Skocz do zawartości

Wiedźmin/Witcher (seria)


Cardinal

Polecane posty

Powiedzcie co sądzicie o wymaganiach. Mi szczerze mówiąc trudno określić czy niskie i wysokie, bo od dawna na nie nie patrzę i trudno mi zdefiniować ;)

Kupiłbym Wiesia na konsole gdybym tylko wiedział kiedy wyjdzie. Tak to kupuje PeCetową edycję.Choć kto wie czy nie będzie tak jak przy Dragon Agu II gdzie system walki na konsolach został uproszczony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 rdzenie w cale mnie nie zaskoczyły. Za to karta graficzna i ilość potrzebnego ramu na XP i Vista/7 już mnie trochę. Pierwszy raz w życiu widzę grę, która wymaga 3 Giga ramu na XP :blink:. Zamówiłem gre przed premierą, ale chyba będę musiał jeszcze do tego czasu coś w kompie wymienić ( na dzień dzisiejszy raczej średnie ustawienia ).

Edytowano przez Dandi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ze swojej strony krótko nawiąże do kwestii przereklamowania pierwszego Wieśka. Otóż całkowicie się nie zgadzam. Gry kupuję zazwyczaj w tanich reedycjach lub w promocjach Steama za dwie/trzy dychy. Wyjątki robię jedynie dla gier, które wyjątkowo przypadły mi do gustu i nie mam ochoty czekać pół roku/rok na reedycję, jednocześnie narażając się na natknięcie się na jakieś spoilery. I w tym roku zrobię wyjątek tylko dla drugiego Wieśka i Mass Effect 3 i po prostu wiem, że się nie pomylę (chyba, że Bio się nie przyłoży :wink:) Ze wszystkich RPGów, w które grałem w XXI wieku tylko drugi Mass Effect spodobał mi się bardziej. DA:O lubiłem bardzo, ale nie tak jak dzieło Redów, a liczba niedoróbek jedynki i nowe błędy dwójki powodują, że więcej niż 50zł za grę nie dam.

Poza tym warto z newsów na głównej stronie dotyczących innych tegorocznych RPG poczytać komentarze. Teksty ''Wiedźmin 2 i tak będzie lepszy/ładniejszy/sensowniejszy niż ten crap'' są na porządku dziennym. I nie tyczy się to tylko nielubianego DAII, ale ostatnio taki komentarz widziałem pod newsem o Skyrim. Z czym do ludzi?

A widzisz...a ja zupełnie Elder Scrolls nie trawię. Morrowinda nie skończyłem, od Obliviona odbiłem się szybciej, niż do niego usiadłem i jestem pewien, że u mnie porównanie W2-Skyrim skojczy się znokautowaniem tego drugiego do nieprzytomności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku moje dwa pewniaki to Wiedźmin i Skyrim (mnie osobiście TES'y przypadły do gustu). Też kupuję raczej w reedycjach, ale tym razem zrobię wyjątek, bo uważam że warto :P. CDP na pewno odwali świetną robotę i nie mogę się już doczekać nowego Wieśka :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmina 2 raczej zakupie jedynka była dobra, liczę tez ze nie będzie jakiś bezsensownych DRM typu stałe połączenie z netem jak np. w Assassin's Creed (chyba w 2 tak było) lub limit instalacji wolę już klasyczne zabezpieczenia CD-Key albo jednorazowa aktywacja przez neta

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to wygląda i tylko sprawia, że czas oczekiwania będzie się dłuużył :)

Ktoś tu niedawno pisał o turlaniu się i o tym, że w dwójce Wiesiek wciąż nie może blokować ciosów. Nie oglądałem raczej poprzednich wycinków z gameplaya, ale tu wyraźnie widać, że taka możliwość jest. Ja chciałbym zobaczyć jakieś miłe dla oka kombosy w stylu tych z jedynki, tyle że tym razem wykonywanie ręcznie ofc, bo póki co repertuar wydaje się dość skromny, choć kiedy zasiądę do gry pewnie nie będę na takie rzeczy zwracał iwagi :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zastanawiam się jaki będzie dubbing. Kiedyś na to nie zwracałem uwagi a teraz jakoś tak razi sztucznością... Zależy w jakiej grze oczywiście. Mam nadzieje że nie będą oszczędzać przekleństw i oddadzą klimat prozy tak jak to zrobili w tamtej części. Wrażenia po filmiku : model walki wydaje się powolny... mam na dzieje, że w grze to będzie inaczej wyglądać. Po za tym super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, co wam tak ta kitka przeszkadza?? Przecież to jedyne logiczne rozwiązanie, by włosy wieśkowi nie wpadały do oczu. No, w sumie to mógłby jeszcze zainwestować w coś takiego:

sl5421a.jpg

Ale tego chyba byśmy nie chcieli, co?

