Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PitbullAdam

[Poradnik] Jak wstawić obrazek w sygnaturę?

Polecane posty

Jak wstawić obrazek w sygnaturę?

Spróbuję jak najprościej Wam wytłumaczyć jak wstawić obrazek w podpis na forum. Wielu ludzi ma problem z umieszczeniem obrazka w podpis, więc postaram się tutaj pokazać krok po kroku o co chodzi.

SPIS TREŚCI

  1. Serwer hostingujący
  2. Wykorzystywanie tagów


1. Serwer hostingujący


Jest wiele serwerów hostingujących obrazy, ale wiele z nich ma czas ważności obrazka. Ja wybrałem serwer www.imageshack.us , ponieważ ma on bardzo długi czas ważności obrazka (jeszcze żaden obrazek od 2 lub 3 lat mi nie wygasł) oraz po założeniu konta mamy możliwość przeglądania wrzuconych obrazów wraz z linkami do wrzucenia na forum lub stronę internetową. Wybrałem również ten serwer, ponieważ ma on swój pasek toolbarowy na przeglądarkę internetową, a można go pobrać z ich oficjalnej strony http://toolbar.imageshack.us/.

screen1ub.jpg

OPIS FUNKCJI TOOLBARU:
1. Wrzucenie obrazka na serwer
2. Pokaz slajdów (nieprzydatna funkcja)
3. Robi screenshota i wrzuca go na serwer
4. Pokazuje "Moje obrazy", czyli jak mamy swoje konto i jesteśmy zalogowani przekierowuje nas do wszystkich obrazów wrzuconych na serwer
5. Pokazuje wszystkie filmy wrzucone na serwer
6. Funkcja "Wklej"
7. Wylogowywanie/Logowanie
8. Wyszukiwarka obrazów na imageshack

OPIS WRZUCENIE OBRAZKU NA SERWER

1. Jeśli zainstalowaliśmy Toolbar to klikamy "Upload" i wskazujemy ścieżkę dostępu do obrazu np. C:/Documents and Stettings/adam/Moje obrazy/obrazek.png i czekamy aż się zuploaduje i automatycznie przekieruje nas na stronę, której przykład podam zaraz, a jeżeli nie chce nam się tego instalować lub nasza przeglądarka tego nie obsługuje to wchodzimy na stronę www.imageshack.us , zaznaczamy, które obrazy chcemy wrzucić i klikamy "Upload". Kiedy już wrzuciliśmy to powinna nam się pojawić taka strona:

screen2rr.png


OPIS FUNKCJI PO UPLOADZIE

1. To jest link do strony imageshack z obrazkiem (nie polecam bo strasznie długo się ładuje ta strona)
2. Jest to link bezpośredni, najbardziej polecam właśnie ten link, bo opiszę dalej na czym polega trudność
3. Jest to link na forum z przekierowaniem, że jak klikniemy na obrazek to nas przekierowuje i dalej opiszę tę sytuację
4. Jest to link na stronę z przekierowaniem (opis sytuacji jak wiersz wyżej)

Część pierwsza jak narazie zakończona.




2. Wykorzystywanie tagów


Żeby wrzucić to na forum możemy zastosować 2 albo 3 sytuację podaną powyżej.
Ja zawsze wybieram sytuację numer 2, bo wystarczy to skopiować i wrzucić do podpisu wstawiając w tagach,
[img=link_do_obrazka]

gdzie link do obrazka to jest ten "Direct link" w sytuacji nr 2. W sytuacji nr 3 trzeba skopiować całość i usunąć dane elementy podane w obrazku (te zaczerwienione trzeba usunąć), żeby obrazek nie przekierowywał na stronę imageshack'u.

screen3fq.jpg

Kiedy już będziemy to mieć wystarczy zatwierdzić zmiany w profilu i możemy mieć obrazek pod każdym swoim postem. Przykład: mój podpis ;]
Powodzenia przy tworzeniu :)


Wykonanie+screeny by Pitbull

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam wstawić ten temat jako nowy do porad forumowych czy moderator przeniesie?

Nie wiem, czy z kimś uzgadniałeś tworzenie tego poradnika, zgodnie z moim stanem wiedzy - nie. W każdym bądź razie ja nie widzę sensu, by go przenosić, bo tak naprawdę zrobiłeś po prostu część tego, co już dużo wcześniej zrobił HammerHead.

Jeśli ma być on przydatny, to masz dwie możliwości moim zdaniem. Albo skupisz się na dokładnym omówieniem funkcji Imageschacka, ale tu będzie sporo więcej roboty, albo skupisz się na sygnaturkach i zrobisz to porządnie. Brakuje mi tu jednej podstawowej rzeczy - wzmianki o regulaminie sygnaturek. Efekt jest taki, że ludzie wiedzą jak wsadzać do sygnaturek ciężkie gify, czy podobne rzeczy, a nie wiedzą, że jest to zakazane przez regulamin. Inną rzeczą jest to, że obrazki w Twoim poradniku są umieszczone w zły sposób. Używaj miniaturek, lub też dodawaj obrazki jako załącznik do postu i wtedy to wklejaj, wtedy serwer sam sobie to odpowiednio wcześnie przerobi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...