Skocz do zawartości

Wiedźmin/Witcher (seria)


Cardinal

Polecane posty

zeby jeszcze tylko klucz to byłoby spoko..

ale przez cały czas trwania instalacji patcha (ok.1-2 godziny ....... n/c) wymagane jest połączenie z internetem.

to juz przegięcie, biorąc pod uwagę że wczesniej NIC o tym nie było wspominane. i tak mój brat zamówił sobie wczesniej update a okazało sie ze psu na budę, bo w domu netu po prostu nie ma. tak- są jeszcze tacy ludzie co nie chcą miec internetu w domu :)

trochę nie teges..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja może znowu zapytam: ktoś dostał już może swojego update'a z preorderu? Bo ja czekam, i czekam, i doczekac sie nie mogę... jakbym wiedział że to tyle potrwa to bym nie zamawiał, tylko sobie ściągnął. Pojutrze wyjeżdżam na studia i paczuszka bye-bye aż do pierwszej wizyty w mieście... nie pomijając faktu że tam nie będe mieć na poczatku internetu żeby ten patch zarejestrować. Co za życie, co za cd-projekt...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja może znowu zapytam: ktoś dostał już może swojego update'a z preorderu? Bo ja czekam, i czekam, i doczekac sie nie mogę... jakbym wiedział że to tyle potrwa to bym nie zamawiał, tylko sobie ściągnął. Pojutrze wyjeżdżam na studia i paczuszka bye-bye aż do pierwszej wizyty w mieście... nie pomijając faktu że tam nie będe mieć na poczatku internetu żeby ten patch zarejestrować. Co za życie, co za cd-projekt...

Deja Vu? Powtarzasz się kolego, a to nic dobrego...

Nie chciałbym być chamski, ale powiem "A nie mówiłem?". Wykłócaliście się, jaki to Update będzie wyśmienity i cudowny, a tymczasem zimne spojrzenie dało mi możliwość zaoszczędzenia kasy, czasu i nerwów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dostałem. Całkiem przyzwoite wydanie. W dvdboxach jest miejsce na płyty z podstawowego wiedźmina, tak, żeby mieć wszystko w jednym opakowaniu. Mam tylko jedno zastrzeżenie: błąd ortograficzny na opakowaniu z muzyką do gry.. "Muzyk insporowna grą" :P

Ogólnie opłacało się kupić upgrade. Można się tylko spierać czy lepiej w preorderze, czy w sklepie. Nie żałuję zakupu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie! Wśród regału Edycji Rozszerzonych przy okazji wizyty na basenie znalazłem pięć sztuk Update'u. Oczywiście jedna z nich natychmiast powędrowała ze mną do kasy. 25 zł, ale niech tam, nie mam zamiaru dłużej czekać :P . Wydanie jest ładne, tylko pudełko trochę za małe jak na 3 DVDboxy i trzy książki. Właśnie jestem w czasie dwugodzinnej instalacji i przesłuchiwania muzyki inspirowanej grą. Nie wiem tylko, czy na płycie z filmami są wszystkie te z podstawki czy nie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mówiąc to przejrzałem sobie płytę z filmami. Oprócz innego menu nie różni się niczym od tej z podstawki :P Dokładnie to nie wiem, bo po obejrzeniu 50% filmów, (z których wszystkie juz widziałem na płycie z podstawki) na więcej nie mialem ochoty...

Edytowano przez Lord Nargogh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I błedy które wymieniłeś moga sie pojawiac tylko na Twoim komputerze - np ja nie moge włączac rozmazywania, bo na kartach Geforce 8xxx powoduje to czeste wyłączanie się karty graficznej podczas gry, co zmusza do restartu.
Odkopuję dość stary post, w dodatku nieskierowany do mnie, ale muszę rzucić swoją monetę.

