Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sergi

Jak wybrać TV do konsoli?

Polecane posty

Wiesz, 100 W to wcale nie tak dużo (samo w sobie). Znajdź mi stacjonarny komputer, który pobiera tylko tyle, bądź mniej energii. Chodzi o klasę D bardziej, bo odnosi się ona także do kątów widoczności. W instrukcji jest podane 170 stopni, a z tego, co wyczytałem tu i ówdzie, to przy mniejszych kątach spoglądania na obraz staje się mniej wyraźny a kolory ciemnieją. Ludzie narzekają także na fakt, że mają trudności z korzystania z pilota. Muszą nacelować nim na wprost tv. Możliwe jednak, że to wada niektórych egzemplarzy.

Niemniej, patrząc obiektywnie na zależność cena/jakość, to dokonałeś dobrego zakupu. Bo i do gier i do filmów. A przy 100hz obraz jest płynny i świetnie się ogląda dynamiczny przekaz na ekran (a przynajmniej wszyscy właściciele, których opinie czytałem, to przyznają).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Znalazłem sobie telewizory Panasonica TX-L32E5 i TX-L37E5, specyfikacją się nie różnią, tylko rozmiarami. Coraz bardziej skłaniam się ku większej przekątnej. Telewizor będzie mi służył m.in. do korzystania z ps3. Mam pytanie w związku z tymi Hz. W specyfikacjach tego telewizora na różnych stronach internetowych raz widze 60, raz 100, innym razem 150Hz. Podejrzewam, że każda z tych liczb odnosi się do czegoś innego. W poradniku jest napisane, że 100Hz to rozsądny wybór. Doczytałem, że konsola działa w paśmie 50-60Hz, więc czy powinno to mieć decydujące znaczenie przy wyborze telewizora? Czy telewizor z 60Hz to mało przyszłościowy zakup? Za rok wyjdzie pewnie konsola następnej generacji, czy należałoby wziąć to pod uwagę kupując teraz telewizor? Jestem zielony w temacie, dlatego proszę was o poradę, czy ten telewizor jest dobrą opcją zakupu, czy lepiej poszukać czegoś innego?

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w tym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poradniku jest napisane, że 100Hz to rozsądny wybór. Doczytałem, że konsola działa w paśmie 50-60Hz, więc czy powinno to mieć decydujące znaczenie przy wyborze telewizora? Czy telewizor z 60Hz to mało przyszłościowy zakup? Za rok wyjdzie pewnie konsola następnej generacji, czy należałoby wziąć to pod uwagę kupując teraz telewizor?

Nie, nie. Możliwe że za bardzo ten aspekt zarysowałem. Częstotliwość odświeżania nie ma tak dużego znaczenia przy wyświetlaczach LCD i plazmach, a jeśli ma przynajmniej 100 Hz, to już w zupełności wystarczy. A w przyszłej generacji konsol prawdopodobnie nic się w tej kwestii nie zmieni, standardem na początku generacji i tak będzie 60, a pod koniec 30 FPS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w związku z tymi Hz. W specyfikacjach tego telewizora na różnych stronach internetowych raz widze 60, raz 100, innym razem 150Hz.

Od paru ładnych miesięcy nie interesowałem się segmentem RTV i w związku z tym musiałem przeprowadzić małe śledztwo w sprawie tej rozbieżności z trybami odświeżania obrazu. Imo najpewniejsza pod tym względem jest oficjalna strona Panasonica. I... Mamy tam 150 Hz. Ale poniżej pisze, że ten tv ma 100 Hz, z tym, że jest to tzw. częstotliwość migania tylnego podświetlenia. Z tego, co zrozumiałem, jest to chwyt marketingowy odnoszący się do odświeżania obrazu na ekranie wykonanym w technologii LED. I najpewniej jest to właśnie ta właściwa wartość. Niestety, ale 100% pewności nie mam. Tym bardziej, że też znalazłem stronę, gdzie widniało te 60 Hz, ale wydaje mi się, że to błąd. Producent o tym nie wspomina.

W poradniku jest napisane, że 100Hz to rozsądny wybór.

W poradniku :]? To wyżej? Ktoś się pytał, a ja zwyczajnie miałem nadmiar wolnego czasu i pogrzebałem tu i tam zbierając informacje.

PS.

Aaaaaale gafa! Nie przeczytałem posta otwierającego! Przepraszam icon_redface.gif .

Doczytałem, że konsola działa w paśmie 50-60Hz, więc czy powinno to mieć decydujące znaczenie przy wyborze telewizora?

