Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Nie wiem jak wy, ale ja

Dijkstre

wyobrażałem trochę inaczej. Gameplay, właściwie nie musiał mnie utwierdzać w czymś co było postanowione po napisach kończących drugiej części. Wiem na pewno, że już nie będę oglądał kolejnych, aby nie psuć sobie niespodzianki z gry:)

Co do przerywników z artami, mam nadzieję, że się nie pojawią, zupełnie mi się nie podobały a historia Yen i Ciri jest warta czegoś lepszego i "szerszego".

Edytowano przez Patryk13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, aż mam ochotę zrobić pre-ordera (a te się zbyt często u mnie nie zdarzają, ostatni miał miejsce przy okazji premiery Deus Ex: Human Revolution). Boję się tylko o to, czy mój Radziu HD7770 to pociągnie chociaż na średnich detalach. Reszta sprzętu to tam pikuś, ale czy Radek da radę, zwłaszcza, że gra jest tworzona przy udziale nVidii i technologii PhysX.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lutego jeszcze szmat czasu ale zaklepałem sobie kolekcjonerkę, wiedźmin może mieć problemy z płynnąścią na moim Phenomie x4 810 i radeonie 6870, jak nie będzie się dało grać to sobie posłucham soundtracku, pooglądam artbook, poszpanuje medalionem i 26cm figurką Geralta dopadającego gryfa. A później może dozbieram na coś lepszego, ale nie mam w tej chwili zamiaru unowocześniać komputera dla jednej gry, nawet takiej jak Dziki Gon.

Oglądałem materiał w którym był pokazany proces tworzenia figurki i muszę przyznać że niektóre jej wariacje bardziej mi się podobały niż ta na którą ostatecznie się zdecydowali. Fajnie by było gdyby zrobili po ileś tam sztuk i nigdy nie wiedziałbyś jaką figurkę wylosujesz, można by się było wymieniać itd. No ale w sumie cieszmy się, rzadko kiedy za 350zł dostajemy tyle gadżetów w kolekcjonerkach.

Edytowano przez Buranchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos objaśnienia historii Yennefer i Ciri: też mi się wydaje, że przerywniki i krótkie objaśnienia nie pozwolą wczuć się graczom w motywację Geralta i poczuć więź z nowymi dla nich postaciami. Ale przerywniki to nie jedyna opcja. Moim zdaniem najlepsze byłyby misje - retrospekcje w których gracz uczestniczy. Krótkie, intensywne, z dużym ładunkiem emocjonalnym. Pojawiające się w poszczególnych etapach poszukiwań, w sytuacji gdy Geralt natyka się na ich ślady. Coś w stylu misji Altaira w AC: Revelations, tylko bardziej kameralne i lepiej zrobione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepiej wkręcić się w klimat czytając serię książek? Natrafiłem w Internecie na taką oto rozpiskę:

Tomy Opowiadań: 1. Wiedźmin - Prolog 2. Ostatnie Życzenie 3. Miecz Przeznaczenia Saga: 4. Krew Elfów 5. Czas Pogardy 6. Chrzest Ognia 7. Wieża Jaskółki 8. Pani Jeziora Tomy Opowiadań: 9. Coś się kończy, coś się zaczyna Dodatkowo dla zafascynowanych światem Wiedźmina można przeczytać: 10. Droga, z której się nie wraca 11. Mniejsze zło 12. Granica możliwości 13. Zdrada (opowiadania o młodości Geralta) jak i również dwa tomy opowiadań: 14. Opowieści o wiedźminie tom 1 15. Opowieści o wiedźminie tom 2 zawierające 15 opowiadań jako zestawienie dziejów Geralta.

Czy może ktoś potwierdzić kolejność, w jakiej trzeba czytać tą sagę? Rozumiem, że każdy numerek, to osobna książka, a jakiegoś wydania zbiorczego pewnie nie ma? Z góry dzięki za odpowiedź.

Ten ostatni gameplay, w którym Geralt wjeżdża z głową gryfa do Nowigradu jest fenomenalny. Te widoczki, ta dbałość o szczegóły, branie jednych questów wyklucza pozostałe. To będzie bez wątpienia WIELKA gra.