Edytowano przez gerbilos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia po filmiku : model walki wydaje się powolny... mam na dzieje, że w grze to będzie inaczej wyglądać. Po za tym super.

A mi się akurat bardzo podoba "wizualnie" model walki. Może i trochę powolny, za to wydaje się soczysty, naturalny i satysfakcjonujący. No i ma być bardziej zróżnicowany.

W pierwszej części niby walka była efektowna, ale w praktyce zahaczała- jak dal mnie- o hekensleszowe zaklikiwanie wrogów, przy akompaniamencie wyskakujących cyferek. W dodatku łatwe i pozbawione wyzwania (Normalny poziom.)

Prawdziwą przyjemność dawała mi przy trudniejszych przeciwnikach, kombinowaniu z miksturkami i satysfakcjonujących, sadystycznych finiszerach (Aach, mógłbym tak przez pół gry przebijać na wylot, ucinać głowy, podrzynać gardła, chlastać golenie, huahuahua :tongue: ).

A tak na ogół to była dla mnie takim przerywnikiem na drodze do fajnych questów, dialogów i pchania fabuły na przód. Szczególnie szlag mnie trafiał, gdy musiałem się przebijać przez bagna- co dziesięć sekund znikąd wyłażą jakieś stwory i nie odczepią się dopóki ich, ziewając, nie rozwalę. Zwłaszcza te beznadziejne topielce, biegające za mną chmarami od I do V aktu. Ileż czasu zmarnowałem na nudne wyżynanie tych ulubieńców REDa...Padają po dziesięć od dwóch ciosów grupowych, a mimo to kolejne złażą się jak muchy.

Okropnie rozczarował mnie

Kościej

- naczytałem się na forach że to taki strasznie silny wróg, a zabiłem go za pierwszym podejściem w pół minuty...Seria Igni, szarża z mieczem i nawet się nie spostrzegłem jak padł. Gdyby nie spowodowane przez niego krwawienie, prawie bym życia nie stracił.

Podobnie

Wielki Mistrz oraz Gon, żałośnie łatwi. Z całej grupy ostatnich bossów tylko Azar Javed był trudniejszy, bo ciągle powalał i oślepiał (miksturki pomogły).

System walki w dwójce, póki co, bardzo mi się podoba. Efektowny, ale- podobno ;) - urozmaicony.

Edytowano przez KamcioKowal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gameplay z piątkowego wykładu, dla osób, które nie widziały. KLIK.

Obejrzałem właśnie ten gameplay, i ku mojemu zaskoczeniu... podobało mi się.

Największym pozytywem jest wg. mnie miasto, odnosiłem wrażenie (może złudne), że na każdym rogu jest coś ciekawego, jakiś handlarz, npc z questem czy nawet ciekawostka w stylu plakatu. Dialogi też wypadają raczej na plus - z tego co tam widać to scenarzyści odwalili niezłą robotę właśnie z dialogami, do tego anglojęzyczni aktorzy spisali się na medal. Mimo wszystko niepokoi mnie brak ruchu podczas rozmowy (większość gadek jest statyczna, z rzadka machnięcie ręką etc.), a także oczy - wydają się nie być skupione na rozmówcy, postacie sprawiają wrażenie jakby patrzyły w pustą przestrzeń.

Walka pokazana na tym filmiku też mi się podobała - nie było już takiego turlania się, blok wygląda na bardzo przydatny, a do tego same ataki są efektowne, ale i nie głupie - pamiętam, że na jednym z poprzednich filmików pokazywano bardzo często cios z wyskokiem Geralta, wyglądało to tragicznie, do tego nie pasowało zupełnie do mojej koncepcji walki, i naprawdę cieszę się że ten cios nie pada ani razu na tym gameplayu. Ciekawi mnie też system pułapek - prezentujący miał kłopoty z ich podłożeniem (non stop sam się nimi ranił), z chęcią zobaczę jak to będzie wyglądać w pełnej wersji. Dodam jeszcze, że bardzo mi się podoba ten "wolny" model walki, nadaje grze więcej "realizmu" (cudzysłów nieprzypadkowy) niż durne machanie mieczem jak plastikowym kijkiem (vide Wiedźmin 1). To co mnie jednak wkurzało w trakcie walki, to jednak ta żółta "kropka" na przeciwniku z którym walczymy - nie wiem, czy to "celownik" znaku, czy może po prostu jakiś element ubioru żołnierzy (wydawała się statyczna, zatem wątpię), bardzo mnie to irytowało, mam nadzieję że będzie opcja wyłączenia wszystkich celowników i "pomagaczy".

