Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

P_aul

GnC Fabuła

Polecane posty

Może mi ktoś wyjaśnić jak będzie przebiegała rozgrywka gdy w etapach będzie dwóch bohaterów? Czy kiedy chodzimy Alicją i na drodze staje nam przeciwnik, a dziewczyna nie może sobie z nim poradzić to wsiadamy na robota i samemu niszczymy wrogą jednostkę? Czy może robi to za nas sztuczna inteligęcja S.P.A.R.C.'a. Tak samo ze zwykłym chodzeniem. Czy robot idzie sam, czy my go musimy prowadzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wyjaśnić jak będzie przebiegała rozgrywka gdy w etapach będzie dwóch bohaterów?

Na dwa sposoby. W jednych sytuacjach Alicja siedzi na grzbiecie robota i gracz steruje nim (może ma wtedy jakieś dodatkowe opcje związane z jej obecnością), a w drugich Alicja musi zejść z robota i wtedy sterujemy nią. Zazwyczaj jednak będzie to chyba wymagało oddalenia się w celu utorowania przejścia, więc SPARC będzie musiał po prostu czekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecność robota wykluczałaby jakieś akrobacje, trzeba by było przepychać się przez wszystkie miejsca na siłę. Z kolei Alicja sama miałaby wybór - po cichutku na akrobatę, albo powoli ale do przodu po podłodze, stawiając opór. Ilość zabitych wrogów mogłaby na końcu decydować o ilości wrogów w ostatnich etapach. Np. zabijemy 100 wrogów, to na końcu spotkamy 200 z 300 maksymalnych (przykład). A z kolei zabijając zbyt dużo osób wkurzylibyśmy ludzi i doprowadzili do ochłodzenia stosunków z nami i/lub zwiększenia ilości ochotników. Ale nie wiem, czy do RO zachęconych wynikami Alicji, czy do tej całej milicji, aby zemścić się za bliskich...

S.P.A.R.C. pozwalałby na jakieś ciężkie, głośne akcje, które przyciągałyby przeciwników (wyburzanie ścian, samo pokazanie się - w końcu jest duży)... Można by na przykład w jednym poziomie wykorzystać robota na odległość, aby odciągnął uwagę strażników, w chwili, gdy Alicja przedostanie się w chronione miejsce (uratuje przywódcę RO/ukradnie plany/prototyp broni zniszczenia/mikrofon/gomółkę sera/whatever.

PS: Cały czas zdaje mi się, że gadam nie do końca o tym, o czym powinienem, oraz że nie wiem wszystkiego, co powinienem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas zdaje mi się, że gadam nie do końca o tym, o czym powinienem, oraz że nie wiem wszystkiego, co powinienem.

Niestety, masz rację... : /

Nie robimy cRPG ani strategii, gdzie akcje dywersyjne, straszenie wroga, wyburzanie ścian, etc. mogłyby mieć miejsce. Robimy platformówkę z dwiema postaciami - jedna jest powolna, ale silna i wytrzymała, a druga jest słaba, ale szybka i zwinna. I tyle. Nie ma żadnego kombinowania, że obecność jednej wyklucza coś u drugiej, bo mamy zamiar tak zmontować poziomy, żeby należało używać umiejętności obu postaci mniej więcej równomiernie.

W skrócie: SPARC walczy, Alicja, skacze i rozwiązuje zagadki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...