Jump to content
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Recommended Posts

@lul

Nie ma żadnych szans. Nawet w 800x600 będzie ciężko. Procek jest niskonapięciowy a grafa bardzo słaba nawet jak na laptopa.

@princefan

To fps to w jakiej lokacji ? Podobno w Velen jest spory spadek fps w stosunku do Białego Sadu.

Mam podobną grafę w lapku. Z tym, że trochę lepszy proc i5-3230m i gt 730m. Po oc ta grafa ma jednak podobną wydajność co gtx 660m

@lul

Nie ma żadnych szans. Nawet w 800x600 będzie ciężko. Procek jest niskonapięciowy a grafa bardzo słaba nawet jak na laptopa.

To mnie zmartwiłeś.A ludzie tyle piszą o doskonałej optymalizacji i o tym, że chodzi nawet na starociach. Mi chodziło tylko o to, żeby gra chodziła w miarę płynnie na najniższych ustawieniach. No niestety muszę obejść się smakiem ;)

@lul

Bo optymalizacja nie jest zła. Gra działa na sprzętach słabszych niż w minimalnych.

Ale twój proc jest naprawdę słaby. Grafa również. Ten sprzęt kompletnie się nie nadaje do nowych gier. Wszystkie które podałeś są dosyć stare. Sprzęt z minimalnych odpala wiedźmina 2 w ultra bez zająknięcia (no może prócz ubersamplingu)

Na razie miałem okazję zobaczyć Kaer Morhen i Biały Sad, zresztą grać będę na innej platformie, ale dam znać, jeśli na PC'cie coś się zmieni.

@lul

Bo optymalizacja nie jest zła. Gra działa na sprzętach słabszych niż w minimalnych.

Ale twój proc jest naprawdę słaby. Grafa również. Ten sprzęt kompletnie się nie nadaje do nowych gier. Wszystkie które podałeś są dosyć stare. Sprzęt z minimalnych odpala wiedźmina 2 w ultra bez zająknięcia (no może prócz ubersamplingu)

Czyli jak rozumiem nie ma sensu kupować gry bo po prostu nie pójdzie, a jak pójdzie to jeden krok wiedźmina będzie trwał godzinę? :D W takim razie zaczynam odkładać na nowy sprzęt i chyba odstawię internet, żeby czasem nie pokusiło mnie oglądanie streamów ;)

@lul Procesor masz słaby, cała reszta (na 4 GB ram odpala) niby dałaby radę. Musisz spróbować, jako że na forum nie można dawać porad do piracenia, to pożycz od kolegi oryginalnego Wiedźmina 3, jeśli nikt nie ma to poszukaj może ktoś pożyczy. Ja bym zaryzykował i kupiłbym na twoim miejscu, bo jeśli grafika się nie liczy (a na 800x600 w najniższych ustawieniach gra wygląda bardzo dobrze) to weź. W 25 fps też da się grać (nawet 10 jest grywalne), a w rpg nie liczy się stałe 60 fps'ów.

• Upvote 1

Właśnie instaluję na moim lapku więc jak odpalę to zdam relację :)

i5 3230m

8gb ram

gt 730m OC 384@865mhz 128bit@2200mhz

Liczę na 30 fps na low w 720p zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Znacie jakiś sklep, który sprzedaje klucz na steama z wiedźminem 3 i będzie tańszy niż na steam?

Edited by Krisstoof

@lul Procesor masz słaby, cała reszta (na 4 GB ram odpala) niby dałaby radę. Musisz spróbować, jako że na forum nie można dawać porad do piracenia, to pożycz od kolegi oryginalnego Wiedźmina 3, jeśli nikt nie ma to poszukaj może ktoś pożyczy. Ja bym zaryzykował i kupiłbym na twoim miejscu, bo jeśli grafika się nie liczy (a na 800x600 w najniższych ustawieniach gra wygląda bardzo dobrze) to weź. W 25 fps też da się grać (nawet 10 jest grywalne), a w rpg nie liczy się stałe 60 fps'ów.

Przekonałeś mnie w takim razie, lecę do Empiku, dam znać jak zainstaluje jak wrażenia ;)

Jestem ciekawy jak bardzo liczy się ilość pamięci na karcie. Jedyne dwie gry z którymi się zetknąłem, gdzie autentycznie posiadanie powyżej 1gb do full hd było bardzo przydatne to tylko Rome Total War 2 i GTA V.

