Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cardinal

S.T.R.A.C.H (seria)

Polecane posty

a mozesz to swoje ulatwienie dla konsolowcow jakos madrze wyjasnic ?

Widziałeś cudzysłów? Chodziło o konsolizacje gier czyli o upraszczanie i ułatwianie (w złym tego słowa znaczeniu) gier.

BTW, CO Wam się niby świeci? :D

Zobacz na postacie z linku który podałem, ciemno jest w pomieszczeniu a postacie są podświetlone ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przychylnych recenzjach drugiej części, postanowiłem zobaczyć pierwszą, a potem może kupię sequel.

Ściągnąłem demko, odpaliłem i... TO NAPRAWDĘ ŚWIETNA GRA! Grafika podoba mi się nawet w dzisiejszych czasach, po zagraniu w na max detalach w AC... Rozgrywka... niby zwykła strzelanka, ale ma to "coś". Zbyt straszna nie jest, ale to w sumie dobrze. Można skoncentrować się na rozgrywce ^^ No nic, grę polecam każdemu, a ja jutro śmigam do sklepu zakupić swój egzemplarz pełnej wersji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marchalt

Grafika podoba mi się nawet w dzisiejszych czasach, po zagraniu w na max detalach w AC
O gustach się nie dyskutuje, ale powiem jedno: przypatrz się dokładnie! Nie wiem, które poziomy są w demie, ponieważ weń nie grałem ale tak naprawdę grafa zbyt piękna jak na dzisiejsze standardy nie jest. Owszem, ogień i modele postaci dają radę, ale już reszta nie. A wszystko to będzie dokładnie widać w misji rozgrywanej w dzień na podziemnym parkingu. Jednak na grafę można przymknąć oko.
Rozgrywka... niby zwykła strzelanka, ale ma to "coś". Zbyt straszna nie jest, ale to w sumie dobrze. Można skoncentrować się na rozgrywce ^^
Powiem Ci, że z czasem napięcie wzrasta ;) i to znacznie! Ile trwa demko? 15 min? 20? Uwierz, wystraszysz się gdy zagrasz w full wersję. No chyba, że z najlepszymi horrorami jesteś "na ty"/
No nic, grę polecam każdemu,
Samobójcze stwierdzenie, gdy widziało się tylko demo ;)

Miłej zabawy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na gameplayach że dodatek Perseus Mandate jest tak miodny jak podstawka, więc czemu takie słabe komentarze słyszałem? Czy w dodatkach ExP i PM są te latające duchy? Rozczarowały mnie, wolałem zmory które by się chowały w cieniu a latarka by się wyłączała w pobliżu ich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie mam f.e.a.r-a ale grałem z pare godzin u kolegi w 1 część.O mało nie narobiłem w gacie gdy wchodze sepo drabince jakby nigdy nic i juz sie podciagam a tu ALMA kabummmmmmmm aż podskoczyłem :lol: Ale najbardziej przestraszyłem sie gdy ide sobie a przedemna wisi lampka (odleglość 30m) i nagle przebiegł obok niej jakis cień światełko zamigotało lampka sie zachwiała a ja wywalilem 5 magazynkow jak sie okazało w ściane :szok: Podchodze i seryjnie myślałem że mi sie zdawało podchodze pod lampke :szok&zgon: KREW!!!!!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero kończę przechodzenie pierwszej części, jestem mile zaskoczony wydając 20 złoty (extra klasyka hit) mam niesamowitą rozgrywkę na wysokim poziomie, do tego jeszcze elementy horroru które wywoływały niemały dreszczyk na plecach achh... no coś niesamowitego, F.E.A.R. 2 już zamówiony - pozostaje czekać :D

9/10

Kto nie grał w F.E.A.R - niech żałuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Bez wątpienia jedynka to świetna gierka.Fajny klimacik,dobre spowolnienie czasu i Alma,no i jeszcze fajnie zachowujący się przeciwnicy(słyszysz go?!--Zamknij się!),choć czasami gubiłem się w tych identycznych korytarzach.To zdecydowanie dobrze wydane 20 złociszy

W dwójkę też z przyjemnością zagram,ale poczekam aż potanieje,bo póki co jest w co grać a i czasu mało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych którzy przeszli F.E.A.R. 2 Project Origin ...

rozkminiliście zakończenie gry ? Tzn dlaczego Alma jest w ciąży i z kim ? ... Wydaje mi się to trochę niezrozumiełe...

Co o tym sądzicie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszedłem F.E.A.R. 2 ale uważam,

że Alma jest w ciąży bo chce mieć równie wstrętną córeczke i aby dokończyła robote. Może z nikim nie jest w ciąży tylko sobie zrobiła płód. Pamiętam słowa głównego naukowca projektu Przyrodzenie i mówił do Almy ,,Będziesz bogiem wśród ludzi".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje że w pierwszej części te słowa

"Będziesz Bogiem wśród ludzi" mówi Wade do któregoś z dzieci Almy. Może do Fettela lub ( jak wywnioskowałem ze słów Fettela który mówił "bracie" do nas czyli głównego bohatera gry ) do nas ... wiadomo było że były 2 prototypy jeden to Fettel a drugi to właśnie... może gracz.

