Jump to content
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Recommended Posts

Nie wiem, który to był dokładnie utwór, ale może "The Fields of Ard Skellig"? Chyba najbardziej charakterystyczny kawałek podczas eksploracji Skellige.

Aby dodać procentom rumieńców można sobie wyobrażać że to moc krasnoludzkiego spirytusu na który zasłużył sobie gracz :)

Wie ktoś gdzie znaleźć albedo? Albo co rozłożyć, żeby go uzyskać? Główny wątek skończyłem i chcę sobie nabić parę brakujących aczików no i robię ten, co wymaga złożenia całego setu i brakuje mi jednego miecza tylko, ale żeby go zrobić wpierw muszę zaopatrzyć się w albedo, ale nie wiem skąd go wziąć. Wie ktoś może?

Nie wiem, czy pytanie jeszcze aktualne, ale można kupić recepturę u Guślarza w Velen.

• Upvote 1

Zrobiłem zbroje wilka i jestem pod wrażeniem jej wyglądu. Miałem co prawda cały ekwipunek niedźwiedzia, ale jednak co zbroja wilka, to zbroja wilka.

Polecam wszystkim by sobie ją zrobili, bo warto. ;)

Miałem robić zbroje wilka ale jak ją zobaczyłem to mi się odechciało, jakoś nie specjalnie mi się podoba. Przy obronie w w zamku KM myślałem że więcej osób może zginąć jeśli zbierzemy mniej sojuszników ale z tego co zauważyłem to na nic to nie wpływa. A szkoda bo myślałem że bardziej negatywne podejście wpłynie jakoś na ilość osób które umrą podczas oblężenia. Całkiem fajnie prezentuje się to nowe zadanie z DLC co jest na wyspach ale też nie mamy w nim zbyt dużego wyboru bo nawet jeśli pomożemy wystarczająco dużej liczbie potworów to i tak wilkołak się na nas rzuci a szkoda bo myślałem że da sie to rozwiązać bez walki.

A więc dziś

Zrobiłem jak wyżej pisałem zbroję wilka i pomogłem w zabójstwie, najgroźniejszego, najniebezpieczniejszego, potwora jaki chodził po ziemiach północnych. A owym potworem był Radowid V Srogi. A raczej Radowid V Po....... aż strach. Po słowach jakie wypowiedział na statku do Geralta, o ludziach co chcieli go oszukać w kwestii Fillipy, to aż strach pomyśleć, co ten s........ zrobił, lub zrobiłby z Addą. Ale na szczęście, Fil załatwiła gnojka i będzie spokój. Dodatkowo, ukróciłem też Dikstre o głowę, bo nie mogłem pozwolić, na zabójstwo Vess, Talara i Roscha, przez tego "złego pana'. Dodatkowo, pomogłem Yenn w wyrwaniu tej czarodziejki z więzienia i dowiedziałem się z glosariusza, że Sheala de Tancarville żyje. Chociaż w W.2.Z.K. ją wybuchłem.

Mały szok.

Znajdowała się w więzieniu razem z tą czarodziejką. I tak myślę, że skoro ją dali pomimo wyborów gracza, to powinni z nią dać jakieś mini zadanie, rozmowę lub kiedy Yenn przybywa po tą czarodziejkę, powinna zabrać także Shelę.

No to tyle dziś, jutro z Avallac'h-em ruszam w podróż.

Tak na wszelki wypadek, dałem mój post w podwójny spoiler i ten spoiler in-line, by nikt nie mówił i nie narzekał (choć miał do tego prawo), że wyjawiam fabułę i spoileruję. Tamto, było czystym przypadkiem i po prostu, nie zaznaczył mi się cały post, jak zaznaczałem go, by wrzucić go w spoilera. Oczywiście, przepraszam wszystkich, którym mogłem i tu zaznaczam, że przez przypadek, coś zaspoilerować. Sorry.

Kiedy wychodzą te obiecane dodatki(nie DLC, ale to podobne do Noc Kruka)? Ukończyłem grę, ale już nie mam siły robić wszystkich zleceń itp.

Można spotkać gdzieś wiedźminów albo Dijkstrę po głównym wątku? Chciałbym w sumie też spotkać Yennefer i Ciri.

Dodatki mają wyjść w październiku tego roku oraz w I kwartale 2016.

• Upvote 1

Na jaką platforme jest cyfrowa wersja wieśka trzeciego? Na goga, steama czy na oba?

