Jump to content
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Recommended Posts

@darkdarius

Dopiero w dokach, kiedy rozmawiasz z Triss i powiesz jej, że ją kochasz, to wtedy ona zostaje z Tobą. Jak powiesz, że życzysz jej powodzenia w Kovirze, to ona odpłynie. Lecz potem fabularnie dodam Ci, iż na potrzeby walki z Gonem, to Yen ściągnie ją do Kaer Morhen. Ale tak, to nie musisz się martwić.

Ja sam drugi raz podchodze do grania i za 1 razem wybrałem Triss .. a teraz mam zamiar Yen.

@up No to git.

Ale ciekawe, jak będzie wyglądać Triss widząc Yenn i Geralta razem. To będzie przykre. :(

Ale nic nie mówcie!

Jednym z powodów, przez które wybrałem Yen, jest jej stosunek do Ciri. Czarnowłosa czarodziejka jest w wielu sytuacjach wredna i nieprzyjemna tak dla Geralta jak i innych osób. Ale dla Ciri Yennefer jest jak matka. Kiedy się spotykają widać, że Yen na prawdę kocha Ciri i jej na niej zależy. Najlepszym przykładem tego jest sytuacja, gdy Filippa i Margarita wołają Ciri na rozmowę. Yennefer nie wie jak ona przebiega i martwi się, chodzi po pokoju zdenerwowana, bo boi się o Ciri. Dzięki Jaskółce widzimy najlepsze cechy Yen i wiemy, że zasługuje ona na miłość Wiedźmina. smile_prosty.gif

Edited by Kirrin

Nie przesadzałbym. Nie jestem pewien czy można zbudować głębszą więź uczuciową po tak niedługim wspólnym przebywaniu. Ale to fantazja więc nie ma się co czepiać.

Tak z boku powiem, że dla mnie ta cała Ciri w książce jest mocno nieznośnym dzieciakiem. Nie lubię tej postaci. A co do czarodziejek to zawsze mam nieodparte wrażenie, że autor opisał kilka swoich znajomych pań smile_prosty.gif

Edited by deZoo

Witam. Wie ktoś może gdzie mogę zdobyć/kupić rudę ciemnej stali. Lub blachę z ciemnej stali. Brakuje mi do zbroi kota. :-)

Mam takie pytanie: czy mógłby ktoś mi napisać, jakie misje poboczne stracę po Wyspie Mgieł? Trochę mi zostało i nie wiem czy płynąć, czy jeszcze robić poboczne.

Hej, a czy mógł by mi ktoś powiedzieć gdzie znajdę Eskela?

@AdiShepard

Wszystkie te, które są powiązane z towarzyszami, czyli misje dla Triss, Yen, pomoc w objęciu władzy na Skellige itp. itd.

@darkdarius

Normalnie w grze go nie zobaczysz. Dopiero jak zawitasz do Kear Morhen w późniejszym etapie gry to się spotkacie.

• Upvote 1

@Pawcio334

Dzięki, bo ja myślałem że on jest na Skielige i szukałem go na tej dużej wyspie.

JPKM. Z eastereggów jednak najbardziej mi się podoba

nawiązanie do DRM i GoG... wink_prosty.gif Defensywny Regulator Magiczny vs Globalne Otwarcie Gotfryda lol

Edited by komandor_Tarkin
  • Upvote 1

@AdiShepard

O ile pamiętam to ta misja ma kontynuacje później, więc lepiej zrobić tyle ile gra pozwoli jak najszybciej. Ja jej akurat nie skończyłem przez nieodpowiedni wybór, więc nie wiem czy zostanie anulowana.

Wie ktoś może jak uruchomić kody ? Chętnie bym się pobawił ( bo grę ukończyłem ), a u mnie nie chcą się uruchomić .. nawet mimo instrukcji, która jest podana na stronie :( Jakaś rada, albo inny sposób macie ?

