Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cardinal

S.T.R.A.C.H (seria)

Polecane posty

Ludzie ,,jedynka" wyszła 7 lat temu to trudno aby była lepsza od gry, którą premierę miała w Lutym tego roku...Ale jeśli o samą grę to moim skromnym zdaniem F.E.A.R 2 to słaby horror. Dobry klimat, porcja dobrych strzelanek, doskonali i inteligentni przeciwnicy,dynamika i zakończenie. Jeśli chodzi o próby kupienia to szczerze polecam! :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także ją niedawno ukończyłem i jestem pod ogromnym wrażeniem. A to wywołały na mnie po pierwsze - niesamowicie smaczne walki, z użyciem spowalniacza, a także przepiękna grafika która mogłaby konkurować z tą z Crysisa. Dodajmy jeszcze super optymalizację gry, i wyjdzie kandydat do gry roku!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F.E.A.R 2 jest niezły, ale pamiętam jak zaraz po premierze jedynki urządziliśmy z bratem konkurs kto wytrzyma dłużej przy fearze w środku nocy, po ciemku i w słuchawkach na uszach...

Wytrwałem pół godziny i było to chyba najstraszniejsze i najdłuższe 30 minut w moim życiu :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół godziny ?? Tylko pół godziny.. :ohmy: Jakiś czas temu grałem w jedynkę, ale wg. mnie nie jest taka straszna. Owszem, w kilku miejscach podskoczysz (np. gdy Alma pojawi Ci się niespodziewanie pod stopami :D), ale ogólnie nie jest tak bardzo straszna jak "Krąg" . Jako strzelanka jest super, spowalniacz jest absolutnie fantastyczny, a jesli mowa jeszcze o strasznych scenach, to wg. najlepsze są pod koniec,

w Krypcie, gdzie znajdują się mentalne pozostałości Almy i jej uschnięte ciało (powracające do życia ?? Hmm) Scena jak Alma zabija Harlana jest naprawdę przerażająca.

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dobrałem się z kumplem do dawno już kupionego F.E.A.Ra. Gra jako FPS bardzo dobra i wreszcie odbicie od tradycyjny. Horror FPS to nie tylko siekanie hordy zombie/demonów, a również walka z żołnierzami. Gdy gra się w grupie gra jest jedynie minimalnie straszna. Jak dla mnie cały strach polega tu na tym, że coś nagle wyskakuje. Podskakujesz, bo taki ma się odruch, ale zaraz widzisz, że to jakiś ninja, trup, albo mała dziewczynka i wszystko wraca do normy. Najbardziej się wystraszyłem w momencie, w którym Alma stała nade mną gdy schodziłem z drabiny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ja się bardzo przestraszyłem przebiegającego szczura... w sumie to to chyba był szczur :/ Nie jestem pewien bo gdy ostrzelałem cały teren na wszelki wypadek niczego nie znalazłem.

No i jeszcze taki dziwny korytarz do którego jak wszedłem wszystko zaczęło się ruszać.

Ale i tak najstraszniejsze jest opuszczone Przytulisko z Thiefa^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi jedno. Jedynka kończy się

wejściem Almy do helikoptera, którym się ewakuujemy

. W dwójce natomiast jest misja w szkole podstawowej. Tamże, musimy przejść obok

rozbitego helikoptera, przy którym znajdują się zwłoki, czy nie macie wrażenia, że to ten sam z jedynki, a trupek, to nasza postać, która prowadziliśmy w pierwszej części?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także ją niedawno ukończyłem i jestem pod ogromnym wrażeniem. A to wywołały na mnie po pierwsze - niesamowicie smaczne walki, z użyciem spowalniacza, a także przepiękna grafika która mogłaby konkurować z tą z Crysisa. Dodajmy jeszcze super optymalizację gry, i wyjdzie kandydat do gry roku!

