Skocz do zawartości

Wiedźmin/Witcher (seria)


Cardinal

Polecane posty

Cóż, jakoś przeżyję. Podobnie jak to, że moją zamówioną ES będę miał dopiero 20 maja (ach, ten empik). A co do strzygi - miałem nielichy śmiech, jak z nią walczyłem. Jako że strzyga nie może przeskoczyć przez ten ołtarzyk, na którym płoną świece, to... ganiałem się z nią dookoła ołtarzyka (coś jak gonitwa przy stole - przeciwnik w jedną, ty w drugą). Potwór nie zrobił mi nic, a ja miałem nielichą pociechę :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

princefan

Też tak walczyłem :D Fajna zabawa :)

Dayux. SplaTt

REDzi mówili, że te bronie już w dwójce takie mocarne nie będą. Nowi przeciwnicy itp. W, którychś wrażeniach czytałem, że grający zmieniał miecze w ciągu jednego aktu kilkakrotnie. Tak samo z kurtką. Nie ma co się martwić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@princefan:

Ja także biegałem wokół tego. Najprostszy sposób na odczarowanie

strzygi

. :)

@Elesshar:

No chyba, że tak.

Tak swoją drogą to w "jedynce" irytowało mnie to, iż nie mieliśmy za duży wybór zbroi, bowiem była tylko jedna do kupienia, jedna którą mieliśmy na sobie od początku gry, oraz trzy zbroje kruka - można dostać tylko jedną, a są trzy, bo zależne od wyboru czy jesteśmy po stronie Wiewiórek, Zakonu czy neutralni.

Edytowano przez Dayux
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko nie zauważacie faktu że Geralt może stracić ową legendarną zbroje kruka. Nie wiadomo kiedy

dokładnie Geralt trafił do więzienia, a na gameplay-u było widać że Geralt nie ma na sobie kurtki

(a raczej ubrania).

Znaki tak na prawdę w W1 były słabe. Tylko igni było potężnym czarem, reszta była nie korzystna. Jeszcze aard, 2 po igni jednak w walce nie był tak przydatny jak igni, i służył głównie do niszczenia przeszkód na drodze.

Za to w Wiedźminie 2 twórcy bardzo dobrze rozstrzygnęli tą sprawę. Z tego co widziałem wszystkie znaki są korzystne, jednak o ile Aard i Igni się za bardzo nie zmieniły to pozostałe znaki wraz z nowym znakiem Heliotropu uczyniły milowy krok naprzód.

Znak Quen jest potężny, i ma obrażenia obszarowe, niestety nie wiemy na jakim poziomie był wtedy Geralt. Znak Yrden to raczej taki znak drugorzędny, może posłużyć do zatrzymania wroga i zaatakowania go czy to znakiem czy zwykłym atakiem.

Znak Aksji to całkiem fajna sprawa bo przejmujemy jednostkę przeciwnika,(tak zawsze robiłem przy wieży na bagnach hipnotyzowałem Magistra).

A o Heliotropie nie wiemy nic, a raczej znak nie został nam pokazany.

Też uciekałem przed strzygą :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dayux, jeszcze Zbroja byłą do kupienia u płatnerza Zakonu, względnie krasnoludzkiego kowala. Była lepsza od początkowej, bo miała już 2 pola na eliksiry.

Właśnie o nią mi chodzi, pisząc "jedną do kupienia". Była do kupienia za 5000 orenów, jak dobrze pamiętam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca grafików może się bardzo podobać, muszę oddać im to, że Triss wypadła pięknie "całościowo", ale do tego szczegóły są bardzo dopracowane (np. zmarszczki na łokciach i piętach etc.).

Hej no, bez przesady :D Przecież to była prawdziwa kobieta, tyle że ze zmienioną delikatnie twarzą w fotoszopie i jakimiś filtrami, żeby wyglądała bardziej na "renderowaną" niż realną :P

Tak wyglądają tego typu sesje:

[ciach]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vetos, znaki w W1 nie był słabe, tylko nieodpowiednio zbalansowane. Na flash modzie już widać, że Aardem nie pozałatwiasz przeciwników (normalnie to powalenie/ogłuszenie i finisher), Igni też nie spali przeciwnika. Na FM to przydają się wszystkie (poza Aksji) znaki.

Natomiast w zwykłym Wiedźminie to Aard był potężnym znakiem a w połączeniu z Ignim, to praktycznie kosiło przeciwników i wtedy reszta znaków była niepotrzebna (wiem, bo kiedyś tylko tych używałem).

Aksji właściwie nie wiem, na co dali, skoro w grze tylko raz kogoś zauroczyłem i zaraz zszedł ("Czyj to motor? To Zeda. A gdzie jest Zed? Zed zszedł, kochanie" :) )

No i z tą stratą zbroi, to wiadome, że musi. W końcu w więzieniu raczej zabierają Ci rzeczy, niż dają. Z tego, co czytałem, to podobno ma być gdzieś w pokoju naczelnika (?) skrzynia z ekwipunkiem, ale trzeba czekać na grę albo na kawałek fabuły z tego miejsca :)

"Nie, wczytanie stanu gry z W1 nic nie zabierze w W2. Może natomiast wpłynąć na kilka dialogów - np. w momencie wspominania Addy. Dzięki temu czujesz, że to wszystko, co wcześniej robiłeś ma odzwierciedlenie w historii."

PS: Ostatni zapis to ten już po walce z Jakubem, gdy weźmiemy jego amulet.