Ponoć CD Projekt RED zastanawia się nad możliwością przeniesienia wyborów nawet pomiędzy platformami. No, bo co jeżeli ktoś grał w część pierwszą na PC, w drugą na Xbox 360, a w trójkę chcę zagrać na PlayStation 4? Jest taka możliwość, prawda :) ? Mogliby przykładowo dać (zaraz po kliknięciu na "Nowa Gra") jakieś okienko z różnymi opcjami, gdzie dokonywalibyśmy wyborów, jakie były poczynione w przeszłości na innych platformach. Rozwiązanie proste i skuteczne, a zarazem dające satysfakcję, że nasze wybory dokonane w przeszłości były ważne i odbiły się na fabule.

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spokojnie zacząć od krwi elfów jeśli bardziej zależy Ci na poznaniu fabuły sagi, losów Geralta, Ciri i reszty. Ostatnie życzenie i Miecz to zbiory niezależnych opowiadan, które do sagi nie wnoszą za wiele. Ja tez w związku z powrotem Ciri w trójce planuje przeczytać wszystko od Krwi do Pani Jeziora, bo przez te parę lat juz wszystko zapomnialem.

Ależ mi się podobają 2 nowe gameplaye z e3! O ile ten z gryfem był w porządku, o tyle rozmiar i życie Novigradu i motyw z Jaskiem na bagnach wyglądają świetnie. Zwłaszcza ten ostatni bardzo klimatyczny i juz po nim można wyczuć tą brutalną rzeczywistość sagi Sapka.

Edytowano przez R1P
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś potwierdzić kolejność, w jakiej trzeba czytać tą sagę?
No, to co podałeś (tzn. punkty 2~8 ) to jest normalna kolejność książek w sadze. Nie wiem jak teraz, ale we wcześniejszym wydaniu były po prostu ponumerowane. Edytowano przez Padaka
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A później może dozbieram na coś lepszego, ale nie mam w tej chwili zamiaru unowocześniać komputera dla jednej gry, nawet takiej jak Dziki Gon.

Szczerze mówiąc w tej chwili nie ma co kupować nowego kompa dla Wiedźmina 3. Lepiej poczekać i kupić go tuż przed premierą albo po premierze. Kiedy już będzie wiadomo jakie ma wymagania, jak się sprawuje na sprzętach graczy itp. Czyli do lutego/marca spokojnie można odkładać kasę na kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies wycztyalem (chyba na facebookowym profilu Wieska), ze wymagania zostana przedstawione dosc pozno, wiec ja bym sie wstrzymal z zakupem nowego kompa/upgrade'ow PC. Zostalo do premiery niecale 9 miesiecy, dosc czasu, zeby zaoszczedzic pieniadze i dokonac zakupu np w styczniu, prawda?

W sumie sie ciesze, to znaczy, ze REDzi do konca beda walczyc o jak najlepsza optymalizacje. Mam nadzieje, ze jakiegos super sprzetu nie trzeba bedzie, zeby nacieszyc sie Wiedzminem grajac na srednich detalach. Choc w sumie i niskie wystarcza, pewno kiedys i tak dorobie sie lepszego sprzetu a W3 bede przechodzil kilkukrotnie, tak jak to mialo miejsce z W1 i W2. Troche poczekam, ale trudno =P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia kilka rzeczy. Po pierwsze wiadomo ile egzemplarzy W1 i 2 sprzedano do teraz? Ciekaw jestem tez ile czasu potrzebowaly te gry by zwrocic koszta produkcji, reklamy itd. Chcialby to porownac z pula pieniedzy przeznaczona na trzecia odslone. Po tym co bylo widac na E3 nie bylbym zaskoczony gdyby same koszta reklamy byly wieksze niz produkcja poprzednich czesci. RPG nigdy nie byly super popularne (moze po za ME) i sprzedanie tych X milionow zeby wyjsc na zero troche zajmie. Poprawcie mnie jesli sie myle, ale wiedzmin to chyba jedyna gra ktorej wyniki sprzedazy w polsce stanowia jakis sensowny % opchnietych egzemplarzy (dla porownania WD 4mln swiat, 37tys polska). Jak wiadomo polska to w duzej (jak na europejskie standardy) czesci rynek PCtowy, chociaz to sie powoli zmienia. Tutaj pojawia sie problem. Gra jest ladna, nawet bardzo. Co za tym idzie wymagania beda niemale. Moga stac sie dwie rzeczy, tworcy troche "zetna" grafike (i bedzie hejt) lub malo kto w to zagra. Znowu powolam sie na WD. Ciagle slysze jak ta gra miala wygladac i jakie to ma wymagania. Tylko gdyby tworcy postanowili zrobic oprawe na miare prezentacji z 2012 roku to wymagania bylyby jeszcze wieksze. Kto by zagral w produkcje z i7 i titanem w minimalnych ustawieniach (wiem przesadzam, ale nie jakos bardzo)? Jak pokazuje steam nawet polowa graczy nie ma procka 4jajowego, do tego wchodza w to i i5/7 jak i stare quady. Dochodzac do setna wiedzmin 3 w obecnej postacii malo komu pojdzie (pamietam prezentacje w ktorej gra miala 65 klatek, tyle w 1024x768 i to na Titanie!). Co za tym idzie w polsce/PCtach sprzedaz moze nie byc zadowalajaca. Na konsolach gra pewnie znajdzie nabywcow, tylko zachodni gracze nie beda tak chetnie siegac po gre bez znajomosci pierwszej czesci, o ksiazkach nie wspominajac. Rozumiem ze gry nie robia nowicjusze i maja opracowany kosztorys. Nie zmienia to faktu, ze wiedzmin moze byc przeinwestowany (nie zycze im tego, bo sam jestem fanem ksiazek, gra w sumie tez ok). Ktos ma podobne obawy? Moze w moim rozumowaniu jest blad i dzieki reklamie gra sie sprzeda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ten pokaż był na wersji niezoptymalizowanej. Ale podejrzewam, że jeśli ktoś będzie chciał grać ze wszystkimi bajerami na full, to bez komputera potwora się nie obejdzie, zwłaszcza mam tutaj na myśli ten efekt włosów i futra a la TressFX z Tomb Raidera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moga stac sie dwie rzeczy, tworcy troche "zetna" grafike (i bedzie hejt) lub malo kto w to zagra.