Cóż, co do optymalizacji to wg mnie aż tak tęczowo nie jest. Crysis mi chodzi bez przycinek na max. a Fear 2 potrafi (rzadko bo rzadko, ale jednak) z lekka przyciąć na ułamek sekundy. Co w innych grach jest nie do pomyślenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi jedno. Jedynka kończy się

wejściem Almy do helikoptera, którym się ewakuujemy

. W dwójce natomiast jest misja w szkole podstawowej. Tamże, musimy przejść obok

rozbitego helikoptera, przy którym znajdują się zwłoki, czy nie macie wrażenia, że to ten sam z jedynki, a trupek, to nasza postać, która prowadziliśmy w pierwszej części?

Ale chodzi Ci o zakończenie jedynki?? Przecież potem jeszcze w dodatku Extrection Point mamy tego samego bohatera- on wtedy przeżył przecież nie ??

Ale właśnie nie wiadomo co się z nim dzieje po zakończeniu dodatku- wydaje mi się, że on przeżył, ale kto to może wiedzieć..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za najstraszniejszą część uważam Perseus Mandate. W tym czuło się nieco mocniej klimat gry, a także dało się nieco przestraszyć w niektórych momentach. Inne F.E.A.Ry próbują po prostu tanich sztuczek...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu kupiłem F.E.A.R. 2 i musze przyznac, że gra robi wrażenie, bardzo dobra grafika i dźwięk + Alma czynią wiele :P Gra mi się bardzo przyjemnie i powiem, że wg. mnie gra jest dośc straszna :P

Wogóle z ilu Interwałów składa się gra ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Najbardziej się wystraszyłem w momencie, w którym Alma stała nade mną gdy schodziłem z drabiny.

Pamiętam ten moment :happy: Ja skończyłem gre gdzieś mniejwiecej w połowie, i dalej (jak narazie) grać nie chce. Troche zaczęło mi się nudzić to łażenie po podobnych do siebie lokacjach i... boi du. jestem :P. Może jeszcze to tej gry wróce i bede kontynuował przygode :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi Ci o zakończenie jedynki?? Przecież potem jeszcze w dodatku Extrection Point mamy tego samego bohatera- on wtedy przeżył przecież nie ??

Ale właśnie nie wiadomo co się z nim dzieje po zakończeniu dodatku- wydaje mi się, że on przeżył, ale kto to może wiedzieć..

Dodatki zostały zrobione przez już inne studia i Monolith nie odwołuje się do wydarzeń z dodatków, prawda? Także to co pisze kraven2000 może być prawdą. Przynajmniej z tego co czytałem o serii F.E.A.R. to tak wynika, że historia z dodatków nie jest kontynuowana w drugiej części cyklu.

A ja póki co jestem mniej więcej w połowie części pierwszej. Przyznam, że grafika, a w szczególności walki robią duże wrażenie. Spowolnienie + shotgun + bloskie spotkanie z przeciwnikiem + kule leatające koło głowy = przepis na sukces :-). To co wszystkim wiadomo to pisał nie będę, bo po co się zachwycać tym samym co reszta ;-). Niestety F.E.A.R. trochę traci przez to, że z czasem zaczynają nużyć lokacje. Co prawda klimat jest utrzymany, ale liniowość i fakt, że pomimo pewnych niezbednych zmian w poszczególnych miejscach to wszystko wydaje się być po dwóch misjach już widziane. I nawet arcy urocze walki, rozbryzgi, masakry nie do końca ratuje powyższa sytuację. Warto zagrać by poznać historię, ale trzeba się liczyć, że może nas dopaść znużenie w pewnym momencie (przynajmniej tak zdarzyło się w moim przypdku :-) ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwieję wasze wątpliwości dot. owego helikoptera na poziomie szkolnym oraz tychże trupków.

Otóż jak się przyglądać, to człowiek ma wrażenie że to typowy Rosyjski HIND, ten sam używany przez Replikę, więc logicznie rzecz biorąc, o ile ktokolwiek pamięta koniec pierwszej gry gdzie większość ekranu zajmował UH-60 Black Hawk produkcji i użytku Amerykańskiego, ów HIND nie mógł być używany przez naszego herosa zarówno pod koniec F1 jak i PM (nie wliczam EP z powodów oczywistych)

Druga sprawa. Poziom w szkole. Najlepszy poziom jak dotychczas, w szczególności "spacer po szarym korytarzu z mnóstwem hałasu i czego tam jeszcze wokoło". Miodzio :happy: .

