Jump to content
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Recommended Posts

Sa juz pewnie przecieki, mianowicie poznano okładkę (moim zdaniem bez szału, ale jest OK) oraz zawartośc standardowej edycji - jak zwykle na bogato w porównaniu z konkurencją. Są tam naklejki, intstrukcja, soundtrack, poradnik i pewnie coś jeszcze, o czym zapomniałem =p

Do 20.00 juz tylko godzina, mnie ciekawi sklad EK ktorą na pewno kupie w preorderze. Co do wymagań mam nadzieje, że nie będą takie jak np od Watch_Dogs.

Co do optymalizacji trójki jestem dobrej mysli, gdzies czytalem, ze gra juz jest ukonczona i teraz generalnie ja testuja, wypaluja bugi i cos w tym stylu, chca wydac perfekcyjna gre i dlatego przesuneli date premiery. Oby.

Oby tylko wymagania sprzętowe były rozsądne i mogę zacząć odkładać pieniążki. Luty to w sumie dobry czas dla Wiedźmina, ale wolałbym żeby gra była wypuszczona jesienią. Nie wiem dlaczego, ale RPG najlepiej mi się gra kiedy ciemniej się robi szybciej i liście spadają z drzew ;).

Co do okładki to nie podoba mi się za bardzo. Nie podoba mi się również to, że pudełko będzie zwykłym DVD Boxem, a nie jak to było w przypadku poprzednich części.

Co do gameplayu to narobił mi straszny smak na tę grę. Grafika jest piękna. Klimat zbliżony bardziej do pierwszej części, niż do drugiej, co napawa mnie wielkim optymizmem i niezmiernie cieszy, tak jak fakt pojawienia się jednej z postaci, którą zaprezentowali przez moment - jeśli się nie mylę to nawet dwóch postaci.

Tak czy inaczej, zamówiłem Edycję Kolekcjonerską na wszelki wypadek, bowiem jeszcze nie wiem czy ją kupię, ale na to mam czas do zastanowienia się.

Jaram się.

Jestem pewien, że gra nie odpali na moim laptopie, ale mimo wszystko kolekcjonerka zaklepana i na pewno kupię. Prędzej czy później wymienię lapka specjalnie dla tej gry a takiej kolekcjonerki nie mogę odpuścić.

Grafa zwala z nóg. Świat na pewno będzie olbrzymi, mnóstwo świetnie znanych nam postaci, Cesarz, Yennefer, Ciri, Triss... Starzy wiedźmini z 1. Mój Boże, toż to GOTY.

Tak oglądam, mam w pamięci to, czym był Wiedźmin 2 w momencie premiery (w dużym stopniu benchmarkiem tego, czym mogło być AAA stricte pecetowe w 2011) i... graficznie szału nie ma. Najbardziej mnie dziwią twarze postaci - niby nextgen, a mam wrażenie, że niewiele się zmieniły od dwójki.

Sama gra - cóż, sparzyłem się dwukrotnie, licząc na arcydzieła, a dostając (1) grę z fatalnym gameplayem (2) przyjemną, ale niewybitną produkcję. No hype here. Ale z chęcią zagram, jak już trochę potanieje. Mam nadzieję, że wersja PS4 będzie dopieszczona.

Edited by Fristron

Najnowszy trailer mocno skopał mi cztery litery...Bolą aż do teraz. Gra zapowiada się wręcz niesamowicie! Wygląda na to, że doczekamy się powrotu wielkiej nieobecnej dwóch poprzednich części...Ciary, dosłownie ciary. Już nie mogę się doczekać. Prawdopodobnie będę musiał wymienić sprzęt, żeby wszystko śmigało jak należy, ale co tam. W końcu niecodziennie wychodzi ostatnia część chodzącej legendy... I tylko szkoda, że ostatnia....

Edited by Glovis

No napaliłem się, jak większość graczy. Zamówiłem edycję kolekcjonerską, mimo że nie przeszedłem jeszcze części drugiej. Siedzi dalej na steamie i zabieram się za nią powoli. Podoba mi się opcja wpłaty pieniędzy dopiero 3 tygodnie przed wydaniem gry. Jak teraz patrzę na portfel to ładnie on nie wygląda, ale w lutym 2015 będzie lepiej. ;)

Fajny filmik, ale poczekajmy jak dalej potoczą się losy produkcji.

Nie wiem, która wersja językowa lepsza. Polska, bo swojska czy angielska z Tywinem Lannisterem i pewnie innymi znanymi osobami. :)

Kolekcjonerka wstępnie zamówiona, teraz pozostało oszczędzać umiejętnie pieniążki.