Skąd tak daleko wysunięte wnioski? Dlaczego mało kto miałby zagrać w grę, która nie prezentuje grafiki jak na zwiastunach? O ludzie...

Co za tym idzie w polsce/PCtach sprzedaz moze nie byc zadowalajaca.

Zależy jakie masz oczekiwania odnośnie sprzedaży. Myślę, że po dwóch pierwszych częściach CDP RED wiedzą, ile muszą sprzedać egzemplarzy, żeby "sprzedaż była zadowalająca". I myślę też, że ich oczekiwania nie są wygórowane, a dopasowane do polskich warunków.

Na konsolach gra pewnie znajdzie nabywcow, tylko zachodni gracze nie beda tak chetnie siegac po gre bez znajomosci pierwszej czesci, o ksiazkach nie wspominajac.

Litości. Gra to trzecia część serii. Z samej przyzwoitości wypadałoby poznać dwie poprzednie części. Jeśli jednak ktoś nie chce, to na pewno gra będzie tak przystępna jak "dwójka", w którą mogłeś grać bez znajomości większej czy mniejszej "jedynki".

I co mają do tego książki? Ja uwielbiam gry z wiedźminem, ale od pierwszego tomu opowiadań z wiedźminem mnie odrzuciło i nie zamierzam wracać do sagi. Co nie przeszkadza mi cieszyć się grami. I to jak cieszyć.

Rozumiem ze gry nie robia nowicjusze i maja opracowany kosztorys.

Takie obawy mogłyby być, gdyby to była pierwsza część robiona. Ale to jest trzecia część. Ludzie bardzo pozytywnie przyjęli dwie poprzednie części. Zdziwiłbym się, gdyby była mała sprzedaż tej gry. Ogólnie, nie rozbijam na platformy. Edycja kolekcjonerska nie jest już dostępna w pre-orderze. Zobaczysz, ta gra będzie schodzić z półek sklepowych jak ciepłe bułeczki.

Ktos ma podobne obawy?

Nie.

Moze w moim rozumowaniu jest blad i dzieki reklamie gra sie sprzeda?

Gra sprzeda się, bo to będzie dobra gra. I ludzie są nakręceni na nią. I jest ostatnią częścią trylogii gier o wiedźminie. I jest jeszcze wiele powodów, dlaczego wróżę komercyjny sukces tej grze, a których nie chce mi się wymieniać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byly w historii dobre gry ktore sie nie sprzedaly i moze nie zle, ale przecietne ktore sprzedaja sie znakomicie. Nie ma co ukrywac, obecnie wiekszosc odbiorcow to tzw "gracze nidzielni". Ktorzy kupia to co widzieli w TV, bo dla nich gry to rozrywka po pracy a nie hobby, jak dla wielu userow tego forum. Mowiles tez, ze przed zagraniem w 3ke nalezaloby zapoznac sie ze wczesniejszymi czesciami. Zgadzam sie w 100% i sam staram sie zapoznac z poprzednimi odslonami zanim wezme sie za najnowsza odslone. Zwlaszcza przy grach ktore klada nacisk na fabule. Tylko pamietaj, ze (zwlaszcza na zachodzie) nie kazdy gra na PC, a pierwszy wiedzmin nigdy sie na konsolach nie ukazal. Wszystko to sie sklada na sprzedaz. Jednak ostatecznie uwazam, ze na sprzedarz (mowie o konsolowych wersjach, o PC towej, zwlaszcza w polsce juz pisalem wczesniei) najwiekszy wplyw beda mialy a) to czy CDP uda sie rozkrecic dostateczny hype na ta gre b) termin w jakim gra bedzie wydana, a dokladniej czy w okolicach premiery pojawi sie jakis glosny tytul mogacy wiedzmina przycmic.