Edited by stach122

Na jaką platforme jest cyfrowa wersja wieśka trzeciego? Na goga, steama czy na oba?

Na to i na to ;] Ale polecam steama, bo wygoda i większa społeczność.

A zastanawia mnie co dalej z serią z tego co pamiętam twórcy już jakiś czas temu powiedzieli że seria dalej będzie kontynuowana. Było by miło zwłaszcza, że zakończenie choć miażdżące to daje spore pole do popisu na przyszłość i mówię tu o tym 'najgorszym' zakończeniu które prawdopodobnie jest jedynym słusznym zakończeniem bo te dwa 'lepsze' kończą się questem 'coś się kończy coś zaczyna' a jak wiadomo było takie opowiadanie które jest tylko alternatywną wersją dalszych losów bohaterów.

@Gusanad

Tak naprawdę dalsze losy Ciri i Geralta nieznane więc kto wie czy nie żyją. Jednak to zakończenie jest najbardziej prawdopodobne.

Jeśli chodzi o zakup przez internet, to tak: wersje na Steam lub na GOG. Jeśli zaś kupisz wersje pudełkową to będziesz posiadał grę bez konieczności wykorzystywania żadnej z platform + kod do gry na GOG.com.

Z jakieś 20 minut temu ukończyłem Wiedźmina 3.

I mam niedosyt, jakoś mi tak smutno że to już koniec tej opowieści.

Choć moje poczynania w grze, są dla mnie zadowalające i ukończyłem grę tak jak chciałem. smile_prosty.gif

To jakąś taka pustkę czuję. sad_prosty.gif

Moje ukończenie Wiedźmina 3 Dziki Gon

Oczywistością jest że Zabiłem Eridinai i Imlerita oraz tego ich maga.

Wcześniej, dokonałem (na szczęście) dobrych wyborów co do Ciri i przeżyła, po zniszczeniu białego zimna. Chociaż, naprawdę myślałem że Avallac'h zdradził Ciri i chciał przenieść swoje elfy do świata Geralta. Do wierzy pędziłem z wściekłą miną i zamiarem, poczęstowania Avallac'ha Geraltowym mieczem. Gdyby Ciri się nie pojawiła, a była by taka możliwość, przyciął bym uszy Avallac'howi.

Po powrocie do Wyzimy, podczas rozmowy z Emhyrem, powiedziałem mu że Ciri chciała by się z nim pogodzić. A potem ruszyłem do Białego Sadu. Gdy ten kupiec dał Geraltowi miecz, wiedziałem że Ciri przeżyła i wszystko będzie dobrze. Po ukończeniu scenki, w której Geralt i Ciri siedzą w karczmie w Białym Sadzie, pojawiło się podsumowanie.

Geralt i Ciri ruszyli na szlak.

Emhyr zawładnął północą ale oszczędził Wyzimę.

Dikstra dołączył do swojego wychowanka Radowida w świecie przodków.

Yenn i Geralt żyli długo i szczęśliwie.

KONIEC

Ale czy na pewno?

Gra zajęła mi około pięć tygodni.

Teraz czekam na kolejne DLC i za chwilę, rozpocznę nową przygodę, bo jednorazowe przejście tej wspaniałej gry, to świętokradztwo. A jak Wiedźmina pierwszego (11 razy) i Wiedźmina 2 Zabójcy Królów (14 razy) się ukończyło, to Wiedźmina 3 powinienem ukończyć co najmniej z 7-8 razy. Nie wiem czy podołam temu zadaniu, ale jedno jest pewne.

Nie skończy się na trzech. biggrin_prosty.gif

Edit

Siedziałem i patrzyłem się w ekran i nie mogłem wytrzymać.

Znowu jestem z Geraltem na szlaku. :D

Edited by darkdarius

Ja oglądam wszystkie zakończenia już chyba po raz dziesiąty, ale nie chcę drugi raz przechodzić, bo znowu wsiąknę na trzy tygodnie. Znowu będę grać jak wyjdą dodatki. OST jednak ciągle mi leci w słuchawkach, nie mogę się oderwać od tego świata.