Tak. Bo nie chce mi się wierzyć, że tv będzie służył TYLKO do wyświetlania obrazu z konsoli. Imo tv to nadal dość znaczny wydatek, więc powinno się myśleć w miarę przyszłościowo i nie wybierać np. modelu z niską częstotliwością odświeżania, bo za kilka lat się okaże, że 60 Hz to za mało i obraz się rozmazuje (np. przy zmianie konsoli na next-gena). Tym bardziej, że być może podłączysz do niego tv cyfrową. Wierz mi, oglądanie meczu jest wiele wygodniejsze na 100 Hz. Rusza się wtedy na ekranie dużo rzeczy (w tym wypadku ludki ganiające za piłką) i przy 60 Hz dynamicznie poruszające się obiekty pozostawiają za sobą delikatne "ślady". Paskudna sprawa.

Czy telewizor z 60Hz to mało przyszłościowy zakup?

Tak.

Za rok wyjdzie pewnie konsola następnej generacji, czy należałoby wziąć to pod uwagę kupując teraz telewizor?

Tak. Bo nie wiadomo, czy za jakieś 3 lata nie sprawisz sobie takiej konsoli.

Czy ten telewizor jest dobrą opcją zakupu, czy lepiej poszukać czegoś innego?

Jak poczytałem opinie o 32", to wydaje się dobry, uwzględniając cenę/jakość. Ceny wahają się w zakresie 1600 - 2500 zł. Ze średnią poniżej 1700 zł.

Natomiast co do wielkości ekranu, to musisz sam zadecydować. Im większy pokój, tym bardziej 32" tv będzie w nim "ginąć".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Jeśli wyciągam właściwe wnioski, to sprawa wygląda tak:

Jeśli ten Panasonic ma 60Hz, to do konsoli spokojnie wystarczy, natomiast mogę zauważać pewnie niedogodności wyświetlanego obrazu podczas oglądania np. meczy. Podejrzewam, że może się to tyczyć również filmów realizowanych w wysokiej rozdzielczości, w których dużo się dzieje na ekranie. Czy mam rację?

I jeszcze takie pytanie, czy TX-L32E5 to ten sam model co TX-L32E5E? Spotkałem się też z takim oznakowaniem na aukcjach i trochę zgłupiałem. Czy chodzi o ten sam produkt?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam' date=' że może się to tyczyć również filmów realizowanych w wysokiej rozdzielczości, w których dużo się dzieje na ekranie. Czy mam rację?[/quote']

Tak. Tv z wolniejszym "miganiem" (czyli odświeżaniem) obrazu może powodować lekkie smużenie przy dynamicznych scenach, jak mecze, filmy akcji etc.

I jeszcze takie pytanie, czy TX-L32E5 to ten sam model co TX-L32E5E?

Zauważyłem, że jak TX-L32E5 jest w jakimś sklepie, to nie ma TX-L32E5E. Po porównaniu wyglądają tak samo. Cenami też się nie różnią. Na oficjalnej (Polskiej) stronie Panasonica nie występuje model TX-L32E5E, natomiast na anglojęzycznej stronie pojawiają się wzmianki (choć konkretnego opisu nie znalazłem). Wygląda na to, że to te same telewizory.

Choć z drugiej strony, to zauważyłem, że czasami te telewizory są prezentowane jako 3D a czasami nie. I jak są 3D, to niby mają 60 Hz (co by się zgadzało, bo to standardowa częstotliwość odświeżania dla 3D - po 60 Hz "na oko"). W innym wypadku 100 albo 150 Hz. Niestety, straszny burdel tutaj mamy. Dlatego przy ewentualnym kupnie proszę się mieć na baczności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno podłączałem swoją konsolę pod 40" tv i nie było żadnych problemów z obrazem. Jeśli pojawiały się "marginesy", to tylko dlatego, że twórcy gry tak zadecydowali a nie, że to wina samego tv. Co prawda mam X0, niemniej w sprawie PS 3 jest tak samo. Normalnie obraz jest skalowany, jak piszesz, na cały ekran.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chinczyk3

Ceny są na bardzo podobnym poziomie. Na temat Toshiby widziałem wiele pozytywnych opinii, natomiast o Panasonicu ciężko jakieś znaleźć (ogólnie, b. mało opinii). Parametrami też jakoś się specjalnie nie różnią. W zasadzie, to można wziąć ten, który w sklepie, w którym planujesz się zaopatrzyć, jest tańszy.

Niby w specyfikacji Toshiba jest odrobinkę lepsza (więcej chwytów reklamowych przy opisie, np. o 2 0 lepszy kąt widzenia :]), niemniej, jak wspominałem wyżej, kup tańszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuję kupić TV 42' z 3D do 3200 zł. Czy LG 42LM660S LED 3D będzie dobrym wyborem?