Przepraszam za post pod postem, ale w wersji mobilnej brak opcji edycji. Naszla mnie jeszcze mysl (malo odkrywcza, no ale jestem po nocy nie przespanej, wybaczcie), ze nawt gdybym chcial sie zapoznac z nowym wiedzminem to nie mam jak. Laptop, ktory krolem wydajnosci nie byl nawet gdy go kupowalem rok temu raczej szans nie ma na plynna rozgrywke, chyba, ze na ultra low. Chociaz taki BF3 dziala bez problemu na srednich w multi, w singlu nawet wysokie da sie ustawic, chociaz plynnosc wtedy jest dyskusyjna (srednio 20-30 klatek). Ok, nie kupowalem go do neta i WoTa wiec nie wymagam zeby sobie z nowszymi grami radzil. Natomiast brak wersji na x360/ps3 jest juz lekko drazniacy. Wydali na te konsole juz 2 czesc, wiec maja jakas tam baze fanow, lub osob ktore chociaz gre rozpoznaja. Nie wszyscy do czasu premiery kupio next-geny. Wiec odcinaja sobie od razu jakas tam baze potencjalnych nabywcow. Moze licza, ze gre kupia za rok czy dwa w reedycji? Jasne, ze redzi mowia, iz gra nie moglaby dzialac na starym sprzecie, tylko crytek tak samo mowil o Crysisie, a jak poczuli kase to jednak sie udalo. Ktos pewnie powie ze gra bylaby ograniczona przez stary sprzet. Wcale nie. Wystarczy zrobic tak jak MS z forza horizon. Gra powstaje na Xboxa One, a inna ekipa dostosowuje port do x360. Oczywiscie, ze wersja na past-geny nie wygladalaby tak dobrze, moze trzebaby wstawic ekrany ladowani miedzy lokacjami, ale na pewno nie jest to niemozliwe. GTA i AC:BF pokazaly na co stac konsole. Jak na prawie 10letni sprzet grafika w polaczeniu z otwartym swiatem sa rewelacyjne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litości. Gra to trzecia część serii. Z samej przyzwoitości wypadałoby poznać dwie poprzednie części. [...] I co mają do tego książki? Ja uwielbiam gry z wiedźminem, ale od pierwszego tomu opowiadań z wiedźminem mnie odrzuciło i nie zamierzam wracać do sagi. Co nie przeszkadza mi cieszyć się grami. I to jak cieszyć.

Co ma przyzwoitość do grania w poprzednie części serii...? Równie dobrze można mówić, że z przywoitości wypadałoby poznać książkowe perypetie Geralta. Bez hipokryzji. Bardziej zastanawia na ile wybory z poprzednich części zostaną przeniesione do trójki. W Mass Effect 1 zagrałem tylko i wyłącznie po to, żeby przenieść zapisy do dwójki. Samej gry (tj. pierwszej części) nikomu bym nie polecił, tak była - w moim odczuciu - zła.

Przypadł mi do gustu model walki, który był w Wiedźminie 2. W nadchodzącym tytule prezentuje się on podobnie, tyle że udoskonalony - co mnie niezmiernie cieszy. Szkoda jedynie, że walka z gryfem nie zakończyła się sekwencją QTE, które w Wiedźminie "drugim" były nieinwazyjne i satysfakcjonujące.

Pokazali jakiś filmik z tej walki, czy to po prostu zapowiedzi twórców? Chętnie sam bym zobaczył jak się prezentuje ów model i czy rzeczywiście jest to udoskonalenie. Walka miała stanowić jedną z kluczowych umiejętności Wiedźmina, ale wypadała - na tle takiej alchemii - strasznie ubogo. Przede wszystkim system parowania uważam za fa-tal-ny. QTE niczego do gry nie wznosiły. Dlatego nie inwestowałem specjalnie w umiejętności szermiercze w przeciwieństwie do takiego Dark Messiaha. Jak dla mnie powinni byli w ogóle wymienić system walki. Na bardziej dynamiczny.

