Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

P_aul

GnC Bohaterowie

Polecane posty

heh, zmieniam temat :P obmyślając sprawę wyglądu robota, przypomniał mi się... Matrix: Rewolucje o_O a dokładnie ta maszynka do mielenia mięsa. myślę, że po drobnych przeróbkach (zmniejszenie, dodanie głowy, ewentualne "uczworonożnienie" i "usteampunkowienie") mógłby pasować do ogólnego konceptu (głowa zostałaby dodana tak, że bohaterka siedziałaby mu na karku), no i lepiej na nim wyglądałyby kolejne upgrade'y :turned:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji iż nie mam możliwości zaprezentowania dobitniej swoich wizji (brak mi czasu na przerzucenie zbroi steampunkowej na szkic) rezygnuję z aktywnego kreowania i przechodzę do oceniania. :cat1: Koncept miksu stracha na wróble, nerdowatego majsterkowicza garażowego i fapgirl kompletnie do mnie nie przemawia. :P Acz generalnie i tak wszystko wychodzi od fabuły - zależy czy mamy do czynienia z przypadkową osobą czy rozpoznawalnym herosem. Bo jeśli to ma być szara myszka, która przypadkiem coś wielkiego zrobi, to faktycznie jakiegoś rozczochranego brudasa można tak wsadzić. :P I za dużo cudzesów, moi drodzy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że moja propozycja przeszłą bez jakiegokolwiek zainteresowania, więc narysuję dziś wersję 1.2.

Rysia, chyba jednak siedzimy w całkowicie innych klimatach. Twoja postać jest fajna, ale IMO totalnie randomowa. Mamy chyba inną wizję steampunku. Ty siedzisz w oklepanej (niech mi ktoś powie, że steampunk nie jest już "modny") erze Wiktoriańskiej, a ja dawno przełożyłem śrubki i kable nad parę i trybiki.

Pragnę przypomnieć, że ogólny klimat czasu akcji wcale nie musi być steampunkowy w szerokim rozumieniu tego słowa - powinniśmy sobie odpuścić coś ala Dziki Dziki Zachód, bo ten koncept jest już dawno przeoklpepany (Hellow, robią nawet wesela w tym stylu). Zamiast tego proponuję elektryczność i inne umiejscowienie w czasie. Jakie? Nie do końca wiadomo. Steampunk nie musi (chociaż może i musi, ale nie ma szerszej ogólnoużywanej nazwy) być umiejscowiony w jakiejkolwiek epoce globu. Zdajmy się na czuja. W Warcrafcie, Raymanie, Beyond Good & Evil to wyszło, a trudno tam szukać gorsetów.

Poza tym nie podobają mi się rękawice - za bardzo futurystyczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - ale Twój styl też nie jest jakiś super oryginalny. To taki cyberpunk, tylko ze śrubkami. : )

Poza tym, narzekanie że "jak steam-punk to gorsety" jest trochę, IMO, dziwne... Skoro decydujemy się na jakąś konwencję (-> steam-punk), to przyjmujemy różne jej elementy (-> gorsety). To trochę tak, jakbyś się oburzał, że "robimy grę w czasach antycznych, ale nie wszyscy muszą biegać w tych oklepanych togach i sandałach!". : )

BTW - to, co narysowała Rysia, to nie są rękawice, to są karwasze. Rękawiczki tam też są, ale one nie są raczej zbyt nowoczesne (chyba, że na bezdomnego mówisz "gość wyposażony w high-tech")... ; )

@OoOo - za bardzo... Bo ja wiem? No, na pewno nie kojarzy mi się z mechanikiem/technomagiem, raczej z dziewczyną harleyowca, czy kowboja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.imagebanana.com/view/dgjkjjv1/2222222.JPG

Wybaczcie najgorszą rozdzielczość, mój internet to kaleka.

To taki cyberpunk, tylko ze śrubkami. : )

WAT?

Poza tym, narzekanie że "jak steam-punk to gorsety" jest trochę, IMO, dziwne... Skoro decydujemy się na jakąś

konwencję (-> steam-punk), to przyjmujemy różne jej elementy (-> gorsety). To trochę tak, jakbyś się oburzał, że

"robimy grę w czasach antycznych, ale nie wszyscy muszą biegać w tych oklepanych togach i sandałach!". : )

Oh, błąd.

