Skocz do zawartości

Wiedźmin/Witcher (seria)


Cardinal

Polecane posty

No trzeba powiedziec, że się starają przynajmniej - technology demo, gameplay demo itd. Ale wiadomo, że na prezentacjach wszystko wygląda fajnie :) a dopiero w praniu wyjdzie, czy będzie fajne, czy jak zwykle :):) (poza nielicznymi wyjątkami vide Painkiller)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy porównywanie RPG i MMORPG może być podstawą do oceny tego pierwszego. W zasadzie są to 2 różne gatunki. RPG nastawiony na interakcje z NPCami, masa dialogów, wciągająca fabuła itd. natomiast MMORPG - nastawiony na masówkę, widowiskowe walki PvP, gonienie za expem. Questy i fabuła jednak raczej nie są głównym motywem.

Poza tym dobry RPG (a w zasadzie dobra GRA) obroni się sama :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmnin. Gothica 3 to on raczej nie pobije. Może stać się jednym z bardzo dobrych erpegów, bo nie masz szan stać się jednym z najlepszych w dobie MMORPG.

A z jakich materiałów doszedłeś do wniosku że nie pobije? Bo dla mnie Gothic tylko grafikę ma trochę lepszą. Zagramy to zobaczymy, na razie nawet filmów gameplaya z Gothica nie było. A co do porównania z MMORPG to AdeKK ma rację, dwa różne gatunki gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze się okaże, że to inny polski RPG będzie lepszy. Wszyscy zapomnieli już o Two Worlds? Ja tam wole żeby Wiedźmin był bardzo udany i mam nadzieje, że będzie świetny.

Nie zapomnieli, ale w temacie o Wiedżminie pisze się głównie o nim :wink: . I dla mnie Wiedżmin jest taki bardziej... mój? Bo i na podstawie książki którą bardzo lubię, i tworzona przez firmę (i na zlecenie firmy) która jest moją ulubioną w branży. A Two Worlds jest niby polska, ale nawet strony polskojęzycznej nie ma. No i dużo mniej się o niej słyszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ciekawe kiedy Wiedźmnin wyjdzie?? Reklamują, reklamują a gry wciąż nie ma. Oby była taka wciągająca jak Painkiller.

Hmm...to dziwne, bo ja nie widziałem żadnej reklamy Witchera (nie licząc tych na E3). Poza tym było w CDA napisane, że na początku '07 (chyba). No i czemu porównujesz FPSa, stworzonego 2 lata temu przez zupełnie inną firmę z Wiedźminem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmnin. Gothica 3 to on raczej nie pobije. Może stać się jednym z bardzo dobrych erpegów, bo nie masz szan stać się jednym z najlepszych w dobie MMORPG.

A z jakich materiałów doszedłeś do wniosku że nie pobije? Bo dla mnie Gothic tylko grafikę ma trochę lepszą.

Wg mnie, to nawet nie ma lepszej grafiki, bo na screenach z G3 wiele rzeczy wygląda strasznie sztucznie, wręcz plastikowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmnin. Gothica 3 to on raczej nie pobije. Może stać się jednym z bardzo dobrych erpegów, bo nie masz szan stać się jednym z najlepszych w dobie MMORPG.

A z jakich materiałów doszedłeś do wniosku że nie pobije? Bo dla mnie Gothic tylko grafikę ma trochę lepszą.

Wg mnie, to nawet nie ma lepszej grafiki, bo na screenach z G3 wiele rzeczy wygląda strasznie sztucznie, wręcz plastikowo.

Nom, dobrze gada Chałek, a widzieliście nowiusieńki screen w Wiedźmina?

http://www.evolve-pr.com/thewitcher/images...er_Screen01.jpg

Aaam? I co? Widział ktoś z was ładniejszą wodę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slovack

Screen rzeczywiście ładny, ale to przecież nie grafika jest najważniejsza. Wystarczy, że gra będzie miała przynajmniej taki klimat jak książki, nie będzie żądnych bugów i będzie po prostu wygodnie. O resztę już zadbał Sapkowski (nawet nie dopuszczam do siebie myśli, że przeniesienie fabuły mogłoby zostać schrzanione). Poza tym to grę tworzy nowe studio i nie ma powodów sądzić, że jest złe. W końcu niektóre serwisy uznały Wiedźmina za najlepszą grę RPG na PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O resztę już zadbał Sapkowski (nawet nie dopuszczam do siebie myśli, że przeniesienie fabuły mogłoby zostać schrzanione)

Zastanawiam się, czy źle się wyraziłeś, czy też jesteś niedoinformowany. Wiadomo, że akcja rozgrywać się będzie w świecie wykreowanym przez Sapkowskiego, ale on nie stworzył fabuły do gry.

