Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Murezor

Oświadczenie Komitetu Smugglerkowego

Polecane posty

Moi poprzednicy już w sumie ładnie to wyjaśnili, ale i tak chcę napisać jaka moim zdaniem jest różnica między blogiem, a PW. Na czyjegoś bloga wchodzisz bo lubisz (albo lubisz się katować czymś czego nie lubisz, jak baaaardzo wielu forumowiczów wchodzących na blog dariusxqa). Jeśli lubisz czyjegoś bloga i zobaczysz tekst, że jest nominowany to możesz zdecydować, czy chcesz oddać swój głos czy nie. W przypadku PW psychologicznie działa to nieco inaczej - jeśli na ulicy krzykniesz "pomocy" to nikt się nie zainteresuje, jeśli podejdziesz do konkretnej osoby i poprosisz o pomoc to poczuje się ona osobiście odpowiedzialna i jest dużo większa szansa, że pomoże. Podobnie przy PW, jak już się je otrzyma to głupio odmówić. Ponadto reklama na blogu reklamuje nie tylko kandydata, ale też samą zabawę - niewykluczone, że rekordowo dużo głosów mieliśmy również dlatego, że część osób dowiedziała się o Smugglerkach dzięki akcji dariusxqa. Podobnie do blogów działa strona "O Mnie", na sygnaturkę nie zwraca się tak często uwagi. Posty były zakazane, bo nie ma żadnego tematu, gdzie można by się reklamować, więc byłyby one statsem. Komentarze w profilach innych natomiast byłyby irytujące...

A i spodobał mi się niesamowicie argument kogośtam, że dariusxqa nie powinien być nominowany jako charakterystyczny tylko blogger. No tak, bo nominacje były tajne, ustalone przez grupę wybrańców i NIKT nie miał wpływu na to kto w jakiej kategorii wystartuje... Trzeba było wcześniej go przegłosować, a nie teraz marudzić. A skoro tyle osób już w nominacjach głosowało na dariusxqa to znaczy, że został zapamiętany ergo JEST charakterystyczny. Zresztą, gdyby stosować taką wykładnię to... no, nie byłoby tej afery. Ale to ostatnie to moje bardzo prywatne zdanie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nudów przeglądam Smugglerki i widzę coś takiego, więc parę słów ode mnie.

Sprawdziło się moje stwierdzenie, że w czymś takim nie powinno być przyznawanych nagród materialnych. Właśnie z tego względu, że ktoś może oszukiwać, żeby wygrać. Jakoś mnie to nie dziwi, że miałem rację. Po raz kolejny. Do tego proponowałbym zakazać reklamowania kogokolwiek nominowanego w Smugglerkach. Gdziekolwiek, jakkolwiek. Należy pozwolić wyłącznie na ogólną reklamę Smugglerków. Jak ktoś chce na kogoś głosować to decyzję powinien podjąć samodzielnie. Powinien także sam móc rozpoznać osoby, na które głosuje. Bez czyjegoś namawiania. Dla mnie Smugglerki nie są zbyt istotne same w sobie - wygrana, nagrody to nieistotne rzeczy - to okazja na zobaczenie co inni o nas myślą. Niejednokrotnie byłem zdumiony, kiedy widziałem kto na mnie głosuje lub w jaki sposób to uzasadnia. Cieszę się, że mój stosunek do Smugglerków jest lekceważący; po prostu czytam opinie na swój temat i nie przejmuję się wygraną. Gdybym zobaczył, że ktoś namawia do głosowania na mnie to pierwszy kazałbym go powiesić i zrezygnowałbym z udziału w zabawie, bo przestałaby być uczciwa.

I jeszcze jedno. Nie wiem czy luq miał w tym jakiś udział - bezpośredniego dowodu na to raczej nie ma - ale za to jego agitator powinien dostać przynajmniej ostrzeżenie, jeśli nie wylecieć z forum na kopach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa była, jak była, generalnie wszystko zostało powiedziane, więc po co ta jałowa dyskusja?

Jak to po co? Moim zdaniem rzeczowa dyskusja jest wręcz wskazana, aby zrozumieć istotę zagadnienia i w konsekwencji uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości..

.. a więc ...

