Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

P_aul

GnC Gameplay

Polecane posty

Moim zdaniem głosowanie na dane pomysły nie ma sensu bo czy one będą pasować lub prezentować się należycie zobaczymy dopiero po wykrystalizowaniu fabuły i stworzeniu pierwszych designów konkretnych etapów. To jest raczej kwestia odpowiedniej współpracy poszczególnych elementów niż preferencji większości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczy, które IMO są obowiązkowe dla bohaterki: : )

- "parkour"

- telekineza z możliwością lekkiego "rzucenia" samej bohaterki oraz utrzymywania efektu podniesienia jakiegoś obiektu przez pewien okres (zamiast odwracania grawitacji);

- buty parowe (po aktywacji chmura pary, z której wylatuje bohaterka w pozycji "na supermana"?). Można nimi zastąpić efekt "rzucania siebie" z telekinezy i pozwolić na odpalenie ich (z mniejszym skutkiem) już w powietrzu;

- pojedyncza kotwiczka do "czepiania się" elementów planszy;

- zamrażacz+"spuszczanie pary" - do manipulowania stanem skupienia cieczy, np. w celu rozsadzenia popękanej skały przez zamienienie wody w lód. Proponuję by bohaterka nie posiadała własnego plecaka z wodą/parą, tylko potrzebowała do czegoś takiego pomocy robota. Podchodziłaby do niego, brała jakąś rurę i puszczała kłęby skraplającej się pary na dany obiekt;

- umiejętności działające jedynie na robota - naprawa (żadnych "pól siłowych", czy "energetycznych promieni", niech bohaterka go postuka młotkiem i przykręci śrubki kluczem), modyfikowanie (dodatkowe moduły), tego typu rzeczy.

Rzeczy, które uważam za mniej obowiązkowe, tzn. takie, które dodadzą grze "kopa" i "smaczku".

- zaawansowany system walki wręcz - nie tylko jako bajer. Widziałbym tutaj większość gry jako rozległy "tutorial" (kilka pomniejszych dłuższych walk) przygotowujący do jakiejś końcowej konfrontacji z Tyranem lub raczej jego strażą przyboczną.

- możliwość interakcji z planszą poprzez fizykę.

Dla robota jeszcze ani trochę skonkretyzowanych propozycji, zdaje się, nie było, więc wrzucam swoje:

- solidny "kop" do walki wręcz;

- BOJLER! ; )

- Dysze parowe pozwalające na krótki lot lub podwyższenie skoku. Przy obciążeniu (bohaterka na plecach robota) lot byłby wolniejszy i krótszy;

- kilka rodzajów broni dystansowej:

* karabin. Z ramienia robota wysuwa się osiem luf + korba, którą robot kręci drugą ręką. Czyli coś w stylu Gatlinga.

* rakietnica, czy raczej działo. Widziałbym tutaj kulę armatnią wystrzeliwaną parą, a nie prochem. Robot by stawał w rozkroku, wystawiał ramię zamienione w lufę, stabilizował je drugim ramieniem, po czym "naprężał się" (tutaj np. para uciekająca spomiędzy blach i spod nitów) i wystrzeliwał parującą kulę armatnią.

* cewka Tesli - do krótkotrwałego paraliżowania robotów, uruchamiania urządzeń elektrycznych, etc. I do świetnego wyglądu. ; )

- Emitor pola energetycznego. Działa w dwóch trybach - "pasywny" i "aktywny". W pasywnym robot tworzy tarczę i może sobie gdzieś iść, tarcza po chwili zniknie sama, lub wtedy, gdy zostanie zniszczona. W trybie aktywnym robot staje i utrzymuje pole cały czas, tworząc niezniszczalną barierę, jednak nie może się wtedy poruszać.