Ja również grałem na karcie z serii 8, z włączonymi wszystkimi bajerami (czylu to rozmazywanie pewnie też) i gra mnie nie wywalała...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zainstalowaniu Upgrade'a problem również zniknął. Aha, i grając dostrzegłem że spełniły się WSZYSTKIE obietnice Cd-Projektu na temat ulepszeń i zmian. Gestykulacja jest świetna - gdy Vesemir pouczał Lamberta żeby przestał się czepiać Triss i mówić do niej po nazwisku - wymownie groził mu palcem :) I gra wczytuje się w tempie ekspresowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli NIE warto?? edytor i nowa przygoda brzmi... hmmm.... ciekawie ;p

do edytora nie pofatygowali się dodać ZADNEGO poradnika ani instrukcji, a prosty to on nie jest..

przygody faktycznie są jakims urozmaiceniem dla kogoś kto skończył już podstawke, ale to tyle.

Aha, i grając dostrzegłem że spełniły się WSZYSTKIE obietnice Cd-Projektu na temat ulepszeń i zmian. Gestykulacja jest świetna - gdy Vesemir pouczał Lamberta żeby przestał się czepiać Triss i mówić do niej po nazwisku - wymownie groził mu palcem :) I gra wczytuje się w tempie ekspresowym.

chyba sobie żartujesz. nie dość że nie spełnili obietnic to dodali nowe błędy. Uważasz jedno pogrożenie palcem za ŚWIETNĄ gestykulacja?? a reszta rozmowy? a Wiedzmin stojący jak słup podczas KAŻDEJ rozmowy? to co. nic? naprawdę uważasz że dołożenie kilku marnych gestów na kilkadziesiąt godzin gry to świetna gestykulacja? litości.

obiecywano też koniec z klonami. buahahahhahaha. wciąż staruszki mają identyczne twarze, wciąż na moście atakuje nas 5 identycznych pachołków salamandry itp itd, a to że raz na jakiś czas mają oni inne fartuszki mnie nie rusza. nie to obiecywano. błędów i niedociągnieć jest o wiele więcej ale było to już pisane i wymieniane wiele razy.

stary, z całym szacunkiem, ale nie wprowadzaj ludzi w błąd.

CDPR nie dość ze nie dotrzymali obietnic to zabugowali jeszcze bardziej wiedzmina przez co ludzie czasami mają poważne problemy juz nie tylko z grą, która sie wysypuje do windy ale nawet i z zainstalowaniem samego patcha bo a to źle wpisy do rejestru rozpoznaje i uparcie twierdzi ze nie ma płyty oryginalnej w napędzie, a to krzaczy sie jeśli chodzi o eax (znaleziono juz na to sposób ale fakt faktem)

a te kilka marnych gestów naprawdę ginie w powodzi słupów i na dłuższą mete nic nei wnosi.

do tego obietnice o lepszym ustawieniu kamer podczas rozmów mozna wlozyc miedzy bajki.

robię sobie screeny podczas grania z błędami, moze jak skoncze, pozbieram to do kupy i gdzies na raz wrzucę. chociaz juz dosc sporo tego jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zainstalowaniu Upgrade'a problem również zniknął.
Ja mówię o wersji bez updateu. Jeszcze go nie ściągnąłem. Zresztą, chyba jednak zainwestuję te 20 zł i kupię pudełkową wersję. Szkoda tylko, że nie ma już promocji -5 dla posiadaczy zarejestrowanego Wiedźmina na gram.pl

no cóż.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba sobie żartujesz. nie dość że nie spełnili obietnic to dodali nowe błędy. Uważasz jedno pogrożenie palcem za ŚWIETNĄ gestykulacja?? a reszta rozmowy? a Wiedzmin stojący jak słup podczas KAŻDEJ rozmowy? to co. nic? naprawdę uważasz że dołożenie kilku marnych gestów na kilkadziesiąt godzin gry to świetna gestykulacja? litości.

obiecywano też koniec z klonami. buahahahhahaha. wciąż staruszki mają identyczne twarze, wciąż na moście atakuje nas 5 identycznych pachołków salamandry itp itd, a to że raz na jakiś czas mają oni inne fartuszki mnie nie rusza. nie to obiecywano. błędów i niedociągnieć jest o wiele więcej ale było to już pisane i wymieniane wiele razy.

stary, z całym szacunkiem, ale nie wprowadzaj ludzi w błąd.