Znacie jakiś sklep, który sprzedaje klucz na steama z wiedźminem 3 i będzie tańszy niż na steam?

jak kupisz grę na STEAMIE to nie dodasz jej do katalogu GOGa, brak klucza produktu, poprzednie części bez problemu dodawało się do biblioteki gog

Wyjaśni mi ktoś jak to będzie z tymi sejwami ? :D Zamierzam kupić Wieśka na PC ,ale nie mam sejwów z poprzednich części , ponieważ w poprzednie części grałem na starym kompie , i zapomniałem zapisać sejwów... Ma być jakaś scenka o naszych wyborach na początku gry czy jak ? :)

Przeprowadza sie rozmowe na poczatku gry w ktorej opiszesz swoje najwazniejsze wybory z poprzedniej czesci, wiec fakt, ze nie masz sejwa to zaden klopot ;)

Sporo wadliwych płyt wypuścili. Mnie udało się wymienic ale to duże niedopatrzenie i wpadka firmy.

Gram na:

i5 4690k

8 Gb Ramu

Gigabyte gtx 770

Ustawiłem na średnie żobacze jak będzie. Poprzedni komputer wyrobił we mnie lęk przed zbyt wysokimi ustawieniami, strasznie się karta grzała na niektórych grach. Zeraz zawsze wolę miec niżej. Taki uraz.

Strasznie jestem ciekawy klimatu gry. Nie liczę na powtórkę z jedynki ale mam nadzieję że będzie znacznie lepiej niż w dwójce.

Na razie przedłużam sobie perwersyjnie przyjemność rozpoczecia gry smile_prosty.gif

Ustawiłem wysokie (1920x1080) i ładnie idzie póki co. Około 45 - 55 fps.

Edited by deZoo

Jak wrażenia z gry? Ze współlokatorem zastanawiamy się, czy i jak pójdzie nam na naszych lapkach- jeden to Asus G551JM (Intel Core i7-4710HQ, NVIDIA GeForce GTX 860M, 8 GB RAM), drugi to Lenowo Y510P (Intel I5-4200, 4 GB RAM, GeForce 755GT). Może ktoś odpalił na takich modelach? :)

Intel Core 2 Duo, ~3 GHz

2048 MB RAM

AMD Radeon HD 7700 Series

Oświadczam, że gram na minimalnych i idzie przeżyć, bo ścinek nie widzę. Ale ja mam wadę wzroku i grywam na konsoli, więc dla przedstawiciela PC Master Race może być niewyobrażalne tak grać.

Wpadka firmy jak firmy. Na pewno nie CDP.

A z jakiej tłoczni są płyty? Dalej GM Records?

Nie wiem, ale na pudełku podpisało się CDP a kto komu co i jak robi to już inna historia.

W sumie niby nic (pod warunkiem że da sie płytę wymienić) ale denerewujące po tak długim oczekiwaniu dostać grę, która nie działa.

Nie wiem co dokładnie tak zjada, ale na moim konfigu mam najniższy fps aktualnie w gospodzie tj 27 klatek.a większość czasu ponad 30fps a nawet 40+.

A mam dwie opcje z nazwą Blur wyłączone, bo nie lubię rozmazania, a reszta na full prawo, jedynie roślinność na Wysoki, Cienie Medium i bez włosów.

Sterowniki mam 344.75, są z listopada zeszłego roku, te nowe ponoć zaniżają wydajność, nawet jest odpowiedni temat na forum Nvidii, ktoś cofnął sterowniki do starszej wersji i dostał boosta 20%

@down

Gram na Hardzie, na razie jako tako, bo mam problemy ze sterowaniem M+K i tak ustawiłem po swojemu, więc kwestia ogrania.

Edited by RedEvil

Jeśli ktoś nie lubi samograjów to polecam najwyższy poziom trudności i nie używać znaku Quen - jest strasznie OP. Ja tylko pochodziłem po Kaer Morhen, ale to co zobaczyłem mnie satysfakcjonuje.

Nie mogłem się powstrzymać. Wracając z uczelni wdepnąłem do empiku i się zaopatrzyłem w swoją kopię. Właśnie się instaluje. No ciekawe, jak mój dziadziuś HD7770 sobie poradzi. Bo o 8 wątków intela raczej się nie martwię, o 8GB RAM też, tylko ta karta - jedna wielka niewiadoma. Zbudowałem kompa do ciężkiej roboty, a mniej do grania. Jak będzie słabo, to najwyżej sprzedam. Czujecie to? Mogę sprzedać grę. Ot tak po prostu, jak gdyby nigdy nic. Żadnych Steamów, Originów, Uplayów i innego dziadostwa. Coś pięknego.

Edited by Nitrox