Podsumowując: Jak na takiego hejtera, który "czepia się byle czego" (jak to ktoś tu parę stron temu pisał) ten gameplay bardzo mnie do Wiedźmina 2 przekonał. Ciągle uważam, że "RPG of the Year" to to nie będzie, ale bardzo dobra gra - już jak najbardziej.

PS. Co do tego kucyka na włosach Geralta - nie przeszkadza mi sam kucyk, tylko irytuje to jego targanie się na lewo i prawo, powinien być trochę bardziej "sztywny", bo teraz to wręcz wkurza (zwłaszcza że tył głowy Geralta będziemy widzieć najczęściej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle uważam, że "RPG of the Year" to to nie będzie, ale bardzo dobra gra - już jak najbardziej.

A jaka gra według Ciebie miała by zostać ErPegiem roku?

The Lords of the Ring? DragonAge2?

Ażerek już stracił szansę, żadna gra roku nie miała chyba jeszcze średniej oceny poniżej 85 i tu nie będzie wyjątku :)

Wiedźmin to gra bardzo dorobiona... 4lata produkcji prawie na pewno nie poszły na marne...

Spodziewam się wielkiej fali zainteresowania Wiedźminem... Nie tylko w Polsce, ale i na świecie... Sprzedaż powyżej 2mln. egzemplarzy jest możliwy już w 2011roku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karpaj

Ja nigdzie nie napisałem: "Ciągle uważam, że "RPG of the Year" to to nie będzie, ale bardzo dobra gra - już jak najbardziej.". :P

Odnośnie eRPGa roku to nie wiem kto nim będzie. Wiesiek 2, Mass Effect 3, nowy Deus Ex, Skyrim?

Edytowano przez Elesshar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst o RPGu roku napisałem ja, Karpajowi po prostu pomyliły się nicki userów w cytacie.

Nie twierdzę że Wiedźmin 2 jest grą niedorobioną - ale uważam, że szanse na tytuł erpega roku ma niezbyt duże. Pomijając DAII - w drodze są jeszcze takie gry jak Skyrim, Human Revolution czy ME3, a każda z nich może dać gatunkowi coś wyjątkowego od siebie, poza tym mają zaplecze w firmach bardziej doświadczonych i lepiej finansowanych niż RED. Wszystko jest możliwe, ale w tym przypadku jest jak z losem na loterii - marne szanse na wygraną.

Edytowano przez Boobr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Czemu Wiedźmin, może nie dać czegoś wyjątkowego od siebie? Patrząc na poboczny quest z sukkubem w Vergen widać, że gra będzie bardzo nieliniowa.

Dla zainteresowanych polskim dubbingiem. 14 kwietnia będzie konferencja CD Projektu, gdzie będzie pokazywany Wiedźmin 2 po polsku i będzie można w niego pograć.

Edytowano przez Elesshar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie eRPGa roku to nie wiem kto nim będzie. Wiesiek 2, Mass Effect 3, nowy Deus Ex, Skyrim?

Znając realia branżowe i gusta graczy (i ogólnie wszelkiej maście konsumentów), którzy najczęściej wspierają znane marki od znanych producentów, w ciemno strzelam, że najwięcej tytułów RPG roku zgarnie ME3, choć reszcie pewnie też coś skapnie od któregoś z serwisów. W końcu pierwszy Wiesiek też takie tytuły na koncie miał.

Za to na podstawie tego, co póki co widać na przeróżnych prezentacjach obstawiam, że u mnie batalię stoczą ME3 z Wieśkiem, ze wskazaniem na tego pierwszego niestety (choć jeśli chodzi o RPGowość, lepszy IMO jest Wiedźmin, ale zwyczajnie misz-masz w stylu ME bardziej mi odpowiada), choć wciąż rękami i nogami będę się zapierał, że już pierwszy Wiesiek był świetny, a dwójka zapowiada się znacznie lepiej :)

PS. Wskoczyłem na kolejny poziom spamu :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...