CDPR nie dość ze nie dotrzymali obietnic to zabugowali jeszcze bardziej wiedzmina przez co ludzie czasami mają poważne problemy juz nie tylko z grą, która sie wysypuje do windy ale nawet i z zainstalowaniem samego patcha bo a to źle wpisy do rejestru rozpoznaje i uparcie twierdzi ze nie ma płyty oryginalnej w napędzie, a to krzaczy sie jeśli chodzi o eax (znaleziono juz na to sposób ale fakt faktem)

a te kilka marnych gestów naprawdę ginie w powodzi słupów i na dłuższą mete nic nei wnosi.

do tego obietnice o lepszym ustawieniu kamer podczas rozmów mozna wlozyc miedzy bajki.

robię sobie screeny podczas grania z błędami, moze jak skoncze, pozbieram to do kupy i gdzies na raz wrzucę. chociaz juz dosc sporo tego jest.

U mnie gestykylowali bez przerwy, na różne sposoby. Mimika również zauważalnie się zmieniła. Kamera w czasie rozmów rówież zaczęła wędrować, a wcześniej stała w miejscu. Nie zauważyłem ani jednego buga. Za to zauważyłem ogromną poprawę płynności gry i szybkości wczytywania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dakemeron, naucz się lepiej pisać po Polsku a nie po "polskiemu".

zazwyczaj piszę szybko, bez patrzenia, wiec literówki lub przestawienie 'nie' na 'nei' mi się zdarza. to nie dyktando, a ortów w co drugim wyrazie nie walę więc daruj sobie pouczanie.

U mnie gestykylowali bez przerwy, na różne sposoby.

w takim razie mam do Ciebie prośbę - mógłbyś nagrać taką rozmowę pełną gestykulacji na różne sposoby? np. frapsem. serio serio, bez cienia ironii ani kazania udowadniania czegokolwiek. po prostu u mnie gestykulacji nie ma. na dwuminutową rozmowe zdarzają sie ze dwa w miare przyzwoite gesty albo i to nie. 95% rozmów to stanie jak słub.

a jeśli chodzi o Geralta to ten z kolei gestów nie ma wcale, co więcej, stracił swój 'nawyk' poprawiania rękawicy przy rozmowie. zgrany plik mozesz wrzucić np. na sendspace com.

Kamera w czasie rozmów rówież zaczęła wędrować, a wcześniej stała w miejscu.

kamera w trakcie rozmów jest statyczna, co wiecej tak nieszczęśliwa, że twarz jest gdzieś poza ekranem (vincent) lub kraty ją załaniają (twarz) (wiezienie)

i teraz - żeby nie być gołosłownym ;)

na szybko kilka screenów które robiłem podczas gry. (troche skompresowane i zmniejszone do 800x600 zeby szybciej mi poszło, ale to akurat nie ma znaczenia, poza ew. jakością. niektóre ciut rozjaśnione, żeby nikt nie mówił ze ciemno i nic nie widać :] )

fruwająca miotła ! i lewitujący miecz. Czary Panie, czary. mam jeszcze fruwające butelki, kanapki, czaszki i inne cuda.

w01lw1.th.jpg w07dt0.th.jpg

jednolite, szare tekstury rodem z painta nadal w oknach.

w02gn5.th.jpg

kamera podczas rozmów? ależ oczywiście - POPRAWIONA, a jakże. teraz wszystko idealnie widać.

w03ix6.th.jpg w08zz7.th.jpg w00ll2.th.jpg

a może - o wiem ! przecież miało ni być już klonów ! takich jak np. te czworaczki ...

w04hy9.th.jpg

a po czym poznaje sie płeć dziecka na wsi? to proste. chłopcy mają fikuśne bufoniaste czapeczki a dziewczynki latają w łachmanach i wszystkie są blondynkami.

w05es4.th.jpg

o przepraszam. duręń ze mnie. przecież to wszystko zostało naprawione ! proszę spojrzeć.

w09jg4.th.jpg

o ja głupi no, jak mogłem nie zrozumieć że obietnica 'koniec z klonami' oznaczała że dostaniemy po prostu fartuszek innego koloru. oh oh.

serio panowie. wystarcza wam to? TO uważacie za spełnione wszystkie obietnice, za brak jakichkolwiek błędów? a to tylko wierzchołek góry lodowej. jasne - nie zdarza sie to non stop i nie wszystkie miecze lewitują, ale bez przesady.

miało być poprawione? nie jest. a do tego dochodzi masa kłopotów technicznych.