@Sev, mam pytania:

1. Ilu sprawców podobnych zabronionych regulaminem działań zostało tego roku wykrytych? I jaki mógłby to być procent kandydatów?

2. Jeżeli założymy, że to jedyny wykryty przypadek - to czy karcenie / 'karanie' tak surowo, dla przykładu poniekąd, jest słuszne?

3. W jaki sposób (technicznie) zostały wykryte owe nieprawidłowości?

//zdaję sobie sprawę, że z tonu moich wypowiedzi można wyczytać niejako obronny stosunek do pozwanych. ale w sądzie każdy ma prawo do obrońcy :) Przy czym zaznaczam (żeby nie być pozwanym o stronniczość) swoją bezgraniczną neutralność wobec sprawy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ilu sprawców podobnych zabronionych regulaminem działań zostało tego roku wykrytych? I jaki mógłby to być procent kandydatów?

Według mojej wiedzy wszystkich, których wykryto wymieniono w tym temacie.

2. Jeżeli założymy, że to jedyny wykryty przypadek - to czy karcenie / 'karanie' tak surowo, dla przykładu poniekąd, jest słuszne?

Nie dla przykładu, tylko dla zasady. Komitet podjął taką, a nie inną decyzję - moim zdaniem słuszną, z przyczyn, o których pisaliśmy wcześniej. Zresztą zapowiadaliśmy, że nie będziemy mieć litości dla ludzi, którzy będą próbowali kombinować z pw i podobnymi, a więc ci, którzy zdecydowali się zrobić to, co zrobili mogą mieć pretensje tylko do siebie.

3. W jaki sposób (technicznie) zostały wykryte owe nieprawidłowości?

Dostaliśmy screena (nie wiem jaką dokładnie drogą, nie ja osobiście go dostałem), a później rozejrzeliśmy się po profilach i zauważyliśmy pewne niepokojące prawidłowości. Do tego dochodzą jeszcze rozmowy na gg i podobnych tworach, ale tych nie opublikowaliśmy, bo wiemy, że łatwo to sfabrykować. W każdym bądź razie nie użyliśmy żadnych narzędzi, które nie są dostępne dla zwykłych użytkowników, co usilnie nam próbuje wmówić pewien użytkownik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ilu sprawców podobnych zabronionych regulaminem działań zostało tego roku wykrytych?
Jeden. I to nie w tym roku, ale chyba w całej historii zabawy.

2. Jeżeli założymy, że to jedyny wykryty przypadek - to czy karcenie / 'karanie' tak surowo, dla przykładu poniekąd, jest słuszne?
Tak. Gdyż nie życzymy sobie w przyszłości takich przypadków. A jak nie wiesz do czego ludzie są zdolni, to zajrzyj w historię wwweekendowych konkursów. Wypasłem się tam na bananach, jakbym na Hawajach siedział. Pomijając już wielokrotnie przytaczane argumenty czym ten konkurs ma być, to jest jeszcze jeden: jego nazwa. Nie sądzę, żeby Smuggler chciał firmować swoim nickiem oszukańcze działania. Oczywiście możemy nazwać zabawę choćby ?3m2oo5-tutki ? stary, gdzie moja bryka??. Będzie tak samo?

3. W jaki sposób (technicznie) zostały wykryte owe nieprawidłowości?
No przecież zostało już napisane. Jeden z użytkowników zgłosił spamowanie mu skrzynki ?reklamą? luqa. Był wyraźny zakaz tego typu działań. Jeden zgłosił ? pytanie ilu nie, bo np. to olało. Poza tym nie ma znaczenia ile tych prive'ów wysłano ? regulamin zabawy (o którym mówią niektórzy, że go nie ma, został złamany) Od tego się zaczęło. Potem posprawdzaliśmy parę rzeczy, które też już w tym temacie zostały opisane i przedstawiliśmy dowody i poszlaki Komitetowi, a ten zadecydował.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Sev, hej Pzkw, Obrona nie ma więcej pytań :) Popuszyłem się i już jestem zadowolony ;)

Ja ciesze, oskarżeni mieli obrońce, sprawa wyjaśniona jasno dla publiki (co zredukuje liczbę pytań :) )

Z wrażenia zrobie sobie dzisiaj wolne i skocze ze znajomymi popukać w CoD IV :)

edit: zamiast łuku lepsze byłaby kusza sportowa, 'banned in use against Christians' :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ba. Przecież powinniśmy wiedzieć, że forumowicze są gotowi oszukiwać na każdym kroku...

