Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Przeszedłem właśnie turniej gwinta w KiW i zauważyłem kartę której nie ma w talii

Mianowicie na samym końcu krasnolud z talią Scoia'tael użył karty której w ogóle nie mogę znaleźć na internecie a do tego księga pokazuje że zebrałem wszystkie karty

To była karta która działa identycznie jak Villentretenmerth - tyle że była ona kartą oblężenia i usuwała też karty oblężenia

Niestety nazwy nie zapamiętałem, myślałem że łatwo będzie ją znaleźć na necie a tymczasem nic, zero info albo ja szukać nie umiem

Ktoś coś ma jakieś info ? Nie ma tej karty w podstawce więc musiało ją dodać KiW ale jednocześnie książka twierdzi że mam wszystkie karty a handlarze dookoła takowej nie posiadają

 

EDIT: Nvm, znalazłem, w ogóle szukałem czego innego i jakoś sama się wyszukała :D To był Schirru i jak się okazuje jest w Sercach a nie w KiW

Edytowano przez KafarPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem zadania poboczne w dodatku Krew i Wino i zamierzam zacząć główny wątek.

Ale by nie pominąć żadnego pobocznego (słyszałem że nie wszystkie zadania są na tablicach) z tond, proszę kogoś kto zrobił/robi lub będzie robił zadanie:

Spoiler

Związane z historią czerwonego kapturka.

By mi napisał, czy to jedno z zadań głównych. Ale bez opisu tylko czy główne.

Z góry dziękuję i na pewno, plusem nagrodzę. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, darkdarius napisał:

By mi napisał, czy to jedno z zadań głównych. Ale bez opisu tylko czy główne.

Z góry dziękuję i na pewno, plusem nagrodzę. ;)

Spoiler

Tak, to jedno z zadań głównych :)

Dzisiaj w nocy skończyłem "Krew i Wino". 
Grałem na najwyższym poziomie trudności, zrobiłem prawdopodobnie wszystkie zlecenia, zadania poboczne, większość "znaków zapytania" oraz komplet osiągnięć z dodatku. Zajęło mi to około 33-35 godzin.

Krótko podsumowując, genialny dodatek. Świetny główny wątek fabularny, bardzo ciekawe zadania poboczne, urocza oprawa audiowizualna i ogrom miłych smaczków dla fanów serii i nie tylko.

Edytowano przez Patryczeq
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.06.2016 o 17:42, Scorpix napisał:

Zakończenie dodatku jest o wiele lepsze niż to SzK.

  Odkryj ukrytą treść

Takie trochę gorzkie, bo w mojej wersji Dettlaf zginął, siostry przebaczyły sobie (chyba), a Regis został uznany za zdrajcę rodu. Żal mi było strasznie Dettlafa, bo w gruncie rzeczy jest w miarę miłą i honorową osobą, ale został oszukany i ukazał tą swoją o wiele gorszą stronę, której nie jest w stanie do końca kontrolować.
Ze świata bajek to Wilk na kacu i dziewczynka z zapałkami, która zmieniła branżę byli najlepsi, choć inne rzeczy, które tam można było spotkać też były niezłe.

 

Co do zakończenia:

Spoiler

Nawet nie było mi szkoda Detlaffa. "Zostałem oszukany przez kobietę. Ale jestem wampirem, jestem bardziej wrażliwy niż ludzie, więc w ramach mojego gniewu wytnę całe miasto".
Tak odczułem jego całą sytuację pod koniec wątku, więc postanowiłem go załatwić. Niestety, nie udało mi się ocalić sióstr i obydwie zginęły.

Za pierwszym razem ominąłem świat bajek, ponieważ postanowiłem załatwić sprawę Detlaffa przy pomocy Orianny. 
Po wczytaniu gry i po podjęciu innych decyzji też tam trafiłem. Ogromnego banana na twarzy przyprawił mi Koziołek Matołek :D

 

Edytowano przez Patryczeq
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja z innej beczki, pytanie skierowane do posiadaczy kart do Gwinta. Konkretnie talia Królestw Północy.