@sleeskee - to ma być platformówka, więc IMO powinniśmy w pierwszej kolejności ustalić umiejętności, a później robić plansze tak, by dawały możliwość ich wykorzystania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabuła i bohaterzy już się kształtują. Lista proponowanych umiejętności też jest. Teraz trzeba wymyślić aktywne elementy plansze. Na razie te podstawowe, bo nie wiemy jakie umiejętności konkrętnie będą. Niezbędne : wajchy, skrzynie, komputery, szafki, bramy, rury (z czymś lub bez).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie proszę kogoś o skomentowanie proponowanych zdolności bohaterów (szczególnie robota), bo wszystko stoi od czterech dni i nie chce się ruszyć. : /

@RaxusV - co z tego, że jest lista proponowanych skilli, skoro każdy proponuje co innego? : ) Trzeba ustalić wspólną wersję, więc może sam być tutaj pogrzebał po propozycjach i wybrał te, które Twoim zdaniem są najlepsze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się robi :).

# Zamienianie wody w lód

# Telekineza

# Walka wręcz

# Brak ?czystej? magii i zastąpenie jej gadżetami

# Przyciąganie(powiązane z telekinezą)

# Podział umiejętności robota i bohaterki - bohaterka wolniejsza i zwinniejsza, robot szybszy, ale mniej zwinny

# Bohaterka - Naprawa robota

# Każdą plansze można przejść na kilka sposobów

# Realistyczna fizyka

# Sterowanie bohaterką WASD + myszka

# Podstawowa broń to 6-strzałowiec

# Robot może wykonywać akcje, tylko jak "dosiada" do bohaterka

* Drzewko talentów

Jeśli bohaterka ma odpowiednie wynalazki, parkor wydaje mi się niepotrzebny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee, ale Ona od początku miała mieć parkour, głupio było by teraz zrezygnować z tych fikołków i fajnego odbijania i wskakiwania na Klocka i odbijania się od niego.

Alaknar, telekineza, owszem, ale chyba w końcu jej magia- czyli technomagia, to miało być tworzenie dziwocznych urządzonek a nie fwooshe, nie?

Kotwiczka gut, uwielbiałam linę w wormsach. I stany skupienia też ok, ogólnie jak dotąd co tam zaproponujesz to mi pasuje. :)

Klocek też jest ok, coś można dodać, nic ująć. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - telekineza to nie ma być stricte telekineza. Myślałem o tym, jak o technomagicznej rękawicy, która daje taki efekt. : ) Teraz sobie to jeszcze zobrazowałem... : ) Imaginujcie sobie: staje nasze dziewczę, wystawia łapkę w stalowej, nitowanej rękawicy, z której sterczą jakieś rurki, robi "telepatycznego szpona" palcami, a z rękawicy zaczyna strzelać w tył para pod wpływem ciśnienia! Mi się podoba. : )

Parkour musi być. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro parkour musi być, no to co byście powiedzieli na pewien rodzaj... trójwymiaru? osomuhozi, zapytacie. otóż nie spotkałem się jeszcze z platformówką 2D, która by pozwalała np na poruszanie się po ścianie - i nie chodzi mi o płaszczyznę prostopadłą do podłogi, która jest dla bohaterki przeszkodą, tylko tę ścianę, którą mamy w tle. do parkoura jak najbardziej takie coś pasuje, bo parkourowcy lubią biegać po ścianach :D można by się po nich również wspinać (z przyssawkami albo hakami jakimiś). inne aspekty "3D" - unikanie niektórych rzeczy nie przez kucnięcie albo skok, lecz poprzez przechylenie się w bok. albo np zepchnięcie jakiegoś ciężkiego przedmiotu na platformę niżej - nie z krańca platformy, na której jesteśmy, ale właśnie z boku (mam nadzieje, że wiecie o co mi chodzi). takie w sumie szczegóły, ale raczej niespotykane i dlatego mogą ciekawie wyglądać w naszej grze i się podobać :)

inne umiejętności: (napiszę pomysły, które się chyba nie pojawiły jeszcze, po co pisać po raz kolejny o telekinezie i kotwiczce)

bohaterka:

- manipulowanie mechanizmami (pułapkami, drzwiami etc) z daleka przez krótki okres czasu - można np na chwilkę wyłączyć jakąś pułapkę, która nam wyjątkowo przeszkadza i utrudnia pójście dalej. wykorzystywałaby do tego oczywiście swoją rękawicę. i tu by w sumie wypadało zrobić tak, żeby rękawica miała swoją moc, która poprzez takie akcje jak telekineza czy wspomniane manipulowanie, wyczerpywałaby się i automatycznie odnawiała przez jakiś czas, a siła telekinezy czy czas trwania manipulacji zależałby od aktualnej mocy rękawicy - to po to, żeby nie było za prosto w grze :)

robot:

- ogółem miałby kilka slotów na bronie, które bohaterka będzie mogła mu zainstalować - najlepiej 4: dwa będące zintegrowane z rękoma robota, których on będzie automatycznie używał i dwa na barkach, których będzie mogła użyć bohaterka, gdy będzie na nim siedzieć. można by się pokusić o briefingi przed misjami, w których byśmy wybierali z dostępnego arsenału 4 bronie, instalowali je na robocie, a podczas przechodzenia tej planszy nie będzie można nic zmienić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny pomysł, zainspirowany tym rysunkiem Rysi - robot ma kosz na węgiel! : ) Bohaterka będzie zbierała porozrzucane po planszach grudki węgla (nie aż tak jak w jakimś Mario, ale tu i ówdzie mogą być). Im więcej węgla, tym więcej robot ma pary i tym mocniejsze ma zdolności.

Podoba się?

@poor_leno - kwestie uników, etc. poruszałem w opisie systemu walki, a parkour bym u nas widział podobnie jak w, wielokrotnie przeze mnie przytaczanym, Mirror's Edge 2D. A więc bieganie po ścianach jak najbardziej chętnie (choć tam takie ściany pojawiają się rzadko, u nas można tego zrobić więcej, czy wręcz pozwolić biegać po każdej ścianie).

Manipulowanie mechanizmami - kurka, myślałem, że to jest oczywiste, że jeśli może coś podnosić na odległość, to może też nacisnąć guzik... : ) Dobrze, że o tym napisałeś!

Z drugiej strony - to może nadmiernie ułatwić grę, trzeba będzie wymyślić jakiś sposób na ograniczenie tego, bez jednoczesnego rozwalenia samej telekinezy.

Sloty na bronie - dałbym robotowi cztery, z tym, że dwa na broń dystansową (wnętrze ramion) i dwa na broń do walki wręcz (dłonie) z ograniczeniem takim, że nie można mu dać dwóch identycznych broni dystansowych i można strzelać tylko z jednej na raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja coś od siebie dorzucę do gara:

Telekineza - Generalnie koncepcja Alaknara, z tym uściśleniem, że przytrzymujemy guiczek, dziewczyna wyciąga dłoń i obiekt (np skrzynia za kratą) jest poruszany tymi przyciskami, który normalnie sterujemy postacią (bądź myszką, wtedy mamy np. możliwość wyciągnięcia jakiejś dźwigni z szybu, podskakując jednocześnie po jego zewnętrznej stronie).

Węgiel - Wydaje mi się jakiś przaśny (mamy magię a do palenia używamy zwykłego węgla?).

Co jeśli ktoś przeputa ciśnienie na machanie łapami a potem nie będzie mógł podnieść grodzi, żeby przejść dalej? Chyba że wtedy pozostaje parkour nad bramą.

Zamiast tego (albo oprócz, jeśli będzie wielu fanów fedrowania) porponowałbym zbieranie złomu. Trzy przerdzewiałe kawałki to jeden zwykły, trzy zwykłe to jeden lśniący, a trzy lśniące to np. lepszy sierpowy albo 10% więcej zdrowia.

bohaterka wolniejsza i zwinniejsza, robot szybszy, ale mniej zwinny

Jakoś mi to nie pasuje, żeby robot był szybszy, ale z drugiej strony jaki jest sens jeździć na czymś, co jest wolniejsze od własnych nóg?