Zgadza się :)

Takie czasy i trzeba być przygotowanym na wszystko.

No niespecjalnie. Pierwsze Smugglerki urządzono tylko po to, żeby podziękować najcharakterystyczniejszym

Kiedy to było? Niestety ale czasy i ludzie się zmieniają.

Dlatego też za rok pewnie trzeba będzie stworzyć naprawdę restrykcyjny regulamin.

Jak pisałem, od tego przy organizacji "konkursu" wypadało by zacząć.

Gdybyśmy mieli wgląd do skrzynek, to takich screenów pewnie mielibyśmy multum, bo żaden z Was nie miał najmniejszego zamiaru zaprzeczać, że wiadomości były, ale tylko mieliście nam za złe, że mamy tego screena.

czysto teoretyczne przypuszczenia, jak w zeszłym roku dostałem prośby na PM(olałem je, bo na kogoś kto tak naciąga nie zagłosuję z czystej złośliwości) to w tym roku ani jednej.

@Itachi Jest pewna różnica pomiędzy agitacją dariusqxa,

A spójrzcie na to tak. Były teraz wybory, kandydujący osobiście odwiedzali domy( u mnie było przynajmniej 5 osób z okręgu) a do tego reklamowali się, gdzie się da. Takie głupie porównanie :)

że Luq nie siedzi od wczoraj na forum.

Bo są ludzie, którzy o dziwo mają prywatne życie. To chyba nie ciężko jest załapać. A może miał wypadek, może ma co innego do roboty związanego ze szkołą a ostatnimi czasy o ile się nie mylę z pracą. Co do tego, że przesiaduje coraz mniej na forum to znam powód ale nie widzę, sensu żeby go ujawniać.

utwierdzam się w przekonaniu że "kiedyś było lepiej"

mam tutaj bardzo krótki staż ale zgadzam się

oświadczeniu poszlaki

na poszlakach opierać swoją decyzję ...

Właśnie to było fajne w poprzednich edycjach, że dawaliśmy sobie wzajemnie mandat zaufania, w wierze, że nikt nie będzie kantował,

Jesteś w stanie Ty czy inni z komisji udowodnić, że nikt nie kantował wcześniej ? Prawdopodobnie NIE więc proponował bym się nad tym zastanowić. Ja jestem pewien, że przy każdej edycji był jakiś przekręt ale to tylko moje zdanie z którym nie musicie się zgadzać itd.

intencje i skutki takich działań są identyczne.

Intencje może tak, może nie ale skutki nigdy nie będą identyczne.

Zapytaj Ghosta, czy mamy możliwość przeglądania skrzynek PW i tyle. Ciekawe, co Ci odpowie.

Nie będę mu zawracał tym głowy ponieważ mi to lata i nie jestem ciekaw czy jest taka możliwość a jeśli tak to kto może.

Nie neguję, że sporo głosów luq zebrał uczciwie, ale istnieje poważne podejrzenie, że część nie.

A ja mam poważne podejrzenie, że jesteś kobietą .... Takie teksty nie są na miejscu jeśli nie ma dowodów :)

a tylko chcę oświadczyć, że o Waszym poziomie świadczą też komentarze na profilach.

O nie ja nie mam żadnego, pewnie jestem zerem ...

Moim zdaniem agitujacy wpis na blogu działa tak samo jak PW z prośba o oddanie głosu.

Ja uważam tak samo.

bo nie lubię tego typu nagabywania.

Jeśli ta PM była by w formie nakazującej to nie ma sprawy ale to była luźna propozycja nie zmuszająca do jakiegokolwiek działania.

Weź lepiej nam niczego takiego nie sugeruj,

A Tobie proponował bym zrzucić z tonu ...

bo przypuszczam, że paru moderatorów chętnie by mu po tym dało nagrodę pocieszenia

Za charytatywną działalność na forum? No ja dziękuję, to ja w takim razie powinienem zostać zbanowany zaraz po zalogowaniu...