Trzecia sprawa. Trochę kiczowata fabuła (F2)... ale poziom trzyma! Tym samym nie omieszkam zakupić części trzeciej.

Największego stracha miałem, podobnie jak i większość braci na forum, z almą stojącą nad drabiną jak i niespodzianką pare sekund potem... brr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi Ci o zakończenie jedynki?? Przecież potem jeszcze w dodatku Extrection Point mamy tego samego bohatera- on wtedy przeżył przecież nie ??

Ale właśnie nie wiadomo co się z nim dzieje po zakończeniu dodatku- wydaje mi się, że on przeżył, ale kto to może wiedzieć..

Dodatki zostały zrobione przez już inne studia i Monolith nie odwołuje się do wydarzeń z dodatków, prawda? Także to co pisze kraven2000 może być prawdą. Przynajmniej z tego co czytałem o serii F.E.A.R. to tak wynika, że historia z dodatków nie jest kontynuowana w drugiej części cyklu.

A ja póki co jestem mniej więcej w połowie części pierwszej. Przyznam, że grafika, a w szczególności walki robią duże wrażenie. Spowolnienie + shotgun + bloskie spotkanie z przeciwnikiem + kule leatające koło głowy = przepis na sukces :-). To co wszystkim wiadomo to pisał nie będę, bo po co się zachwycać tym samym co reszta ;-). Niestety F.E.A.R. trochę traci przez to, że z czasem zaczynają nużyć lokacje. Co prawda klimat jest utrzymany, ale liniowość i fakt, że pomimo pewnych niezbednych zmian w poszczególnych miejscach to wszystko wydaje się być po dwóch misjach już widziane. I nawet arcy urocze walki, rozbryzgi, masakry nie do końca ratuje powyższa sytuację. Warto zagrać by poznać historię, ale trzeba się liczyć, że może nas dopaść znużenie w pewnym momencie (przynajmniej tak zdarzyło się w moim przypdku :-) ).

Ludzie !!! F.E.A.R. Extraction Point kontynłuje bezpośrednio fabułę z pierwszej części. Zaczynamy grę zaraz po tym jak śmigłowiec rozbił się gdy weszła do niego Alma. I PRAWDOPODOBNIE bohater ginie na końcu DODATKU. F.E.A.R. 2 natomiast zaczyna się 30 minut przed wybuchem z pierwszej części i wydarzenia toczą się równolegle do tych opowiedzianych w Extraction Point. Tak jest a nie inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja póki co jestem mniej więcej w połowie części pierwszej. Przyznam, że grafika, a w szczególności walki robią duże wrażenie. Spowolnienie + shotgun + bloskie spotkanie z przeciwnikiem + kule leatające koło głowy = przepis na sukces :-). To co wszystkim wiadomo to pisał nie będę, bo po co się zachwycać tym samym co reszta ;-). Niestety F.E.A.R. trochę traci przez to, że z czasem zaczynają nużyć lokacje. Co prawda klimat jest utrzymany, ale liniowość i fakt, że pomimo pewnych niezbednych zmian w poszczególnych miejscach to wszystko wydaje się być po dwóch misjach już widziane. I nawet arcy urocze walki, rozbryzgi, masakry nie do końca ratuje powyższa sytuację. Warto zagrać by poznać historię, ale trzeba się liczyć, że może nas dopaść znużenie w pewnym momencie (przynajmniej tak zdarzyło się w moim przypdku :-) ).

