Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

P_aul

GnC Bohaterowie

Polecane posty

Hmm, Slee, twoja wygląda mi trochę zbyt nowocześnie, ale też cała twoja koncepcja wydaje mi się zbyt ukierunkowana na sci-fi, więc nic dziwnego :P

Cóż, generalnie większość wizji fabularnych dała znać, że na starcie przenosimy się do przyszłości, by później ewentualnie podróżować. A więc skoro jesteśmy rzuceni w futurystyczne czasy to bez względu na to gdzie się później udamy najbardziej logicznym wyborem przez bohatera jest używanie sprzętu najbardziej nowoczesnego pod ręką. Można sobie gear nieco personalizować (stąd kieca, dla wygody, acz pod spodem jest też trochę metalu), to jednak rzucanie się w koszuli i miotaczem wacików na uzbrojonych po zęby nowoczesnych przeciwników to jednak mocne przegięcie fabularne moim zdaniem. Lekkość lekkością, ale nieco racjonalności też tu musi być. ;) Pomijam już fakt, że steampunkowych zbroi w kreatorze nie było (a zasadniczo powinienem od tego wyjść, bo w kierunku steampunka widzę tą zbroję właśnie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, o ile mnie pamięć nie myli, "przyszłość" to realia steam-punkowe, a więc niejako regres technologiczny w stosunku do świata, z którego pochodzi bohaterka. Dobrze pamiętam?

Tak czy siak, ja jestem definitywnie za stylem bardzo mało sci-fi. Coś jak nasze realia - OK. Steam-punk - bardzo OK.

Zdaje się, że powinniśmy przerwać tę dyskusję do czasu uzgodnienia jednego stylu graficznego w Grafice.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, tyle że w mojej propozycji fabuły ona w momencie przeniesienia była w laboratorium, czyli bez jakiejkolwiek zbroi a jedynie z podstawowym osprzętem technomagicznym. Daje to pełną dowolność w tworzeniu precyzyjnego ubioru w zależności od wykreowanego świata przyszłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei.

Aiden.

Jedna postać z rosyjskim imieniem będzie się wyróżniać. Może jest ukrywajacym się podróżnikiem w czasie? Możliwości są nieskończone. Oprócz tego Chekhov's Gun będzie bardzo dobrym elementem tła gdzieś na początku gry :7

Rysia.

Zawsze wiedziałem, że kobiety są niebezpieczne. Ale czytania w myślach się nie spodziewałem :7 Do rysunku nie mam żadnych zastrzeżeń, co więcej całym sercem go popieram.

Slee.

Przykro mi, zbyt futurystyczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, Alkanar, siedzę i kwiczę, te pasy narzędziowe są boskie! A jakby go połączyć z gorsetem, żeby było ładne i praktycznie? Flanela w kratę? Mi to od razu przywodzi na myśl jakiegoś majsterkowicza.:P

Slee, panienka ok, ale ja ostaję przy steampunku, do którego nie pasuje. A pomysł zbroi na magu, nawet na technomagu... nie, to nie to.

Dzięki Goloman.:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy w skrajną niszowość. Bohaterka pochodzi ze Świetlanej Przyszłości (można tak nawet miejsce nazwać), więc jakieś futurystyczne elementy można zachować, np. ogólną bazę dla kombinezonu (tj. właściwie sam kombinezon, bez dodatków; mógłby być nawet biały albo, jak pisałem, czarny z niebieskimi 'łączami'). Do tego jakiś gadżecik albo dwa typu wizjer na jedno oko i terminalik na ręce, a na nogach niech będą na przykład glany, zaś całości dopełniałby 'staromodny' pas narzędziowy. Co do 'drobności' bohaterki, której "nie pasuje" pas narzędziowy - panna może mieć łeb jak sklep, a przy okazji złota rączka - w końcu narzędzia w Świetlanej Przyszłości wcale nie muszą wymagać ogromnej siły do dokręcenia śrubek albo mocowania nitów. Nawet dziś, w końcu po co mamy wkrętarki?