Przemilczenie tego sprawiłoby, że za rok mielibyśmy wysyp takich cwaniaczków, bo nie okłamujmy się - wcześniej, czy później sprawa pewnie by wypłynęła.

Jak wcześniej pisałem, jesteście w stanie udowodni, że zdarzyło się to I raz? Nie :)

Dlatego nie chcieliśmy tworzyć regulaminów

Ja wiem, do błędu się trudno przyznać(tak odbieram teksty, o tym , że nie robiliście regulaminu bo coś tam...)

bo obydwaj pomagali po to, żeby pomagać,

możesz mi wierzyć bądź nie (lata mi to ) ale luq tak samo...

zauważyliśmy pewne niepokojące prawidłowości.

Jakież to?

co usilnie nam próbuje wmówić pewien użytkownik.

Jeśli o mnie idzie to ja Ci nic nie wmawiam ...

no to chyba tyle :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem prośby na PM

Więc przyznajesz, że były?

kandydujący osobiście odwiedzali domy

A o tym nie wiedzieliśmy, jak luq wygląda w rzeczywistości?

nie widzę

Idź do okulisty.

powinienem zostać zbanowany

Da się załatwić...

Fajnie jest wycinać fragmenty czyjejś wypowiedzi tak, żeby odwrócić jej sens, albo móc zinterpretować po swojemu, prawda? Tak, w tym momencie jestem zwyczajnie złośliwy, przepraszam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niespecjalnie. Pierwsze Smugglerki urządzono tylko po to, żeby podziękować najcharakterystyczniejszym

Kiedy to było? Niestety ale czasy i ludzie się zmieniają.

Tak. teraz już to wiemy, stąd doraźne kroki, jak i zapowiedź zmian w przyszłym roku

jak w zeszłym roku dostałem prośby na PM(olałem je, bo na kogoś kto tak naciąga nie zagłosuję z czystej złośliwości)

czyli nie podoba Ci się taka forma agitacji, ale bronisz luqa. hmm...

@Itachi Jest pewna różnica pomiędzy agitacją dariusqxa,

A spójrzcie na to tak. Były teraz wybory, kandydujący osobiście odwiedzali domy( u mnie było przynajmniej 5 osób z okręgu) a do tego reklamowali się, gdzie się da. Takie głupie porównanie :)

z tego nic nie zrozumiałem.

że Luq nie siedzi od wczoraj na forum.

Bo są ludzie, którzy o dziwo mają prywatne życie. To chyba nie ciężko jest załapać. A może miał wypadek, może ma co innego do roboty związanego ze szkołą a ostatnimi czasy o ile się nie mylę z pracą. Co do tego, że przesiaduje coraz mniej na forum to znam powód ale nie widzę, sensu żeby go ujawniać.

czytaj: "nie jest nowy na forum"...

oświadczeniu poszlaki

na poszlakach opierać swoją decyzję ...

Dowód też dostałeś jak na tacy.

Zapytaj Ghosta, czy mamy możliwość przeglądania skrzynek PW i tyle. Ciekawe, co Ci odpowie.

Nie będę mu zawracał tym głowy ponieważ mi to lata

to po co rzucasz tekstami o prześwietlaniu skrzynek PW?

Nie neguję, że sporo głosów luq zebrał uczciwie, ale istnieje poważne podejrzenie, że część nie.

A ja mam poważne podejrzenie, że jesteś kobietą .... Takie teksty nie są na miejscu jeśli nie ma dowodów :)

nie ma?!

Jeśli ta PM była by w formie nakazującej to nie ma sprawy ale to była luźna propozycja nie zmuszająca do jakiegokolwiek działania.

Od kiedy to luźne sugestie pisze się w trybie rozkazującym?

zauważyliśmy pewne niepokojące prawidłowości.

Jakież to?

Temat nie jest aż tak długi, żeby potrzebne było rzucanie linkami. Z resztą pierwszego posta nietrudno znaleźć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy to było? Niestety ale czasy i ludzie się zmieniają.

Nope.avi

Ludzie się nie zmienili. To, że pojawił(o) się oszust(wo), to wcale nie dlatego, że np. Holy'emu, Qbusiowi, POLIPOLIKowi, czy jakiemukolwiek innemu uczestnikowi poprzednich edycji nagle się odmieniło i zaczęli grać niefair. Wnioski proponuję w ramach ćwiczeń wyciągnąć samodzielnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze w sprawie "agitacji".