Edytowano przez Holy.Death
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holy

Są 3 gameplaye z E3. 2 z nich zawierają krótkie sekwencje walki. Wchodząc tutaj na głównej w informacje dotyczące trzeciego Wieśka znajdziesz wszystkie te filmy wśród najnowszych newsów. Faktycznie wszystko to prezentuje się dość podobnie do dwójki, ale jako że tamtą część lubię bardzo, tu też nie mam z tym problemów.

Edytowano przez R1P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko stwierdzić, jak będzie wyglądała walka ostatecznie, gdyż nadal trwają prace nad animacjami i poprawianie tych już zaimplementowanych. Walka powinna być prosta i przyjemna, to nie Dark Souls, gdzie jeden błąd miał poważne konsekwencje.

Co do kosztów marketingu, to przy części 1 i 2 były dość niskie, ba taki Call of Duty na marketing przeznaczył z 30 razy więcej kasy niż Wiedźmin 2. Pomimo tego Wiedźmin 2 sprzedał się w pierwszym tygodniu w 950 tys. egzemplarzy, czego twórcy się spodziewali, a taki wynik jako gra tylko na PC jest dobry. Wiedźmin 1 na dziś osiągnął 2 mln sprzedanych kopii, a część 2 ponad 5 mln. Cd projekt na grach zarabia, ale również ma gog.com, więc raczej nie padnie.

Co do znajomości książek i poprzednich części, to przechodząc dwójkę nie przeskadzała mi nieznajomość sagi, ani pierwszej części. Nowi gracze szybko się odnajdą. Tutaj ciekawostka, co do Wiedźmina na zachodzie. Ludzie po zagraniu postanowili sięgnąć też po książki, a nawet powstały fanowskie tłumaczenia, części sagi jeszcze nie przetłumaczonych oficjalnie. W ogóle na świecie gra jest popularna i zna ją każdy fan Rpg.

Co do wymagań, to przypomniałem sobie sytuacje przy części 2, gdy ludzie panikowali, jakie to będzie mieć wymagania, ale ostatecznie ja odpaliłem go na Medium na 1,5 rocznym kompie, nie jakieś wysokiej klasy.

Ps: ktoś tu wspomniał o wspaniałej grafice GTA V na konsolach. Niech zobaczy, jak będzie wyglądać na PC :)

Ps2: przypomniała mi się anegdotka. Grałem sobie w Wieśka 2 na słuchawkach, a obok ojciec oglądał wiadomości i nie patrzył w co gram. Kiedy zaczynała się scena miłosna z Triss, wtedy akurat się odwrócił i po chwili spytał "w co ja gram?" (Spoko jestem dorosły) XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze można mówić, że książki z przywoitości wypadałoby poznać ksiażkowe perypetie Geralta.

Co?

Co do wymagań, to przypomniałem sobie sytuacje przy części 2, gdy ludzie panikowali, jakie to będzie mieć wymagania, ale ostatecznie ja odpaliłem go na Medium na 1,5 rocznym kompie, nie jakieś wysokiej klasy.

To tak jak ja. Tylko mój komp był trochę starszy. Ale Wiedźmin 2 chodzi na Medium i to płynnie.

Jako że i tak będę zmieniał kompa w tym roku, to zdecydowałem się to zrobić, kiedy ogłoszą wymagania Wiedźmina 3. Wówczas będę wiedział, co kupować. Chciałbym, żeby jakoś szybko, gdzieś tak po wakacjach, na początku jesieni albo gdzieś tak podali do publicznej wiadomości sugerowane wymagania. Bo na jesień Dragon Age Inkwizycja i GTA V wyjdą, więc przydałby się już wtedy ten nowy komp. :)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scorpix- coś mi przypomniałeś- Jakiś czas temu grałem w Wiedźmina 2 na słuchawkach. Stoję sobie, a z lewej jakiś NPC coś tam zaczyna mówić. I słyszę to trochę głośniej w lewej słuchawce. To nie awaria sprzętu, bo po obrocie o 180* słyszałem to głośniej w prawej słuchawce. Pierwszy raz w grze coś takiego spotkałem.