 

Na facebooku pojawiło się kilka komentarzy, że coś nawaliło przy pakowaniu i niektórzy nie dostali pięciu Foltestów tylko czterech. Od razu sprawdziłem u siebie, jest ok, ale zmartwiło mnie coś innego. W grze było pięciu Komandosów Niebieskich Pasów, a w pudełku dostałem tylko trzech. Wy też tak macie? W Gwinta grałem głównie tą talią, jak pojawiło się tych pięciu żołnierzy wspartym rogiem dowódcy to mało kto potrafił mnie pokonać. Jak to u was jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panocki, jest taka sprawa, ze przydałby mi się save z samej podstawki, tak żeby rozegrac dodatki Serce z Kamienia; Krew i Wino.

Wiem już był nawet taki temat, ale napisałem tutaj bo sadzę, ze jak dyskusja o grze, to może ktoś coś poleci albo podeśle link. Ktoś juz podał linka do nexusa, ale tam jest z skończonym Sercem z Kamienia, albo zjechane po całości.

Osobiście miałem save'a kiedyś po zakończeniu podstawki, ale niespodziewany format dysku no i save'y przepadły. Sam miałem około 100k po skończeniu podstawki, Zestaw Cechu Wilka, wszystkie zadania porobione oprócz gwinta (bodajże 2 kart mi brakowało), 36 lvl, oczywiście szermierka i strumien ognia (2 poziom igni). Yennefer, dobre zakończenie itd. 

No i wyczyszczone Velen, Kear Morhen, Biały Sad, Novigrad, i Skellige oprócz kontraband na morzu.

Wiem, że mało prawdopodobne jest, żeby ktoś posiadał takiego save'a jak ja (jak ktoś w ogóle podesle swojego save'a z tylko podstawki to już będzie coś), ale zbliżony byłby mile widziany, zakladając, ze zadanie z Gwinta nie jest anulowane (dla mnie to bardzo wazne, bo w gwinta się wciągnąłem a przydałoby się mieć wszystkie karty, chociaz te z misji, które można zdobyć tylko raz). No i dodatku nie są ukończone

I uprzedzając pytania wiem, że to nie odpowiedni dział, ale tu chyba będzie najlepiej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę tutaj zadać pewne pytanie na które nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi w internecie, mianowicie jakie zadania poboczne w ,,Krwi i Winie" blokują się po wykonaniu zadania ,,Szturm na Dun Tynne"? Główny wątek wciągnął mnie jak diabli i nie wiem, czy go kontynuować czy zaliczać questy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, właśnie skończyłem Serca z kamienia i o ile całość dodatku niesamowicie mi się podobała(świetny klimat i pełno nawiązań, dodatkowo dosyć wysoki poziom trudności), tak końcówka była rozczarowująca. Niżej w spoilerze reszta opinii:

Zacznijmy od tego, że dobre zakończenie było zdecydowanie za łatwo uzyskać. Wystarczyło zrobić nieobowiązkowy fragment zadania głównego, a potem podjąć jedną decyzję. I tak, podejmowało się ją dopiero na końcu. Niezbyt fajnie. Zaś jeśli chodzi o samą zagadkę... Była zdecydowanie za łatwa. Wiedziałem już, o co chodzi, zanim Lusterko ją zadał - wystarczyła podpowiedź psa. Z kolei na plus mogę uznać monolog Olgierda po jego uratowaniu, ma się trochę satysfakcji, że jednak nie oddało się go Gaunterowi.

Dodatek zajął mi około 12 godzin, gdzie wykonałem wszystkie zadania poboczne i odkryłem cały dodatkowy fragment mapy. Twórcy zapowiadali 10 godzin, no to 10 godzin +2 przeznaczone na eksplorację i questy poboczne otrzymałem, więc tutaj bez zarzutów. No cóż, jutro czas wyruszyć do Toussaint. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ukończyłem dodatek KiW i oceniam go 9/10 bo w pewnych momentach jest przewidywalny.