Primo - nie twierdziłem, żeby gorsety wyrzucić. Powiedziałem tylko, żeby odpuścić sobie szeroko pojmowaną

Erę Wiktoriańską gdyż jest bardzo często wykorzystywana w pojęciu steampunku. Sam gorset, ciekawie

wkomponowany, nie stanowi dla mnie żadnego problemu.

Secundo - Argument z czasami antycznymi jest nieważny, gdyż sam wyraźnie w wypowiedzi zaakcentowałem, że

steampunk =/= Epoka, tylko konwencja. Epoka musi mieć pewne części wspólne, konwencja niekoniecznie (prócz

wyznaczników, oczywiście).

BTW - to, co narysowała Rysia, to nie są rękawice, to są karwasze. Rękawiczki tam też są, ale one nie są

raczej zbyt nowoczesne (chyba, że na bezdomnego mówisz "gość wyposażony w high-tech")... ; )

Oh, fakt. Tak czy siak, niezbyt mi się podobają. Wiem, że mówimy o zaawansowanych technologicznie bajerach (sam

wspominałeś o Gravity Gunie), ale chyba ustaliliśmy, że stylizacja ma być postarzała, prawda?

@OoOo - za bardzo... Bo ja wiem? No, na pewno nie kojarzy mi się z mechanikiem/technomagiem, raczej z

dziewczyną harleyowca, czy kowboja.

Yep.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OoOo, jak dla mnie to ona może śmiało stanąć pod latarnią i mieć niezłe połowy.

Qrowski, Twoja panienka jest ok, ale ja stawiam na steampunk i... wielgachne cyce, talia osy i nogi aż po sufit do mnie nie przemawiają. Nie mam kompleksów, ale nie lubię takiego "wyostrzania". Stawiałabym na coś ambitniejszego.

Ta nie jest zbyt laskowata, ale chryzmatyczna to i owszem:

I ten płaszcz... można by sobie podobny zaporzyczyć na jakiś etap gry. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozkazu P-aula

tutaj moja wizja heroiny http://redron.wrzuta.pl/obraz/48UEhu0WCQV/skanowanie0001. Jest robiona na szybko, jutro postaram się ją udoskonalić trochę( nogi ;(.

A tu wizja mojego robota, też na szybko. Głównie chodzi mi o jego budowe http://img88.imageshack.us/img88/3442/mrroboto.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższa instancja mnie tu przekierowała ;)

Dobra, żeby nie było, że się zgłaszałem, a nie pomagam, to wyknocypowałem i rozrysowałem sobie dziś trzy rodzaje robota i jeden bohaterki ;)

Nie przedłużając zbędnie, oto prace.

Roboty (trzeci to mój faworyt):

deathmech.th.gif roboalien.th.jpg rocketchick.th.jpg

Heroina (teraz dopiero doczytałem, że ma być "drobna", więc ta praca tylko jako ciekawostka *chlip*):

heroine.th.jpg

Chyba, że uznamy, iż to jest kreacja pancerza ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erm... Redron - nogi, IMO, to szczegół. Dopracuj biust i talię. I czemu ona ma złamaną rękę w przedramieniu? ; )

A bardziej serio - nie ma co się śpieszyć. Jeśli chcesz coś wrzucać, wrzucaj już bardziej dopracowaną wersję, choćby po to, by nie musieć tłumaczyć, że "to tak na szybko". Śpieszy Ci się gdzieś? : ) Trzy tygodnie zajęło nam ustalenie, że gracz będzie sterował kobietą, a nie facetem, więc myślę, że możemy poświęcić co najmniej drugie tyle na dopracowanie jej wyglądu. : )

Wiem jedno - emo-grzywkom mówię stanowcze NIE. Najbardziej chcę kucyk, w ostateczności może być krótko strzyżony "chaos", jak w wersji Rysi.

Co do Twojego robota - za bardzo nie ma co oceniać, właściwie zero szczegółów. : / Jedyne co jestem w stanie w tym momencie o nim powiedzieć to: dodaj mu kołnierz, a będzie idealnym Cylonem z nowego Battlestar Galactica.

