Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Czy tylko ja jestem trochę zawiedziony edycją rozszerzoną? Wcześniej jakoś nie miałem czasu przechodzić, a dzisiaj po 3dniowym maratonie (już czwartym z W2), przeszedłem całość. I "nowości" na pewno nie ma tyle co zapowiadane "4h dodatkowej gry". Fajnie - jakieś podsumowania Jaskra, jakieś dodatkowe sceny, wszystko świetnej jakości, ale jedyną dodatkową misją jaką odkryłem to

to misja w III akcie, gdzie z Cyntią miałem zbadać piwnice jakiegoś naukowca. I te cholernie trudne zagadki... Ale musiałem się naprawdę zastanowić.

No ale spodziewałem się więcej po pobieraniu 10gb :P Oczywiście nie narzekam, bo "darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda", ale trochę szkoda że tylko tyle :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zaczynamy robic zadanie dla Cynti, udajemy się do wieży w której robimy to zadania schodzimy w dół. Za pierwszymi napotkanymi drzwiami sa upiory i bruxa oraz dziwne kryształy po przejrzeniu tej komnaty zastananwia mnie czy czasem nie jest możliwe rozsypanie zamurowanych drzwi które sa w dalszej czesci komnaty. Da sie cos takiego zrobic ? jes tam coś ukryte ? i po co sa ten kryształy które wala błyskawicami kiedy sie wn ie uderzy?

Znalazłem ciekawy sposob w III akcie po stronie Iorweta na pozyskanie kasy. Mianowicie

latamy od drzwi obozu Kedwenczyków do obozu Nilfgardczyków jak mamy szczescie i wypadnie ciekawy sprzet mozna jednym takim obrotem 200 orenow zarobic

biggrin_prosty.gif

Edytowano przez Bethezer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivek1990

Przede wszystkim nowy system walki, grafika trochę bardziej kolorowa. Nie jest taka mroczna. Wg. niektórych mniej mroczny klimat, niż ten co był w "jedynce". Fabuła z większym rozmachem i to, że każdy quest jest po prostu taką historią. Nie jest tak jak w jedynce. "Przenieś 10 mózgów utopców". Takich typowo wiedźmińskich questów jest mało, ale i tak są fajne (mi się podobały), szkoda tylko, że ogólnie pobocznych zadań jest mało. Co najważniejsze, to dwie ścieżki przejścia gry. Jest zmieniony system tworzenia eliksirów i ich zażywania. Z tych ważniejszych to chyba tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest!! Czekałem na to od dłuższego czasu. Redzi wybiorą się na Gamescom gdzie pokażą światu RedKit, czyli edytor do W2 :)

Czekam z niecierpliwością na pierwsze informacje o edytorze, i może datę jego premiery. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to przy jego pomocy fani zdziałają prawdziwe cuda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System walki polega na klikaniu :P Jednak nie jest to slasher. Na wyższym poziomie niż normalnym trzeba umiejętnie mimo wszystko atakować. Lewy przycisk mychy to szybki atak, czyli taki który mniej HP zabiera przeciwnikowi, a prawym przyciskiem zadaje się silne ciosy. Ten system walki na początku gry, dla każdego może być wymagający, ale już im dalej w las, tym łatwiej ;) Na YT na pewno są jakieś filmiki i tam zobaczysz jak to wygląda ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System walki jest w porządku choć jak dla mnie za dużo w dwójce tych koziołków.W książce nic takiego nie miało miejsca a Geralt czasami zachowuję się jak piany zając skacząc tam i z powrotem.Już wolałem ten system walki z jedynki nie był może jakoś super wymajający,ale zawsze wyglądał bardziej książkowo niż ten w dwójce.Choć przyznaje,że w dwójce jak i w jedynce(na swoje czasy)animacja walki była naprawdę dobra.Choć trochę nie podobał mi się styl grupowy był trochę nierealistyczny choć granie bez flash moda czyniło go bardziej przydatny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja to już gram w część pierwszą po raz trzeci, ale teraz gram po dłuższej przerwie (dwa lata), więc trochę rzeczy zapomniałem, a chce rozwinąć swojego Geralta najlepiej jak się da. A na dodatek wtedy byłem młodszy i nie miałem przeczytanej sagi książkowej, więc grało się o wiele gorzej - mniej rzeczy rozumiałem itp. A teraz wszsytkie aluzje do książek itp. bardzo fajnie brzmią :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten temat i mam ochotę zagrać w pierwszą część. Lepiej podszedł mi system walki z jedynki, czekałem tylko, aż dojdzie mi kolejny cios do sekwencji. Walka wyglądała wspaniale. W dwójce ją zmieniono, innym się podoba innym mniej, ale cóż zrobićwink_prosty2.gif .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wyglada świat w dwóje jest nieco bardziej ''otwarty''?

Stary, weź sobie jakieś recenzje poczytaj, będziesz od razu wszystko wiedział :D Świat w dwójce jest mniej-więcej tak samo otwarty jak w części pierwszej - czyli niby możesz pójść gdzie chcesz, ale w obrębie niewielkiego obszaru, a nowe lokacje odblokowują się wraz z postępem fabuły. W sumie to chyba nawet w jedynce miałem większą iluzję otwartości tego świata, dwójka cały czas prowadzi cię jak po sznurku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diex pytałem kogo innego spokojnie :D czytałem recenzje i wole zapytać tutaj bo więcej sie dowiem a że temat jest o tej grze to bez ciśnień :D .Wracając do pierwszej części sprawa z regeneracją punktów zdrowia było trochę ''lipnie'' najbardziej podczas walki.Czytałem że w dwójce jedynie medytując możemy ''potować''.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda - w części drugiej tylko w trybie medytacji można pić eliksiry. Dla niektórych to wada, a dla niektórych zaleta. Moim zdaniem to jest dobra sprawa, bo przed walką z kimś poważniejszym się przygotowujemy pijąc odpowiednie eliksiry itp. - przypomina to książkowego Geralta.

Co do otwartości świata to w dwójce jest podobnie jak w jednce, czyli na każdy rozdział/akt przypada pewien obszar po którym można się poruszać. W dwójce te obszary są jakby trochę mniejsze, ale więcej się na nich dzieje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć ciekawe informacje o RedKit. Narzędzie to pozwoli na nietylko tworzenie samych poziomów, lecz także pozwoli nam skonstruować własne questy z nawet kilkoma zakończeniami, coś w stylu questów z TW2. Zapowiada się na narzędzie dające bardzo dużo możliwości i jeśli ktoś się weźmie do roboty może odtworzyć TW1 :) W dodatku RedKit udostępniony zostanie za darmo lecz (tu niestety pojawia się zła wiadomość) jego premiera nastąpi dopiero w przyszłym roku.

A tutaj link http://gamezilla.komputerswiat.pl/publicystyka/2012/8/gc-2012-redkit-czyli-zrob-sobie-wlasnego-wiedzmina

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...