Co do charakteru: byłbym za naiwną idealistką, której poglądy ulegają weryfikacji w trakcie przygody. Zależnie od nas może skończyć jako gorzka sceptyczka albo coś na kształt realistki z pozytywnym nastawieniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goloman, Rysia - właśnie dlatego nie chciałem używać kreatorów - dałem parę obecnych w nim pomysłów z braku innych możliwości i od razu wszyscy to negują jako zbyt futurystyczne. Mimo tego, iż mówiłem by nie trzymać się zastosowanych konceptów ściśle. :P Pupa, sam to "narysuję" żeby Wam dobitnie pokazać co mam na myśli i że całość jak najbardziej siedzi w steampunku po same uszy. :cat2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keybell.png

http://img813.imageshack.us/img813/2844/keybell.png

Narysowałem bardzo szybki koncept. Jeżeli jakieś elementy się spodobały, mogę je rozwinąć. Może jeszcze dziś narysuje ogólny szkic robota, bo coby nie było, w nich się "specjalizuję".

Do pomysłu opcjonalnie dodałbym kitel, i teczkę (a raczej karton... Geez, nie wiem jak to nazwać. Każdy naukowiec w tajnych laboratoriach ma takie coś!) z projektami / zapiskami.

Postać Rysi jest super. Od razu kojarzy mi się z moją ukochaną Jade. Oh. Koszula mi pasuje, gorsecik tez, ale prawdą jest, że chyba za mało technologicznie, jak na konstruktorkę. Dodałbym śrubki i kable. Wszędzie!

Tak, to mój fetysz.

Aiden - co do naszej puszki konserwy, to zgadzam się w całej rozciągłości. Nowoczesny korpus, reszta zaklejana chałpczaną robotą, i tony wysypujących się zewsząd śrubek i kabli. Ah, wczoraj jeszcze zamarzyły mi się drewniane wstawki, ale chyba nikt tego marzenia podzielać nie będzie. :<

Slee - zbyt nowocześnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byście pomyśleli nad taką różdżką ?

http://www.phx.pl/obrazki_artykuly/homm5_artefakty_04.jpg

http://www.theallmiapodcast.com/wp-content...ux_Splash_0.jpg

Oczywiście można by ją było odpowiednio zmodyfikować do klimatu.

A jeśli o robota chodzi. Nie musi być wesołym robotem, możemy zrobić miłą bohaterkę i złego robota.

http://botsolo.files.wordpress.com/2010/08...ot_splash_0.jpg

http://a123.g.akamai.net/f/123/12465/1d/me...ts_megatron.jpg

Czekam na inne propozycję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie uważamy, że Konstrukt ma być fałszywym przyjacielem Technomagini i ją na samiuśkim końcu zdradzić, dając jej alternatywę współpracy. Nie dałoby się (mimo wszystko) zbudować poważniejszej zażyłości na samym sarkazmie i ironii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima... Wspaniała rzecz. Siedzę w aucie, prędkość średnia dąży do zera. To piszę. Najpierw bohaterowie.

Protagonistka Genre Savvy, złośliwa, ale opiekuńcza. Wygląd - cokwiek Rysia narysuje, będę zadowolony.

@Raxus

Raczej pierwsza różdżka. Tylko z zielonym światełkiem.

Konstrukt. Wyrobilem sobie opinię. Duży, sympatyczny tchórz (jako przykrywka dla tego złego). Koncepcja nowoczesnego szkieletu ze steampunkowymi dobudówkami jak dla mnie pasuje. Proponuję jakiś wzruszający wizjer, coś jak Dog z Okresu Połowicznego Rozkładu :7 Siodełko czy jakieś inne siedzisko na plecach.

Jest jeszcze nasz tyran. O nim wszyscy zapomnieli :7. Zgodnie z jednym z pomysłów fabularnych jest on techmagiem wykorzystującym magię by żyć. Wyobrażam go sobie jako zasuszonego staruszka, poruszającego się na wielkim, powolnym konstrukcie. Takim z gigantycznymi zębatkami w środku. Zasuszony staruszek jaki jest, każdy widzi. A charakterek zależy od ustaleń fabuły.

Szablon rebelianta. Wyglądu tu raczej nie opiszę. A więc charakter. Każdy jeden rebel jest niepoprawnym romantykiem, wierzącym w ideę wolności jako substytut szkolenia, zaopatrzenia oraz jakiejkolwiek taktyki. Idź na wroga z dumnie wypiętą piersią, a zostaniesz bohaterem. Co z tego, że martwym. Oczywiście zdarzają się rozsądne wyjątki, ale nie są one wysoko w hierarchi. Coś jak stare, dobre ???? :7

Ojej... Trzy kilometry w godzinę. Jak ten czas szybko leci przy Stingu. Myślałem, że wolniej jadę :7 Dobra, wysyłam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dać jej coś w stylu fartucha laboratoryjnego z pasem narzędziowym na zewnątrz? Będzie trochę ukrywał kształty, ale w sumie o to mi chodzi, nasza bohaterka ma być geekiem, a nie seksbombą ;)