Telewizor służyć mi ma głownie do grania na X360 i konsoli kolejnej generacji. Mam też pytanie na temat 3D, czy zmęczone oczy wynikają tylko z rodzaju okularów czy ma na to też wpływ model TV? Czytałem właśnie, że można na tym telewizorze grać lub oglądać w 3D i oczy nie męczą się. Z góry dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, świetny poradnik, mam kilka pytań:

1 Wartość "odświeżanie ekranu" ( 100 , 200, 400 Hz)  - jest sens na nią zwracać uwagę ? im więcej tym lepiej ?

2 Input lag / czas reakcji - czy jest to to samo ? wiem że im mniej tym lepiej ale jaka jest wartość poniżej której nie zauważymy już różnicy ? (gdzieś czytałem ze 60 ms)

3 Mógłbyś troszkę opisać funkcję "Smart" ?

4 Rozdzielczość UHD czyli 4k - warto inwestować w tę technologię ? (nie jest tania a gry które ją obsługują można policzyć na palcach reki, nie wiem jak z filmami - widać różnicę na tv mniejszych niż 40 cali miedzy full hd a 4k ?)

5 Nie poruszyłeś dość ważnej kwesti czyli doboru rozmiaru przekatnej tv do odleglosci z jakiej bedziemy go ogladac - polecam https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/ (tu mam tylko pytanie czy sugerowana odległość tyczy się zarówno oglądania filmów jaki  grania w  gry ?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - Generalnie im wyższa jest ta wartość, tym szybsza jest też realna szybkość matrycy. Najlepiej sprawdzać parametry konkretnego modelu na stronach dla pasjonatów, producenci rzadko podają takie "suche" parametry.

2 - Czas reakcji określa ile trwa zanim piksele zmienią całkowicie kolor. Input lag to cały okres od wysłania sygnału do jego wyświetlenia. Trudno jest wyznaczyć twardą granicę, bo to zależy od szybkości ruchu, kolorów na ekranie i naszej tolerancji. Powiedziałbym że dla gracza realny input lag na poziomie 30 ms jest dobry.

3 - Smart to nie funkcja, tylko zbiór funkcji różny dla różnych producentów. To może być przeglądarka, Skype, gry, instalowanie aplikacji, nagrywanie na dysk USB, sterowanie gestami itd.

4 - Czy widać różnicę można z grubsza ocenić na takich wykresach - https://i.ytimg.com/vi/CNMM1P9xV2E/maxresdefault.jpg
Czy warto inwestować - to już trudniej ocenić, ale 4K gaming staje się faktem.

5 - Są tylko dwa ograniczenia: Czy się zmieści, i jak to będzie wyglądało. Bardzo duży telewizor trochę szpeci pokój, ale to subiektywna kwestia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wkurza mnie że sporo ważnych parametrów nie jest podawanych przez producentów TV i trzeba grzebać w internecie. 

2 napisz mi łopatologicznie ile max powinna wynosić wartość "czas reakcji" a ile input lag ( z tymi parametrami mam najwiekszy problem zeby skumac ocb)

3 Nie zależy mi na smart  (do oglądania filmów z dysku chyba nie potrzebuje smart ?) interesowałaby mnie może jeśli działalby na nim program kodi (ale wątpię żeby działał na najtańszych modelach )

4 Największy dylemat mam właśnie teraz z 4k bo wiadomo tv nie kupuje się na 1-2 lata a tak jak piszesz już w tym momencie 4k wchodzi do gamingu i filmów.

PS Jakie jest twoje zdanie na temat kupowania używanego tv na allegro ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Stoję przed problemem zakupu nowego tv do konsoli. Celuję co prawda w tv pod PS5 więc trochę czasu jeszcze jest ale... Za dwa lata (?) nie będzie mnie stać na topowy model tv dlatego sprawdzam opisy/testy obecnych modeli (za 2 lata mogą potanieć). Trafiłem na ciekawą stronę i mam prośbę i pytanie czy informacje tu zawarte wyglądają na wiarygodne? Domyślam się, że trudno na to odpowiedzieć ale "tak na czuja" - ściemniają czy rzeczywiście się na tym znają? Dodatkowo podają informacje związane z "gamingiem" więc mogą być użyteczne.

Przykładowe testy:

https://hdtvpolska.com/samsung-mu7000-test-telewizora-ultra-hd-2017-120hz/

https://hdtvpolska.com/sony-xe93-test-kd-55xe9305-najwyzszy-model-led-lcd-4k-hdr-od-sony-z-dolby-vision/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...