  Według mnie, powinno to być absolutnie zakazane w regulaminie. Jeżeli ktoś naprawdę jest "naj-" na forum, to jestem pewien, że obejdzie się bez zachęcania losowych ludzi do głosowania na niego. Żeby wyłonić najlepszego w danej dziedzinie. Bo w końcu po to jest ta zabawa, prawda? Dlatego proszę - dajcie w regulaminie za rok absolutny zakaz jakiejkolwiek agitacji, czy to na blogach, czy GG czy jakkolwiek indziej.

  Wracając do PW, czyli "dowodu" w formie screena. Jak ktoś chce, to mogę mu zrobić piękne PW od jakiegokolwiek użytkownika, z jakąkolwiek treścią. Bo podrobić coś takiego jest niezmiernie łatwo. Oczywiście, ktoś tam już przyznał się do winy, więc dowód z pewnością był prawdziwy, niemniej jednak sfabrykowanie screena jest rzeczą niezwykle prostą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że Luq nie siedzi od wczoraj na forum.

Bo są ludzie, którzy o dziwo mają prywatne życie. To chyba nie ciężko jest załapać. A może miał wypadek, może ma co innego do roboty związanego ze szkołą a ostatnimi czasy o ile się nie mylę z pracą.

Przeczytaj jeszcze raz całe zdanie ze zrozumieniem. Nickowi nie chodziło o to, że luqa gdzieś wcięło, bo nie wcięło, gdyż wczoraj wieczorem był na forum jako ukryty (można do tego dojść po tym, że obecnie ma w profilu Ostatnio widziany: Prywatne, a wcześniej była tam normalna data), ale o to, że luq trochę czasu już tu jest i mógł się domyślać jak to się może skończyć.

Co do tego, że przesiaduje coraz mniej na forum to znam powód ale nie widzę, sensu żeby go ujawniać.

Ujawnij, nie obrażę się.

utwierdzam się w przekonaniu że "kiedyś było lepiej"

mam tutaj bardzo krótki staż ale zgadzam się

Bo moderatorzy pilnują porządku? A może dlatego, że ja i Gofer śmieliśmy komuś kiedyś zwrócić uwagę?

oświadczeniu poszlaki

na poszlakach opierać swoją decyzję ...

Odsyłam do pierwszego posta oraz do wypowiedzi xandiego, również w tym temacie. Jeśli dla ciebie to tylko poszlaki, no to cóż więcej ja mogę napisać?

a tylko chcę oświadczyć, że o Waszym poziomie świadczą też komentarze na profilach.

O nie ja nie mam żadnego, pewnie jestem zerem ...

Odsyłam do profilów luqa, Owca oraz Shakera.

Jeśli ta PM była by w formie nakazującej to nie ma sprawy ale to była luźna propozycja nie zmuszająca do jakiegokolwiek działania.

Użyto trybu rozkazującego, a więc była w formie nakazującej.

Weź lepiej nam niczego takiego nie sugeruj,

A Tobie proponował bym zrzucić z tonu ...

Ja tam jestem spokojny. Trudno jest mnie wyprowadzić z równowagi. Wy nie jesteście w stanie tego zrobisz.

Za charytatywną działalność na forum?

Nie. Za tą całą akcję i za próbę zepsucia idei Smugglerków.

Jak wcześniej pisałem, jesteście w stanie udowodni, że zdarzyło się to I raz? Nie :)

Odwracając pytanie - czy ty jesteś w stanie udowodnić, że nie zdarzyło się to po raz pierwszy w historii FA? Ponadto uważam, że jesteś wielbłądem. Jesteś mi w stanie udowodnić, że nie?

Jeśli o mnie idzie to ja Ci nic nie wmawiam ...

Nie o ciebie chodzi.

@HH Zgadzam się, że sfabrykowanie czegoś takiego byłoby bardzo proste, ale do tego mieliśmy jeszcze poszlaki, no i jest przyznanie się w tym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sevard

Bo moderatorzy pilnują porządku? A może dlatego, że ja i Gofer śmieliśmy komuś kiedyś zwrócić uwagę?