Dwójka mi ruszyła na full na kompie z sygny, bez chyba dwóch opcji (albo skręconych na minimum). Szkoda, ze przy ostatnim uruchomieniu strasznie ją muliło w pause menu i w rozgrywce. Chyba przejdę po raz piąty, bo jakoś tak mnie naszło po prezentacji trójki.

Edytowano przez TomcioM
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dives

Jak juz wspomnial Scorpix, obie dotychczasowe gry sprzedaly sie lacznie w ilosci 7 mln sztuk. Czytalem gdzies wywiad z kims od CDP i na promocje Wieska 3 maja do dyspozycji 25 mln (nie pamietam waluty euro czy dolarow =P ) a przy samej dwojce mieli tylko 5, z czego ta kwota byla podzielona na wersje PC a pozniej jak na konsole zrobili. W samych Stanach maja w planach jakas kampanie reklamowa w TV czy cos w tym stylu, nie pamietam dokladnie.

Mysle, ze 3 czesc moze sprzedac sie najlepiej ze wszystkich, sadze, ze spokojnie wyjda na swoje.

Co do ksiazek, mysle, ze na pewno jakas czesc osob po nie siegnela po zagraniu w Wieska, ja sam dowiedzialem sie o ksiazkowym Geralcie dzieki zainteresowaniu sie gra, takich osob jest wiecej mysle i stale ta liczba bedzie rosla.

. Chciałbym, żeby jakoś szybko, gdzieś tak po wakacjach, na początku jesieni albo gdzieś tak podali do publicznej wiadomości sugerowane wymagania.

Na facebookowym profilu Wiedźmina napisano, w odpowiedzi na komentarz, ze wymagania podadza dosc pozno, tylko nie wiem, co to znaczy. Moze na poczatku 2015 roku?

Edytowano przez seba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ksiazek, mysle, ze na pewno jakas czesc osob po nie siegnela po zagraniu w Wieska, ja sam dowiedzialem sie o ksiazkowym Geralcie dzieki zainteresowaniu sie gra, takich osob jest wiecej mysle i stale ta liczba bedzie rosla.

Ja sięgnąłem, przeczytałem kilka opowiadań z pierwszego tomiku i się odbiłem. Co nie znaczy, że ludzie nie mają sięgać po Wiedźmina w wydaniu książkowym. Ale co kto lubi.

Na facebookowym profilu Wiedźmina napisano, w odpowiedzi na komentarz, ze wymagania podadza dosc pozno, tylko nie wiem, co to znaczy. Moze na poczatku 2015 roku?

No to mnie zasmuciłeś... Trudno, poczeka się. Pożyjemy, zobaczymy.

Paradoksalnie płynność gry w 2 zakłócały nie wymagania, a ilość save'ów w folderze save. Po zrobieniu tam porządku gra przyspieszała o 100%

No ba. Ja kiedy gram w Wiedźmina 2, mam na pulpicie skrót do folderu z sejwami z gry, coby po rozgrywce usuwać te starsze i niepotrzebne już.

EDIT:

O, widzę, że Holy.Death edytował posta, że trochę bardziej zrozumiała jest jego wypowiedź. No więc...

Co ma przyzwoitość do grania w poprzednie części serii...? Równie dobrze można mówić, że z przywoitości wypadałoby poznać książkowe perypetie Geralta. Bez hipokryzji.

Otóż nie. W grach mamy możliwość poznania świata wiedźmina od podstaw. Prawda, pojawiają się postacie z książek, które rozpoznają czytelnicy, ale to nie zmienia faktu, że zupełnie nowa osoba w tym świecie na pewno się nie pogubi. Jestem tego najlepszym przykładem, bo przed zagraniem w oba wiedźminy wiedziałem tylko, że książki z nim w roli głównej istnieją.

Druga sprawa, to że sam Sapkowski mówi, że książki i gry to dwa osobne byty, więc można olać jedno i rozkoszować się drugim.

Edytowano przez SilentBob
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Scorpix - ale niech sobie gta wyglada na pc lepiej od tego co widzisz za oknem, mi to rybka bo gre zaliczylem, nawet mi sie podobala, a do fanow serii sie nie zaliczam. Nie chce zeby nam sie tutaj zrobila jakas bzdurna wojna na jakiej patformie lepiej grac. Przyklad ten przywolalem, aby pokazac, ze na konsole 7 generacji mozna zrobic sandboxa, z wielkim swiatem, bez loadingow itd. No i dziwie sie ze CDP rezygnuje z potencjalnych +/- 150 mln nabywcow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...