Jestem tego samego zdania co ty. F.E.A.R. to żadna rewelacyjna gra, tylko dobry FPS z elemantami Survival horroru. Też jestem w połowie w połowie gry i powiem tak jak ty - liniowość i nude, takie same lokacje. Jedyne co troche ratuje gre, to bullet-time, walki, świetny klimat i Alma (choć boje sie jej bardzo... ;P). Ciekawe, czy w 2 części, zostało to wszystko zmienione, bo nie grałem... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie !!! F.E.A.R. Extraction Point kontynłuje bezpośrednio fabułę z pierwszej części. Zaczynamy grę zaraz po tym jak śmigłowiec rozbił się gdy weszła do niego Alma. I PRAWDOPODOBNIE bohater ginie na końcu DODATKU. F.E.A.R. 2 natomiast zaczyna się 30 minut przed wybuchem z pierwszej części i wydarzenia toczą się równolegle do tych opowiedzianych w Extraction Point. Tak jest a nie inaczej.

Takiego wała! Dodatki nie liczą się do oficialnego świata przedstawionego w Fear 1 i Fear 2 bo zostały zrobione przez inne studio, i twórcy Fearów odcięli się od wydarzeń przedstawionych w dodatkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania co ty. F.E.A.R. to żadna rewelacyjna gra, tylko dobry FPS z elemantami Survival horroru. Też jestem w połowie w połowie gry i powiem tak jak ty - liniowość i nude, takie same lokacje. Jedyne co troche ratuje gre, to bullet-time, walki, świetny klimat i Alma (choć boje sie jej bardzo... ;P). Ciekawe, czy w 2 części, zostało to wszystko zmienione, bo nie grałem... :)

Akurat jeśli chodzi o drugą część to polecam jak najbardziej. Jest znacznie lepsza od "jedynki" bardziej zróżnicowane lokacje (szkoła , yeah !! ), więcej starć z Almą , bardziej kolorową oprawę graficzną , tylko że nieco krótka jest ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie !!! F.E.A.R. Extraction Point kontynłuje bezpośrednio fabułę z pierwszej części. Zaczynamy grę zaraz po tym jak śmigłowiec rozbił się gdy weszła do niego Alma. I PRAWDOPODOBNIE bohater ginie na końcu DODATKU. F.E.A.R. 2 natomiast zaczyna się 30 minut przed wybuchem z pierwszej części i wydarzenia toczą się równolegle do tych opowiedzianych w Extraction Point. Tak jest a nie inaczej.

Takiego wała! Dodatki nie liczą się do oficialnego świata przedstawionego w Fear 1 i Fear 2 bo zostały zrobione przez inne studio, i twórcy Fearów odcięli się od wydarzeń przedstawionych w dodatkach.

Zniszczenie kompleksu badawczego Origin wraz z całą dzielnicą Auburn, okazało się niewystarczające. Alma ? tajemnicza dziewczynka, która napędzała nam stracha w grze F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon, powraca by siać śmierć i zniszczenie w pierwszym, oficjalnym rozszerzeniu programu, zatytułowanym Extraction Point.

Podstawowa wersja gry koncentrowała się na pogoni za psychopatycznym dowódcą armii klonów, Paxtonem Fettelem, którego w końcu dosięgły kule wypluwane z karabinu maszynowego głównego bohatera. W Extraction Point ? dodatku zrealizowanym przez studio TimeGate pod ścisłym nadzorem zespołu Monolith Productions, role się odwrócą. Prowadzony przez nas komandos staje się ofiarą, a pozostali przy życiu żołnierze wroga łowcami. Przebijając się przez kolejne kompleksy pełne przeciwników, musimy również pamiętać o Almie, która stanowi śmiertelne zagrożenie dla spójności molekularnej gracza

żródło Gry-Online.

F.E.A.R. Extraction Point jest oficjalną kontynuacją pierwszego F.E.A.R.a i nie wypowiadaj się że nie liczy się do fabuły bo własciwie kończy opowieść o losach bohatera z pierwszej części. Perseus Mandate natomias wykorzystuje zupełnie inne wątki i korzysta tylko z uniwersum F.E.A.R.a więc "Takiego Wała" zagraj najpierw i potemsię wypowiadaj...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...