Jest to pośrednio skierowane do mnie, więc odpowiem.

Dlatego że dawniej nie było min. blogów, po za tym, forum było bardziej "kameralne". Każdy się praktycznie z każdym znał i takie rzeczy nie były zbytnio dopuszczalne nawet do myśli. Okej, nie jestem jakoś bardzo długo na forum, ale udało mi się jeszcze "liznąć tę starą atmosferę" i byłem mniej więcej w efekcie przejściowym, jak CDA zaczęło ostro reklamować forum w czasopiśmie.

W moim osobistym odczuciu, kiedyś była lepsza atmosfera na forum i dlatego było lepiej.

Ale powtarzam, to tylko moje osobiste odczucie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tylko chcę oświadczyć, że o Waszym poziomie świadczą też komentarze na profilach.

O nie ja nie mam żadnego, pewnie jestem zerem ...

Odsyłam do profilów luqa, Owca oraz Shakera.

Z luq'iem wymieniłem parę zdań 5 grudnia, czyli trzy dni po zakończeniu głosowania. A napisałem do niego, bo zobaczyłem że dostał osta za piractwo, co wydało mi się nieco dziwne, bo wiedziałem że udziela się w dziale sprzęt (miał chyba nawet rangę eksperta). Z tematu ostrzeżenia przeszedł szybko na ten związany ze Smugglerkami. I to tyle. Komentarzy było pięć, wśród nich ten, przez który mój profil stał się miejscem pielgrzymki wszystkich o kolorze zielonym, co trwa już chyba czwarty dzień. Nie wiem na jakie atrakcje na moim profilu czekają co poniektórzy, ale luq'owi nie mam już nic do powiedzenia i on chyba mi też.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że michi93 już nie odpowie nam na te pytania. Hammerhead wspomniałeś o łatwości sfabrykowania PW, więc, żeby nie było niedomówień ujawniam własną korespondencję (nie uważam by było w niej coś, co może zaszkodzić dobremu imieniu kogokolwiek bądź ujawniało jakieś tajne dane itp), gdyż decyzja jaka została tam podjęta, mogłaby być uznana przez jakiś spisek czy Bóg wie co jeszcze ze strony moderacji. Tak czy inaczej wstrzymuję się od wykonania tej decyzji do godziny 20. Być może ktoś jeszcze zmieni swoje zdanie.

Link 1

Link 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie się zmienia temat dyskusji - najpierw "nie ma regulaminu, więc nie miał czego złamać", dlaczego jednak złamał, zostało wyjaśnione na 25 sposobów. teraz mamy "czasy się zmieniły, forum i forumowicze też". to prawda, jednak Smugglerki zawsze polegały na tym, żeby wyróżnić tych pozytywnie się wyróżniających forumowiczów. tacy użytkownicy znajdowali się zawsze, i zawsze też wybór był trafny. w tym roku do grona tych pozytywnych dołączył luq, co przełożyło się na sporą ilość nominacji. jakim więc cudem można się było spodziewać, że ktoś, kto miał i tak całkiem spore szanse na wygranie, odwali taki numer? nikt się tego nie spodziewał, tym bardziej w takiej kategorii, a nie np "najlepszy avatar" - tutaj łatwiej byłoby namówić osoby postronne, a ich głosy trudniej wyłapać...

można mieć tylko nadzieję, że w następnych latach typując tych pozytywnych, nie trafimy ponownie na takiego oszusta, że każdy okaże się wart wręczenia mu Smugglerka. nie ważne, czy będzie zaostrzony regulamin czy nie, będą nagrody czy nie - oszust i tak zadziała, jeśli tylko zostanie dopuszczony do dalszych rozgrywek.

tak czy siak, jednak jestem za tym, by zakazać jakiejkolwiek agitacji. to naprawdę nie są żadne wybory tylko plebiscyt ZABAWA, a jeżeli ktoś się nie umie bawić i przegrywać, to niech wini tylko siebie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sevard

Bo moderatorzy pilnują porządku? A może dlatego, że ja i Gofer śmieliśmy komuś kiedyś zwrócić uwagę?

Jest to pośrednio skierowane do mnie, więc odpowiem.