Może w pozycji pionowej wolniejszy od bohaterki, a w pozycji poziomej szybszy (muszę wobec tego przestawić krzesełko na plecy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o szybkość w sensie "maksymalną prędkość poruszania po prostej". : ) Wiesz, jak z samochodem - jest szybszy od człowieka, ale nie wjedziesz nim w ciasną uliczkę, ani po schodach. Choć w tym przypadku lepszym porównaniem jest człowiek vs czołg. : )

Co do krzesełka - niech będzie ruchome. Zobacz moją odpowiedź w Bohaterach.

Węgiel jest przaśny, fakt. Może być coś innego, jakiś magiczny komponent? Może być cokolwiek, nawet wolfram, który jest rozgrzewany w technomagicznym bojlerze robota - chodziło mi bardziej o ideę zbieractwa oraz zaimplementowanie tego pomysłu z koszykiem na "węgiel". : )

Myślę, że dałoby się to tak zbalansować, żeby utknięcie z powodu braku pary graczom nie groziło. To by już była broszka beta-testerów.

Zbieranie metalu - fajne, podoba mi się. Kawałki metalu mogłyby wypadać z pokonanych robotów i służyłyby za "exp" dla robota. Może też bohaterki? W końcu większość jej "skilli" to gadżety.

Telekineza - dokładnie. W mojej głowie istnieje wersja z poruszaniem obiektem przy pomocy myszki (żeby możliwe było gwałtowne rzucenie obiektem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea zbieractwa mi się podoba, bo to w końcu nieodłączny element wszelakich platformówek. Jak już jednak zauważyliście, węgiel nie pasuje. Ale węgiel, który zawiera co najmniej ponad 90% "węgla w węglu" i został poddany procesowi magicznego wzbogacania jak najbardziej może być :D Wydajny na tyle, żeby mógł zasilać dużego robota, zgodny z klimatem, a jednocześnie nie będący czymś tak trywialnym jak zwykły węgiel kamienny czy inny koks. Trzeba mu tylko wymyślić jakąś specjalną nazwę. Aha, złom z wrogich maszyn, dzięki któremu ulepsza się swojego towarzysza też pasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel? Hyh, tak tyko z głupa to narysowałam. :P (Alaknar, dzięki za dostrzeżenie szczegółu :) )

Ale w sumie obstawiam za węglem, bo Klocek będzie działał w przyszłości, steampunku, gdzie magii nie ma, przynajmniej nie dla wszystkich, więc żeby, chociaż by na początku uruchomić Klocka przyda się jakaś rozpałka. W końcu wszystko inne ma być parowe, więc czymś "prymitywnym" wypadałoby napędzać. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea zbieractwa mi się podoba, bo to w końcu nieodłączny element wszelakich platformówek. Jak już jednak zauważyliście, węgiel nie pasuje. Ale węgiel, który zawiera co najmniej ponad 90% "węgla w węglu" i został poddany procesowi magicznego wzbogacania jak najbardziej może być :D

To mi przypomniało o tym :wink: Pasuje jak ulał, a dociekliwi gracze może trochę chemii lizną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się w ciągu najbliższych dni stworzyć szkic planszy opierany na tych umiejętnościach :

# Zamienianie wody w lód +

# Telekineza +

# Walka wręcz +

# Brak ?czystej? magii i zastąpenie jej gadżetami + +

# Przyciąganie(powiązane z telekinezą) +

# Robot uzbrojony w karabin

# Podział umiejętności robota i bohaterki - bohaterka wolniejsza i zwinniejsza, robot szybszy, ale mniej zwinny

# Bohaterka - Naprawa robota +

# Bohaterka - parkour +

# Pomysły na Technomagiczne moce

# Bohaterka zajmuję się zadaniami logicznymi, robot walką +

# Każdą plansze można przejść na kilka sposobów

# Realistyczna fizyka

Są to pomysły zaakceptowane (tak przynajmniej pisało w raporcie). Jednak są święta i nie oczekujcie cudów (czyli mojej walki z lenistwem ;)).