Ci z was którzy owych błędów nie uswiadczyli niech uważają się za szczęśliwców. w końcu nie każdy musi je mieć, niezbadane są wyroki konfiguracji.

jednak to że wy ich nie macie nie oznacza ze ich nie ma. i ze zostały one poprawione. nie zostały.

niestety :(

Edytowano przez dekameron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu u mnie gestykulacji nie ma. na dwuminutową rozmowe zdarzają sie ze dwa w miare przyzwoite gesty albo i to nie

Na razie z powodu braku czasu siedzę w Kaer Moren i robię Triss eliksiry, ale póki co postacie ciągle gestykulują w trakcie rozmów. Może masz coś powalone z plikami? Spróbuj przeinstalować grę.

kamera w trakcie rozmów jest statyczna, co wiecej tak nieszczęśliwa, że twarz jest gdzieś poza ekranem

Też mi się to zdarzyło, na razie tylko raz. No cóż, nie ma rzeczy doskonałych.

ludzie czasami mają poważne problemy juz nie tylko z grą, która sie wysypuje do windy ale nawet i z zainstalowaniem samego patcha bo a to źle wpisy do rejestru rozpoznaje i uparcie twierdzi ze nie ma płyty oryginalnej w napędzie, a to krzaczy sie jeśli chodzi o eax (znaleziono juz na to sposób ale fakt faktem)

Każda gra czasami się wysypuje, to aż nadto normalne (nawet na konsole ile razy zawiesił mi się NfS:PS czy DMC4), a problemów z instalacją nie miałem żadnych.

Edytowano przez zoldator
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie z powodu braku czasu siedzę w Kaer Moren i robię Triss eliksiry, ale póki co postacie ciągle gestykulują w trakcie rozmów. Może masz coś powalone z plikami? Spróbuj przeinstalować grę.

niech mi ktoś nagra gestykulacje geralta podczas dialogu, serio chciałbym to zobaczyć, troche szkoda mi tracić 3 godziny na reinstalacje gry jesli ma to pójsc na marne.. lub po prostu obojetnie jaką rozmowę skoro gestykuluja cały czas.

co do niektórych niepoprawionych błędów - patrzcie wyżej, wyedytowałem i dorzuciłem screeny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekameron - świetna robota. Tym ardziej mnie przekonałeś, że ER to po prostu kolejna próba sprzedania tego samego pod nowym sloganem i w moim odczuciu nic tego nie zmieni. Że sobie ktoś tam raz na dwie godziny machnie nieobliczalnie? Nie, zdecydowanie nie jest to wart moich pieniędzy i czasu potrzebnego na instalację tego pseudo ulepszenia.

Obejrzałem sobie ostatnio kilka gameplayów z Wiedźmina i stwierdziłem, że była to gra doskonała pod wieloma względami. Narzekałem na nią, ale jak zobaczyłem i przypomniałem sobie te wszystkie moje przygody z Geraltem - było warto i miło to wspominam... Jednak to co teraz zrobili przy okazji premiery Edycji Rozszerzonej - woła o pomstę o nieba i w pewnym sensie pogrzebało miłe wspomnienia z wiedźminem związane - oczywiście nie moje, bo mnie sprawa nie dotyczy, ze mnie dodatkowych pieniędzy nie wycisnęli. Ale pomyślcie o zagranicznych graczach, dla których Wiedźmin to nic więcej jak dobre RPG.. Choć fakt, że im oddano pełne dialogi, które zostały skrócone w wersji pierwotnej, jakby miała być adresowana do downów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest trochę jak z psioczeniem na EA, ale tutaj ździebko niesłuszne.