Nie jest. Tu chodzi o coś zupełnie innego. Odezwij się na gg, czy jakoś tak, to wyjaśnię.

Z luq'iem wymieniłem parę zdań 5 grudnia, czyli trzy dni po zakończeniu głosowania. A napisałem do niego, bo zobaczyłem że dostał osta za piractwo, co wydało mi się nieco dziwne, bo wiedziałem że udziela się w dziale sprzęt

Osta dostał słusznie. Poszukaj jego tematów w dziale Programy (dokładniej ostatni temat jego autorstwa w tamtym dziale).

(miał chyba nawet rangę eksperta).

Nie miał (i między o to jak sądzę się tu rozchodzi).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra pany. Wróciłem z roboty i coś krótkiego od siebie.

O tym PW xandiego dowiedziałem się dopiero gdy przysłał mi na GG wycinek rozmowy jego i Seva. Wiedziałem, że jeśli wygram, to zacznie się dym, bo jakże to można wygrać z Super Modem. Nie mam do nikogo żalu, bo wiedziałem, że tak będzie. Udzielałem się tutaj tylko i wyłącznie dla siebie, bo wiele zawdzięczam temu miejscu. Można powiedzieć, że bez FA pewnie skończyłbym gdzieś w liceum, a nie na informatyce. Wiem, że Sev za mną nie przepada. Z resztą jak większość moderacji i zapewne admini też. Nie wiem jak było, ale pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy, to to, że Sev po prostu nie umiał pogodzić się z porażką. Tyle. Nawet to jedno PW nic nie zmienia. Jeśli do tego osobnika, o którym myślę zostało wysłane, to i tak zagłosował na mojego przeciwnika. Także nie wiem o co tu chodzi. Szkoda, że przez to popsuto o mnie jak mniemam dobre zdanie większości użytkowników. Miałem się stąd wynosić już jakiś czas temu, bo nie tylko ja zauważyłem, że źle się dzieje na forum. Więc proszę tutaj administrację o usunięcie konta. Tyle ode mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się w jakim kierunku zmierza ta dyskusja, bo z całą sprawą zaczyna mieć coraz mniej wspólnego.

Po pierwsze primo, Smugglerki to nie są wybory parlamentarne, wszelkie odniesienia do tego, że Wam kandydaci chodzą po chatach, nie weim jakie mają mieć odniesienie do obecne sytuacji. Sam używam słowa 'agitacja' ale wynika to chyba z mojego ubogiego słownictwa. Smugglerki są konkursem, w pełni jawnym, o określonych zasadach co do promowania przez siebie kandydatów, koniec kropka. Tutaj nie ma żadnego pola manewru. Blogi i profile są ok, cała reszta na forum jest be.

Po drugie secudno, co mają do całości sprawy zmiany na forum? Tutaj wypowiadając się jako zwykły user, siedzę od przeszło siedmiu lat na tym forum. Widziałem różne zmiany, z czego większość tyczyła się spraw czysto technicznych. Wprowadzono bardziej konkretne zasady korzystania i zachowania na forum (co często wynikało z faktu przyspieszenia rozwoju forum i dużego przyrostu userów, oraz między innymi sytuacji podobnych jak ta, czyli przekraczania pewnych granic, poweidzmy delikatnie dobrego smaku). Niemniej forum, to są ludzie i to oni się tutaj liczą i ich zachowania w kontekście danej sytuacji. Nikt nikogo na siłe tu nie trzyma, ani nie wyrzuca bez powodu.

Szczerze mówiąc to jako członkowi komitetu to lata mi to czy moderatorzy zwracali komuś uwagę/wlepiali osty. Znaczenia dla mnie nie ma też jakie kto ma ambicje na tym forum.To Wy - forumowiczowie - decydujecie o tym kto dostaje Smugglerka. Nie moderatorzy, nie ja, ani nie komitet. My jestesmy tylko po to, zeby wszystko odbywało się w duchu zabawy i fair-play. I tak to wszystko przez ostatnie lata działało.