@ElTabasco - wydaje mi się że to zakończenie o którym mówisz też kończy się zadaniem 'coś się kończy coś zaczyna'

@deZoo

Rzeczywiście sprawdziłem i masz rację. Ciekawe, ale może to nawet lepiej, że jest kilka prawdziwych zakończeń i nasze wybory mają jakieś znaczenie. Ale ciekawe jak to twórcy rozwiążą w przyszłości bo ciężko mi uwierzyć, że będziemy w następnej części serii mieli kilka wariantów świata gry w zależności od dokonanych wyborów. A przy tym złym zakończeniu sugerowałem się też tymi trzema wiedźmami które znają przyszłość i powiedziały że Gelart nie wyjdzie z tego cało...

Ja przeszedłem Wiedzmina raz i mi starczy. Na razie nie ciągnie mnie nic do ponownego przechodzenia. Zakończenie satysfakcjonujące, a jak czytam spojlery dotyczące innych zadań to nie ma nic aż tak znaczącego/innego by chciało mi się grać jeszcze raz. Czekam na dodatki, ale mam nadzieje ze będzie można grać w nie po zakończeniu fabuły. Wzdryga mną na myśl ponownego odkrywania mapy, przy 1 razie po pewnym czasie było nudno...

Jedyne co by mnie zachęcilo to jakis nowy, wyzszy poziom trudności, pozwalający zacząć grę z poziomem i ekwipunkiem jaki się uzbieralo przy pierwszym przejściu, z nowym sprzętem, poziomami wiedzminsiego wyposażenia itp.

Właśnie kończę sagę, którą odświeżyłem sobie przy okazji gry. Nadal czyta się rewelacyjnie, historia ani trochę się nie zestarzała i w moim odczuciu na głowę bije rozwlekłą i nudną w gruncie rzeczy sagę G.R.R. Martina.

Nawet czytając któryś raz odkrywam tam nowe, słabo zauważone lub przeoczone wcześniej szczegóły. Mam tylko nadzieję że Pan Sapkowski zechce jeszcze pociągnąć trochę opowieść czy to w preqelach czy inaczej - inwencji twórczej na pewno mu nie braknie. A za kilka lat kolejna część gry... fajnie by było.

Nie zmieniło mi się odczucie na temat głównej bohaterki. O ile w grze jest całkiem sympatyczną osóbką o tyle w książce jest dla mnie niestrawna. Rozwrzeszczana, histeryczna i zarozumiała. Miałem okazję poznać kiedyś takiego dzieciaka i nikomu nie życzęsmile_prosty.gif

Pierwsza i trzecia część świetnie oddają klimat książki, o drugiej się nie wypowiem bo grałem tylko raz.

Zakończenie

"złe"

uważam za najbardziej wiedźmińskie i pasujące do sagi i opowiadań, pozostałe też są ok ale trochę takie jak w klasycznych bajkach - żyli długo i szczęśliwie.

W sumie kto powiedział że bohaterowie zginęli? To rzeczywiście otwarta furtka do ewentualnej kontynuacji.

@deZoo

W sumie nie wiadomo czy zginęli... Ciri pewnie nie ale Geralt raczej w takiej sytuacji nie miałby szans. Głupio by było gdyby to zakończenie było kanonicznym i Geralt by przeżył drugi raz taką masakrę.

A co do książek to ten pięcioksiąg jest spoko opowiadanie trochę słabsze a ta nowa książka w ogóle mi się nie podobała. rzadko się zdarza żeby jakaś książka mnie tak wciągnęła, GoT porzuciłem w połowie drugiej części.

No właśnie...Wcale nie musieli zginąć. Nie z takich tarapatów różni bohaterowie i postacie wychodzili, znacznie trudniej byłoby bohaterowi popkultury wyrwać się z domowych pieleszy (hm...może się mylę bo przykład Cyncynata trochę przeczy temu co mówię). Chyba jednak każde zakończenie może mieć swoją ścieżkę rozwoju, będę zachwycony jeśli twórcy kiedyś zdecydują się na kontynuację.

Do gry na pewno wrócę choć prawdopodobnie dopiero gdy wyjdzie nowa, większa przygoda. Przy okazji, gdzie spotyka się Shani?

Sezon burz te przyjąłem z pewnymi zastrzeżeniami ale co by nie mówić wzbogaca wiedźmiński świat i daje możliwość obcowania z bohaterami. Nie zawsze da się utrzymać mistrzowski poziom ale czasem wystarczy solidne rzemiosło smile_prosty.gif

Edited by deZoo

Shani nie występuje w Dzikim Gonie, jakiś NPC wspomina, że leczy żołnierzy na froncie. Może w dodatkach ją zobaczymy.