Spoiler

Wybrałem tą ścieżkę z krainą, bajek (ale się ten wilk stoczył, a ta dziewczynka z zapałkami, teraz z czymś zupełnie innym ma gadane. ;)

Tak... wygrałem od niej tą wstążkę dla S. i po zebraniu fasolek i załatwieniu później olbrzyma, wróciliśmy Toussaint. Walka z D nie była bardzo trudna, robiłem ją na 55 poziomie miecz i opowieść.

Zakończenie było takie że A i S się pogodziły się, a na Geralta w domu czekała Yenn.

 

Jutro zacznę ten wątek z Orianą bo wcześniej zrobiłem sobie seiwa.

 

EDIT.

 

Do tych co już grali dość długo, a nawet ukończyli Wiedźmina 3 z dodatkami na Nowej Grze plus.

Mam takie pytanie czy grając na NG+, mieliście te same rzeczy co wcześniej np. róg Hornvali (czy jakoś tak) ten dzięki któremu, syreny spadały z nieba oraz inne rzeczy takie, jak okulary M. które można zdobyć w dodatku SzK, zbroje i inne rzeczy które mieliście w skrzyni, po tym jak włączyliście NG+.

Czy one się wam dublowały?

Edytowano przez darkdarius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat zakończenia:

Spoiler
Cytat

@Patryczeq: Nawet nie było mi szkoda Detlaffa. "Zostałem oszukany przez kobietę. Ale jestem wampirem, jestem bardziej wrażliwy niż ludzie, więc w ramach mojego gniewu wytnę całe miasto".

Mnie też :) Ciekawe co by było gdyby każdy oszukany facet rozwalał miasto? :) Ręka w górę jeśli jest ktoś po trzydziestce, a kogo nigdy kobita w trąbę nie zrobiła :)

 

Edytowano przez deZoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2016 o 21:19, darkdarius napisał:

Dziś ukończyłem dodatek KiW i oceniam go 9/10 bo w pewnych momentach jest przewidywalny.

I to bardzo przewidywalny

Spoiler

To że siostra Xsiężnej jest w sprawę zamieszana, domyśliłem się bardzo szybko. Wystarczyło połączyć fakty, że zamordowani rycerze tworzyli drużynę rycerską dla ojca Anarietty, wizję Geralta gdy ogląda retrospekcję z działań Detlaffa (podrzucenie kartki z nazwiskiem) i po przeczytaniu zakupionych książek z dwoma wersjami historii rodu książęcego. Pewność uzyskałem po zidentyfikowaniu wina przez kipera i faktu, że to tylko na książęcy stół.

Pozostawało tylko czekać, jak sprawę rozwiążą, aby nie było za banalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że jeszcze wyjdzie jakaś łatka do trzeciego Wieśka, bo po ponad 100 godzinach całkiem niedawno natrafiłem na trzy bugi:

- przed bitwą w Kear Mohren, kiedy chce coś kupić od Keiry Meitz, wychodząc z ekranu sprzedaży pokazuję mi się dialog, a nie mogę go zakończyć, ponowne wczytanie sejwa nie pomogło

- kiedy chciałem przyjrzeć się towarom jakiemuś kupcowi ze Skellige to zamiast prezentowanych przedmiotów wracam do wyboru kwestii linii dialogowej

- w pewnym miejscu nie mogłem wsiąść na Płotkę, Geralt kręcił się dookoła wokół nie

Zaznaczam, że obecnie gram na wersji 1.22, edycja Steam. Ktoś spotkał się z takimi błędami?

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2016 o 22:44, AdiShepard napisał:

Muszę tutaj zadać pewne pytanie na które nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi w internecie, mianowicie jakie zadania poboczne w ,,Krwi i Winie" blokują się po wykonaniu zadania ,,Szturm na Dun Tynne"? Główny wątek wciągnął mnie jak diabli i nie wiem, czy go kontynuować czy zaliczać questy.