U mnie tak samo kolekcjonerka zamówiona. Rzuciłem się na nią jak szczerbaty na suchary ale mogę spać spokojnie bo wiem, że już jest praktycznie moja byle tylko wytrzymać do 24 lutego. smile_prosty.gif Co do samego trailera to ja mało co z krzesła nie spadłem. Ciri, Letho, Eskel, Lambert, Vesemir, Jaskier, Triss, Yennefer. No po prostu wszystkie najlepsze postaci pojawią się w grze. Gra wygląda cudnie, w niektórych momentach można pomylić z trailerami CGI. biggrin_prosty.gif

EDIT: Zapomniałem dodać, że muzyka w trailerze gry jak i kolekcjonerki to istny majstersztyk. Bym słuchał bez przerwy. :D

Edited by UpiornyOrszak

Ja wziąłem edycję kolekcjonerską na PC, gdyż najprawdopodobniej nowy komp się szykuje. Jednak jeżeli pojawi się ps4 w moim kąciku to od razu zmieniam.

Wy również siedzicie w pociągu wielkiego hype'u? :D

Filmik zmiażdżył mnie klimatem i genialną muzyką. Cieszy również potwierdzenie obecności Ciri oraz Yennefer, bo gameplay nie pozostawia już żadnych wątpliwości, że będziemy mieć z nimi kontakt. Świetnie, gdyż bardzo mi ich brakowało w poprzednich częściach.

Wiedźmin staje się w tej chwili tytułem dla którego kupię konsolę albo zmodernizuję komputer.

Ja mam tylko nadzieje, ze nie przesadza z wymaganiami. Slyszalem, ze od teraz do premiery juz tylko optymalizuja gre i wyszukuja bugow, mam nadzieje, ze wyjdzie im to jak najlepiej, glupio bedzie, jak bede posiadaczem EK z maszyna, ktora nie udzwignie gry :) A pozniej X miesiecy oszczedzac na nowego PC/laptopa.. =P

@seba,

Jakbym miał dzisiaj odpalić trzeciego Wieśka to pewnie musiałbym dzwonić po straż pożarną, a kolekcjonerkę też zamówiłem. Mamy czas, jeszcze można wiele zmienić.

Porównywałem przez długi czas Risena 3 i Wiedźmina 3. Przez długi czas byłem bardziej przekonany do tego pierwszego, bo ostatnie 2 lata mojego grania to były gothici i riseny. Wiedźmina dawno nie odpalałem, przeszedłem część pierwszą zaraz po premierze, komputer nie pozwalał na drugą część, teraz jednak muszę nadrobić zaległości, bo bez znajomości jej nie rozpocznę grania w trójkę. Trochę się pozmieniało, jak widzę.

Oj, a mówiłem sobie, że hype'ował gier przed premierą nie będę :/ Nie da się. Ten filmik piekielnie nakręca. Właśnie przechodzę dwójkę i w stosunku do niej, cieszy mnie przede wszystkim brak żarówiastych kolorów w trójce.

Poza tym widać parę znajomych twarzy. Triss, Yennefer, Jaskier (znowu się wpakował w jakieś tarapaty), Vesemir. No i Ciri. Moim zdaniem wygląda trochę dziwnie. Pewnie to kwestia przyzwyczajenia. W dodatku jest też słynny Jeż :) Tylko po angielsku brzmi zdecydowanie lepiej. Kto podkłada pod niego głos u nas, bo jakoś nie mogę skojarzyć?

Z postaci niepokoi mnie brak znajomych krasnoludów. Mam nadzieję, że nie ma ich, bo muszą ich dopracować.

I czy ktoś z was wie jak tam reakcje na trailer i kolekcjonerkę na innych rynkach?

Edited by 2real4game

Na IGN ludzie się zachwycają, ale część z nich boi się, że skończy się z jak Watch Dogs. Ja jednak się o to zupełnie nie boję, cd projekt odwali kawał dobrej roboty, my body is ready.

Ja tylko mam nadzieję, że na PS4 będzie chociaż te 900p i stałe 30FPS, żeby wyglądało po prostu "ładnie" :P Nie planuję mocnego upgrade'u PC... Fajnie by było, gdyby CDP udostępniło później filmy z gameplayem z wersji konsolowej.

Wiedźmin 3, coś na co tylko czekam od 2012 roku, kiedy przeszedłem Wiedźmina pierwszego z 10 razy, dwójkę 20, czas zakończyć to wszystko, nie mogę sie już doczekać :D Sprzęt mam nadzieje wystarczy by jakoś udźwignąć grę, a jak nie, to jeszcze bardziej zmodernizuje go.