Za to fajnym patentem jest ten garb - co powiecie na humanoidalnego robota z bojlerkiem-garbem na barkach? Do tego komin wystający gdzieś z czubka głowy, np. w formie otwartego, parującego kapelusza?

@Iskier - kura z silnikiem odrzutowym...? Odważne... : ) Ciekawe, ale nie wiem, czy nadaje się do steam-punku? Dodaj jej jakieś gniazda na moduły (dodatkowe ręce, działa, otwieracze do konserw) i zmień silnik odrzutowy na parowy (wielki bojler z kominem zamiast obecnego tułowia?) - wtedy będę bardziej na tak.

Drugi robot za bardzo przypomina Obcego, który wykluł się z potomka Protosa i ośmiornicy.

Trzeci (tzn. pierwszy : ) ) jest IMO za bardzo "terminatorowaty". No i zdecydowanie za bardzo hi-tech. Za mało nitów (nity są super!!), śrub, zardzewiałych blach i kominów parowych.

A bohaterka jest... Twarda? : ) Podoba mi się od karku wzwyż. : ) Nie przepadam ogólnie za stylem mangowym, a dodatkowo (poprawcie mnie, jeśli się mylę) ustalaliśmy tutaj styl bardziej europejski, ale jaki styl by nie był, laska dostawała zdecydowanie za dużo kreatyny w młodości. ; )

Nie zrozum mnie źle - niech będzie wysportowana, umięśniona, ale w sensie lekkoatletycznym, a nie kulturystycznym. Wisz, rozumisz? Jak Jet Li, a nie Arnold Schwarzenegger. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskier, Matko Boska, nie strasz mnie D: No dobra, przesadzam. W zasadzie taka bohaterka mogłaby być, ale jednak ustaliliśmy wcześniej, że ma być raczej niska i "rozciągnięta" (atletyczna znaczy się), a nie napakowana. Z drugiej strony twarz, włosy i te sprawy są świetne i masz moje poparcie odnośnie nich :ok: Hmm, nie rysuj też teraz szczegółowo jakichś strojów i gadżetów jeśli masz takie plany, bo to zależy od fabuły, a ta się ciągle tworzy. Moja technomagiczka będzie miała strój tylko częściowo steampunkowy na przykład, bardziej wyglądający na skrzyżowanie technika z magiem. Z drugiej strony nikt jej nie broni się przebrać w coś bardziej miejscowego po podróży w czasie, aby się tak nie wyróżniać ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "ambitniejszego" myślałam głównie o walorach bohaterki. Wiesz, żeby nie była jakaś super-hot-sexi laska i w ogóle.

Iskier, kogucik mi się podoba:D Chociaż już przyzwyczaiłam się do myśli parowego klocka.:P A laska... jak powyżej. Wygląda jak śliczna główka przymocowana do czegoś... niepasującego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OoOo, jak dla mnie to ona może śmiało stanąć pod latarnią i mieć niezłe połowy.

Zrób lepszą, a nie tylko krytykujesz innych.

A poza tym to nie OoOo, tylko 0o0o :smile:

EDIT:http

://forum.cdaction.pl/index.php?s=&...&p=1820699

Te oceń.

Bardzo nietrafiony komentarz, biorąc pod uwagę, że Rysia już kilka propozycji wrzuciła, w tym wykonanych własnoręcznie i wszystkie uzyskały dużo większą aprobatę. Proszę również (na razie proszę) abyście powstrzymywał się od komentarzy w takim tonie - P_

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, P_aul.

Wybacz pomyłkę w ksywce.

Jeżeli którąkolwiek z tych prac sam zrobiłeś to z chęcią ocenię...

Poza tym:

fryzurki.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Moje dzisiejsze wypracowanie z polskiego w tle... Ale to tylko tak koncepcyjnie (w szkole :P) skrobnięte fryzurki, nie chciało mi się już obrabiać, mam nadzieję, że wybaczycie mi tą kratę. :P

Żeby były jakieś szczegółowe propozycje, bo na razie kombinujemy nad strojem, a nie wiemy, jak świat w ogóle będzie wyglądał...:)

Jakby ktoś nie zauważył przy każdej fryzurce jest numerek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, P_aul.

