Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

21 godzin temu, LordGrycio napisał:

Żałuję tylko, że kaptur będzie dodany do zbroi cechu kota na najwyższym stopniu ulepszenia. Tak bardzo brakowało mi tego małego elementu, który tak uwielbiałem w drugiej części.

Jeszcze tylko 8 dni i wszystko się wyjaśni. :D

A czyt nie będzie tak, że każda arcymistrzowska zbroja będzie miała kaptura?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to szkoda bo liczyłem że każdy pancerz na arcy będzie miał kaptur, ale niema tego złego i tak dalej.

Nowy Trailer dodatku Krew i Wino

UWAGA SPOILERY

Spoiler

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Pierwszy moment to pierwsze zadanie z południcą - wielki glitch graficzny studni do której trzeba wejść. 

Drugi już poważniejszy bug to że mi się szambelan zbugował - zaraz po umyciu się i wybraniu stroju powinien prowadzić do komnat a on po prostu stał. Za drugim przejściem też to samo było. Na szczęście mam wersję z GoGa i weryfikacja danych zawsze pomagała.

Trzeci moment ostateczna decyzja w kwestii Dijkstry. Ale za którymś loadem samo się odbugowało.

Więcej chyba nie było albo były tak małe że nie pamiętam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo jak @seba, nie miałem jakiś poważnych błędów, więc mnie też omineło poważne bugowanie się gry. Nawet z modami nie miałem problemów.

 

Tu podsyłam link, w którym jest pokazane pakowanie nowego dodatku Krew i Wino do W3.

Brak spoilerów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem że przed nowym patchem, warto było by usunąć te mody, które nie będę kompatybilne z nowym patchem, więc je usunąłem. Zyskałem dzięki temu jakieś 15 katek + do moich 28 czyli nie było źle. A gram na wysokich.

Teraz tym "poprawieniem grafiki" się martwię, że z tych 43 +/- będzie jakieś 25 i to w porywach na średnich.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatek na ten moment ma BARDZO DOBRE oceny. Na metacritic po 22 recenzjach ma 92/100. Jest na co czekać. Byle do 31 maja.

Co do poprawy grafiki to też jestem tego ciekaw, aczkolwiek ta poprawa tekstur będzie raczej dotyczyć tylko terenów z dodatku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Swatro napisał:

Ale to będzie na całym świecie gry ,czy tylko w Toussaint?.

Na tu http://www.witchersite.pl/component/content/article/26-news-wiedzmin-3/1372-ostatnie-zadanie-nowy-zwiastun-krew-i-wino.html

Czytałem że chyba to będzie obejmować całą grę. Dokładnie już nie pamiętam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mody to u mnie chyba tylko Better Trophies może nie być kompatybilne. Reszta, czyli No Dirty Lens Effect, Alchemy Redone, Atmospheric Nigts i All Objectives on Map nie powinny się gryźć. No chyba że dali jakiś rebalans dla alchemii. 

 

PS. polecam wszystkim przeczytanie pierwszego posta tego całego topiku. Dosyć zabawnie się go czyta w 2016r po wydaniu trójki :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zapytam bez zakładania niepotrzebnych tematów w Pomocnej Dłoni.

 

Czy Wy też macie ostatnio problemy z weryfikacją plików w Dzikim Gonie? Wszystko zaczęło się od bugów wspomnianych przeze mnie kilka stron wcześniej (nieśmiertelni wrogowie albo zabugowane questy, których nie sposób dokończyć), pomagało weryfikowanie i śmigało. Parę dni temu znów miałem taką sytuację i próbowałem naprawić w sprawdzony sposób i zonk. Najpierw mam napis Updating -> Gettling the list potem Checking Local Files -> Allocating Disk, wpada 0.2% i koniec. Wywala komunikat Installation Failed. Tak to mniej więcej wygląda.

https://i.imgur.com/i53ht4t.png

Klikanie w Retry nic nie daje. Przycisk Play jest szary, da się go kliknąć tylko w czasie sprawdzania plików i gra się uruchamia. No ale tak chyba nie powinno być? Czy może poprawi się to w momencie pojawienia się najnowszego patcha i dodatku?

