Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

A ja mam pytanie odnośnie pierwszego wiedźmina, bo w trójce znalazłem list od pewnego A, w bibliotece Novingradzkiej

czy słusznie podejrzewam, że Mistrz Zakonu to był Alvin, który pod koniec aktu IV uciekł w nieznane miejsce? To on się cofnął w czasie i starał się uniknąć przepowiedni Itliny? Może to już stare info, ale pierwszy raz to do mnie trafiło. No i miał ten amulet, który Triss dała Alvinowi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alvinem i Jakubem de Alsbergiem było wiele teorii, ale Wiedźmin 3 to wyjaśnia moim zdaniem, bo

w Novigradzie na rynku pewien kupiec sprzedaje książki i dostajemy od niego misję z listem od starego znajomego. Jak się okazuje jest to list o mistrza Zakonu, który ostrzega ponownie przed Białym Zimnem, a jako, że Geralt poznał Alsberga w Wiedźminie 1 krótko przed jego śmiercią, to wychodzi na to, że Alvin jest Wielkim Mistrzem, bo znał Geralta. No ale Białe Zimno zostało ostatecznie zniszczone w 3 i koniec końców światom dalej zagrażają królowie i wojny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z oficjalnego poradnika, który był dodawany do pierwszej części Wiedźmina odnośnie IV Aktu:

W kluczowych momentach IV Aktu Alvin poruszy dość problematyczne kwestie związane z nim lub światem. To, jak mu odpowiemy, wpłynie na jego postrzeganie rzeczywistości i kształt wydarzeń w Epilogu.

A to do Epilogu:

"1. Rozmowa o przeznaczeniu - jej przebieg zależy od tego, co powiedzieliśmy Alvinowi:

(...)

2. Rozmowa o innych rasach. Wielki Mistrz chce przeprowadzić exodus wszystkich ludzi na południe, by zapobiec wyginięciu lub przemianie w kościogłowych. Dalszy przebieg rozmowy zależy od tego, co powiedzieliśmy Alvinowi:

(...)

3. Rozmowa o wiedźminach. Jej przebieg zależy od tego, co powiedzieliśmy Alvinowi:"

To powinno rozwiać wątpliwości.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czterodzeniowy procek (co prawda mobilny) ale generalnie gra na identycznych ustawieniach działa dużo gorzej i mam wyraźne spadki. Wszędzie. A wcześniej gra wyglądała i działała bardzo ładnie, a teraz jest dużo gorzej. Całe szczęście, że grę ukończyłem, więc nie muszę się aż tak denerwować, ale w dodatki chętnie bym pograł - oby to jak najszybciej naprawili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@2real4game

O to bardzo się zawiodłem, niby patch wiele zmian wprowadza, które powinny być w podstawowej wersji gry (np. skrzynki), a teraz taki cios. Wiedźmin 3 właśnie tym się cechował- optymalizacją. Patrząc na twoją sygnaturkę, widzę, że masz dobry procesor (z tego co wiem, to z dobrą kartą najnowsze gry na ultra odpala), ale za to, że ma 2 wątki to gra gorzej działa, ja posiadam pentium e2200 i co prawda 1 sekundowe freezy zdarzało się złapać, ale widocznie ten patch będę musiał odpuścić i tak grę niedługo kończę, a potem poczekam na dodatki. Co do i3 nie ma co się martwić posiadają 4 wątki to dadzą radę. A czy naprawdę gra, aż tak źle działa (ja przyzwyczaiłem się nawet do tych 10-15 fps w Novigradzie, to przecież RPG)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@2real4game

U mnie takie kilkusekundowe freezy też się zdarzały, ale przyzwyczaiłem się. Co do DLC to szkoda, że najnowsze nie będą kompatybilne z poprzednimi patchami. Ale wnioskuję, że 2 ostatnie to zapewne też będzie wygląd, a może jakieś misje lub rynsztunek. Mam szczerą nadzieję, że 2 fabularne dodatki nie będą wymagały najnowszego patcha, w przyszłości zainstaluję go i sprawdzę, najbardziej niepokoi fakt, że misja "Najgroźniejszy potwór na Skellige" jest na 1.07 mocno zbugowana. No i czekam na Red Engine 3, bo ten silnik ma ogromny potencjał, a widzi mi się jakaś gra na tym silniku z całkiem innym bohaterem stworzona przez fanów (może wreszcie ktoś weźmie się za remaka Gothica)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP u mnie na PS4 jest bez zmian. Ale dużo osób się skarży że gra chodzi gorzej niż przy wcześniejszych aktualizacjach. Ja ogólnie uważam że gra chodziła mi na premierę lepiej niż po tych wszystkich patchach które dostaliśmy. Przed aktualizacjami nie miałem praktycznie problemów z płynnością a każdy patch dodawany przez Redów wpływał negatywnie na grę płynność po którymś patchu się unormowała(chyba po 1.05) ale zauważyłem inne błędy które wcześniej się nie zdarzały jak chociażby bardzo częste spadanie pod mapę. A poprawy w grafice nie zauważyłem praktycznie może przez to że ogólnie raczej nie zwracam na nią uwagi w grach. Problemy są również na konsoli od MS spadki do 20 fpsów.