Zawiła ta fabuła ale... Dobra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze lokacje w Fear2 bardzo podobne do tych z jedynki. Najbardziej denerwuje brak wychylenia(dla mnie niewybaczalne) i poziom trudności( darwinizm wsteczny galopujący). Gra jest też niestety krótka :confused: Grafika bardzo przyjemna, choć odstaje od czołówki. Gra zachowała klimat! Alma znów straszy! i co najważniejsze strzela się bardzo przyjemnie, po prostu miodzio grywalność. Gra naprawdę godna polecenia. 8,5/10 z czystym sumieniem :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bohater pierwszej części eksperymentem? Bardzo możliwe, bo od Fettela słyszałem ,,Ona się ciebie boi", jeszcze w drugiej lokacji w porcie mogła nasz po prostu zabić jak innych. Być może ona uważa Fettela i głównego bohatera za...swoich potomków?! Przecież ona jest źródłem paranienormalnego DNA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo uważam...

Dlatego też zgadzałoby się nieznane pochodzenie głównego bohatera jak i jego nienaturalnie wysokie wyniki ( nie wiem odnośnie czego ) ale tak mówią na początku podczas odprawy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominacie sobie gre Vivisector który był na Coverku CDA? Był w pewnej grupie operacyjnej aby sprawdzić jakieś zjawiska, okazuje się że jesteśmy jednym z niedokończonych eksperymentów. Może w FEAR tak samo jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że pytam (nie grałem w nią :P) a czy to prawda że w Extraction Point ginie na końcu główny bohater ?, bo ten oglądałem ending, i że jak się dobiegało do śmigłowca ten wybuchał i siła wybuchu odrzuciała postać przez korytarz i tym samym ledwo żywy bohater próbował wstać, ale potem ginie, i pokazuje się widok na zniszcznone miasto i rozlega się głos Fettela ktory coś tam mówi niestety tu już przestałem oglądać więc nie wiem o czym mówił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominacie sobie gre Vivisector który był na Coverku CDA? Był w pewnej grupie operacyjnej aby sprawdzić jakieś zjawiska, okazuje się że jesteśmy jednym z niedokończonych eksperymentów. Może w FEAR tak samo jest?

Właśnie tak może być...

Sorry że pytam (nie grałem w nią :P) a czy to prawda że w Extraction Point ginie na końcu główny bohater ?, bo ten oglądałem ending, i że jak się dobiegało do śmigłowca ten wybuchał i siła wybuchu odrzuciała postać przez korytarz i tym samym ledwo żywy bohater próbował wstać, ale potem ginie, i pokazuje się widok na zniszcznone miasto i rozlega się głos Fettela ktory coś tam mówi niestety tu już przestałem oglądać więc nie wiem o czym mówił.

Właściwie do końca nie jest wiadomo czy zginą główny bohater ... można się tylko domyślać. Fettel cytuje słowa które kiedys powiedział do głównego bohatera jakoś w tym stylu " widzę ciała obrócone w pył , ogień przetaczający się przez ulicę , ludzi zagubionych ... coś tam coś tam... Odwet " nie pamiętam dokładnie tych słów ale odnosiły się one do tego co uczyni Alma gdy Fettel ją uwolni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emm...dzięki koleś za spoiler, naprawdę...

Czas zmierzyć się ze Strachem po raz drugi! Już jutro do sklepu, jedynka dla odświeżenia zaliczona, demko tylko zaostrzyło apetyt ( to naprawdę kontynuacja pełną gębą)

Powiedzcie mi tylko- czy znajomość dodatków w jakimś (mniejszym czy też większym) stopniu procentuje w dwójce, lub ogólnie w fabule całej serii? Wszędzie słyszę, że są cienkie, a męczyć się nie mam zamiaru (bo taki czas po premierze raczej pieniędzy na nie wydanych żałować nie ma co).

Tylko proszę, zacieniowujcie kwestie związane z fabułą....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba poniewaz :

Akcja F.E.A.R. 2: Project Origin rozpoczyna się na krótko przed zakończeniem historii przedstawionej w F.E.A.R. Pewien oddział sił specjalnych odbywa rutynową misję na przedmieściach Auburn, gdy nagle tajemnicza eksplozja wstrząsa posadami miasta.

Dodatki byly robione przez inne studio dlatego nie sa az tak wazne jak druga czesc :D

Pomagaja troche lepiej zrozumiec fabule, jednak w poradniku ktory otrzymasz wraz z pelna wersja gry wszystko zostaje wyjasnione :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to super.

Pod względem fabuły najbardziej głowiłem się nad Perseus Mandate, bo w jedynce kojarzę zaledwie jeden moment, w którym ziomal z centrali coś tam wspomina o tytułowym Perseuszu, myślałem, że dodatek rozszerza znacznie ten wątek. Ale jak wszystko objaśniają to klasa!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...