Rysia - ładny rysunek, ale strasznie mnie rozbawił ten gorset na zewnątrz... coś jak gacie Supermana :D Ale może to ja się nie znam :D Za to go(o)gle i fryz super ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widział, ale osobiście wierzę, że Mythbustersi żyją w innym, lepszym świecie, gdzie każdy problem da się rozwiązać za pomocą większej eksplozji. W tym świecie istnieją też seksowne geeki, a Grand Derby Europy to nie mecz piłki nożnej tylko turniej Magic: the Gathering. Jeszcze jakieś pytania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golo, chociaż jedziesz, ja nawet nie wsiadłam do busa rano- nie dojechał.:P

Jak dla mnie różdżka nie pasuje. Ani drągi, laski i miecze dwuręczne. Fajne były te bajerki na ręce, albo podobne. Bo jakby miała latać z kijaszkiem w łapce to byłby problem ze wskakiwaniem i naprawianiem robota.

A robot... Zdaję się całkowicie na Was, panowie.:) Żeby tylko miał świecące na zielono oczka, pasowałoby to do mojej wizji Jej gogli. :)

P_aul, nie znasz się, ja tak noszę! Btw, apropos steampunka dla "nie znających się" (ja siedzę w tym od pewnego czasu i akurat na modę to zwracam uwagę, a mowa o steampunku, a nie czasach wiktoriańskich, gdzie gorsety ściskały a nie wyglądały):

1) http://gorillaartfare.com/wp-content/uploa...0/leiawip02.jpg

2) http://2.bp.blogspot.com/_0oL0bTpSnq0/SGAV...e%2B%288%29.bmp

3) http://www.vecona.de/fotoalbum/steampunk1.jpg

4) http://farm4.static.flickr.com/3095/344558..._eba742ac73.jpg

5) http://cache.wists.com/thumbnails/f/98/f98...a168e928a73-med

6) http://s2.thisnext.com/media/largest_dimension/90D05FF2.jpg

7) http://farm4.static.flickr.com/3280/302665...773b32c23_o.jpg

Nawet w numerze 7 można dostrzec gorset! :P

A jeżeli zrobiłam za duży spam tymi linkami to sorki, ale jeśli chodzi o steampunkową modę to mam fioła. :)

Aha, i moja "Królowa":

http://media.fukung.net/images/31653/3a330...00a280fe2f4.jpg

Wiem, że zwyrozbierana i "zdzirowata"... ale trzyma klimacik. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dorzucę swoje 3 grosze co do pomysłu na naszego robota ;)

-niech ma 4 ręce tak jak Grievous z SW http://www.sinopenn.com/wp-content/uploads...al_grievous.jpg w dwóch tylnich mógłby mieć np. broń

-jeżeli ma nas zdradzić na końcu, to niech będzie to "były" robot bojowy, co by było widać na jego zbroi - rysy, ślady po kulach itp.

-innemu robotowi (np. mini-bosowi) można dać jakieś charakterystyczne opancerzenie, które by było nawiązaniem do innej gry, czy nawet filmu

-na początku, jak robot będzie w złym stanie, będzie mógł się zaciąć, a żeby go przywrócić do życia należało by go np. walnąć wspomnianym kluczem francuskim :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_aul, nie znasz się, ja tak noszę!

[trollmode]Pics or didn't happen :trollface: [/trollmode]

Ok, ok, sam jestem wielkim fanem komiksu Girl Genious (miedzy innymi ;) ) ale nadal ten gorset... No dobra to co mi nie pasuje, to że w pierwszej chwili ciężko stwierdzić, że ona ma koszulę. Taki ze mnie zboczuch xD Ale naprawdę miałem chwilę zawahania ;] Co nie zmienia faktu, że tak styl steampunkowy jest dla mnie ok i ten rysunek jest dla mnie ok :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iiiiiiiiiiiiiii! ten komiks jest... super!

W kwestii koszulki to wystarczy tylko kolor zmienić, nic wielkiego. Ale w sumie, skoro to przyciąga wzrok, ciekawi i w ogóle pobudza wyobraźnię to czemu nie kremowa koszulka?:P

Ale to był tylko, no, koncept. "A może tak a może inaczej?"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@P_aul - OCZYWIŚCIE, że gorsety się nosi na wierzchu, sam zobacz!

[trollmode]Pics or didn't happen :trollface: [/trollmode]

Żartujesz? Jaki trollmode? ; )

OK, a teraz już serio.