 

Swoją drogą z dodatkiem też są jaja. Dostałem maila w piątek wieczorem, że paczka nadana a u żadnego dostawcy na stronie CDP.pl przesyłka nie istnieje. Oby jutro przyszła i wszystko się naprawiło bo akurat mam dzień wolny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie patch zajmował 8.1GB, bo mam od kilku miesięcy problem-bug "unknown version" wtedy nie działa weryfikacja, nie ściąga patchy, dałem na ręczne i zrobiło mi rollback do najnowszej wersji i stąd te 8.1GB.
Odpaliłem gierkę, zaznaczyłem opcję zwiększającą poziom wrogów, to i tak nie które Nekkery miały 1lvl lub 2lvl, choć kilka metrów koło nich miały taki poziom jaki powinny mieć.
Czekam na dodatek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak to wspomniał @MasterThief, poprawa grafiki będzie miała miejsce tylko w Toussaint. A wydajnośc ma być zachowana, bo twórcy w dodatku zaimplementują grupowanie tekstur (panowie ekspertem w tej kwestii nie jestem, własnymi słowami to tłumaczę), co odciąża procesor, bo kilka grup tekstur doczytuje się razem (czy jakoś tak), a to nie było możliwe w podstawce (a jeśli byłoby, to gra by wyglądała lepiej zapewne na aktualnej optymalizacji, która jest naprawdę dobra). 

A co do kowala z kilku postów wyżej, gdy ja przechodziłem Wiesława, to z kowalem czasami nie można było pogadać, ale pomagała medytacja.  Jeśli na aktualnych patchach to nie pomaga, to bug panie, bug na bugu, ale co się dziwić, jak się zacznie łatanie i dodawanie nowego contentu lub mechanik, to i nowe bugi przychodzą i tak w koło macieja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co do kupna na allegro, ale jeśli chodzi o wielkość dodatku i patcha, to... Sam dodatek waży 7 giga, a patch 1.21 to 2 giga. Ale mowa tutaj o pobieraniu ze strony gog.com. Jeśli pobierasz przez GoG Galaxy, to trzeba ciągnąć trochę więcej gigabajtów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej klapy jak w tym przypadku to bym się nie spodziewał. Bo chyba nie tylko ja mam problem z dubbingiem, który nie działa w Krwi i Winie? Tekst pięknie się wyświetla a głosów niet. Tak samo z ruszaniem ust u bohaterów. Pozostaje czekać na poprawkę. Do tego wcięło mi sporo save'ów, a liczyłem, że KiW zacznę od Kaer Morhen po przejściu w trybie Nowa Gra +.

 

Gorzej, że za nic w świecie nie chce zadziałać weryfikacja plików. GOG dalej pokazuje, że mam grę w wersji 1.12.1 i bez dzisiejszego dodatku. Po włączeniu gry jest niby OK, ale to trochę wkurzające i uciążliwe. Sam GOG też od jakiegoś czasu nie chce mi się zaktualizować bo ma jakiś problem 0xc000007b. Szukałem rozwiązań, nawet na cdp.pl jest o tym, ale nic nie pomaga, nawet ponowna instalacja wszystkiego co się da.

 

Żeby zakończyć pozytywnym akcentem - pograłem trochę i wrażenia się jak najbardziej na plus. Mapa jest ogromna, nowych potworów bez liku, już pierwszy mini-boss jest ciekawie "narysowany". Jeśli cały dodatek będzie na takim poziomie to nie będę żałował wydanych pieniędzy. Tym bardziej, że dzięki temu skompletowałem talie do Gwinta. Pozostaje nauczyć znajomych i będziemy ciskać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam żadnych problemów, konie mają ogony, dubbing jest od początku, a wydajność gry poszła do góry i mogłem podnieść kilka opcji do góry.

Jedyny problem to nie mogę znaleźć zaklinania, które było w pierwszym dodatku, nie ma takiego NPC, a chciałem nałożyć słowa runiczne na nowy sprzęt i klapa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko działa poprawnie, żadnych problemów technicznych jak na razie. GOG Galaxy wgrał mi w sumie 17 giga. Zajęło to trzy godziny.

Z wad: jedna jest naprawdę mocno denerwująca, występuje zarówno w podstawce jak i dodatkach. Mam na myśli niekończące się sekwencje filmowe i brak przez wiele minut możliwości zapisu lub przerwania gry. Co więcej, zdarza się ze po ważnej a przegranej walce trzeba przeklikać sporo kwestii zanim będzie możliwość wgrania zapisu.

Z pozytywów: Dużo lepsza fabuła niż w Sercu z kamienia, stabilna pogoda. Ale to moje odczucia i nie każdy musi się zgodzić.

Edit: Zaklinacz również jest na swoim miejscu.

Edytowano przez deZoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...