Bynajmniej to nie to samo co przynajmniej, ostatnie zdanie nie ma sensu :P - P_aul

@P_aul

Poprawione :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się czepię... :>

@up - co "pisało w raporcie"? Jakieś zwierze? Widziałeś, kiedy pisało? :>

Do rzeczy - wiem już, jak używać rękawicy telekinetycznej do przedłużania skoków tak, aby nie masakrowało to rozgrywki. : )

Kojarzycie podwójny skok z Devil May Cry? Bohater skacze, a gdy naciśniemy skok drugi raz, pod jego nogami pojawia się magiczny okrąg, od którego się odbija, niejako skacząc dwukrotnie.

Podobnie zrobimy tutaj - bohaterka skacze, gracz naciska guzik odpowiedzialny za telekinezę, bohaterka "odpycha się" rękawicą od ziemi i niejako skacze dwukrotnie. Dodatkowo dajemy rękawicy telekinetycznej kilku sekundowy "cooldown", dzięki czemu gracz nie może skakać w nieskończoność (tu może system chłodzenia rękawicy by dawał jakieś obłoczki pary? : ) ).

Czemu skok+telekineza, a nie dwukrotne naciśnięcie skoku? Żeby gracze nie byli zdziwieni, że im podwójny skok nie działa, kiedy trzymają coś rękawicą.

Dodatkowa funkcja - spowalnianie skoku. Gdy bohaterka spada naciskamy i klikamy "telekinezę", co powoduje, że bohaterka "odpycha się" od ziemi cały czas, jednak z mniejszą siłą - wystarczającą by spowolnić upadek i zabezpieczyć przed odniesieniem obrażeń.

Oceniać, pisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwójny skok przejadł mi się w stopniu porównywalnym chyba tylko z wampirami, ale Twoja koncepcja wydaje się całkiem fajna:)Trochę jak Scout z TF2 (który oprócz podwójnego skoku ma jeszcze do dyspozycji obrzyna dającego kopa). W momencie odepchnięcia widziałbym stosowny efekt - ni to soczewkę z powietrza, ni to deformacje termalne, taki efekt wskazujący na duże ciśnienie w tym miejscu. Jeśli graficznie to zbyt rozbuchane to zadowolę się rozpychanymi tumanami kurzu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się czepię... :>

@up - co "pisało w raporcie"? Jakieś zwierze? Widziałeś, kiedy pisało? :>

Ja JamesaVoo za zwierzę nie uważam :). Poprawnie powinno być : "pisze w raporcie". Przepraszam, ale post pisany był na szybkiego.

Najprawdopodobniej znajdę jutro trochę czasu (i może w końcu ściągnę LOTRO). Postaram się zrobić kilka szkiców plansz (wielopoziomowych oczywiście). Jednak nie obiecuję.

PS.

Twój pomysł jest niezły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja JamesaVoo za zwierzę nie uważam

Racja, jestem botem ^^

@Alaknar(niby prosty nick, a zawsze mam problem z poprawnym go napisaniem) - Nie wiem czy zablokowanie możliwości podwójnego skoku jeśli coś się trzyma w ręce jest dobrym pomysłem. W stylu jeśli pojawi się zadanie "weź coś i zanieś gdzieś" będziemy musieli się ograniczyć do pojedynczego skoku. Chyba że np. nasz robocik by wyrzucał bohaterkę w powietrze, jeśli ta coś trzyma w ręce