Wybacz pomyłkę w ksywce.

Jeżeli którąkolwiek z tych prac sam zrobiłeś to z chęcią ocenię...

Wybaczam :wink: .

Sam się często mylę.

A co do prac, to żadna nie jest moja. Poprostu nie mam talentu i chociaż lubię rysować to moje rysunki wychodzą tak, jakby rysował je przedszkolak :happy:.

Ale tamta bohaterka która "może śmiało stanąć pod latarnią" była wykonana przeze mnie w programie. Jutro jak będę miał czas to zrobię coś lepszego.

@Up to jest [beeeep]iste...

Ty zrobiłaś w szkole to, czego ja bym w nie zrobił nawet w domu...

Zwracam honor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak inni, ale ja to widzę tak - świat, z którego pochodzi bohaterka ("przeszłość") to jest takie solidne hi-tech sci-fi z lekko mrocznawym zabarwieniem (bo w końcu ma być zagłada), a później ("przyszłość") robi się z tego post-apo steam-punk.

Dlatego też można by spokojnie zrobić co najmniej dwie wersje bohaterki - z "przeszłości" i z "przyszłości".

Nie wiem co na to graficy, ale pomysł mi się podoba :D Najpierw dać Onej (:D) strój szalonego naukowca/maga wyglądający lekko futurystycznie, ale podróż w czasie uszkodziła gadżety i sam strój za bardzo się wyróżnia w przyszłości to przy pierwszej okazji przebierze się w coś steampunkowego ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo chyba mi coś umknęło... Nasza bohterka przenosi się z powiedzmy "naszych czasów" w przyszłość, a ona jet steampunkowa? Coś mi tu nie gra, no chyba że ludzkość jest po III WŚ i rozpoczęła rozwój cywilizacji od początku ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z "naszych czasów" tylko z fantastycznego świata, na poziomie rozwoju podobnego do naszego, ale bazującego na "technomagii", nie elektryczności i ropie do tego samego fantastycznego świata w przyszłości, gdzie technomagia zniknęła więc technologia jest steampunkowa wykorzystująca czasem artefakty z przeszłości ale ogólnie oparta na... parze? Czymśtam :D Takie było założenie fabularne od samego startu, od posta w któym w ogóle zaproponowałem ten koncept, więc... tak, coś cię ominęło :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_aul trochę chyba przesadził ze złożonością swojego zdania, więc powiem tylko, że najlepiej jak zaczniesz projektować bohaterkę w dwóch wersjach: technik z zaawansowanym sprzętem skrzyżowany z magiem (jakiś kombinezon roboczy przypominający magiczne szaty na przykład), a potem steampunk :] Ogółem założenie jest póki co takie, że bohaterka pochodzi z czasów nieco wyprzedzających nasze, gdzie technomagia (wytłumaczenie dałem w niedawnym poście w temacie o fabule) jest popularna, a potem przenosi się w przyszłość, gdzie po katastrofie ludzie też z niej korzystają, ale w prymitywnej, steampunkowej wersji. Coś się jeszcze może zmienić, bo fabuła ciągle się tworzy, ale ogółem prawie pewna jest zmiana stroju.

Aha, co do fryzur Rysi, to najbardziej do mnie przemawiają 1, 6, 9 oraz 13. 12, 15 i 17 też mogą być. Twórczy nieład z rysunku Iskra też mi się podoba :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś widzę, że kucyki dominują. :P Ale pewnie sama bohaterka zmieni się jeszcze z tysiąc razy, na szczęście płeć i postura są chociaż pewne. :)

Parę nowych szkiców zrobionych na kolanie, żeby Was za bardzo nie rozpieszczać dopracowanymi w PSie conceptami. :)

Pomysły na roztargnioną panią naukowiec: ubiera się wygodnie, nie dba o super upięte włosy, całkowicie pochłonięta tym, co robi:

onakoncepcje.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Nie komentujcie spawarki, nigdy z bliska jej nie widziałam, ale widziałam pracę przy niej: iskierki. Chodziło o to, że pracuje. :)

A może Ona przeniesie się naga? I zgarnął ją za ekshibicjonizm. :) Tam przebiorą w więzienne pasy, potem... no, zależy od fabuły:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...