Temat ten jest otwarty, z tego powodu, że uznaliśmy, że każdy ma prawo do własnej opinii - co jest meritum forum - i może tę opinię wyrazić. Cieszyłbym się jednak gdyby opinia ta tyczyła się tematu i byłbym wdzięczny za takiee własnie głosy w tej dyskusji, a osobiste sprawy załatwiajcie między sobą, albo w miejscu które jest do tego przeznaczone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że jeśli wygram, to zacznie się dym, bo jakże to można wygrać z Super Modem. Nie mam do nikogo żalu, bo wiedziałem, że tak będzie.

Że co proszę? Ty tak serio to piszesz? W innych kategoriach także wygrywali forumowicze, mimo, że modzi byli także nominowani i co? Jakoś nie ma z tym nikt problemu. Żeś teraz teorię spiskową wymyślił... Poza tym, co by Sevardowi dała taka wygrana, o jakiej teraz myślisz?

Nie wiem jak było, ale pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy, to to, że Sev po prostu nie umiał pogodzić się z porażką. Tyle.

No to źle Ci przyszło do głowy, tym bardziej że Sevard zrezygnował z tej nagrody. Więc jak widzisz, ta myśl jest nieco bez sensu.

Nawet to jedno PW nic nie zmienia. Jeśli do tego osobnika, o którym myślę zostało wysłane, to i tak zagłosował na mojego przeciwnika.

Zmienia. Bo mówi o nieuczciwości. A to, na kogo ta osoba mimo wszystko zagłosowała, to już inna kwestia. Bo liczy się przede wszystkim fakt istnienia tej "agitacji".

Miałem się stąd wynosić już jakiś czas temu, bo nie tylko ja zauważyłem, że źle się dzieje na forum. Więc proszę tutaj administrację o usunięcie konta. Tyle ode mnie.

I znów ten sam "argument". Że źle się na forum dzieje... tzn? Dlaczego nie podasz jakiś konkretów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych co się zajmowali tymi całymi "smugglerkami" jak zwał tak zwał:

Ej.. ej... Panowie no bez jaj. Macie wielkie problemy o to, że xandi wysłał PW do jakiegoś łebka, by ten głosował na luq92.:dobani: Co w tym złego? :dobani:

Robicie jakieś tam konkursy, uje muje dzikie węże. Jak się coś takiego robi to powinien być regulamin (w ogóle kto taki mądry,że zrobił taką "zabawe" bez regulaminu? :rozpacz: )

REGULAMIN to podstawa w takich konkursach. Dziwicie się, że ktoś sobie szukał głosów? Robił tak bo nie wiedział, że tego robić nie możne. Nie było z góry ustalonych zasad. To konkurs, czy tam głosowanie nie powinien zostać odwołany. Bo niby na jakiej podstawie? Jak nie było regulaminu to nie możecie się do niego odwołać i napisać, że zrobił coś niezgodnie z nim. Także, podczas głosowania dozwolone były wszelkie możliwe sposoby na zdobycie głosu.

Niby skąd wiecie, czy taki Sevard nie robił tego samego? No tak przecież nikt na niego nie doniósł. :wallbash:

Dziękuje za uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@filipbawol - Zastanowiłeś się nad tym co piszesz?

Smugglerki były organizowane dużo wcześniej niż Ty, czy ja weszliśmy pierwszy raz na forum. To jest n-ta edycja z kolei. Podczas wszystkich edycji jakos wszystkim udawało się bawić zgodnie z regułami fair-play i nikt nie robił jakiś wielkich kampanii aby wygrać.

Było na początku zaznaczone co wolno robić, a co nie(choć i tak sądzę że na za dużo moderatorzy pozwolili) i własnie było zaznaczone że nie można spamować PW z informacją w stylu "Głosuj na tego tam", co zrobił xandi.

Jak moderatorzy wiele razy pisali, dali forumowiczom kredyt zaufania i się zawiedli, więc za rok będzie regulamin, ponieważ nam(forumowiczom) widać nie można ufać

EDIT:@DOWN - :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się pisać, wysłużę się Murkiem.

Zanim przejdę do rzeczy proszę o przeczytanie dwóch postów:

KLIK

KLIK

Z tych postów jasno wynika, że mimo, że Smugglerki nie mają regulaminu, zasady honorowej rywalizacji nadal obowiązują. Każdy miał szansę je przeczytać i wiedział co jest dopuszczalne, a co nie.

EDIT: Ach, Wiedźmini mają lepszy refleks. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...