Edytowano przez Exclusive
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przejdziesz grę na najwyższym poziomie trudności, to będziesz miał dostęp do miecza Ard'aenye. Szkoda, że nie ma dokładnych informacji na temat tego, co trzeba zrobić poza przejściem na trudnym poziomie i odwiedzenia krypty w V akcie, aby go zdobyć.

Ten miecz, to naprawdę stał się legendą. Powiadacie - trzeba przejść grę na najwyższym poziomie trudności? Hmm... pytanie tylko, czy da się radę w ogóle dojść do V aktu na poziomie Hard...?

Mogę się założyć, ze podobny "smaczek" jest w części drugiej Wiedźmina :cool: .

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Ja tak samo. Ponad wysoki poziom trudności jest jeszcze hardcore, który cechuje się tym, że w momencie śmierci nie można wczytać gry i trzeba ją zaczynać od nowa. Na pewno tam jest mnóstwo smaczków i po przejściu gry kolejno na średnim i wysokim- zainteresuję się nim :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200% obrażeń... :happy: fajna sprawa.

Z broni w wiedźminie 1 to najbardziej zadziwiły mnie cepy. Bo to chyba jedyna broń posiadająca fizykę... Pamiętam jak ten cep na posterunku, się miotał :)

Dobrze że teraz będzie ciekawszy wybór wśród mieczy. Bo te meteorytowe mnie dobijały, twórcy na siłę wcisnęli kolorowe mieczyki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej no, bez przesady :D Przecież to była prawdziwa kobieta, tyle że ze zmienioną delikatnie twarzą w fotoszopie i jakimiś filtrami, żeby wyglądała bardziej na "renderowaną" niż realną :P

W przypadku sesji Triss w Playboyu tak nie było - wystarczy poczytać ten numer, aby dowiedzieć się, że siedmiu grafików pracowało nad przygotowaniem tej sesji, w której nie wykorzystano żywej modelki. Ciekawy pomysł i świetne wykonanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I3ig a powiedz mi co być zrobił, gdybyś padł w połowie gry ? Albo jeszcze lepiej, w czasie walki na końcu gry pomyliłbyś się i byś przegrał? Bo mnie to by szlak trafił!

A codo mieczy, to tak na prawdę przez całą grę nie mogłem pozbyć się wiedźmińskiego miecza... Tak jakoś zżyłem się z nim :happy:

A wracając do fabuły to REDzi mówili

że będą 3 bitwy

. Tylko że mówili, że to

będą bitwy oblężnicze

a jest też

bitwa demonów

. Tak więc ciekawi mnie w jakich starciach będziemy brać udział, czy będą to bitwy pomiędzy królestwami/większymi armiami

czy też bitwy oblężnicze takie jak na pokazywanym gameplay-u.

Ogólnie to zapowiada się epicka fabuła. Nadal interesuję mnie sprawa Yennefer, bo o ile w części 1 można było to sobie wytłumaczyć, to nie wierzę by żadna z legend i baśnie o ich miłości nie doszła do ucha Geralta...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaś co do miecza, to sprawa jest prosta. Był on w podstawowej wersji gry

w akcie V w krypcie Kruka i bodajże wtedy, gdy Alvinowi powiedziało się, że to fajnie być wiedźminem, bo wtedy Jakub zostawia ten miecz (aczkolwiek tego nie wiadomo, czy na pewno zależy od owej rozmowy. Wydaje się, że to chyba losowe i gadanie z Alvinem nic tu nie zmienia).

Wycięto go w patchu 1.4 albo już 1.5.

Edytowano przez Exclusive
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może czy poradnik w edycji premium wieśka 2 będzie zawierał opis przejścia tak jak w wieśku 1?

Poradnik znajdujący się w Edycji Premium, czy Edycji Kolekcjonerskiej jest uogólniony, po prostu przewodnik po grze. Nie ma opisów przejścia wszystkich questów. Natomiast w poradniku sprzedawanym oddzielnie jest opisany każdy quest, jego retrospekcje, jakieś bajery i mapa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co poradnik? Fajniej grać bez. Z poradnika korzystałem owszem w pierwszej części, grając za drugim razem. Ale używałem go w sposób niepełny - sprawdzałem tylko czy wszystkie mozliwe questy udało mi się wykonać. Nie czytałem opisu ich przechodzenia. Z innymi RPG też tak robię często. Czasem ogladam tylko listę questów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z poradników czasem korzystam, owszem, za pierwszym razem grę przechodzę "po swojemu", ale za drugim chętnie wybieram inne ścieżki, a poradnik przychodzi z pomocą w wyłapywaniu np. smaczków które by mi uciekły. Z tą samą myślą do zamówienia W2 dorzuciłem ten poradnik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładną muzę będzie miał Wiedźmin 2 :) Ech, soundtracka aż sobie przesłucham w trakcie oczekiwania na możliwość gry (znaczy sę, jak już EK dostanę).

http://www.youtube.com/watch?v=REvGJAMFJzU <- "Here's one of the songs that will be promoting The Witcher 2. You can also expect "the Witchery videoclip" somewhere around end of may. Listen to them nooow... :)"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, soundtrack w "jedynce" był niczego sobie. Nawet ostatnio przesłuchałem cały. A co do dwóch utworów promujących Wiedźmina drugiego także przypadły mi do gustu, ale nie dorównują utworom z Wiedźmina pierwszego.

Edytowano przez Dayux
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...