Co do amortyzowania skoku, jestem za.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JamesVoo - nie, nie - nie o to chodziło. Niech sobie trzyma w łapce co jej się podoba, ale jeśli coś trzyma przy pomocy telekinezy, to już skakać podwójnie nie będzie mogła. Jeśli pojawi się fragment, gdzie trzeba i coś przenieść telekinezą i skoczyć podwójnie, to gracz będzie musiał pogłówkować - rzucić przedmiot (telekinezą) w miejsce, do którego dostanie się później i go podniesie, użyć kotwiczki, użyć podwójnego skoku z robotem (coś co chyba na samym początku koncepcji RoboRidera proponował P_aul - skacze robot, z niego wyskakuje bohaterka, jest podwójny skok. Dodałbym do tego jeszcze "odbicie telekinezą" i w przypadku skoku z robota osiągniemy nawet potrójny skok), etc., etc.

Ale, jak teraz patrzę na ten mój post, to widzę, że faktycznie był źle napisany. Powinienem był dać co najmniej cudzysłów przy "trzymają coś rękawicą", bo oczywiście chodziło mi tutaj o telekinezę. : )

Co do mojej ksywki - zadziwiające, prawda? Widziałem już chyba wszelkie możliwe anagramy tego imienia (łącznie z przedziwnym, ale i moim ulubionym: "Akalanar" : ) ). Podobnie jest z moją drugą ksywą: "Celeblhach". Tego to ludzie nawet przeczytać nie są w stanie (choć jest to proste: "keleblach"), ale słuchanie tych niesamowitych, gardłowych dźwięków, które przy tych próbach wydają jest niesłychanie zabawne. : )

@RaxusV - niestety, pudło. "Pisze w raporcie"? A kto pisze? W tym momencie na niego patrzysz, jak pisze? : )

Poprawnie powinno być: "było napisane w raporcie" - czas przeszły dokonany. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RaxusV - niestety, pudło. "Pisze w raporcie"? A kto pisze? W tym momencie na niego patrzysz, jak pisze? : )

Poprawnie powinno być: "było napisane w raporcie" - czas przeszły dokonany. : )

O mój Boże co się ze mną dzieje :trollface: . Akurat wczoraj też niemiałem dużo czasu (pisałem w nocy). Gdyby moja nauczycielkia od j. polskiego zobaczyłaby co ja wypisuję, to chyba ze wstydu by się spaliła :).:pokerface: Bynajmniej nie jest mi do śmiechu :>.

A kto pisze

JamesVoo oczywiście :).

EDIT :

I chyba moje "przygody" można wprowadzić do gry jako miły Easter Egg :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam co do tego ambiwalentne odczucia... Z jednej strony - wlać ludzikom troszkę oleju do głowy poprzez gag byłoby super, z drugiej strony - sądzę, że 3/4 odbiorców nie zrozumiałoby o co w ogóle chodzi...

Ale jeśli Ty, czy ktoś inny ma pomysł na zrobienie tego sensownie, to ja jeszcze poproszę scenkę z "?owy? vs ?ów?" oraz "?bynajmniej? vs ?przynajmniej?". ; )

W momencie odepchnięcia widziałbym stosowny efekt - ni to soczewkę z powietrza, ni to deformacje termalne, taki efekt wskazujący na duże ciśnienie w tym miejscu

Ładne. Chciałbym zobaczyć albo to, albo te "wydechy parowe", o których gdzieś tu wcześniej wspominałem. : )

Tak czy siak - jakoś dyskusja o gameplayu nam stanęła i zajmujemy się nie tym, co trzeba, nie tu, gdzie trzeba. Easter Eggs powinny wylecieć do fabuły, efekty specjalne do grafiki i nagle się okazuje, że od dwóch dni nic się w tym wątku nie ruszyło... : (

Zróbmy coś z tym, panowie, panie. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alaknar - Wydaje mi się że to jest ten efekt, co na czysto nie można już nic omówić. Ponieważ praktycznie wszystko jest omówione. Można co najwyżej rzucać nowymi pomysłami. RaxusV zdeklarował się zrobić szkic planszy i wtedy będzie można omówić bardziej szczegółowo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...