Czekamy z utęsknieniem Geralcie. Chcemy poznać Twój koniec.

Ja tam jestem średnio zafascynowany. Oczywiście, sam trailer jest fenomenalny i niesamowicie podgrzewa atmosferę, jednak doskonale pamiętam trailery dwójki, które prezentowały się równie dobrze (może nawet i lepiej), a sama gra była w mojej opinii co najwyżej średnia (chyba 4 raz do niej podchodzę i nie mogę się przebić przez drugi akt, nuda jak cholera. Za to jedynkę skończyłem już przynajmniej 5 razy a w planach są kolejne). Na pewno cieszy powrót postaci z książek (Ciri, Yenny) i z jedynki (wiedźmini) oraz bardziej słowiańsko-europejski klimat który sprawił że pokochałem część pierwszą, a którego brakowało mi strasznie w dwójce. Graficznie też zapowiada się fajnie, chociaż założę się że gra będzie działać sprawnie dopiero po serii łatek (podobnie jak poprzedniczki). Pre-ordera nawet nie planuje zamawiać, znając życie to kupię dopiero parę miesięcy po premierze, jak będzie taniej. Może do tego czasu dorobię się PS4, o ile From wyda nowe Soulsy :)

• Upvote 1

Jak dla mnie dwójkę zabiła mechanika. Nie wspominając o ciągle turlającym się wiedźminie, mistrz miecza, tja.

Najbardziej mnie dziwią twarze postaci - niby nextgen, a mam wrażenie, że niewiele się zmieniły od dwójki.

Jak dla mnie Yennefer wygląda jak żywa, nawet za bardzo. Pewnie w grze nie będzie już aż tak różowo, ale mimo wszystko.

Tylko dlaczego jest szatynką...? Za to Ciri fajna, fajna. Ciekawe jak wybrną z przedstawieniem jej tak, żeby ci, co nie czytali książek wiedzieli o co cho.

Właściwie to martwi mnie tylko otwartość świata i ta jazda konna. W tym trailerze wygląda mi na podobną do AC:B, a tam nie było z tym za dobrze.

Nowy "Wiedźmin" będzie genialny, i w tym momencie możemy zakończyć jakiekolwiek dyskusje. No dobra, nie musimy. Ja, jako wielki fan całej serii co do wad i niedociągnięć, mam klapki na oczach i to się raczej nie zmieni, nawet po samym ukazaniu się gry. Chłopcy z CD Projectu już dwa razy dostarczyli nam fantastyczne gry i myślę, że tym razem będzie podobnie (ba...będzie dużo lepiej!).

@nevya

A jaka Yenn miałaby być? Może brunetką? Jest kruczoczarna i to się zgadza.

@down

uklon.gif

Oczywiście, że wiem. To zmęczenie materiału.

Tylko dalej nie rozumiem, co za kretyn określił brown beara mianem brunatnego :P

Edited by 2real4game

A wiesz, ze kruczoczarny to właśnie brunet, a nie szatyn?:) mam wrażenie, ze obaj nie wiecie, o co w kolorach włosów chodzi :)

A ja się nakrecam :) obie części uwielbiam, tu myślę, ze będzie jeszcze lepiej, wiec nic tylko czekać na dzień premiery i lecieć do sklepu.

Edited by R1P
  • Upvote 5

Damn, przez ten czas który minął od pierwszej zapowiedzi Wiedźmin zdążył mi już totalnie zobojętnieć, ale po tym trailerze znowu poczułem hype na W3, szczególnie słuchając niektórych utworów m.in. tego w trailerze można poczuć o co mi chodzi. Liczę na jakiś dłuższy gameplay na E3, bo póki co tylko tego mi brakuje do szczęścia.

Btw. kto zauważył na trailerze Letho oraz kto zwrócił uwagę, że Emhyr tak naprawdę siedzi na tronie w Wyzimie? Tak tak, Temeria została zjedzona.

Bardzo dziwnym trafem również tym razem nieco bardziej przekonała mnie do siebie anglojęzyczna wersja tego trailera, lubię szczególnie ten drobny akcent i voice acting Emhyra, którego w ogóle w polskiej wersji nie słychać.

@Zdenio

Kiedy zwyczajnie nie ma innych Wiedźminów poza ekipą z Khaer Mohren i drużyną Letho... która ostatecznie została nieco uszczuplona że się tak wyrażę, a ta sylwetka jest bardzo charakterystyczna.

• Upvote 1