Edytowano przez NieMy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw u was w Wiesiu na PC też nie ma na minimapie śladów " detektywistycznych " ? ( lup ) Bo u mnie już się nie pojawiają, a opcji stosownej w ustawieniach też nie ma, oprócz zmiany koloru dla daltonistów ... przez co byłem zmuszony tego użyć, bo normalnie nie widze tych śladów, a tak to minimapa mi podpowiadała. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się stało, czy łatka się dopiero teraz zasymilowała z resztą gry, czy czyszczenie kompa i defragmentacja pomogła. Pojęcia nie mam, ale gram na wysokich, a wcześniej były niskie/niskie-średnie.. HairWorksy powyłączałem, choć nie były wcześniej łączone, to ustawiłem grę na maksa, potem powyłączałem zbendniaki i poustawiałem resztę na wysokie i jest świetnie. Nawet w Novigradzie, nie mam tragicznych spadków, bo jedynie dochodzi do 18klatek. Ale tylko w okolicach domu Triss. Jest super. biggrin_prosty.gif

Jak ktoś nie wieży, to wrzuciłem screeny na Steama.

Edytowano przez darkdarius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśni mi ktoś jak zdobyć rynsztunek Szkoły Kota? Nie wiem jak znaleźć drogę do podziemi, a znacznik pokazuje, że jest to niżej niż te klify w Novigradzie. Może prowadzi tam jakiś quest, którego jeszcze nie odkryłem po drodze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy właśnie sobie uświadomiłem, że od początku gry robię błąd? Otóż, czy wszystkie rozwijane umiejętności są aktywne, czy tylko te, które przerzucę do aktywnych slotów, które się stopniowo odblokowują?!?! Właśnie sobię zdałem sprawę, że w pełni ulepszona Sugestia działa dopiero wtedy gdy jest w slocie, czy tak jest z wszystkimi umiejętnościami???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśni mi ktoś jak zdobyć rynsztunek Szkoły Kota? Nie wiem jak znaleźć drogę do podziemi, a znacznik pokazuje, że jest to niżej niż te klify w Novigradzie. Może prowadzi tam jakiś quest, którego jeszcze nie odkryłem po drodze?

Jest tam zejście do tego. Bo to jest tj. pod "świątynią" jak widzisz na mapie.

Odnośnie zejścia, masz, może to Ci ułatwi:

http://scr.hu/2vq1/29167

http://scr.hu/2vq1/vrpfa

@ up: tak, tak jest z każdymi umiejętnościami. Czyli naraz aktywnych możesz mieć ... 12 ? biggrin_prosty.gif Nie więcej.

Edytowano przez Hrabia93
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy właśnie sobie uświadomiłem, że od początku gry robię błąd? Otóż, czy wszystkie rozwijane umiejętności są aktywne, czy tylko te, które przerzucę do aktywnych slotów, które się stopniowo odblokowują?!?! Właśnie sobię zdałem sprawę, że w pełni ulepszona Sugestia działa dopiero wtedy gdy jest w slocie, czy tak jest z wszystkimi umiejętnościami???

Owszem, aby umiejętność była aktywna, musi być w slocie.

Punkty umiejętności da się cofnąć, o co zresztą sam pytałem parę postów wyżej u jednego z kupców w Novigradzie za pomocą specjalnej do tego mikstury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukasz-K2, jest jedna umiejętność (o ile mi wiadomo), która działa bez potrzeby umieszczania jej w drzewku. Jest to alternatywny tryb znaku Aard - umiejętność ma specjalne obramowanie i działa bez umieszczania. wink_prosty.gif W zasadzie, dziwne, że taki patent został zastosowany tylko w przypadku tej jednej, jedynej umiejętności. confused_prosty.gif

Edytowano przez Kirrin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukasz-K2, jest jedna umiejętność (o ile mi wiadomo), która działa bez potrzeby umieszczania jej w drzewku. Jest to alternatywny tryb znaku Aard - umiejętność ma specjalne obramowanie i działa bez umieszczania. wink_prosty.gif W zasadzie, dziwne, że taki patent został zastosowany tylko w przypadku tej jednej, jedynej umiejętności. confused_prosty.gif

Albo bug ? :D Bo skoro tylko 1, to może przetarł się bug, a potem to zmienią i znak nie będzie działał. Albo i reszcie dorobią, bo byłoby fajnie, bo ja lubie używać alternatywnego Quen, aczkolwiek przez to musze tracić slot.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz już wiem dlaczego nie zwracałem na te sloty uwagi. Jak wydałem punkt na alternatywny tryb i ten zaczął działac to musiałem uznać, że tak to funkcjonuje. Oczywiście mam wszystkie sloty zapełnione umiejętnościami ale myślałem, że te sloty dają jeszcze większy bonus do podstawowych umiejętności a nie że są to jedyne aktywne mimo, że więcej umiejętności mam porozwijanych.... Ehhh... A jestem gdzieś w 2/3 gry ;). Panowie a zdradźcie w jaki sposób macie te 12 umiejętności obstawione u siebie? Bez czego nie możecie się obejść?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...