Dopiero wczoraj zaczalem moja przygode w trzecim Wiedzminem, bo wczesniej nie chcialem sie pchac w popremierowe zamieszanie i multum postow, recek i newsow. Daleko nie zaszedlem - importowalem sobie sejwa z W2, przeszedlem samouczek, zrobilem zadania dostepne w Bialym Sadzie, pogralem w Gwinta, zwiedzilem okolice i dotarlem do obozu Nilfgaardczykow. Poki co gra zapowiada sie bardzo dobrze, chociaz juz zdarzylu mi sie rzucic w oczy pewne glupotki-niedociagniecia popelnione przez CDP RED. W samym Bialym Sadzie Geralt komentuje, ze wiatr mocno wieje. I rzeczywiscie - galezie drzew caly czas poruszaja sie tak, jakby wial porywisty wiatr i to z predkoscia co najmniej 60-70 km/h. Tyle ze te silne ruchy galezi i krzakow oraz ewentualnie prania na sznurku to jedyna oznaka wiejacego wiatru. Jesli ktos byl kiedys nad woda, to wie, ze przy silnym wietrze jezioro nie jest spokojne, a ludzie staraja sie oslonic jakos przed chlodnym, wilgotnym wiatrem. Natomiast Bialy Sad wyglada jakby to byl spokojny, sielski letni dzien, ludzie sobie beztrosko chodza, w powietrzu nie lataja zadne liscie ani pyl z drogi, luzne kobiece spodnice leza prosto na swoich wlascicielkach... Podczas rozmowy z kowalem-krasnoludem wiatr rozwiewa Geraltowi wlosy, ale juz broda kowala czy chusta, ktora ma on na glowie pozostaja nieruchome. Niby szczegol, ale kontrast latwo da sie zauwazyc, co negatywnie wplywa na iluzje swiata gry. Skoro CDP juz zdecydowal sie na tak silny wiatr i postaral sie, zeby aktor podkladajacy glos pod Geralta odpowiednio go skomentowal. to mogli bardziej to dopracowac. No ale oczywiscie to szczegol, ktory na fabule wplywu nie ma i mam nadzieje, ze takich glupich bledow nie znajde duzo wiecej.

Z wiatrem to jest tak. Uruchomilem Wieska i mysle...matko...co za wiatr. Siedze w piatek w biurze...cieplo...ladna pogoda ale drzewa za oknem strasznie wygina. Jak w Wiesku;)

Czy mi się zdaje, czy eq Skelligijczyka przebije eq Misia ? :D Przynajmniej jeśli chodzi o ładnie zdobioną kieckę, to jak patrzę na ten "zarys" aż nie moge się doczekać nowego wdzianka dla Siwego :P Ciekawe u kogo będzie to można kupić w Skellige.

Cześć wiecie jak dalej przejść, lub gdzie jest inne wejście w jaskini nieopodal wsi Rogne.

Dodam że w owej jaskini natknąłem się na

duchy dzikiego gonu na 31 poziomie, ale dla mnie nie stanowiły większego problemu gdyż mam 34.

.

No i jak się ich pozbyłem i zszedłem na duł, to nie mogłem iść dalej, bo była tam jakaś ściana, zasłaniająca wejście. Ale nie było żadnej interakcji, związanej z okiem Nechaleni lub czymś innym.

Był ktoś tam i wie co to?

@Mortimer2000 Dzięki za przypomnienie tym nowym DLC, a mianowicie, jak ktoś z was zabił

trolla z zadania Zaginieni Górnicy, to komu sprzedaliście trofeum. Bo ja nigdzie nie mogę go sprzedać, a mi zawadza. Dodam że mam jeszcze trofeum z królewskiej wiverny, które mam od jeszcze z Velen i nikt nie chce go kupić.

Edited by darkdarius

Mam takie pytanie: jeśli zacznę grać w Wiedźmina na wersji 1.06 (tej najnowszej) i teraz wyjdą te 2 ww. DLC to po ściągnięciu one zainicjują się do obecnej gry czy trzeba znowu zaczynać od nowa? To samo pytanie, gdyby wyszedł patch 1.07.

@up Tak będą dostępne w grze po instalacji, tak jest z każdym DLC dl W3.

No żesz...skończyłem dzisiejszą posiadówę. Wychodzę z gry i...wszystkie osiągnięcia zniknęły. Procent ukończenia również. Tylko czas gry pozostał w statystykach oO

No żesz...skończyłem dzisiejszą posiadówę. Wychodzę z gry i...wszystkie osiągnięcia zniknęły. Procent ukończenia również. Tylko czas gry pozostał w statystykach oO

No popatrz, a ktos pod tematem z wyprzedaza na steam pisal cos w stylu, ze kupowanie Wieska na platformie Valve powinno byc zabronione, bo mamy polski GOG, ktory jest od Steama pod kazdym wzgledem lepszy. Moze to chwilowe i Ci acziki wkrotce wroca...

Nie widzę powodu, który dawałby jakąkolwiek przewagę GOGa nad Steamem. Że niby brak DRM? Ja nawet nie wiem na czym DRM polega! Steam jest prosty i przejrzysty, a GOG już po 30h przestał naliczać mi postęp na 44%, a osiągnięć nie mam blisko połowy.