1. Nie musisz wcale za to płacić

2. Dodano nowe kampanie

3 Za 20 zł dostajesz też zupełnie nowe wydanie (płyta z muzyką\naklejki\materiały dodatkowe\zaoszczędzony czas\pudełko)

Może powicie teraz, że to prawda co mówię, ale tak to rozdmuchali.... Moim zdaniem powtarzalność postaci nie jest tak wielkim błędem, żeby grę od razu skreślać. Ponoć gestykulacja jednak się poprawiła

Jedyny aspekt, w którym muszę się z wami zgłosić to nowe błędy przekłamania graficzne i wywalanie do systemu. No tu się zgadzam, ale może CDP wypuści patch 1.5 który to poprawi, wy i tak będziecie mówić, że to miała być wersja idealna...

P.S. Nic do was nie mam

EDIT:

Dekameron: ironia w Twoim poście nie była potrzebna naprawdę, aż tak psuje ci to 'radość' z rozgrywki?

Edytowano przez Ymir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

Dekameron: ironia w Twoim poście nie była potrzebna naprawdę, aż tak psuje ci to 'radość' z rozgrywki?

tak. żebyś wiedział że psuje. a wiesz czemu? bo obiecano mi zupełnie co innego i nastawiłem się na to, że jak zabiję 5 blizniaków na moście to nie będę musiał ich zabijać jeszcze 846378365 razy tyle ze w innych lokacjach. wróć - na moście nie powinno byc blizniaków od tego w ogóle powinienem zacząć :]

gram cały czas, drugi raz, i cały czas utrzymuje że gra jest BARDZO dobra, na światowym poziomie, ma rewelacyjne dialogi, fabułę, miłą dla oka grafikę itp itd.

ale to przecież zupełnie inna sprawa..

za pierwszym razem nie przeszkadzało mi to aż tak bardzo, bo i tak odwalili kawał naprawdę porządnej roboty. teraz - kiedy naobiecywali, że to poprawią - i NIE poprawili, jednak już rzuca mi się to w oczy i zwracam na to uwagę.

więc po to ten szum, po co ten mega patch. mogli po prostu dać patch na poprawienie loadingów + dwie przygody do zassania ze strony i by stykneło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edycja Rozszerzona - fajny pomysł. Wszystko ładnie, pięknie tylko po co ta gadka o tym, że gra jest już idealna, że Bioware i Blizzard nam mogą. Podoba mi się pomysł, fajna sprawa - "nowy" Wiedźmin daje dużo więcej radochy niż zwykły, kapitalny pomysł z edytorem, ale za bardzo rozdmuchano to. Wystarczyło zrobić reklamy np. robimy dużego patcha i można od razu kupić jak nie kupiłeś to kup teraz, a nie mamy doskonałą grę która nie ma najmniejszego błędu. Wiedźmin (rozszerzony) ma błędy i trochę ich jest, chociaż poprawę widać, ale po takich szumnych zapowiedziach oczekiwałem więcej. Dla mnie Wiedźmin to fantastyczna gra, która jednak babolki techniczne ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kapitalny pomysł z edytorem,

.. który był dostępny już DUZO przed premierą ER.. ;) i kompletnie nie rozumiem - skoro dorzucili już edytor do ER'a to czemu nie ma instrukcji do niego? maniacy to rozgryzą ale mi na przykład nawet sie nie chce tego odpalać i błądzić na ślepo godzinami bez zadnej pomocy, zanim cokolwiek się nauczę tam zrobić.

i wiecie co ja mysle? ze za jakis czas dostaniemy wielki fanowski patch, ktory pokaze CDPR ze MOŻNA. podmienią tekstury, tak jak zrobili to w Obliviionie, Thiefie czy innych grach, pozmieniają twarze, zróżnicują bardziej stroje, to zapalczywi fani dadzą nam to co obiecywali Redzi. i wtedy będzie śmiech na sali .. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puki co zainstalowałem znowu Wiedzmina ale nie mogę zainstalować Update Kupionego

pisze mi że za 2h koniec czekałem 4h i wywaliło błąd ze mam źle grę zainstalowaną ..... zarejestrować klucza nie mogę strona zdechła ehhhh ...... faktycznie naklejki i płyta z muzyką mnie pocieszają bardzo ....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...