Gorset, w takiej wersji, mi o tyle nie pasuje, że nasza technomagiczka* zaczyna przypominać pirata... Brakuje tylko, żeby jej robot wyglądał jak wielka, kolorowa papuga. : /

Co do fartucha laboratoryjnego - też mi nie leży. Wyobrażam ją sobie bardziej jak "grease monkey", laskę, która potrafi naprawić każdy przedmiot mechaniczny, a klucz francuski to jej najlepszy przyjaciel (mimo, że Francuzów nikt nie lubi. ; ) ). Dlatego bardziej ją widzę w czymś dżinsowym na szelkach, poplamionym smarem, czy coś w ten deseń.

Byłbym zapomniał - buty! Nie chcę tam żadnych wysokich obcasów, bo w czymś takim się nie da biegać! Niech ma normalną, wygodną, płaską podeszwę, ew. jakiś mikroskopijny obcas.

Można z tego nawet zrobić dowcip w grze - niech bohaterka zacznie w jakichś dziwnych butach z kosmicznym koturnem i obcasem (jak to zwykle bywa z bohaterkami w grach) i niech przy pierwszej okazji do biegu się po prostu wywróci. Resztę etapu będzie musiała pokonać bez butów (co usprawiedliwi np. trening akrobacji z powodu rozsypanego na podłodze szkła). W kolejnych etapach pojawią się już normalne, wygodne buty.

* Ciekawe, czy Technomagiczka zna Technowikinga...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja coś jeszcze wypociłam, tak na dobranoc. :P

Postarałam się jakoś dopasować do Waszej krytyki, co nieco pozmieniałam, ale gorset niechaj wiecznym będzie. :)

Jest fartuch, poplamiony, krótki, dżinsowy i w ogóle. Ale jest. :D

Dla nadgorliwych specjalnie wersja konturowa, można sobie wydrukować i pokolorować w wolnej chwili... Albo coś.

I "karwasze" hipernowoczesne z guziczkami i wyświetlaczem, żeby... na pewno po coś się przydadzą.

A jeżeli to jakaś tam przyszłość i oni się noszą inaczej to może ona ma swój styl i lubi mieszać, np. gorset i tymi na rękach. albo po prostu rozkochiwała się w czasach steampunku i co? Przeniesie się do nich! :P

Albo po prostu przebierze się tam... Chyba będzie mogła od czasu do czasu zmieniać ciuchy?

Ach, tak, rysunek:

http://img152.imageshack.us/gal.php?g=onaakolor.jpg

Motyw z butami mi się podoba. :)

Pffff- to do Alaknara. Ten gorset, mój drogi, akurat nosi się pod spotem. Tak, jakbyś nie rozróżniał dżinsów i kaleson. :P

P_aul, uwierz mi na słowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, panowie... Nieelegancko :7

A co do pomysłu Alkananra... Ciekawe. Znowu zabawa gatunkiem :7 Zaczynamy jako jakieś sztampowe futurystyczne niewiadomoco, a kończymy jako porządna, steampunkowa dziewczyna...

@Up

<3

Ale bez fartuszka lepiej...

Niech się tylko przebiera ile chce, w końcu to kobieta, ale ty dziewczyno rysuj!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem raczej o lab coat niż takim fartuszku. Mógłby udawać coś między współczesnym fartuchem, a szatą maga, co chyba nieźle się wpisuje w jej zawód ;) Niemniej ta wersja też fajna :D Brakuje tylko pełnego pasa narzędziowego :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

God damn! To wygląda nieźle! Choć fartuch jeszcze nie ten - to bardziej jak kucharski wyszło, ale jest postęp. ; )

Największy problem jest taki, że albo będzie widać fartuch, albo gorset i to nie jest fajne... Może dwie wersje? Na początku gry będzie z fartuchem, później bez?

Ten gorset, mój drogi, akurat nosi się pod spotem.

Ale... Ale przecież jest na wierzchu... : /

; )

FAKE EDIT - @P_aul - popieram, choć względem fartucha jestem nieszczególnie dobrze nastawiony. To trzeba będzie animować, żeby sensownie wyglądało, no i zdominuje całą postać. W zasadzie będzie widać cokolwiek poza fartuchem tylko w trakcie biegu. Chyba, że zrobimy permanentny wiatr, który rozwiewa poły fartucha ukazując bohaterkę w pełnej krasie? : )

EDIT - i chcę, żeby miała kucyka! : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...