Trudno powiedzieć. Internet twierdzi, że po zakończeniu wątku głównego traci się możliwość ukończenia zadania pobocznego pt. "pieśń rycerskiego serca". Ja dla bezpieczeństwa zrobiłem wszelkie zadania poboczne przed rozpoczęciem tej misji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tak się rozpływają jakim to CDPR jest świetnym wydawcą a wraz z wyjściem dodatku Krew i Wino pojawiły się u mnie irytujące bugi, chociaż sam owego rozszerzenia nie posiadam. Po napisaniu do ich supportu odpowiedzi się nie doczekałem. Teraz przez te bugi straciłem już chęć do gry, kilka razy korzystałem z pomocy supportu innych wydawców i zawsze otrzymywałem dość szybką informację. W tym przypadku jest zupełnie inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś powinienem już ukończyć W.2.Z.K (15 raz, tak to nie jest błąd). Dla tego że to bardzo krótka gra, choć świetna i ktoś w niej oblatany, załatwia ją (tak, jak ja) w 3-4 dni grają niestety tylko popołudniami)

Ale niestety cosik się stało z poziomem trudności, albo ja się wyrobiłem i może czas na Dark Souls. Bo na mrocznym, może dednołem ze 4 razy, a Drauga złapawszy w yerden załatwiłem bodajże 5-6 ciosami ciężkimi. On nawet mnie nie drasnął.

Gdy ukończę W2 od razu wskakuję do W3, bo chcę mieć choć jedną trylogię, postacią kontynuowaną nie czekając na kolejne części gry.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znów mam bugolandię. Oczywiście GOG dalej nie chce się zaktualizować, pokazuje grę w wersji 1.12.1 (chociaż już w samej rozgrywce jest 1.21), patch 1.22 instaluje się w trzy sekundy a numerek w grze już się nie zmienia. Menu mam takie od KiW, ten już przeszedłem i gram drugi raz w SzK. Znaczy się, grałem do wczoraj bo już się rypło. Konkretnie po rozmowie z pewnym zakapturzonym nieznajomym nie mogę wyjść z piwnicy. Przy drabince mam "E", ale nie chce zadziałać. Wyskoczyć też się nie da bo jest za wysoko. Do tego brak ścian w niektórych domach (i studni, do której należy wskoczyć żeby pokonać pierwszego bossa), błędy w zadaniach (coś o róży, questa daje dzikuska od atamana, która nazywa Geralta "kocie oczka"). Także tego, niby mogę grać a tak naprawdę nie do końca. A nic przecież nie robię z grą, instaluję tylko oficjalne patche. Aaa no i oczywiście ręcznie bo z automatu nie chcą się wczytać.

 

Pociesza mnie fakt, że z każdym dniem jesteśmy co raz bliżej samodzielnej wersji Gwinta. Na facebooku ktoś napisał, że najlepsza gra w grze będzie w końcu oddzielną grą. W pełni popieram bo mimo początkowych trudności ogarnąłem karciankę i bardzo dobrze się przy niej bawiłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czytając sobie sage o wiedzminie (wieza jaskółki) dowiedziałem sie ,że Esterad thyssen jest władcą koviru. Gra sie rozpoczyna  chyba w 1273r czyli go jeszcze nie zabili. Czy w wiedźminie 3 jest powiedziane dlaczego jego syn rządzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Swatro napisał:

Mam pytanie. Czytając sobie sage o wiedzminie (wieza jaskółki) dowiedziałem sie ,że Esterad thyssen jest władcą koviru. Gra sie rozpoczyna  chyba w 1273r czyli go jeszcze nie zabili. Czy w wiedźminie 3 jest powiedziane dlaczego jego syn rządzi?

A czytałeś całe sagę? Nie pamiętam w której książce, ale  jest mała wzmianka o tym, że chroniąc swoją ukochaną królową Zulyeka Esterad thyssen  zasłonił ją swoim ciałem przez zamachowcami (bał się, że to ona jest celem zamachu, a okazało się, że jest nim on).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...