendencja. : )

*też? Czy może to mój monitor wysiada? : )

EDIT: KONIECZNIE zróbcie tak, jak pisze kolega wyżej. Celowanie na cyferki, zamiast klikania w kwadraciki może być mordęgą dla osób z Parkinsonem, ale i jest po prostu niewygodna dla wszystkich innych. : )

I kiedy wreszcie będzie opcja "edytuj" (a może i "zgłoś do moderacji"?) w komentarzach? : )

EDIT2: kolor tekstu w klasie mm_selected w górnej belce nawigacyjnej po najechaniu kursorem prawie znika w kolorze tła. Dajcie tam może ten sam kolor (po najechaniu, ofc.), który jest w linkach newsów?

EDIT3: chyba za duża przerwa jest między newsem, a polem wpisywania komentarza.

EDIT4: kolega niżej ma rację! : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze juz napisalem w komentarzach to i napisze tutaj. Mam nadzieje ze sie nikt nie obrazi :)

"Mnie sie podobuje kolor i wyglad :) Tylko jedna rzecz mnie troszke irytuje. "Stałe teksty". Np ten teraz o NFSie, ponny byc w oddzielnym dziale. Bo czesto jest tak ze jak wisi pare takich newsow to ciezko je odroznic od nowych newsow o grach. Mozna by cos takiego znmienic?"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Powtórzę za innymi w kwestii koloru newsów, ale nie dlatego, że jest zły, bo idzie się przyzwyczaić, jednak na tle reszty strony wygląda jak z innej bajki, jakby ktoś zrobił to "na szybko" a nie jakbyście pracowali nad tą stroną od miesięcy - taki brak spójności.

2. Kalendarz - po pierwsze była tam bardzo czytelna informacja o datcie wydania następnego numeru (w przeciwieństwie do obecnej, sory ale obrzydliwej) - po drugie, pamiętam, że w zamyśle w tym kalendarzu miały być zamieszczane różne daty np. premier gier i branżowych wydarzeń i moim zdaniem byłoby to coś fajengo i przydatnego - tymczasem kalendarz został kompletnie zredukowany, siedzi na stronie gdzieś niziutko, pełni funkcję tylko filtracji newsów w zasadzie archiwum, może by nad nim coś pomyśleć?

3. Blogi mogłyby być w lepiej dostępnym miejscu (nie będę rozwijał, bo inni powiedzieli już w tym temacie chyba wszystko).

3. Może to głupie ale to logo CDA wydaje mi się jakieś takie małe, wiem, że na stronie muszą być miejsca na banery reklamowe bo od nich uciec się nie da, ale logo mogłoby być bardziej zaakcentowane, żeby trzymało taką pieczę nad całą stroną :)

4. Fajny pomysł z "Grami A-Z"

5. Ogołnie strona chodzi szybciej tu widać prawdziwą poprawę - brawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajce mozliwosc edycji komentarzy i dodajcie system linkow do komentarzy, tzn. jak ktos da link to zeby sie podswietlal i mozna bylo na niego kliknac.. A tak poza tym to fajna ta strona.. :DMoze zamiast pisac "[WIDEO]" do news'ow z filmikami zrobicie sobie cos typu tej "strzalki" z napisem "HIT" lub "KONKURS".. Moglibyscie zrobic taka "strzalke" z napisem "WIDEO".. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem doslownie jeden mankament. Przy mojej rozdzielczosci, troche trudno trafic jest w liczbe strony, ktora chce przegladac, jesli chodzi o komentarze. Dobrze, gdyby caly img byl aktywny, a nie tylko cyfra. Ale to taka pierdółka jest, tak pozatym to podziwiam i szukam dalej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę i... myślałem że pomyliłem stronę, ale po sekundzie się ocknąłem że to dalej strona CDA tylko w nowej szacie graficznej. Jak dla mnie trochę to dziwne i pstrokate, ale się po czasie przyzwyczaję. Tak czy siak "nowe szaty króla".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ,że umieściliście listę blogów na samym dole. Wolałem jednak z prawej strony. To taki mały detalik ,ale szkoda ,że na dole strony ,na kalendarzu kiedy (w jakim dniu) będzie nowe CDA. Jest na napisane tylko za ile będzie dni.

PS. "Numery seryjne" znajdują się na samym dole strony.

PS2. Fajna ta pod strona "Gry A-Z".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba, ogólnie duży plus, ale tło newsów przydałoby się dopasować do reszty strony ponieważ to białe tło w ogóle nie pasuje. Logo się trochę zmieniło, czy mi się zdaje? ;)

EDIT

I można by wprowadzić automatyczne dopasowanie strony do rozdzielczości bo na panoramach kiepsko wyglądają te puste boki. I blogi można by dać na jakiś bok bo tak na samym dole to ich prawie nikt nie przeczyta, a tych zwykłych, "niepolecanych" to już chyba nikt nie zauważy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie - czy wszystko w dzisiejszych czasach musi tak walić po oczach? Brakuje tylko jeszcze jakiegoś HDRu, czy innego blooma i dostaniemy stronowego Obliviona.

Jasne, z czasem da się przyzwyczaić - dokładnie to samo było przy pamiętnej zmianie szaty na Adamantytowej Wieży - po jakimś czasie na "świetlistą" oprawę przestało się zwracać szczególną uwagę, co nie zmienia faktu, że bardziej stonowana kolorystyka jest po prostu wygodniejsza i milsza dla oka - zwłaszcza, gdy czyta się późno w nocy - jasne tło i ciemne litery strasznie męczą wtedy wzrok.

Kontrast między poszczególnymi elementami strony też nie wygląda jakoś szczególnie trafnie - jest zbyt wyraźny, jakby nieprzemyślany - strona wygląda teraz jak taki potwor Frankensteina posklecany z niespecjalnie pasujących do siebie elementów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...