Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tk2121

Co sądzicie o AMD Athlonie 64 X2 7550?

Polecane posty

Tak, jak w temacie. Patrzyłem dzisiaj ceny na Ceneo Intela i trochę się przeraziłem. Z 250-300 zł upragniony Intel przemienił się w 400. Ten AMD, co podałem kosztuje około 159 zł. Warto go kupić by pograć jako tako w Crysisa i parę innych gierek, nie ma z nim żadnych problemów, typu jak te, co występowały jeszcze w X2 xxxx+?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto kupować teraz dwu rdzeniowego procesora ponieważ takie procki są już dosyć stare jak na dzisiejsze czasy, nie mówie oczywiście że tak stare jak jedno rdzeniowce ... Lepiej jak nie chcesz dużo wydawać weź sobie jakiś AMD X3 i potem sobie odblokujesz czwartą rdzeń. Ale najpierw przede wszystkim podaj konfiguracje twojego komputera z naciskiem na zasilacz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

350W Modecom Feel

3 GB RAM-u

GF9600GT 512 MB

Płyta: MSI K9N NEO z nieszczęsnym AM2

1.8 GHz AMD Athlon 64 3000+

Więc nie wezmę AMD X3, bo podstawka procesora nie pozwala na to.

Mnie tam nie potrzeba czegoś super, wystarczy mi w Worlda NFS pograć i w Shifta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam taką pamięć. A możecie mi podać jakieś optymalne i w miarę tanie przykłady, by ten Shift najlepiej na wysokich leciał? Chodzi tu o proca i płytę. Da radę dojść nie więcej niż do 400-700 zł, czy może lepiej zainwestować od razu w coś lepszego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz też jest absolutnie do wymiany ponieważ może ci spalić nowo zakupiony procesor i płytę główną.

Zasilacz - Fortron FSP500-60APN 500W 159 zł

Płyta Główna - MSI 770-G45 /AMD 770, DDR3-1600 249 zł

Procesor - AMD Athlon II X3 445 /3.1GHz, 1.5MB, 95W, BOX, AM3 259 zł

Razem 667 zł (ESC.pl)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest do wymiany tak czy siak bo nie wiadomo kiedy może ci spalić jakiś podzespół a co do procesora to on ma 3 rdzenie ale można sobie w 5 minut odblokować 4 za darmo . Także można założyć że będzie miał 4 rdzenie, a co do kosztu to można by było wepchnąć gorszą płytę główną ale nie wiem czy to dobry pomysł, wolę aby się najpierw wypowiedział ktoś bardziej doświadczony niż ja :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale ramy zostały ddr2, a ta płyta obsługuje ddr3. Poza tym Fortron APN nie jest dobrym pomysłem. Jak Fortron to GHN.

Proponuję coś takiego:

Procesor AMD Athlon II X3 445 (AM3/95W) 254,99zł

Płyta główna Asrock M3A770DE AMD 770 Socket AM3 206,52zł

Pamięć DDR3 Goodram 2GB PC1333 CL9 87,83zł

Zasilacz do obudowy Fortron FSP400-60GHN 80+ OEM 151,99zł

W sumie: 701,33 zł

Tutaj masz od razu zmianę na nową platformę z Athlonem X3. Jeśli nie możesz tyle wydać weź tego Athlona 7550 i tego Fortrona 400w, a ze zmianą platformy poczekaj jak będziesz miał więcej kasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1. Nie mam tyle kasy, a zbierać mi się tyle czasu nie chce.

Po 2.Czy nie będzie konfliktów z pamięcią? Podobno 6000+ miał jakieś problemy z chyba z tymi, co mają 800 MHz prędkości, czy coś takiego.

Po 3. A lepiej może by było kupić od razu 500 W Fortrona?

Po 4. Nie musi być kombajn z kompa, by byle chodził na wysokich ten NfS i parę innych gierek, już tak mocno się nie syrkam o to, jak świetny ma być komp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

AMD Athlon 64 X2 7550 + Fortron "czterystka sześćdziesiątka" = około 300 zł = zapas mocy dla GTS 450 = satysfakcja i podziękował :P

A serio gorszy by był ten 6000+? Z początku mnie korcił, ale coraz mniej. Zaraz, zaraz. Czyżby ten 7550 nie wymaga AM2+? Różne źródła różnie podają, a ja mam tego MSI K9N NEO z AM2. Chociaż na Ceneo pisze, że posiada gniazdo i pod AM2 i AM2+. A nie znajdzie się już nic lepszego, a nawet droższego od tych dwóch CPU?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...