Cytat z Witcheropedii: "W większości napisali ją Jacek Komuda i Maciej Jurewicz, polscy pisarze fantasy znani również jako twórcy 'papierowego' systemu role-playing "Dzikie Pola"."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slovack

:oops: Ok. Stworzył fundamenty. Gdyby nie on, nie byłoby Geralta. Ale to chyba dobrze, że fabuła będzie inna (nadal tworzona przez właściwe osoby), po co jeszcze raz śledzić tę samą historię?

Wiadomo, że akcja rozgrywać się będzie w świecie wykreowanym przez Sapkowskiego, ale on nie stworzył fabuły do gry.

Btw: W "Historii i Fantastyce" Sapkowski twierdzi, że nie kreował żadnego świata. Zresztą nieważne. Wszędzie tak piszą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, z Wiedźmina będzie hit, mówię wam! Pracę nad jego tworzeniem śledzę aktywnie od paru miesięcy i mimo, że na początku obawiałem się efektu takiego jak w przypadku nieszczęsnej adaptacji filmowej (tfu!), to ludzie z CD-Project Red rozwiali moje obawy. Goście podchodzą do sprawy poważnie - zachęcam do wizyty na www.thewitcher.com i obejrzenia filmików, które tam umieszczono. Tak powinien wyglądać Baldur`s Gate III! Co się zaś tyczy warstwy fabularnej, jestem o nią spokojny - Komuda to solidny pisarz i z pewnością poradzi sobie ze scenariuszem. Jedyną niewiadomą jest, nowatorski ponoć, system walki. Polega on na aktywnym udziale gracza w walce - tzn. każdy cios wymaga oddzielnej akcji z naszej strony. Jeśli tego nie skaszanią i dodatkowo wykorzystaja cały potencjał drzemiący w świecie wykreowanym przez Sapkowskiego, to powstanie NAJLEPSZA GRA RPG W HISTORII ELEKTRONICZNEJ ROZRYWKI. Szanse na to są naprawdę spore! Mamy szczęście móc żyć w takich czasach! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, z Wiedźmina będzie hit, mówię wam! Pracę nad jego tworzeniem śledzę aktywnie od paru miesięcy i mimo, że na początku obawiałem się efektu takiego jak w przypadku nieszczęsnej adaptacji filmowej (tfu!), to ludzie z CD-Project Red rozwiali moje obawy. Goście podchodzą do sprawy poważnie - zachęcam do wizyty na www.thewitcher.com i obejrzenia filmików, które tam umieszczono. Tak powinien wyglądać Baldur`s Gate III! Co się zaś tyczy warstwy fabularnej, jestem o nią spokojny - Komuda to solidny pisarz i z pewnością poradzi sobie ze scenariuszem. Jedyną niewiadomą jest, nowatorski ponoć, system walki. Polega on na aktywnym udziale gracza w walce - tzn. każdy cios wymaga oddzielnej akcji z naszej strony. Jeśli tego nie skaszanią i dodatkowo wykorzystaja cały potencjał drzemiący w świecie wykreowanym przez Sapkowskiego, to powstanie NAJLEPSZA GRA RPG W HISTORII ELEKTRONICZNEJ ROZRYWKI. Szanse na to są naprawdę spore! Mamy szczęście móc żyć w takich czasach! :)

[-o< obyś miał rację [-o<

Rzeczywiście po Wiedźminie można się dużo spodziewać i potencjał w tej grze drzemie olbrzymi. Mam wielką nadzieję, że panowie tworzący nasz rodzimy hit nic nie skaszanią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie premiera może być nawet w 2008.

Tę grę klecą już tyle lat, że wypadałoby ją w końcu wydać :) Bo ja szczerze mówiąc jestem już znużony kolejnymi "materiałami tygodnia" itd., "Wiedźmin" owszem, wydaje się już bardziej realny niż jeszcze rok temu, ale nadal wydaje się nieosiągalny dla przeciętnego gracza :scratch: Chodzi mi o to, że zamiast zbliżać się do półek sklepowych, nadal - według mnie - majaczy gdzieś tam na horyzoncie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w sumie masz rację... ale i tak lepiej otrzymywać te całe "Materiały tygodnia" niż tkwić w niewiedzy, nieprawdaż?? Poza tym rzeczywiście premiera jest odwlekana z kwartału na kwartał, a wielkich efektów nie widać... Chociaż mi się wydaje że sama gra jest typowana na Windowsa Vistę i Directa 10, i przez to całe te opuźnienia. Ale oczywiście mogę się mylić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...